Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co tak naprawde bylo powodem ze Adam dopuscil sie grzechu?
Autor Wiadomość
nordlys Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 509
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #61
 
heysel napisał(a):Tylko z ciekawości : zdajesz sobie oczywiście sprawę, że samo istnienie ewolucji jako procesu w przyrodzie, a kwestia czy sama ewolucja wystarczyła by doprowadzić do powstania człowieka to dwie oddzielne kwestie ?
nordlys napisał(a):trochę uczyłam się w zakresie biologii
Trochę to trochę za mało Przytulanie
Tak, zdaję sobie sprawę. Nawet z tego, że jak ktoś się niewiele wysili, to doda kolejnych 10 równie "ciekawych" i odrębnych, kolejnych "kwestii" związanych z tym zagadnieniem. A na każdej z nich można się habilitować (tzw. dzielenie włosów na czworo). Szczęśliwy
... A tak NIE z ciekawości :wink: : czy zdajesz sobie sprawę, że tak skonstruowane pytanie sugeruje, że jego twórca wątpi, iż człowiek, o innych poglądach niż on sam, ma zdolności samodzielnego myślenia i wyciągania własnych, odrębnych wniosków? ... A przecież te różnorodne wnioski są motorem rozwoju nauki 8) .

Co do kwestii słowa "trochę"...
to widzę, że moje "trochę" bardzo różni się od Twojego pojęcia "trochę". Podstawowa różnica to taka, że wiem, jaka ilość i jakość wiedzy kryje się za moim "trochę", a Twoje "trochę", to jedynie pusta "karta", jaką gra się w pokera.
I to ma byś Twój argument? ... Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że Adam popełnił grzech z ludzkiej GŁUPOTY, czyli lenistwa w myśleniu.

[Obrazek: 023096454b2384f3m.jpg] http://pl.youtube.com/watch?v=ccaNFnjGfp...re=related S.N.E. http://www.bogurodzica.ox.pl
08-08-2009 17:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #62
 
nordlys napisał(a):Tak, zdaję sobie sprawę.
Świetnie.
nordlys napisał(a):Nawet z tego, że jak ktoś się niewiele wysili, to doda kolejnych 10 równie "ciekawych" i odrębnych, kolejnych "kwestii" związanych z tym zagadnieniem. A na każdej z nich można się habilitować (tzw. dzielenie włosów na czworo).
Retoryka. Ten niuans jest raczej dosyć kluczowy biorąc pod uwagę spór ewolucja-kreacja.
Odp. na pytanie nie z ciekawości : Tak, zdaję sobie sprawę.
nordlys napisał(a):Co do kwestii słowa "trochę"...
to widzę, że moje "trochę" bardzo różni się od Twojego pojęcia "trochę". Podstawowa różnica to taka, że wiem, jaka ilość i jakość wiedzy kryje się za moim "trochę", a Twoje "trochę", to jedynie pusta "karta", jaką gra się w pokera.
I to ma byś Twój argument? ... Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że Adam popełnił grzech z ludzkiej GŁUPOTY, czyli lenistwa w myśleniu.
Aż tyle słów jako odpowiedź na zdanie składające się z 5 słów, emotikonki i kropki na końcu ? Nie, to nie miał być w ogóle argument, tylko była mała uszczypliwość. Nawet Cię za nią przepraszam, jeśli zechcesz odnieść się coś ad rem, chociażby do zalinkowanego artykułu ...

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
08-08-2009 17:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #63
 
M. Ink. * napisał(a):
Wojtek37 napisał(a):zbawcą wszystkich istot we Wszechświecie
nie wiadomo czy inne istoty potrzebują zbawienia... nie wiadomo czy popełniły grzech pierworodny...


Tak czy inaczej - Jezus i za nich umarł i zmartwychwstał.......

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
08-08-2009 19:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #64
 
Wojtek37 napisał(a):
M. Ink. * napisał(a):
Wojtek37 napisał(a):zbawcą wszystkich istot we Wszechświecie
nie wiadomo czy inne istoty potrzebują zbawienia... nie wiadomo czy popełniły grzech pierworodny...
Tak czy inaczej - Jezus i za nich umarł i zmartwychwstał.......
tylko mi nie mów, że Pismo Święte tego uczy :?

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
08-08-2009 20:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #65
 
Ohohohoho!
A czy czasem Jezus nie oddał życia również za mieszkańców krainy ropuch, w której król Kum Kum II panuje na Żabiej Planecie w Galaktyce Płazów?

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
08-08-2009 20:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nordlys Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 509
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #66
 
heysel napisał(a):Odp. na pytanie nie z ciekawości : Tak, zdaję sobie sprawę.

... Nie, to nie miał być w ogóle argument, tylko była mała uszczypliwość. Nawet Cię za nią przepraszam, jeśli zechcesz odnieść się coś ad rem, chociażby do zalinkowanego artykułu ...
Lubię Cię, heysel, m.in. dlatego, bo masz chęć do zastanawiania się i przemyśleń. Nie każdy taką chęć wykazuje. Skoro dysponujesz mądrym umysłem, to nie roztrwaniaj go na "drobne" w postaci np. "uszczypliwości" (co jest uszczypliwością, to też kwestia zapatrywań, bo druga strona może odczytać słowa jako niedojrzałość przedmówcy) - szkoda Twego czasu.
Oczekuję, że odniesiesz się do głównego tematu, czyli do powodów zgrzeszenia przez Adama.

Co do podanych linków, to w sprawie dowódu zachodzenia ewolucji j.angielski jest dla mnie przeszkodą (nie znam go-może być art. w j. niemieckim), a co do eugeniki, to opis z wikipedii bardziej do mnie przemawia. W podanym przez Ciebie linku jest jakaś uboga, wręcz "niedorobiona", licha opisówka teorii, która stanowi podstawę współczesnej tzw. kultury śmierci.
Przemawia do mnie takie zdanie: "Z punktu widzenia współczesnej genetyki eugenika jest uznawana za pseudonaukę".

[Obrazek: 023096454b2384f3m.jpg] http://pl.youtube.com/watch?v=ccaNFnjGfp...re=related S.N.E. http://www.bogurodzica.ox.pl
08-08-2009 21:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #67
 
A ja zripostujem to tekstem .....

Mt 7:6 BT
"Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie swych pereł przed świnie, by ich nie podeptały nogami, i obróciwszy się, was nie poszarpały."


I tak to widzę kiedy kwestionuje się KRzK.[/fade]

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
08-08-2009 21:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #68
 
Wojtek37 napisał(a):A ja zripostujem to tekstem ..... Mt 7:6 BT
[szyd]też się dziwię, że ktoś Ci dał Ewangelię do ręki...[/szyd] :-

a poważnie: nie widzę związku z dyskutowanym zagadnieniem, więc bądź łaskaw oświecić mnie w kwestii owego związku; mam nadzieję, że nie jest to jedynie Twoje zadufanie bądź wywyższanie się nad interlokutorów :?

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
09-08-2009 03:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
riteczka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 94
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #69
 
Ewolucja jest przechodzeniem z form nizszych do wyzszych.Jest rzeczą metafizycznie niemożliwą,aby rzecz wyzsza istotowo pochodziła od rzeczy istotowo nizszej. Stoi temu na przeskodzie zasada racji dostatecznej i zasada sprzeczności. Nie mogą więc powstać wyzsze formy życia bez istnienia Tego,który musi być "Życiem w pełni doskonałym", które się udziela bytom dając im siły do rozwoju,tj.nabywania form bytowania. Przypadkowa ewolucja jest nie do przyjęcia. Byłaby niewytłumaczalna. Przez całą ewolucję przechodzi wyrazna myśl kierownicza, jakiś plan ogólny urzeczywistniany w czasie, od najprostrzych komórek,aż do skomplikowanych działań mózgu ludzkiego.Teoria samorodztwa była uznawana powszechnie aż do Pasteura i nikt nie uznawał jej za przeciwną wierze w Boga. Pasteur doświadczalnie udowodnił, że komórki żywe powstają tylko z żywych.
10-08-2009 08:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ogr Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 4
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #70
 
Pozwolę sobie na sugestię, iż próbując określić - " Co tak naprawdę było powodem ze Adam dopuścił się grzechu" - powinniśmy opierać się na określonych materiałach, a nie dyskutować czy te materiały są i jak daleko prawdziwe - to nieco inny temat.

Teraz skupmy się na Starym Testamencie (lub innych źródłach o pierwszych ludziach, jeśli macie do takich dostęp) i spróbujmy wydedukować co było przyczyną.

Wiadomo, że Adam i Ewa zrobili coś na co Bóg im nie pozwalał, a nakłonił ich do tego Wąż. Pytanie dlaczego to zrobili? Z niewiedzy?

Bóg chyba wiedział, że Wąż to zrobi i wiedział co dalej nastąpi i miał w tym jakiś zamysł, czy może nie wiedział?
10-08-2009 09:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jonasz 33 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 394
Dołączył: Oct 2007
Reputacja: 0
Post: #71
 
Ulegli kłamstwu szatana, Bóg oczywiście wiedział co się stanie, bo gdyby nie wiedział nie byłby Bogiem :aniol:

A Jaabes wołał do Boga Izraela tymi słowy: Obyś mi prawdziwie błogosławił i poszerzył moje granice, oby ręka Twoja była ze mną i obyś zachował mnie od złego, aby mnie ból nie dotknął. I Bóg spełnił jego prośbę 1Krn 4;10
10-08-2009 18:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #72
 
Offtop nawaliliście jak szlag Język

Powrót do tematu bo o ewolucji itp już tematy są
Uśmiech

:spam: :patrzy: :offtopic: :rulez:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
10-08-2009 21:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nordlys Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 509
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #73
 
jonasz 33 napisał(a):Ulegli kłamstwu szatana ...
bo Ewa była baaaaaardzo ciekawa, jak to jest, gdy WIE się wszystko :wink: ,
a Adaś bezmyślnie "kupił" to, co mu Ewa "wcisła" - nie zastanawiając się, czy to dobre, czy złe, czy będą konsekwencje ... czyli z głupoty.
Właściwie to ten "wzór" powtarza się w wielu małżeństwach do dziś.
8)

[Obrazek: 023096454b2384f3m.jpg] http://pl.youtube.com/watch?v=ccaNFnjGfp...re=related S.N.E. http://www.bogurodzica.ox.pl
11-08-2009 02:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jonasz 33 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 394
Dołączył: Oct 2007
Reputacja: 0
Post: #74
 
To jest metoda zwalić wszystko na babę :mrgreen: , ale gdyby facet się postawił to by mogło być całkiem inaczej, lecz nie jest 8)

A Jaabes wołał do Boga Izraela tymi słowy: Obyś mi prawdziwie błogosławił i poszerzył moje granice, oby ręka Twoja była ze mną i obyś zachował mnie od złego, aby mnie ból nie dotknął. I Bóg spełnił jego prośbę 1Krn 4;10
11-08-2009 15:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #75
 
Ech... jakoś nie wiem, czy ma dla Was jakieś znaczenie, że scena opisu grzechu w Raju jest symboliczna...

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
11-08-2009 22:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów