Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Patriotyzm, symbole narodowe
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #16
 
Symbole narodowe, patriotyzm, to sprawy, których uczy dom. Jeśli w domu się ludzie nie szanują trudno, by poza nim, miały być okazywane uczucia patriotyczne.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
10-10-2008 09:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mysia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 155
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #17
 
Trudno,ale jest to możliwe........ naprawdę!.......

pi?kno jest wsz?dzie,wystarczy jedynie troch? uwagi,aby je dostrzec...postarajmy si? to robi?...
10-10-2008 20:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #18
 
Owszem, wyjątki się zdarzają, to nie podlega dyskusji. Sam znam takie osoby, które w domu miały wieczny Sajgon a mimo wszystko dziś są super ludźmi, wartościowymi i szanującymi wartości. Każde!

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
10-10-2008 21:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #19
 
A mi chodziło o to, że muszą być osoby, które pokażą, jak szanować. Kiedy chodziłam do podstawówki, zawsze na początku roku śpiewano Hymn Polski. Ale jak!Kiedy pani dyrektor zaczynała, dołączali inni i brzmiało to naprawdę ładnie. Pani dyrektor stała wyprostowana, widać było,że szanuje hymn.
z czasem to się pozmieniało... W ostatnich latach podstawówki nie musiałam już w zasadzie spiewać, ponieważ był od tego magnetofon, przez który leciał hymn. (dyrektor też inny już był).
O co mi chodzi? że był dobry przykład i chciało się go naśladować, widać było,że tamto pokolenie szanuje hymn.

[Obrazek: mysz4.gif]
11-10-2008 16:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #20
 
Myszkunia napisał(a):W ostatnich latach podstawówki nie musiałam już w zasadzie spiewać, ponieważ był od tego magnetofon, przez który leciał hymn. (dyrektor też inny już był).
O co mi chodzi? że był dobry przykład i chciało się go naśladować, widać było,że tamto pokolenie szanuje hymn.
Dokładnie tak, Myszko! Sam to przeżyłem za czasów edukacji w SP i LO i w WSD również - hymn zawsze live a nie z samograja!
Dziś mamy dołek, kiedy chodzi o autorytety. Częściej są nimi osoby, które na prawdę to żyją chwilą, dziś się tylko dla nich liczy. Brak natomiast opoki, która jest ponadczasowa.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
11-10-2008 20:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mysia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 155
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #21
 
Cytat:Owszem, wyjątki się zdarzają, to nie podlega dyskusji. Sam znam takie osoby, które w domu miały wieczny Sajgon a mimo wszystko dziś są super ludźmi, wartościowymi i szanującymi wartości. Każde!
No tak,więc to chyba tego typu osoby są najlepszym świadectwem na to,że da się dobrze żyć,ale nie zawsze otoczenie ich słucha-bo przecież łatwiej żyć prosto,nie uwzględniając zakazów...a to takie przykre... :|

pi?kno jest wsz?dzie,wystarczy jedynie troch? uwagi,aby je dostrzec...postarajmy si? to robi?...
12-10-2008 13:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #22
 
Polonium napisał(a):w Polsce nikt z niczego nie jest dumny
jak się dookoła promuje modę na internacjonalizm (globalizm), a kochających swój naród zwie się nazistami, to co się dziwisz...?

homo sovieticus nadal rządzi: raz wyprodukuje narodowy socjalizm, a kiedy indziej soc-europeizm (wierz mi - europejskich macek Moskwy nigdy naprawdę nie ucięto); a jedno jak i drugie zniechęca człowieka do umiłowania własnego narodu

Cytat:Ci, którzy jeszcze tak niedawno w imię "patriotyzmu" z okrzykami radości wymachiwali w Polsce czerwonymi flagami symbolizującymi Sowietów, dziś z równą gorliwością wymachują niebieską flagą z gwiazdkami zrzekając się na rzecz Unii Europejskiej suwerenności Rzeczypospolitej. W utrwalaniu takiego modelu "patriotyzmu" kładzie trwałe zasługi wielu obecnych prominentnych działaczy SLD.

Dawniej komuniści utożsamiali się z treścią bolszewickiego plakatu propagandowego, na którym widniało hasło Niech żyje sowiecka Polska. Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość naszej Ojczyzny oceniali i rozpatrywali, zacieśniając coraz bardziej więzy z Moskwą
...a dziś z Brukselą...

Cytat:Zewnętrznym przejawem kom-patriotyzmu była obecność w Polsce podczas państwowych uroczystości dwóch flag: biało-czerwonej i czerwonej.

oba cytaty - vide Dariusz Hybel. "Patriotyzm" za trzydzieści srebrników: http://www.naszawitryna.pl/europa_499.html
zniechęcili nas do patriotyzmu, zaprawdę, powiadam ci, zniechęcili nas, ale zobacz sobie sobie tutaj: http://pl.youtube.com/watch?v=KBwwFsKTJGs i pomyśl o polskich Termopilach... Smutny

[ Dodano: Nie 12 Paź, 2008 14:51 ]
to dziwne, gdy ktoś z zewnątrz przypomina nam o naszej historii... o naszych korzeniach... genach... o naszej krwi... http://pl.youtube.com/watch?v=N534o7gETE0&NR=1

[ Dodano: Nie 12 Paź, 2008 14:58 ]
i jeszcze nowsza wersja: http://pl.youtube.com/watch?v=eX2F6A81yK...re=related

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
12-10-2008 14:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #23
 
W Polsce patryiotyzm zanika. I będzie coraz gorzej zniechęcaj nas politycy którzy powini chyba dawać przykład patryiotów, a tego nie czynią.

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
12-10-2008 16:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #24
 
Dziwi mnie to, że ludzie potrafią chwalić cudze a swoim gardzić. Przecież to co jest w Polsce, też oni tworzyli i tworzą.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
12-10-2008 17:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #25
 
Ks.Marek napisał(a):Dziś mamy dołek, kiedy chodzi o autorytety. Częściej są nimi osoby, które na prawdę to żyją chwilą, dziś się tylko dla nich liczy. Brak natomiast opoki, która jest ponadczasowa.
Fackt, bo jeśli z jednej strony auturytetem jest Doda, z drugej o. Rydzyk a w szkole słyszymy, że "Słowacki wielkim poetom był!", no to rzeczywiście można się pochlastać....

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
13-10-2008 07:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #26
 
Helmutt napisał(a):
Ks.Marek napisał(a):Dziś mamy dołek, kiedy chodzi o autorytety. Częściej są nimi osoby, które na prawdę to żyją chwilą, dziś się tylko dla nich liczy. Brak natomiast opoki, która jest ponadczasowa.
Fackt, bo jeśli z jednej strony auturytetem jest Doda, z drugej o. Rydzyk a w szkole słyszymy, że "Słowacki wielkim poetom był!", no to rzeczywiście można się pochlastać....

Autorytet musi mieć pewne określone cechy takie jak : wiarygodność, nie prezentowanie tandety, uznanie społeczne (estyma), stawianie sobie pewnych wymagań i wytrwała ich realizacja.

To teraz zróbmy odsiew i zobaczymy, kto dziś ma autorytet.
13-10-2008 14:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #27
 
Polonium napisał(a):To teraz zróbmy odsiew i zobaczymy, kto dziś ma autorytet.
Lepiej nie, bo może się okazać, że w sicie nic nie zostanie...

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
14-10-2008 06:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #28
 
Polonium napisał(a):To teraz zróbmy odsiew i zobaczymy, kto dziś ma autorytet.
Nie kto ma autorytet...ale kto dla poszczegółnych ludzi jest autorytetem.
Więc zbierając autorytety uznawane przez poszczególne osoby może się okazać, że jest ich mnóstwo Uśmiech
14-10-2008 09:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #29
 
Polonium napisał(a):To teraz zróbmy odsiew i zobaczymy, kto dziś ma autorytet.
Szczerze przyznam, że nie wielu jest takich, na szeroką skalę. Jednak lokalnie takich osób trochę jest i każdy z nas zna takie autorytety.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
14-10-2008 11:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #30
 
Szczerze mówiąc, to.... nie znam nikogo, kto mógłby być dla mnie autorytetem... Nawet ostatnio mnie zaczepili Mormoni i wdałem się z nimi w dość ciekawą dyskusję na ten temat, i byłem zmuszony właśnie to przyznać - nie mam wzorców do naśladowania, nie mam swojego "hero".
Zresztą dziś są takie schamiałe czasy, "autorytety" są dyktowane przez media - dziś jest to Tola, jutro Jola, pojutrze Doda czy inny Jacyków itp. A większość ludzi to łyka. A już jeśli chodzi o autorytet ponadczasowy - Wy chrześcijanie macie Jezusa, przynajmniej powiniście mieć, inni - różnie z tym bywa, niektórzy nie mają w ogóle.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
15-10-2008 08:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów