Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Maryja ZAWSZE dziewica?
Autor Wiadomość
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #91
 
semper_malus napisał(a):A skąd przyszło ci to do głowy?

Bo sam tak napisałeś :krzywy:


semper_malus napisał(a):Wyszła za mąż - za jej mężem był Josif- zdaje się też człowiek. Vyli małżeństwem , a to pociąga za sobą konieczność (wg ówczesnych reguł społecznych) posiadania dzieci.

Wszystko prawda semper, ino z jednym wyjątkiem. Maria po zaślubinach z Józefem NIE MIESZKAŁA z nim razem od razu. Jaki z tego wniosek? Że od razu po zaślubinach Maria i Józef nie zbliżali się do siebie. Innymi słowy, Maria była dziewicą. A Ewangelie podają, że Maria została brzemienna za sprawą Ducha jeszcze przed tym jak zamieszlała razem z Józefem, mężem.

Druga sprawa, dotycząca zerwania błony dziewiczej przy porodzie. Po ludzku rzecz biorąc, musiało dojść do tego siłą rzeczy czy natury... Niemniej semperku, tu nie chodzi o to, że Maria miała do końca życia tą błonę dziewiczą, ponieważ nie chodzi tu raczej o dziewiczość w sensie posiadania tej błony, ale o dziewiczość jako czystość - innymi słowy brak seksualnych zbliżeń między Marią a jej mężem.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
17-12-2005 22:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #92
 
Offca napisał(a):Bo sam tak napisałeś

Gdzie? Bo chyba coś źle zrozumiałaś!!! Na odwiezne pytanie czy cel uświęca środki najlepszą wg mnie dał Kirył Yeskow: "Raz tak. Innym razem nie." Podpisuje się pod tym 4 łapami.


Offca napisał(a):brak seksualnych zbliżeń między Marią a jej mężem

skoro tak to nie mo co mówić o małżeństwie.
18-12-2005 12:06
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #93
 
Cytat:skoro tak to nie mo co mówić o małżeństwie.

Semper, czy seks jest jedynym wyznacznikiem małżeństwa? Nie sądzę. Jak już powiedziałam, nie współzyli, ponieważ Maria jeszcze się do Józefa nie przeprowadziła :!:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
18-12-2005 12:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #94
 
Nie jest? Przeciez małżeństwo nieskonsumowane nie jest ważne, ani pełnoprawne!
18-12-2005 13:30
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #95
 
semper_malus napisał(a):Nie jest? Przeciez małżeństwo nieskonsumowane nie jest ważne, ani pełnoprawne!

Tak, a ja myślałam, że małżeństwo jest pełnoprawne mocą sakramentu małżeństwa, a nie mocą seksu Szczęśliwy Oj semper, semper... zapoznaj się następnym razem lepiej z kulturą żydowską Szczęśliwy

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
18-12-2005 13:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #96
 
Unieważnienie małżeństwa, które nie zpostało skonsumowane to fraszka.

[ Dodano: Nie 18 Gru, 2005 12:40 ]
Jak myslisz why?
18-12-2005 13:39
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #97
 
Semper, skończ z tymi idiotyzmami, bo piszesz teraz takie głupoty, że po prostu szkoda na nie odpisywać. Nie wiem, czy udajesz takiego mało kapującego, czy faktycznie mało kapującym człowiekiem jesteś :!: Snujesz jakieś pierdoły i durne domysły, w których nie ma krzty prawdy i każdy głupi historyk ci to powie!

MAŁŻEŃSTWO BYŁO ZAWARTE, BYŁO WAŻNE I JESZCZE RAZ PROSZĘ, ABYŚ ZAPOZNAŁ SIĘ NASTĘPNYM RAZEM Z ŻYDOWSKĄ KULTURĄ I MENTALNOŚCIĄ, A PÓŹNIEJ SIĘ WYPOWIADAŁ :!: :!: :!:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
18-12-2005 13:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #98
 
Ja nie łykam po prsotu, żeby męzatka dzieciata była dziewicą! I tyle i żadna biblijna przypowieść stylizowana na polityczną agitkę, ani międlenie i omany jakiś rozmodlonych świętych krów katolicyzmu nie skłonią mnie do uwierzenia, ludzie rozmnażają się sami z siebie przez jakieś pączkowanie.

A może Maryja puściła się z kimś i bojąc się konsekwencji wymyśliła tę bajeczkę o niepokalanym poczęciu?

A jeżeli duch święty zapłodnim ją wbrew jej wiedzy i zgody to może mozna mówić o gwałcie?

Czy mieć dziecko nie z mężem a z duchem świętym to nie jest zdrada małżeńska?



Jak było - nie wiem, ale przecież od tego jest wiara i każdy może wierzyć w co chce! Nawet w pierdoły i durne domysły (tylko jak nawet ktoś wierzy w pierdoły to nie robię mu wyrzutów)
18-12-2005 13:57
Odpowiedz cytując ten post
Leszek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 277
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #99
 
semper_malus napisał(a):Czy mieć dziecko nie z mężem a z duchem świętym to nie jest zdrada małżeńska?
Wydaje mi się, że powinno się wreszcie zbanować tego człowieka, który w każdej swej wypowiedzi urąga wierze chrześcijan, a ponadto jeszcze wypisuje takie brednie logiczne, że nie może być partnerem do dyskusji.
18-12-2005 13:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #100
 
Stuknij się w czółko i zacznij myśleć głową, a nie...
Wyjaśniłam Ci, o co chodzi w dziewictwie Marii po urodzeniu Jezusa. Nie umiesz czytać ze zrozumieniem, to już Twój problem.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
18-12-2005 14:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #101
 
Leszek napisał(a):nie może być partnerem do dyskusji.

to nie dyskutuj. Ktos cie zmusza?
18-12-2005 14:03
Odpowiedz cytując ten post
Zygmunt Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 271
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #102
 
Semper

Offca dosc jasno poradzila abys zapoznal sie z kultura zydowaska.Skorzystaj z jej dobrej rady.

Pozdrawiam Uśmiech

O Krwi i Wodo, ktoras wytrysnela z Serca Jezusowego jako Zdroj Milosierdzia dla nas ufam Tobie

[Obrazek: Faustina.jpg]
18-12-2005 20:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #103
 
A może semper po prostu przeczytał ze zrozumieniem Kodeks Prawa Kanonicznego :?: i stąd ten problem :roll2:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
18-12-2005 22:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Moniczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 804
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #104
 
jswiec napisał(a):[Harmonijne małzeństwo też może być związane z darem pokoju:
Dobra żona radować będzie męża, który osiągnie pełnię wieku w pokoju. (Syr 27:2)

A tak pół-żartem, w drugą stronę też to działa? Duży uśmiech

[ Dodano: Nie 18 Gru, 2005 22:45 ]
semper_malus napisał(a):Jak było - nie wiem, ale przecież od tego jest wiara i każdy może wierzyć w co chce! Nawet w pierdoły i durne domysły (tylko jak nawet ktoś wierzy w pierdoły to nie robię mu wyrzutów)

Zastanawia mnie czy powinniśmy (do szanownych moderatórów) pozwalać na szydzenie z wiary...

[ Dodano: Nie 18 Gru, 2005 22:50 ]
jswiec napisał(a):Pokój jest łaską Boga niezależną od uczynków:

No dobrze, a czy to poniżej to nie są uczynki?

[ Dodano: Nie 18 Gru, 2005 22:51 ]
Cytat:2/ w wyrzeczeniu się złego:
Jakim ma być człowiek, co miłuje życie i pragnie dni, by zażywać szczęścia?
Powściągnij swój język od złego, a twoje wargi od słów podstępnych!
Odstąp od złego, czyń dobro; szukaj pokoju, idź za nim! (Ps 34:13-15)

Gdybyś chodził po drodze Bożej, mieszkałbyś w pokoju na wieki. (Ba 3:13)

Przecież tu wyraźnie mowa że pokój będą mieli Ci którzy chodzą po drodze Bożej! Którzy czynią dobro! A to nie są uczynki?

[ Dodano: Nie 18 Gru, 2005 22:53 ]
Cytat:5/ poprzez wytrwałą wiernośc Bogu:
Otwórzcie bramy! Niech wejdzie naród sprawiedliwy, dochowujący wierności;jego charakter stateczny Ty kształtujesz w pokoju, w pokoju, bo Tobie zaufał. (Iz 26:2-3)

No i znów: pokój ma ten kto jest wierny Bogu, kto wytrwa przy Nim. A to chyba jest zależne od uczynków skoro grzech nas od Niegi oddziela. Czyż nie?
18-12-2005 23:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jswiec Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 682
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #105
 
Moniczka napisał(a):Przecież tu wyraźnie mowa że pokój będą mieli Ci którzy chodzą po drodze Bożej! Którzy czynią dobro! A to nie są uczynki?
To jest dopiero warunek wstępny, aby przyjąć dar pokoju. Są bowiem osoby, które to wszystko czynią, ale nie mają pokoju - tak właśnie jak starszy syn z przypowieści o synu marnotrawnym.

Moniczka napisał(a):pokój ma ten kto jest wierny Bogu, kto wytrwa przy Nim. A to chyba jest zależne od uczynków skoro grzech nas od Niegi oddziela. Czyż nie?
Pokój rodzi się z akceptacji bycia synem/córką Ojca w niebie [i z przyjęcia praktycznych konsekwencji tego wyboru w życiu codziennym], a nie z własnych wysiłków, aby zasłużyć na Boże dary.

Znów cię odsyłam do postaci starszego syna z przypowieści... Zobacz jak gwałtownie reaguje na tę prawdę, jak bardzo się oburza, że jego "zasługi" nie są należycie wynagradzane!

cooperatores veritatis [3J,8]
-----------------------------------
Chcesz przeczytać całą Biblię, ale nie wiesz jak sie do tego zabrać?
Zajrzyj do: http://www.mateusz.pl/duchowosc/wobi/plan/
19-12-2005 12:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów