Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Patologie współczesnej władzy....
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #16
 
Polonium napisał(a):polska polityka kontra polityka USA.
Po co?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
30-10-2008 00:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #17
 
Polonium napisał(a):Republikanie są pro-life i przeciwstawiają się promocji zachowań niemoralnych. Jeśli chodzi o obronność to popierają walkę z terroryzmem i kładą nacisk na bezpieczeństwo kraju. Na pewno są republikanie patriotami i zależy im na dobru obywateli.
Nie zgadzam się. W jaki niby sposób republikanie to patrioci i dbają o naród? Jak dają temu dowód? Co do "waki z terrorytzmem" - jak się ona przedstawia w praktyce? Bo oprócz gadania w kółko o tym samym i stosowaniu tego sloganu aby łamac prawa człowieka niewiele widać. W jaki konkretny sposób USA walczy z terroryzmem, oprócz podsycania islamofobii i przesladowaniu bogu ducha winnych ludzi?
Cytat: Nie wiem jak jest z kwestią wiz i nielegalnych imigrantów, ale tu podobnie jak w Polsce zapewne - nie chcą by napływali nielegalni imigranci i dlatego te ograniczenia wizowe. Polska prowadzi identyczną politykę w tej kwestii.
Proste pytanko - dlaczego Polska nie wprowadzi wiz dla Amerykanów? Kto tu komu liże.... wiadomą część ciała...?

Do do USA - wybory wygra na 75% Obama, ale... nie wróżę mu pełnej kadencji. Już był taki jeden młody, energiczny prezydent, który zapowiadał znaczne reformy i zamordowały go własne służby specjalne... Republikanie sa zdolni do wszytskiego aby tylko utrzymac stołki.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
30-10-2008 07:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #18
 
Ks.Marek napisał(a):Nie. Sprawiedliwośc wymaga, by oddać każdemu to, co do niego należy.
Parafrazując zdanie - "Tacy będą kapłani, jakie będą nasze rodziny" - swobodnie można powiedzieć - "Takie mamy władze, polityków, jakie jest społeczeństwo".
30-10-2008 10:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #19
 
Aluś napisała :
Cytat:"Takie mamy władze, polityków, jakie jest społeczeństwo".

Ale nie całe społeczeństwo. Jest mniejszość, która popierała wejście LPR do Rządu, ale LPR nie wszedł przy drugim podejściu. Co niby miałem zrobić, gdy wybór był między Kaczyńskim a Tuskiem. Byłem zmuszony sytuacją do wyboru Kaczyńskiego. Co na to poradzę, że politycy są karierowiczami za wszelką cenę. Usunięcie Romana Giertycha to był wypadek polityczny wynikły z walki wyborczej.
30-10-2008 10:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #20
 
A LPR jest wolny od wad?
30-10-2008 10:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #21
 
alus napisał(a):A LPR jest wolny od wad?
Właśnie nie. Na czym "poslizgnął" się LPR, dlaczego obecnie owo ugrupowanie jest w marginesie?

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
30-10-2008 10:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #22
 
alus napisał(a):Parafrazując zdanie - "Tacy będą kapłani, jakie będą nasze rodziny" - swobodnie można powiedzieć - "Takie mamy władze, polityków, jakie jest społeczeństwo".
taka jest prawda, że pierwszym ośrodkiem kształtowania jest rodzina.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
30-10-2008 11:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów