Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Psychologia
Autor Wiadomość
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #31
 
Milky Way napisał(a):I nie każdy kto idzie na psychologie ma problemy ze sobą.
A gdzie ja tak napisałem?
18-12-2008 14:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #32
 
Kyllyan napisał(a):Otóż na takich kierunkach jak psychologia, socjologia, pedagogika czy resocjalizacja jest zdecydowanie więcej osób z zaburzeniami emocjonalnymi wynikającymi z pochodzenia z rodzin dysfunkcyjnych,
A konkretnie co to są za badania, co one konkretnie badają. Czy to, że studiujący mając problemy idą na takie studia, czy też to, że osoby, które przeszły przez takie problemy idą na tego typu studia? Czy w badaniach jest konkretnie pokazany motyw pójścia na takie studia?

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
18-12-2008 15:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
wloczykij88 Offline
agness
***

Liczba postów: 75
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 0
Post: #33
 
nad to bezczelne forum!
bede sie wypowiadac tam gdzie mi sie podoba i na jaki temat mi sie podoba.

co za człowieki ](*,)
nie wzieliscie pod uwage faktu, ze moze chodzilam i zaprzestałam...jaaa... ](*,)

mam nadzieje ze nie jestescie chrzescijanami bo to poracha dla nas za taki brak tolerancji...

Powierzcie Bogu wszystkie wasze zmartwienia, a On zatroszczy si? o was.
MI?O??
18-12-2008 16:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #34
 
aga napisał(a):Ktoś poczuł się urażony i teraz będziemy ciągnąć jeden wątek bez sensu?
A czemu?
Każdy się dzieli i tyle.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
18-12-2008 16:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Milky Way Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 359
Dołączył: Nov 2008
Reputacja: 0
Post: #35
 
Chodzi o to by zabić stereotypy Aga jakie tu się pojawiły.

http://pl.youtube.com/watch?v=-k173d6TO9...re=related

http://pl.youtube.com/watch?v=KBS4MQ1JS9...re=related

http://pl.youtube.com/watch?v=mG0HCICxHj...re=related
18-12-2008 16:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #36
 
wloczykij88 napisał(a):nad to bezczelne forum!
bede sie wypowiadac tam gdzie mi sie podoba i na jaki temat mi sie podoba.

co za człowieki ](*,)
nie wzieliscie pod uwage faktu, ze moze chodzilam i zaprzestałam...jaaa... ](*,)

mam nadzieje ze nie jestescie chrzescijanami bo to poracha dla nas za taki brak tolerancji...

A o co chodzi :coo:
18-12-2008 17:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #37
 
Milky Way, raczej chodzi o przyjęcie faktu, że są tacy co idą bo mają problem i tacy co chcą pomagać innym ale sami nie maja tego typu problemów.
Nie o sterotypy, bo one teraz mogły powstać ale nie muszą być trwałe.
Napewno psychologia jest potrzebna aby siebie zrozumieć ale nie można jej stawiać jakby to była wyrocznia na każdy pojawiający się problem.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
18-12-2008 17:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kinga93 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 94
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #38
 
Nie każdy kto idzie na psychologię mam problemy, może po prostu chce pomagać innym, może czuje się do tego powołany? Niektórzy twierdzą, że na psychologi jest więcej osób z problemami. Na jakiej podstawie, badania statystyczne? Nie zawsze mówią prawdę, nie wszystko da się przedstawić za pomocą słupków i tabelek. :!:

"?yj tak jakby ka?dy dzie? by? twoim ostatnim"

"Nie mówmy, ?e czasy s? z?e, my jeste?my czasem, b?d?my dobrzy, a czas b?dzie dobry"
?w. Augustyn
18-12-2008 17:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #39
 
Kinga93, właśnie o tym napisałam wyżej :wink:

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
18-12-2008 17:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Milky Way Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 359
Dołączył: Nov 2008
Reputacja: 0
Post: #40
 
No i z tym się zgadzam Rachel, bo wcześniej było można to odczuć inaczej Oczko.

http://pl.youtube.com/watch?v=-k173d6TO9...re=related

http://pl.youtube.com/watch?v=KBS4MQ1JS9...re=related

http://pl.youtube.com/watch?v=mG0HCICxHj...re=related
18-12-2008 19:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #41
 
Raju, nikt nie mówi, że każdy - po prostu proporcjonalnie więcej. Osoby z problemami (jak wspomniane chociażby przez Kyllyan'a DDD, którym niestety i ja jestem) często są wrażliwsze z powodu swoich doświadczeń na problemy i emocje innych, włącza się "pomagacz" i lądują na tego typu kierunkach, ot i cała filozofia. Nikt nie pisze, że to ma być forma terapii, czy przyciąganie magnetyczne :mrgreen: Nie wiem, o co tu się w ogóle urażać Szczęśliwy

Ja sama jestem pedagogiem i doradcą rodzinnym z wykształcenia i moje doświadczenia są dla mnie bazą, która mi pomaga w pracy, a nie przeszkadza Oczko - jasne, ktoś mnie skrzywdził, w jakiś sposób skrzywił - ale mogę z tego robić atut.

Natomiast co do wniosków o ludziach z problemami - to są często chociażby wnioski wykładowców, wyniki badań, które robi się ćwiczeniowo - kiedy studenci "bawią się" ankietami itp. Inteligentny fachowiec wyciągnie wnioski. No i zna mechanizmy Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
18-12-2008 19:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #42
 
Milky Way napisał(a):No i z tym się zgadzam Rachel, bo wcześniej było można to odczuć inaczej .
Na samych odczuciach świat nie funkcjonuje Oczko

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
18-12-2008 22:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Chadkeren Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 81
Dołączył: Nov 2008
Reputacja: 0
Post: #43
 
Annnika napisał(a):często są wrażliwsze z powodu swoich doświadczeń na problemy i emocje innych
Chyba zapominamy tutaj, że rola psychologa nie polega tylko na siedzeniu w poradni czy w psychiatryku. Są psychologowie pracy, psychologowie organizacji, psychologowie społeczni animujący społeczności, psychologowie reklamy, biznesu, sportu, trenerzy, itd itp. Tylko przyjął się już taki stereotyp - psycholog, który stosuje dziwaczne metody + kozetka. Ogólnie jest to dosyć prestiżowy zawód, co jest jedną z motywacji jego wyboru.
18-12-2008 22:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #44
 
Chadkeren napisał(a):Tylko przyjął się już taki stereotyp - psycholog, który stosuje dziwaczne metody + kozetka.

Przyznam, że nie znam takiego stereotypu. Kozetki nie widziałam w żadnym gabinecie. I normalnie się tam gada Uśmiech
19-12-2008 00:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Chadkeren Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 81
Dołączył: Nov 2008
Reputacja: 0
Post: #45
 
Oj, niech będzie, że stereotyp psychologa w poradni... metafora taka

"Bez wiary potykamy si? o ?d?b?o s?omy, z wiar? przenosimy góry."
19-12-2008 01:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów