Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Charyzmaty św. Ojca Pio
Autor Wiadomość
ziobro Adama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 378
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #46
 
Annnika napisał(a):I Bóg chciał widać pomóc penitentowi w ten sposób, że Ojciec Pio wiedział, co jest głównym problemem i iwedizał, c openie\tent chciałukryć, tym ludziom to pomagało ...
może tak .. może nie ... niby skąd pewność ? przecież obowiązuje chyba "tajemnica spowiedzi" ? Czy o.Pio krzyczał za tymi ludźmi - "ty złodzieju !" lub "ty cudzołożniku !" ?

Annnika napisał(a):Jezus był Posłanym Synem, a Ojciec Pio narzędziem w Jego ręku, inna perspektywa Uśmiech
narzędziem niedoskonałym jak każdy inny człowiek ....

Always Look on the Bright Side of Life
06-10-2005 10:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #47
 
Moze nie był doskonały, ale pełnił wole Boga a nie swoją i żył w świętości co zostało potwierdzone po jego śmierci, ponieważ został świętym. Czy ty możesz powiedzieć, ze żyjesz tak jak świety ojciec Pio?

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
06-10-2005 17:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ziobro Adama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 378
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #48
 
TOMASZ32 napisał(a):Moze nie był doskonały, ale pełnił wole Boga a nie swoją
Raczej tak mu sie zdawało, że pełni.

TOMASZ32 napisał(a):i żył w świętości co zostało potwierdzone po jego śmierci, ponieważ został świętym.
Sprawdź sobie w Biblii co oznacza być "świetym".

TOMASZ32 napisał(a):Czy ty możesz powiedzieć, ze żyjesz tak jak świety ojciec Pio?
Na pewno nie żyję tak jak o.Pio ... i całe szczęście, gdyż nie znajduję radości w biczowaniu i okaleczaniu swojego ciała, nie widzę także powodu, by odrzucać przykazanie o zaludnianiu Ziemi. Nie znam też polecenia Bożego, by zamykać się w klasztorach.
Zdecydowanie nie żyję jak o.Pio i nie chcę tak żyć ! 8)

Always Look on the Bright Side of Life
07-10-2005 09:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #49
 
ziobro Adama napisał(a):Czy o.Pio krzyczał za tymi ludźmi - "ty złodzieju !" lub "ty cudzołożniku !" ?


Ależ oczywiście, że nie ... Tam konfesjonaly są malo akustyczne, na zewnątrz po prostu ludzie slyszęli podniesiony mocno glos Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
07-10-2005 11:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lola Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 595
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #50
 
ziobro adama napisał(a):Nie znam też polecenia Bożego, by zamykać się w klasztorach.

a może czytałeś w Biblii coś o bezżeństwie dla Pana, czy umknęło Ci to gdzieś???

...Alles was zählt,
ist die Verbindung zu Dir
und es wäre mein Ende,
wenn ich diese Verbindung verlier...
09-10-2005 08:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #51
 
Głupoty piszesz człowieku. Jego służba to prawdziwe oddanie się woli Bozej, dlatego też został kanonizowany, gdyby jego służba Bogu była fałszywa to nigdy nie zostałby wyniesiony do chwały ołtarzy.

Moze zarzucanie innym, że nie żyją lub nie żyli zgodnie z wolą Boga, tak jak ty to czynisz względem Ojca Pio?
Wiem kim jest święty i jakie są warunki kanonizacji. Nie wiem tylko czy ty wiesz kim jest świety?

Widać, że bardzo nie masz pojęcia o życiu według woli Bożej. Dla ciebie to pustka a dla innych prawdziwe życie. Oceniasz bezpodstawnie charyzmaty ojca Pio a sam nie chcesz żyć dla Boga, to trochę głupie z twojej strony. Bardziej rozumiałbym cię, gdybyś się opiarał na swoim pogladzie ale nie podważał czyjegoś życia. A tak tylko bezpodstawna krytyka z twojej strony.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
09-10-2005 16:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #52
 
Ziobro Adama, to typ człowieka, który co kolwiek napiszemy on bedzie przeciwny. Dlatego nie widzę z nim sensu dyskusji na jakikolwiek temat, bo zawsze dyskusja z nim schodzi na to samo albo na nic.

Zatem wracajmy do Ojca Pio.

Czymś niezwykłym było to, że Bóg jakoby dopuszczał do niego tak mocne kuszenie szatana. Nawet nie nazwał bym tego kuszeniem. Czesto zły duch mszcząc się za ocalałego człowieka bił Ojca Pio do nieprzytomności. Chciał go zastraszyć.

Niesamowity człowiek.
09-10-2005 19:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #53
 
Dla mnie bardzo ważnym darem ojca Pio był dar modlitwy, on naprawdę mimo tego kuszenia miał świadomośc, ze tylko modlitwa ma moc go chronić i jego zaufanie Bogu wcale nie malało, on cały czas pokładał w nim ufność. To jest jeden z tych wielkich świętych, z którego można brać przykład.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
09-10-2005 19:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ziobro Adama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 378
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #54
 
Lola napisał(a):
ziobro adama napisał(a):Nie znam też polecenia Bożego, by zamykać się w klasztorach.
a może czytałeś w Biblii coś o bezżeństwie dla Pana, czy umknęło Ci to gdzieś???
A czy mieści ci się w głowie, ze można być bezżennym i nie być w zakonie ?

[ Dodano: Pon 10 Paź 2005 12:36 ]
TOMASZ32 napisał(a):Głupoty piszesz człowieku. Jego służba to prawdziwe oddanie się woli Bozej, dlatego też został kanonizowany, gdyby jego służba Bogu była fałszywa to nigdy nie zostałby wyniesiony do chwały ołtarzy.
Widzę, że masz problemy z logicznym wyciąganiem wniosków i myli ci sie skutek z przyczyną. O.Pio jest "święty" (w błędnym rozumieniu KRK), gdyż został kanonizowany, a nie na odwrót. Uśmiech

TOMASZ32 napisał(a):Moze zarzucanie innym, że nie żyją lub nie żyli zgodnie z wolą Boga, tak jak ty to czynisz względem Ojca Pio?
Tutaj to chyba złość ci odebrała na chwilę świadomość, bo nie dokończyłeś zdania nawet Duży uśmiech

TOMASZ32 napisał(a):Wiem kim jest święty i jakie są warunki kanonizacji. Nie wiem tylko czy ty wiesz kim jest świety?
Wiesz kim jest "święty katolicki", ale nie wiesz kim jest prawdziwy święty w rozumieniu Pisma Świętego. Ot co.

Resztę pozostawiam bez komentarza, bo nie mam zamiaru dyskutować o meandrach twojej wyobraźni i umysłu. 8)

[ Dodano: Pon 10 Paź 2005 12:44 ]
Daidoss napisał(a):Ziobro Adama, to typ człowieka, który co kolwiek napiszemy on bedzie przeciwny. Dlatego nie widzę z nim sensu dyskusji na jakikolwiek temat, bo zawsze dyskusja z nim schodzi na to samo albo na nic.
Lepiej przyznaj, że brakuje ci argumentów. Szczęśliwy

Daidoss napisał(a):Czymś niezwykłym było to, że Bóg jakoby dopuszczał do niego tak mocne kuszenie szatana. Nawet nie nazwał bym tego kuszeniem. Czesto zły duch mszcząc się za ocalałego człowieka bił Ojca Pio do nieprzytomności. Chciał go zastraszyć.
Ktoś był światkiem tego FIZYCZNEGO znęcania się złego ducha nad o.Pio ? Możesz opisać to dokładniej ? Bo najprostszym rozwiązaniem jest to, ze o.Pio sam się ranił i bił, zresztą robił to od dziecka, o czym sam czytałem.

Daidoss napisał(a):Niesamowity człowiek.
To akurat prawda. Na pewno dziwny i pełen tajemnic.

Always Look on the Bright Side of Life
10-10-2005 12:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #55
 
ziobro Adama napisał(a):A czy mieści ci się w głowie, ze można być bezżennym i nie być w zakonie ?

Ale w czym problem :?: Tu mówisz o instytucji celibatariusza chociażby, ale istnienie celibatariuszy nie kłóci sie w żadnym wypadku z zorganizowanym życiem, służbą i funkcjonowaniem bezżenych ku chwale Boga w zakonach...

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
10-10-2005 21:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #56
 
ziobro Adama napisał:

Cytat:Ktoś był światkiem tego FIZYCZNEGO znęcania się złego ducha nad o.Pio ? Możesz opisać to dokładniej ? Bo najprostszym rozwiązaniem jest to, ze o.Pio sam się ranił i bił, zresztą robił to od dziecka, o czym sam czytałem.

A kto chciałby się sam bić do takiego stopnia i po co?
To bez sensu co sugerujesz.
Szatan go atakował, gdy był sam w swoim pokoju, bracia z jego otoczenia słyszeli tylko odgłosy walki.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
12-10-2005 00:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ziobro Adama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 378
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #57
 
Annnika napisał(a):
ziobro Adama napisał(a):A czy mieści ci się w głowie, ze można być bezżennym i nie być w zakonie ?
Ale w czym problem :?: Tu mówisz o instytucji celibatariusza chociażby, ale istnienie celibatariuszy nie kłóci sie w żadnym wypadku z zorganizowanym życiem, służbą i funkcjonowaniem bezżenych ku chwale Boga w zakonach...
Ano w tym, że łączy się celibat z kapłaństwem ... ale to już inna bajka

[ Dodano: Sro 12 Paź 2005 9:40 ]
TOMASZ32 napisał(a):ziobro Adama napisał:
Cytat:Ktoś był światkiem tego FIZYCZNEGO znęcania się złego ducha nad o.Pio ? Możesz opisać to dokładniej ? Bo najprostszym rozwiązaniem jest to, ze o.Pio sam się ranił i bił, zresztą robił to od dziecka, o czym sam czytałem.
A kto chciałby się sam bić do takiego stopnia i po co?
To bez sensu co sugerujesz.
Ludzie robią jeszcze dziwniejsze rzeczy, i czasami trudno to zrozumieć ... np. na Filipinach ludzie pozwalają się ukrzyżować na wzór ukrzyżowania Chrystusa ! To podobno katolicy ...
Po co to robią ? Nie wiem ... tak samo nie odpowiem tobie dlaczego, IMHO, o.Pio się sam nad sobą znęcał. Ludzka psychika to skomplikowana struktura.

TOMASZ32 napisał(a):Szatan go atakował, gdy był sam w swoim pokoju, bracia z jego otoczenia słyszeli tylko odgłosy walki.
Czyli nie ma żadnych świadków. To mi wystarczy. Takie odgłosy mógł spowodować sam o.Pio. I zapewne tak było.

Always Look on the Bright Side of Life
12-10-2005 09:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #58
 
ziobro Adama napisał:
Cytat:Ludzie robią jeszcze dziwniejsze rzeczy, i czasami trudno to zrozumieć ... np. na Filipinach ludzie pozwalają się ukrzyżować na wzór ukrzyżowania Chrystusa ! To podobno katolicy ...
Po co to robią ? Nie wiem ... tak samo nie odpowiem tobie dlaczego, IMHO, o.Pio się sam nad sobą znęcał. Ludzka psychika to skomplikowana struktura.

Ale ci ludzie robią to sami sobie, by cierpieć, ojciec Pio sam sobie tego nie robił, więc nie przesadzaj.
Przykro mi, ale uważam to za brednie, może poczytaj sobie więcej o ojcu Pio, a nie pisz takich głupot. Odgłosy odgłosami, ale rany na ciele to już nie odgłos, więc moze powiesz po co ktoś miałby sobie rany zadawać. Ci, którzy sie krzyżowali na Filipinach świetymi dzięki temu nie zostali i nie zostaną raczej, a ojciec Pio został świetym, po co miałby oszukiwać Boga, gdyby tak było nie zostałby świetym. Tak trudno to pojąć.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
12-10-2005 22:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ziobro Adama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 378
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #59
 
TOMASZ32 napisał(a):Ale ci ludzie robią to sami sobie, by cierpieć, ojciec Pio sam sobie tego nie robił, więc nie przesadzaj.
Jaki masz na to dowód ? Zadnego ... "więc nie przesadzaj" 8)

TOMASZ32 napisał(a):Przykro mi, ale uważam to za brednie,
No mnie także przykro, bo widzę, że odrzucasz najbardzie prawdopodobną wersję wydarzeń, nie mając żadnych racjonalnych argumentów na obronę swojej teorii i zarzucasz przy tym drugiej stronie, że pisze brednie, kiedy ja tylko poddaję coś pod wątpliwość.

TOMASZ32 napisał(a):może poczytaj sobie więcej o ojcu Pio, a nie pisz takich głupot.
Co mam poczytać ? Masz jakieś relacje świadków ?

TOMASZ32 napisał(a):Odgłosy odgłosami, ale rany na ciele to już nie odgłos, więc moze powiesz po co ktoś miałby sobie rany zadawać.
Już tobie napisałem - czasem psychika płata ludziom brzydkie figle. Poczytaj może sobie coś z literatury medycznej. Są np. ludzie, którym sprawia przyjemność zadawanie sobie cierpień i bólu. Nie pytaj DLACZEGO, nie wiem, tak po prostu JEST.

TOMASZ32 napisał(a):Ci, którzy sie krzyżowali na Filipinach świetymi dzięki temu nie zostali i nie zostaną raczej, a ojciec Pio został świetym, po co miałby oszukiwać Boga, gdyby tak było nie zostałby świetym. Tak trudno to pojąć.
Twoje uzasadnienia są na poziomie, wybacz, 6-latka. Piszesz, że o.Pio jest "świętym', bo takim go ogłoszono, natomiast świetym jest każdy, kto dąży do świętości, lecz nigdy jej nie osiągnie tutaj na ziemi, bo taka już ludzka natura. A decyzję to, kto jest w Niebie, lub trafi tam kiedyś, pozostaw Bogu.

Always Look on the Bright Side of Life
17-10-2005 09:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #60
 
1.Wszak niektórzy święci czy błogosławieni w ramach pokuty biczowali sie, ale w przypadku ojca Pio to nie słyszałem, by to czynił, a już napewno nie bił by się do takiego stopnia. Jak znajdę fragment skutków pobicia go przez szatana to go zamieszczę tutaj.

2. Nadal podtrzymuję propozycję poczytania sobie trochę więcej o ojcu Pio.

3.Niektórzy zadają sobie cierpienia, ale nie takie jak u ojca Pio i tych, których szatan atakował. On tego nie chciał, ale nic nie mógł zrobić, szatan próbował pozbawić go życia.

Cytat:Zakonnicy o godzinie 18.00 udawali się na kolację. O. Pio pozostawał w mieszkaniu, które znajdowało się nad refektarzem. Gdy zakonnicy zasiedli do stołu, aby spożyć wieczorny posiłek, dał się słyszeć jakiś rumor i huki, dochodzące z mieszkania Ojca Pio. Kiedy zaniepokojeni bracia przyszli do jego mieszkania, Ojciec Pio leżał na łóżku, twarzą zwrócony do poduszki. Był bardzo zmęczony, cały mokry i spocony. Widać było na twarzy, że jest bardzo utrudzony. Co się stało? O, Pio nie mógł wypowiedzieć słowa. "To było mocowanie się z diabłem" - wyszeptał po chwili.

Pewnego dnia przybył do klasztoru o, prowincjał i zwrócił się do Ojca Pio, by nie robił tego rodzaju rzeczy, bo to niepokoi zwłaszcza młodych zakonników. "Cóż poradzę, ojcze, skoro to nie ode mnie zależy. Ten potwór rzuca się na mnie i chce mnie pozbawić życia. Nie zależy to ode mnie. Jeśli jednak ojciec prowincjał nakaże, to niech się dzieje co chce, będę chciał się podporządkować".

Fragmenty książki: "Na drodze do Boga", Pallottinum Poznań 1986, oprac. o. Gracjan Majka OFMCap.

Jak poczytasz więcej o ojcu Pio to sie sam o tym przekonasz. Ciekawa lektura.

4. Na poziomie 6-latka? #-o Szczęśliwy he he, to jest dopiero śmieszne, jak czytam twoje wypowiedzi stwierdzam to samo. Czy to nie zabawne? Szczęśliwy Nie przejmuj się, w końcu wszyscy jesteśmy dziećmi.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
17-10-2005 18:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów