Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Charyzmaty św. Ojca Pio
Autor Wiadomość
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #31
 
Arab napisał(a):Mając 8 może 9 lat zaczął się biczować żelaznym biczem, aby «cierpieć jak Jezus». Biczował się aż do krwi.
:shock: w jakim celu ???
Arab napisał(a):chcialbym dodac ze mial takie charyzmaty jak bilokacja czyli przebywanie w 2 miejscach naraz
:- kolejny dar Ducha Świętego - nie znałem go z Bibli - choć nader przydatny
Arab napisał(a):Spowiednik pogrążył się w modlitwie, potem wziął mężczyznę za ramię i zaprowadził do kościoła. Tam grzesznik zemdlał, bo w ławce ujrzał człowieka, którego zabił!
:shock: no i duchy w kościele .
=; oj jak dla mnie to za wiele.

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
12-09-2005 14:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ziobro Adama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 378
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #32
 
Annnika napisał(a):Jendym z darów ale i krzyży Oja Pio był dar uwolnienia. Czytałam różne świadectwa księży wykonujących posługę egzorcysty lub prowadzących modlitwę o uwolneinie, że odwołanie się do wstawiennictwa Ocja Pio było dla Szatana ciosem, często krzyczał on "zabierzcie tego mnicha ode mnie", "tylko nie on" itp. Same osoby nękane przez złego ducha czuły ulgę po modlitwie z prośbą o wstawiennictwo tego świętego mnicha. Uśmiech
W Oławie (k. Wrocławia) też byli księża, którzy wierzyli w objawienia pana Domańskiego. Mimo zakazu władz KRK w Polsce, odprawiali msze w budynku wybudowanym przez rzeczonego śp. pana Domańskiego. Był o tym program w TV.

[ Dodano: Wto 13 Wrz 2005 11:40 ]
Cichociemny napisał(a):
Arab napisał(a):Mając 8 może 9 lat zaczął się biczować żelaznym biczem, aby «cierpieć jak Jezus». Biczował się aż do krwi.
:shock: w jakim celu ???
Nie znał Pisma Św. i nie wiedział jakich ofiar oczekuje od nas Bóg. Pewnie widział jakiegoś mnicha, który tak się udręczał i wydało mu się, małemu chłopcu, że to najlepsza droga do Nieba. Ale był w błędzie.

Always Look on the Bright Side of Life
13-09-2005 11:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #33
 
Nie mam zielonego pojęcia, o co Ci chodzi, ja mówię o relacjach prawdziwych, katolickich egzorcystów, wybranych i namaszczonych przez biskupa :shock:

Więc o co chodzi :?: Jak węszysz herezję czy sensację, to nie tym razem Duży uśmiech

Pozdrawiam bardzo cieplutko, chociaż znowu się nie zgadzamy Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
13-09-2005 16:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ziobro Adama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 378
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #34
 
Annnika napisał(a):Nie mam zielonego pojęcia, o co Ci chodzi, ja mówię o relacjach prawdziwych, katolickich egzorcystów, wybranych i namaszczonych przez biskupa :shock:
Ja tez piszę o księżach namaszczonych przez biskupa, którzy uwierzyli w "objawienia oławskie". :mrgreen:

Always Look on the Bright Side of Life
14-09-2005 15:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #35
 
W co przepraszam :?:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
14-09-2005 20:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ziobro Adama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 378
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #36
 
Annnika napisał(a):W co przepraszam :?:
Zapytaj znajomego księdza .. na pewno chętnie udzieli ci wyjaśnień, bo w moje slowa możesz nie uwierzyć. :diabelek:

Always Look on the Bright Side of Life
15-09-2005 15:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #37
 
Nie odrzucam niczyjej opinii na starcie, ale ją konfrontuję Uśmiech

Może jednak się pokusisz o wyjaśnienia :?:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
15-09-2005 22:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #38
 
Annnika napisał(a):Może jednak się pokusisz o wyjaśnienia
W Oławie był taki motyw, że ktoś tam miał niby objawienie chyba Maryjne. Kościoł Katolicki po sprawdzeniu tego stwierdział, że nic tam nie było. I ogłosil karę ekskomuniki dla tych co się tam w tych miejscach modlą.

Ale wracając do Ojca Pio.
Ponoć najwiekszym jego darem był sakrament pokuty i pojednania. Że miał niesamowity dar spowiadania.
26-09-2005 20:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #39
 
O tym też sporo słyszałam i czytałam Uśmiech nie dość, że był świetnym pedagogiem, to jeszcze miał dar widzenia czyichś grzechów, okoliczności ich zaistnienia Duży uśmiech - coniektórzy to się bali do niego podejść :twisted:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
26-09-2005 21:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #40
 
Jeśli bali sie podejść, to chyba moze też świadczyć, że ukrywaja swoje grzechy, ja bardzo chciałbym, aby sie wyspowiadać u takiego człowieka jakim był ojciec Pio, przynajmniej nie miałbym mozliwości ukrywania swoich grzechów i mógłbym sie wyspowiadać bardzo dokładnie, nie zapominając o żadnym grzechu.
Tacy ludzie bali sie poznać prawdę o swojej grzeszności, a to nie jest dobre, szczera i dokładna spowiedź jest bardzo ważna.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
29-09-2005 05:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #41
 
Masz rację ale o. Pio potrafi łz krzykiem odgonić danego penitenta od konfesjonału, ludzie bali siewstydu Smutny

Za grzech uważał np. chodzenie do kina, bo może na filmie będzie scena erotyczna...

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
29-09-2005 17:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ziobro Adama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 378
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #42
 
Daidoss napisał(a):
Annnika napisał(a):Może jednak się pokusisz o wyjaśnienia
W Oławie był taki motyw, że ktoś tam miał niby objawienie chyba Maryjne. Kościoł Katolicki po sprawdzeniu tego stwierdział, że nic tam nie było. I ogłosil karę ekskomuniki dla tych co się tam w tych miejscach modlą.
Niestety (dla KRK) wielu ludzi nadal wierzy w te "objawienia", nie wyłączając nawet niektórych księży. 8)

[ Dodano: Wto 04 Paź 2005 13:55 ]
Annnika napisał(a):Masz rację ale o. Pio potrafi łz krzykiem odgonić danego penitenta od konfesjonału, ludzie bali siewstydu Smutny...
I to ma być ten pozytywny "dar" ?

Always Look on the Bright Side of Life
04-10-2005 13:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #43
 
Mieszasz dwie wypowiedzi i wyrywasz z kontekstu Smutny ...

1) dar Ojca Pio polegałna znakomitej znajomości grzeszności człowieka, co było pomocne;

2) świadectwa ludzi "odgonionych" to głównie świadectwa jego "dzieci duchowych", a oni wiedzieli, że wybierają sobie przewodnika o bardzo ciężkiej ręce ... Wiedzieli, na co siepisali, zresztapotme i tak byli wdzięczni... taka reakcja dawała do myślenia, a ludzi okoliczni znając charakter i pedagogikę Ojca Pio z pewnością z wyrozumiałością podchodzili do takiego "ochrzanionego" penitenta Duży uśmiech

Trochę sprawiedliwości i obiektywizmu Uśmiech , proszę Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
04-10-2005 20:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ziobro Adama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 378
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #44
 
Annnika napisał(a):Mieszasz dwie wypowiedzi i wyrywasz z kontekstu Smutny ...
Mylisz się.

Annnika napisał(a):1) dar Ojca Pio polegałna znakomitej znajomości grzeszności człowieka, co było pomocne;
Pustosłowie. Tylko Bóg zna nasze serce.

Annnika napisał(a):2) świadectwa ludzi "odgonionych" to głównie świadectwa jego "dzieci duchowych", a oni wiedzieli, że wybierają sobie przewodnika o bardzo ciężkiej ręce ... Wiedzieli, na co siepisali, zresztapotme i tak byli wdzięczni... taka reakcja dawała do myślenia, a ludzi okoliczni znając charakter i pedagogikę Ojca Pio z pewnością z wyrozumiałością podchodzili do takiego "ochrzanionego" penitenta Duży uśmiech
Wskaż mi, kiedy Jezus wyganiał grzeszników, którzy sie do Niego zwracali o pomoc i szukali wsparcia.

Niestety znam takich "kapłanów" z autopsji.

Always Look on the Bright Side of Life
05-10-2005 08:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #45
 
I Bóg chciał widać pomóc penitentowi w ten sposób, że Ojciec Pio wiedział, co jest głównym problemem i iwedizał, c openie\tent chciałukryć, tym ludziom to pomagało ...

Jezus był Posłanym Synem, a Ojciec Pio narzędziem w Jego ręku, inna perspektywa Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
05-10-2005 20:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów