Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odejście Księży...
Autor Wiadomość
jswiec Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 682
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #46
 
ziobro Adama napisał(a):Czy odpowiesz na to proste pytanie ? Jeszcze raz je powtórzę:
czy żałujesz, że twoi rodzice nie żyli w celibacie ?
Owszem odpowiem, jeśli Ty najpierw odpowiesz na pytanie:
Gdyby Twoja babcia wąsy miała, to byłaby twoim dziadkiem i czy czy żałowałaby tego ?

Moi rodzice byli rodzicami, a zatem wybrali uprzednio nim stali się rodzicami życie w małzeństwie, a nie w celibacie, nieprawdaż ?
Podobnie bzdurne pytania zadają niektórzy ateisci w stylu:
Czy Bóg może stworzyć kamień, którego nie potrafiłby podnieść ?

Taka jest momentami logika Twoich zarzutów co do KRzK, drogie ziobro... :hahaha:

[ Dodano: Czw 04 Sie, 2005 15:11 ]
ziobro Adama napisał(a):w odniesieniu do JP II, można już zaryzykować termin - KULT
Ponawiam pytanie: czy wieszanie portretów Lutra w zborze to kult, czy nie kult ?

cooperatores veritatis [3J,8]
-----------------------------------
Chcesz przeczytać całą Biblię, ale nie wiesz jak sie do tego zabrać?
Zajrzyj do: http://www.mateusz.pl/duchowosc/wobi/plan/
04-08-2005 15:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Olgaa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 242
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #47
 
jswiec napisał(a):[Nawet w przypadku Adama i Ewy wymóg celibatu byłby wbrew ich naturze - i Bóg tego oczywiście od żadnego potomka Adama nie żąda.

Natomiast nasza nowa natura jest inna: naszymi Nowymi Prarodzicami są Jezus i Maryja - ewidentni celibatariusze.

Zaraz... czyli jako żona jestem dalej Nowego CZłowieka niz siostra zakonna??
04-08-2005 22:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kasiaa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 80
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #48
 
...I Matka Boża płakała z powodu kapłanów.Płakała nie dlatego, że jesteśmy gorsi od innych.Nie! Matka Boża płakała, gdyż zapomieliśmy wpatrywać się w Tajemnicę Kapłaństwa. Maryja pragnie abyśmy szukali kapłanów. Ponad 70 tyś. kapłanów odeszło, gdyż Kościół zapomniał o nich i nie modlił się za nich. Upadli z powodu braku modlitewnej pomocy Kościoła! Byli zdolni, studiowali, ale brakowało pomocy Kościoła, jego łaski. Matka Boża pragnie, aby Kościół kochał swych kapłanów, gdyż kapłan jest jak Mojżesz prowadzący swój lud. Bez kapłana Kościół nie wiedziałby dokąd iść. Bez nich nie ma chrześcijańskiego-sakramentalnego życia i Eucharystii. Bez nich bylibyśmy jak latorośle oddzielone od winnego krzewu.Matka Boża pragnie, aby kapłani wrócili do twojego serca, do twojej modlitwy, do twojej rodziny abyśmy ich ochraniali. Medziugoria
04-08-2005 23:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ziobro Adama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 378
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #49
 
Gregoriano napisał(a):Może bez takich dziwacznych spekulacji... Nie jesteśmy tu po to aby się obrażać :roll: :wink:
Po prostu nie wiem z kim i o czym ten osobnik rozmawia :diabelek:

Gregoriano napisał(a):Jeśli Kościół Chrystusa to widmo to jak mam się zbawić, skoro je osiągam w Kościele?
Zbawienie jest dla wszystkich, nie tylko tych w Kościele Chrystusa. Dlatego także dla ciebie jest nadzieja. Przeciez gdybyś znał Prawdę, to byś się od niej nie odwrócił ... co nie ? Uśmiech

Gregoriano napisał(a):Nie jestem negatywnie nastawiony tylko mam ugruntowane poglądy i chę poznać twoje i nic więcej :wink:
A co, nie poznajesz ich ? Przecież czytasz to co piszę ... 8)

Gregoriano napisał(a):Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą. /Mt 16, 18/
Ten przypis jest fałszywy. Kefas oznacza - "skałka, kamyk". To Chrystus jest Skałą.

Gregoriano napisał(a):Wiesz twój wniosek jest sprzeczny z zdaniem Jezusa. Można domniemywać, że Kościół Jezusa umarł, ...
Jak czytam o papieżach i KK np. w X wieku, to do takich właśnie wniosków dochodzę. Podobnie, gdy rozważam dogmaty wprowadzone przez niektóre sobory.

Gregoriano napisał(a):Zresztą tekst o bramach piekielnych pokazuje przyszłość tego Kościoła wykraczającą dalko poza śmierć św. Piotra.
Naturalnie, bo Chrystus=Kościół. Jeśli Chrystus żyje, to Kościół nigdy nie umrze.

Gregoriano napisał(a):
ziobro Adama napisał(a):W odniesieniu do księży, chodziło mi o "kult" raczej w osobistym wydaniu niektórych osób. Jednak w odniesieniu do JP II, można już zaryzykować termin - KULT.
Argumentacja na zasadzie Słowacki wielkim poetom był! Dlaczego nie wiadomo?!
Wiadomo. Stawianie pomników za życia, to oznaka kultu. Nie inaczej było ze Stalinem i paroma innymi osobistościami.
Jeszcze jeden drobny przykład - album o papieżu JP II, wydany po jego śmierci - tytuł: "Ojcze nasz" ... Przypadek ? Zbieg okoliczności ? Nie wmówisz mi ... 8)

Gregoriano napisał(a):Ano, że nauczyciele moga zamącić w głowie. Kościół jest wspólnotą i zawsze ktoś będzie przewodził. Niestety niektórzy raz mówią tak raz tak... Można mieć wtedy zamęt w głowie, nieprawdaż? Jesli chodzi o moje środowisko to był tylko smutek, że owi księża odeszli.
Twierdzisz, że twój Kościół jest "jednością". Gdyby tak było, to twoi nauczyciele nie mogliby mówić "raz tak, raz tak". Chyba że znowu spróbujesz mi mydlić oczy jakąś "różnorodnością" .... :diabelek:

Gregoriano napisał(a):
ziobro Adama napisał(a):To chyba powinno działać w obie strony, nie prawdaż ? I nikogo nie oskarżam, bo nikogo sądzić nie zamierzam. Po prostu wyrażam swoją opinię.
Oczywiście. Tylko ty powinieneś nas najpierw wysłuchać, ponieważ to nasz problem. Z tego co widać wolisz tylko na swojej opinii budowac radylalne wnioski. Jak dla mnie to tak to tylko można wymyślić kolejne stereotypy.
Dyskusja bez wyciągania wniosków jest dyskusją jałową. Ty bagatelizujesz problem, ja go uwypuklam. Ot co.

[ Dodano: Pią 05 Sie 2005 9:05 ]
jswiec napisał(a):Moi rodzice byli rodzicami, a zatem wybrali uprzednio nim stali się rodzicami życie w małzeństwie, a nie w celibacie, nieprawdaż ?
Nie odpowiedziałeś na moje pytanie: czy żałujesz ich wyboru ?

jswiec napisał(a):Ponawiam pytanie: czy wieszanie portretów Lutra w zborze to kult, czy nie kult ?
Odpowiadam: samo wieszanie czyjegokolwiek portretu nie jest kultem.

Teraz oczekuje odpowiedzi na moje pytanie.

[ Dodano: Pią 05 Sie 2005 9:08 ]
Olgaa napisał(a):Zaraz... czyli jako żona jestem dalej Nowego CZłowieka niz siostra zakonna??
Oh, kilkaset lat temu takie pytanie nawet by ci do głowy nie przyszło, bo to było jasne jak 2x2 ! Duży uśmiech
Ale nawet dzisiaj pokutuje jeszcze takie domniemanie ...

[ Dodano: Pią 05 Sie 2005 9:11 ]
kasiaa napisał(a):... wpatrywać się w Tajemnicę Kapłaństwa.
Konia z rzędemm temu, kto wie o co biega w tym akrobatycznym stwierdzeniu ! 8)

kasiaa napisał(a):... Matka Boża pragnie, aby kapłani wrócili do twojego serca, do twojej modlitwy, do twojej rodziny abyśmy ich ochraniali. Medziugoria
A nie była to przypadkiem Gospa, a nie Matka Boża ?

Always Look on the Bright Side of Life
05-08-2005 09:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jswiec Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 682
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #50
 
ziobro Adama napisał(a):Nie odpowiedziałeś na moje pytanie: czy żałujesz ich wyboru ?
Nie można żałować żadnego wyboru, który polegał na wybieraniu między kilkoma rodzajami dobra. Ponadto w przypadku małżeństwa była to odpowiedź na powołanie. Nie mozna nigdy żałować, że odpowiedziało się Bogu pozytywnie. I nie wszystkich Bóg woła w taki sam sposób.

Olgaa napisał(a):Zaraz... czyli jako żona jestem dalej Nowego CZłowieka niz siostra zakonna??
Nie jesteś, ponieważ Chrystus jest Oblubiencem zarówno Twoim, jak i owej siostry. Jest zarówno Małżonkiem Kościoła [=Małżonki Baranka], jak też i celibatariuszem ze względu na Królestwo, które głosił.
Tak samo Maryja jest Małżonką Ducha św. tak samo jak i dziewicą.

cooperatores veritatis [3J,8]
-----------------------------------
Chcesz przeczytać całą Biblię, ale nie wiesz jak sie do tego zabrać?
Zajrzyj do: http://www.mateusz.pl/duchowosc/wobi/plan/
05-08-2005 12:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #51
 
ziobro Adama napisał(a):Odpowiadam: samo wieszanie czyjegokolwiek portretu nie jest kultem.

I sam sobie odpowiedziałeś na stawiane nam zarzuty.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
05-08-2005 12:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ziobro Adama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 378
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #52
 
Gepardzik napisał(a):Samo stawianie czyjegokolwiek pomniku czy wydanie o kimś albumu nie jest kultem.
Stawianie pomników (l. baaaardzo mn.) za życia, jest przejawem kultu. Do tego tysiące ulic imienia JP II, szkół, przedszkoli, itp. itd

Jakbyś nie wiedziął "Ojcze nasz", to początek modlitwy Jezusa do Boga Ojca. Czyżby wydający album o tym nie wiedzieli ? Niemożliwe ...

[ Dodano: Pią 05 Sie 2005 15:06 ]
jswiec napisał(a):
ziobro Adama napisał(a):Nie odpowiedziałeś na moje pytanie: czy żałujesz ich wyboru ?
Nie można żałować żadnego wyboru, który polegał na wybieraniu między kilkoma rodzajami dobra. Ponadto w przypadku małżeństwa była to odpowiedź na powołanie. Nie mozna nigdy żałować, że odpowiedziało się Bogu pozytywnie. I nie wszystkich Bóg woła w taki sam sposób.
Czy żałujesz, że twoi rodzice nie wybrali innego rodzaju dobra, a które polegałoby w tym przypadku na celibacie ?
Czekam nadal na odpowiedź.

Always Look on the Bright Side of Life
05-08-2005 15:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Olgaa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 242
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #53
 
ziobro Adama napisał(a):[Jakbyś nie wiedziął "Ojcze nasz", to początek modlitwy Jezusa do Boga Ojca. Czyżby wydający album o tym nie wiedzieli ? Niemożliwe ...

możliwe ze ten tytuł rzeczywiscie nie jest do konca odpowiedni... Ale czy wydający album mieli złe intencje? Wątpię
05-08-2005 15:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ziobro Adama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 378
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #54
 
Offca napisał(a):
ziobro Adama napisał(a):Odpowiadam: samo wieszanie czyjegokolwiek portretu nie jest kultem.
I sam sobie odpowiedziałeś na stawiane nam zarzuty.
Na jakie zarzuty ? Możesz je zacytować ? Gdzie i kiedy zarzucałem komukolwiek, że wiesza sobie jakieś portrety na scianie ?
Czekam.

[ Dodano: Pią 05 Sie 2005 15:09 ]
Olgaa napisał(a):Ale czy wydający album mieli złe intencje? Wątpię
Złe ? Raczej głupie ....

Always Look on the Bright Side of Life
05-08-2005 15:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jswiec Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 682
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #55
 
ziobro Adama napisał(a):Czy żałujesz, że twoi rodzice nie wybrali innego rodzaju dobra, a które polegałoby w tym przypadku na celibacie ?
Czekam nadal na odpowiedź.
Nie żałuję tego, że odpowiedzieli Bogu pozytywnie na swoje powołanie do małżeństwa.
Gdybym tego żałował, to znaczy, że żałowałbym, że Bóg ich wezwał do tego, a nie do innego stanu - co jak przyznasz - byłoby co nieco niezdrowe... :shock:
Żałować, że powołujący Bóg ma taką, a nie inną wolę - to początek buntu, drogie ziobro... Tak samo Adam żałował, że Bóg zrobił z jego ziobra kusicielkę, a już zapomniał, że była to najpierw upragniona pomoc.

Jeśli to Ci nie wystarcza - zamykam przekomarzanie się z tobą na ten temat. Jak nie rozumiesz co to jest powołanie, to po co czytasz Biblię ? Czy po to, aby usłyszeć Jego Głos, czy też po to by przytłumić go w sobie ?

cooperatores veritatis [3J,8]
-----------------------------------
Chcesz przeczytać całą Biblię, ale nie wiesz jak sie do tego zabrać?
Zajrzyj do: http://www.mateusz.pl/duchowosc/wobi/plan/
05-08-2005 18:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #56
 
ziobro Adama napisał(a):Jeszcze jeden drobny przykład - album o papieżu JP II, wydany po jego śmierci - tytuł: "Ojcze nasz" ... Przypadek ? Zbieg okoliczności ? Nie wmówisz mi ...

Zdecydowanie niewiedza. Wierzacy człowiek raczej tego nie napisał.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
05-08-2005 20:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lola Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 595
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #57
 
ziobro Adama napisał(a):Stawianie pomników (l. baaaardzo mn.) za życia, jest przejawem kultu. Do tego tysiące ulic imienia JP II, szkół, przedszkoli, itp. itd

nie, to jest przejaw szacunku dla osoby, dla tego co robi, co mówi

zresztą co ty rozumiesz pod pojęciem kult :?:

na marginesie chyba moją ulicę mają zamiar przemianować na Jana Pawła II :mrgreen: z czego się naturalnie cieszę 8)

a odnośnie Ojcze nasz to już sie z tego co pamiętam dyskusja na forum toczyła

...Alles was zählt,
ist die Verbindung zu Dir
und es wäre mein Ende,
wenn ich diese Verbindung verlier...
05-08-2005 22:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #58
 
ziobro Adama napisał(a):Po prostu nie wiem z kim i o czym ten osobnik rozmawia

Nie jestem osobnikiem tylko człowiekiem. Jeśli masz zamiar dalej w ten sposób rozmawiać to poszukaj sobie innego forum... Bez urazy ale kultura musi być.

Reszta twojej wypowiedzi - jak dla mnie - to znów powtarzanie tego samego... Kult... w twoim wydaniu pomnik Piłsudzkiego w Warszawie to kult. Nie zgadzam się na takie rozumowanie. Jeśli rzeczywiście to było by takie niebezpieczne to dawno bym odszedł od Boga ale jakoś dalej trwam :wink:

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
08-08-2005 12:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ziobro Adama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 378
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #59
 
Gregoriano napisał(a):Nie jestem osobnikiem tylko człowiekiem. Jeśli masz zamiar dalej w ten sposób rozmawiać to poszukaj sobie innego forum... Bez urazy ale kultura musi być.
No cóż, noszę się z takim zamiarem ...

p.s. co jest "niekulturalnego" w określeniu "osobnik" ?

Always Look on the Bright Side of Life
11-08-2005 13:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #60
 
Gregoriano napisał(a):Jest nam bardzo przykro z tego powodu co zrobili bo nie małe zamieszanie narobili w tych duszach, które wcześniej formowali. Jestem jednym z nich.... Takie zachowanie mozna tylko nazwać jako naganne i tyle. Może jestem ostry ale tak mówi Pismo /dokonali rozłamu/ -> Ga 5, 19-21 tak rozłam to grzech! Jednocześnie widzę, co się dzieje z tymi, którzy wcześniej im ufali no i pozostali w Kościele Katolickim /niestety nie których pociągnęli za sobą/.... Proponuje modlić się za nich! I poprostu kochać...

Skoro tak bardzo oceniasz ich postępowanie to może by tak poznać motywacje od samych pozwanych :
pozwole sobie wkleić linki ze świadectwami w/w
ftp://slowo@195.205.4.7/2004.03.28_-_SWI...SLAWKA.wma
ftp://slowo@195.205.4.7/2004.08.11_-_SWI..._JARKA.wma

ftp://slowo@195.205.4.7/2004.08.11_-_SWI..._JARKA.wma
ftp://slowo@195.205.4.7/2005.05.08_-_KSIADZ_JAREK.wma

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
13-08-2005 16:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów