Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy to było w porządku wobec ludzi? wobec dziecka....?
Autor Wiadomość
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #46
 
Helmutt napisał(a):I tylko czekac az ktos na tym forum stwierdzi, że "oczerniasz świętych kapłanów"... Bardzo się tu zmieniło..... Szkoda.
a to ty tylko na to tu czekasz? i po co ci to?

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
17-03-2009 17:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #47
 
carlunia, proponuję Tobie oczyścić swoje emocje i intencje, z którymi tutaj przychodzisz, a nie oburzać się nie wiadomo o co. Bo powiedz, czego Ty oczekujesz od nas? czego oczekujesz pisząc ekspresyjne wypowiedzi na temat tego, jak źle ksiądz się zachował?
Kasę ksiądz ma prawo wziąć za posługę, bo z tego przecież się utrzymuje, o co się oburzać? Miał być chrzest i był, czyż nie o to chodziło? A że ślubu nie ma, czy to jest problem księdza czy Wasz? Pewne zasady w Kościele obowiązują i albo się na nie zgadzamy, albo nie. To nie Kościół ma się dostosowywać do ludzkiego widzimisię, tylko my do zasad w Nim obowiązujących.
17-03-2009 17:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #48
 
Helmutt napisał(a):Księża są naprawdę różni, w końcu to zwykli ludzie - i czasami niestety trafia się na biznesmena, bufona bądź biurokratę. Nie rozumiem tylko czy część z Was ma tak już w głowach zmanipulowane, że będzie każdego kapłana broniło "w czambuł" bo kapłan i sutannę nosi i to mu już daje automatycznie poważanie i nieomylność?? A jak to Wy - np. to Ja, czy aga - traficie na jakiehoś psychola w sutannie to co - też przyznacie, że "kapłan ma zawsze rację"?
A ja lubię nazywać rzeczy po imieniu.
Bywają różni Smutny
Z tym, że mamy tu relacje jednostronną, nacechowaną emocjami, nieweryfikowalną.
Cytat: wcale nie wstydzę się tego, że urodziłam dziecko, i to, że wtedy byłam bez ślubu

Ależ nikt nie stawia Ci zarzutów, ani nie zawstydza.
To, że nie znałaś prawa kanonicznego wcale nie zmienia sytuacji.
A jeśli chciałaś uniknąć "szopki", to mogłaś poczekać z chrztem do ślubu.
Jedna znajoma mi para przystąpiła do ślubu i jednocześnie ochrzciła swoją pociechę...."owoc miłości" - jak powiedział kapłan.
Inni w sobotę wzięli ślub a następnego dnia w niedzielę ochrzcili malucha.
A to, że non stop wylewasz żale na owego kapłana, świadczy tylko, że nic nie zrozumiałaś i że nie potrafisz wybaczać.
Zarzut z kasą jest niesmaczny.
Biała suknie i welon aktualnie są li tylko strojem...to kiedyś symbolizowały niewinność, cnotę Smutny
17-03-2009 17:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika
to Ja :) Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 515
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #49
 
Helmutt napisał(a):Wy - np. to Ja, czy aga - traficie na jakiehoś psychola w sutannie to co - też przyznacie, że "kapłan ma zawsze rację"?
A ja lubię nazywać rzeczy po imieniu.
nie, nie uważam tak, ale nie zamierzam nie zauważać "szarości" a więc brać również pod uwagę, że wszystko zalezy od tego kto jakim tonem mówi i w jaki sposób się zachowuje. Poza tym Jezus tez potrafił być surowy np. przy wurzacaniu kupców ze świątyni, nie poszedł i nie powiedział "nu, nu, tak nie wolno" :hm:

[ Dodano: Wto 17 Mar, 2009 18:18 ]
carlunia napisał(a):Czekalismy, bo nie chciałam isc z brzuchem do ołtarza!
nie rozumiem, czemu nie? bo nie wypda?? bo sukienka ślubna by za bardzo worek przypominiała??Maryja też z "brzuchem" była i jakoś to przeżyła mimo, że to nie było za bardzo popularne w jej środowisku :twisted:
17-03-2009 19:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Daniela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 258
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #50
 
carlunia napisał(a):dla mnie to jest nie dopomyslenia! jak mozna bronic takiego ksiedza!! i miec pretensje do mnie! wiec, według was, to jest moja wina, ze tak moje dziecko zostało potraktwane??
Dziecko? przecież otrzymało sakrament?
carlunia napisał(a):wazne ze go nie usunełam!!
grunt, to sobie wszystko dobrze wytlumaczyć.
carlunia napisał(a):i w dniu slubu mialam welon i bielutka suknie!! sam mi to ksiadz powiedział, ze mam sie tak ubrac, i nikogo nie słuchac!
hmmm, tak Ci ksiądz powiedział?
No dobra: Wszystkiego dobrego życzę.
17-03-2009 21:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #51
 
wiecie co. temat jest "czy to było w porządku wobec dziecka?" że było chrzczone w zakrystii. a czy było w porządku wobec dziecka, że poczęło się w grzechu? :coo:

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
17-03-2009 21:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #52
 
spioh napisał(a):
Helmutt napisał(a):I tylko czekac az ktos na tym forum stwierdzi, że "oczerniasz świętych kapłanów"... Bardzo się tu zmieniło..... Szkoda.
a to ty tylko na to tu czekasz? i po co ci to?
No ......zdemaskowałaś mnie. Cóż, pozostaje mi się przyznać - jestem żydo-masono-murzyno-komuno-socjal-antyklerykałem i na tym forum jestem po to aby oczerniać Kościół i siać zamęt.... Pozostaje pogratulować przenikliwości, bo odkąd siedzę na tym forum, od tych łądnych kilku lat nikt mnie nie zdemaskował. Cóż, miło trafić na sprytniejszego od siebie Uśmiech

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
18-03-2009 07:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #53
 
nieważne jak się określasz. jak dla mnie to ty możesz być i pinokio. ważne do czego stronniczo dążysz i drążysz.

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
18-03-2009 08:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #54
 
Jasne - najważniejsze, by bezkrytycznie poklaskać w grupie, jak guru coś powie, bo guru ma zawsze rację... i dlatego zapewne widziałem w byłych kościołach katolickich korty tenisowe... tam KK nie zdążył pojąć, że średniowiecze się dawno skończyło a człowiek to nie jest bezwolna pacynka... cóż, nie gram w tenisa ale obiektów sportowych nigdy za wiele... :diabelek:

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
18-03-2009 09:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #55
 
spioh napisał(a):nieważne jak się określasz. jak dla mnie to ty możesz być i pinokio. ważne do czego stronniczo dążysz i drążysz.
Zgłaszam wniosek o udzielenie spiohowi jakiejś oficjalnej pochwały za zdemaskowanie na forum wroga wiary, Boga, religii i Kościoła i jego niecnych i jakże stronniczych planów.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
18-03-2009 09:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #56
 
Mordimer_Madder, nie. lepiej być bezmyślnie i bezkrytycznie zawsze na "nie" do Kościoła, prawda?

Helmutt, wnioski do administracji to nie ten dział. nie ciągnij oftopa.

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
18-03-2009 10:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #57
 
carlunia napisał(a):Myszkunia napisał/a:
a w podanym przypadku (zakładamy,ze osoba napisała szczerze)

czy ktos tutaj wątpi w to co napisałam????? nie wierze!!!!!
Coś ty taka drażliwa? Specjalnuie w swej wypowiedzi użyłam tego zwrotu,aby ci, którzy drąża w celu nie wiem jakim, nie zarzucili,ze mogłas to wymyśleć.

[ Dodano: Sro 18 Mar, 2009 11:15 ]
Jak zauważyłaś pewnie, napiętnowałam w swych postach zbyt niegrzeczne potraktowanie cie przez księdza.

[ Dodano: Sro 18 Mar, 2009 11:17 ]
carlunia napisał(a):moglismy isc przed ołtarz i ochrzcic moja Ole
być moze ksiądz chciał nauczyć was pokory, bo wasza postawa była zbyt roszczeniowa...( nie wiem , czy to dobrze, niech ktoś mnie oświeci :| )

[ Dodano: Sro 18 Mar, 2009 11:19 ]
Mordimer_Madder napisał(a):Jaka nauka z tej - przydługiej lekko - przypowieści? Prosta - zawsze można wykonać jakiś telefon, trzeba tylko mądrze wybrać, do kogo
i jeszcze taka,jeśli mamy być obiektywni: niegrzeczni i nadęci ludzie zdazają się wszędzie...sutanna nie zmienia charakteru człowieka...

[ Dodano: Sro 18 Mar, 2009 11:23 ]
carlunia napisał(a):tak moje dziecko zostało potraktwane??
czy ono zapamieta tą sytuację? czy to raczej ty zapamiętasz???

carlunia napisał(a):wazne ze go nie usunełam!!
mam nadzieje, ze miałaś na myśli co innego niż się nasuwa...
pisałaś przecież,że go chciałaś....a potem to, co zacytowałam...to po co to napisałaś?

[ Dodano: Sro 18 Mar, 2009 11:25 ]
Mordimer_Madder napisał(a):Jasne - najważniejsze, by bezkrytycznie poklaskać w grupie, jak guru coś powie, bo guru ma zawsze rację... i dlatego zapewne widziałem w byłych kościołach katolickich korty tenisowe... tam KK nie zdążył pojąć, że średniowiecze się dawno skończyło a człowiek to nie jest bezwolna pacynka... cóż, nie gram w tenisa ale obiektów sportowych nigdy za wiele...
nie obrażaj:
:evil: jakbym z twojego domu chciała zrobić kort???

[ Dodano: Sro 18 Mar, 2009 11:27 ]
to Ja :) napisał(a):Poza tym Jezus tez potrafił być surowy np. przy wurzacaniu kupców ze świątyni, nie poszedł i nie powiedział "nu, nu, tak nie wolno"
jakby ten fragment mial dotyczy ć podanej sprawy, to by chrztu nie uzyskali...

[Obrazek: mysz4.gif]
18-03-2009 12:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #58
 
carlunia napisał(a):i w dniu slubu mialam welon i bielutka suknie!! sam mi to ksiadz powiedział, ze mam sie tak ubrac, i nikogo nie słuchac!


I tacy księża się zdarzają. A u nas kiedyś na rekolekcjach ksiądz krzyczał z ambony, że z welonem do ślubu idą, a takie "bielutkie" wcale nie są i grzmiał: "zerwać jej ten wianek!" :twisted: Co do tego uważam, że miał rację. Bo czemu tak samo ma się traktować ludzi, którzy się starają. Jak to się mówi "kara musi być". Podobnie tutaj sytuacja - jeśli się zaczyna nie od tego, co trzeba to ponieść trzeba konsekwencje i mieć pretensje wyłącznie do siebie. Sądzę, że pretensje do księdza są trochę nie na miejscu.
18-03-2009 12:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #59
 
alus napisał(a):A jeśli chciałaś uniknąć "szopki", to mogłaś poczekać z chrztem do ślubu. Smutny
No, nie zgadzam sie z takim postawieniem sprawy.
Chrzest nie jest ceremonią na pokaz.
Dla dobra dziecka nie jest ważne, gdzie się odbędzie, ważne by się obył jak najszybcie.
Wprawdzie już dawno minęły czasy, kiedy sześć z dziesięciu urodzonych nie dozywało pierwszego roku życia, ale licho nie śpi.

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
18-03-2009 12:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #60
 
Kyllyan napisał(a):No, nie zgadzam sie z takim postawieniem sprawy.
Chrzest nie jest ceremonią na pokaz.
Dla dobra dziecka nie jest ważne, gdzie się odbędzie, ważne by się obył jak najszybcie.
Wprawdzie już dawno minęły czasy, kiedy sześć z dziesięciu urodzonych nie dozywało pierwszego roku życia, ale licho nie śpi.
Nie doradzałam czekania z chrztem.
..carlunia pisze "ślub odbył się kilka miesięcy później"....równie dobrze mógł odbyć się kilka miesięcy wcześniej i uniknęliby wszelkich scysji.
18-03-2009 13:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów