Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dobry czy zły Bóg ?
Autor Wiadomość
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #16
 
pafni napisał(a):Powinno byc
niekoniecznie

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
16-04-2009 18:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #17
 
:offtopic: :patrzy:

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
16-04-2009 18:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #18
 
Rachel napisał(a)::offtopic: :patrzy:

Rachel nie bij - wytłumacz.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
16-04-2009 20:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #19
 
Augustus napisał(a):Czy dobry nauczyciel mówi uczniowi: bzdurne pytanie? Czy może dobry nauczyciel wie, że bzdurnych pytań nie ma, tyko mogą być bzdurne odpowiedzi? Czasem myślę, że uczeń stawia takie pytania, na które nauczyciel nie umie odpowiedzieć, dlatego też nauczyciel wybiera skrót skróconego skrótu: bzdurne pytanie.
Nie prościej zapytać wprost, dlaczego uważam tak postawione pytanie za bzdurne, a nie silić się na wywody ?
Augustus napisał(a):Skoro się same krystalizują, to mają jakieś samoistne życie, nad którym człowiek nie włada. Dobrze myślę?
Źle myślisz, cudzysłowowa nie zauważyłeś ? "Same się krystalizują" w sensie procesów zachodzących w danej kulturze, społeczeństwie.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
16-04-2009 23:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #20
 
A może by tak wydzielić temat o dobrym-niedobrym Bogu?
Zagadnienie jest ciekawe i mimo, że trochę zrozumiałem o co chodzi to nadal mam kilka pytań i pewnie nie tylko ja.

[ Komentarz dodany przez: Rachel: Pią 17 Kwi, 2009 09:24 ]
Wedle życzenia 8)

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
17-04-2009 07:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #21
 
Czyli pozostał Nowy Testament, i nie ma sie co silic ,że Stary jest tak samo bliski jak Nowy. po co udawac.?
Wmawianie sobie, to tylko forma autosugestii.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
17-04-2009 07:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #22
 
Czyli tak na mój głupi rozum wynika z tego, że ludzie piszący Stary Testament NIGDY się z żadnym Bogiem nie spotkali, Bóg do nich nie przemawiał, nie działał - a księgi te to jedynie - że tak powiem - zbiór "pobożnych życzeń i wyobrażeń".

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
17-04-2009 08:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #23
 
Helmutt napisał(a):Czyli tak na mój głupi rozum wynika z tego, że ludzie piszący Stary Testament NIGDY się z żadnym Bogiem nie spotkali, Bóg do nich nie przemawiał, nie działał - a księgi te to jedynie - że tak powiem - zbiór "pobożnych życzeń i wyobrażeń".
Gdyby tylko ludzie z własnej, osobistej inspiracji stworzyli "zbiór pobożnych życzeń i wyobrażeń", to znając możliwości destrukcyjne człowieka Ziemia byłaby planetą wyludnioną.
17-04-2009 08:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #24
 
alus napisał(a):
Helmutt napisał(a):Czyli tak na mój głupi rozum wynika z tego, że ludzie piszący Stary Testament NIGDY się z żadnym Bogiem nie spotkali, Bóg do nich nie przemawiał, nie działał - a księgi te to jedynie - że tak powiem - zbiór "pobożnych życzeń i wyobrażeń".
Gdyby tylko ludzie z własnej, osobistej inspiracji stworzyli "zbiór pobożnych życzeń i wyobrażeń", to znając możliwości destrukcyjne człowieka Ziemia byłaby planetą wyludnioną.
No ale wydaje mi się nielogiczne, po co Bóg inspirował ludzi do pisania o nim takich potworności....

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
17-04-2009 08:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #25
 
"Nie rozumiem bowiem tego, co czynię, bo nie czynię tego, co chcę, ale to czego nienawidzę - to czynię.
Jeśli zas czynię to czego nie chcę, to tym samym przyznaję Prawu, że jest dobre.
A zatem już nie ja to czynię, ale mieszkajacy we mnie grzech" (Rz 7,15-17)
Światły, wykształcony faryzeusz św. Paweł potrafi zdiagnozować źródło zła - jego praprzodkowie wzorem pogan przypisywali je Bogu.
17-04-2009 13:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #26
 
Biblia w całości od pierwszego do ostatniego wersu jest księgą opisującą MIŁOŚĆ BOGA!

Jeśli ktoś uważa inaczej to poproszę argumenty... jak znajdę więcej czasu to napiszę kontrę..

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
17-04-2009 14:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #27
 
nieania napisał(a):Biblia w całości od pierwszego do ostatniego wersu jest księgą opisującą MIŁOŚĆ BOGA!
No choćby w przytaczanych przeze mnie przykładach - np. bezlitosne wymordowanie pierworodnych synów egipskich przez anioła, posłanego przez Boga. Księga Hioba, "próba" Abrahama - gdzie tu miłość?

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
17-04-2009 14:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #28
 
Dodajmy jeszcze rasizm, nietolerancje, Bóg jest po naszej stronie itp.
Jakim cudem kościół zdołał dokonac "homogenizacji" Testamentów to naprawdę nie wiem.
Jedyną nicią łączącą zdaje się byc Chrystus, ale z drugiej strony czemu ów naród wybrany nie uznaje dziś Nowegoo Testamentu? Jezusa?

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
17-04-2009 15:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #29
 
Chyba, że to jest jakaś "specyficzna Boża miłość" której my, ziemskie ludki, nie potrafimy pojąć...

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
20-04-2009 06:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #30
 
Oj specyficzna - rzekłbym sado-macho. Naszczęście ja nie jestem nawiedzony, obłąkany ani zaślepiony bo widzę różnicę pomiedzy rzezią i miłością. Jeśli ktoś tego nierozróżnia to może funkcjonuje jak malborski krzyżak, hiszpański inkwizytor lub jeszcze cos innego. Od zarania dziejów każdy korygował Biblie, nowe testamenty praktycznie przez czterysta lat były nękane skreśleniami, dopiskami aby zdawały się jednolite. Przecież Bóg odrazu by natchnął aby nic nie trzeba było zmieniac. W ewangelii św. Mateusza 1077 wierszy na autora porzypada 330. Co sie stało z resztą.
Komu tak bardzo zależało na manipulacji? Święty Jan jedynie zdaje się pozostawiony został we względnym spokoju. I nie ma tu faktycznie co winic Boga ale człowieka.
Jakoś zawsze ci na górze wiedzą lepiej co Bóg chce powiedziec.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
20-04-2009 07:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów