Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pentagram...
Autor Wiadomość
ziobro Adama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 378
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #76
 
Wojtek37 napisał(a):Zresztą może wyłuszczysz mi, jak to u Ciebie bracie wygląda ta przyczyna i skutek.
sugerujesz, chyba że się mylę, iż osoba mająca kontakt z pentagramem, stanie sie satanistą. Twierdzę, że moze być tylko na odwrót - satanista może się w końcu zaiteresować pentagramem.
Szerzysz bracie zabobony. To tak jak z tym czarnym kotem co przebiegł drogę - kiedyś, gdy palono czarownice, wiele kotów straciło także życie na stosie. Stąd biorą sie te wszystkie durne uprzedenia do symboli, czy innych "czarnych kotów". To wszystko dzieje się tylko w ludzkiej wyobraźni.
Naturalnie, że swastyka kojarzy mi się z hitlerowskimi Niemcami, ale także z Rzymem, gdzie była popularnym symbolem i jeszcze z wcześniejszymi czasami, bo to także symbol Słońca, bardzo powszechny w wielu starożytnych kulturach. To, że hitlerowcy używali swastyki, nie czyni z neij żadnego symbolu "zła", czy czegoś takiego. Bo rzeczywiste ZŁO tkwi w ludzkich umysłach i sercach, a nie w symbolach. To nie miecz zabija; zabija ręka która go trzyma.
Identycznie - szatan nie mieszka w przedmiotach czy symbolach; mieszka w ludzkich sercach.

Always Look on the Bright Side of Life
07-06-2005 12:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #77
 
ziobro Adama napisał(a):Identycznie - szatan nie mieszka w przedmiotach czy symbolach; mieszka w ludzkich sercach.

Oczywiście , że masz rację w tym względzi, lecz nie chodzi o to iż w rzeczach mieszka demon - lecz że może on wykorzystywać (i to robi) do swoich celów tóżne przedmioty.

Czytałeś może "Wyznania Egzorcysty" ?. Pewnie nie bo to katolicki kapłan, a tam podane są ciekawe wiadomości na ten temat.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
07-06-2005 14:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #78
 
ziobro Adama napisał(a):Identycznie - szatan nie mieszka w przedmiotach czy symbolach; mieszka w ludzkich sercach.
Nie wiem czy moge sie z tym zgodzić... szatan mieszka w ludzkich sercach :?: Czy to tylko przenosnia :?:
Bo z tego co wiem Szatan kusi człowieka, moze także opentac jego całe ciało ale nie serce :roll:
07-06-2005 14:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #79
 
Jako ciekawostkę mogę podać ciekawe zestawienie na temat wiary w ralne piekło

W raporcie European Value System Group zreferowanym przez KAI (17. I. 1994) podana jest informacja o polskiej religijności. 95% Polaków wierzy w Boga, ale tylko 29% w szatana i 35% w piekło. Ponadto 32% Polaków wierzy w reinkarnację (ta ostatnia liczba jest najwyższą ze wszystkich krajów w Europie). Według badań podanych przez H. Künga (por. Credo..., dz. cyt., s. 220), w r. 1990 w USA 65% wierzyło w piekło, w Irlandii 50%, w Irlandii Płn. 78%, w Kanadzie zaledwie 38%, we Włoszech 36%, w Hiszpanii 27%, w Wielkiej Brytanii 25%. Jeszcze niższe statystyki w tym względzie wykazują: Norwegia 18%, Francja 16%, Belgia 15%, Niemcy Zach. 13%, i zupełnie na końcu Dania 8% i Szwecja 7%.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
07-06-2005 15:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ziobro Adama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 378
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #80
 
Wojtek37 napisał(a):
ziobro Adama napisał(a):Identycznie - szatan nie mieszka w przedmiotach czy symbolach; mieszka w ludzkich sercach.

Oczywiście , że masz rację w tym względzi, lecz nie chodzi o to iż w rzeczach mieszka demon - lecz że może on wykorzystywać (i to robi) do swoich celów tóżne przedmioty.
Zatem, czy szatan może wykorzystać jabłko do swoich celów ?

[ Dodano: Wto 07 Cze 2005 15:50 ]
Daidoss napisał(a):
ziobro Adama napisał(a):Identycznie - szatan nie mieszka w przedmiotach czy symbolach; mieszka w ludzkich sercach.
Nie wiem czy moge sie z tym zgodzić... szatan mieszka w ludzkich sercach :?: Czy to tylko przenosnia :?:
Bo z tego co wiem Szatan kusi człowieka, moze także opentac jego całe ciało ale nie serce :roll:
Może powinienem był napisać "serca" ? Chodziło mi o umysł człowieka. A ciało jest przecież (z regóły) we władzach umysłu.
Przecież absurdem byłoby twierdzić, że duch mieszka w jakiejś konkretnej części ciała. A moze się mylę ?

Always Look on the Bright Side of Life
07-06-2005 15:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #81
 
ziobro Adama napisał(a):Zatem, czy szatan może wykorzystać jabłko do swoich celów ?

Powiedz czy wierzysz, w działanie magii?

[ Dodano: Wto 07 Cze, 2005 18:04 ]
Oczywiście chodzi mi o możliwość jej szkodliwego działania!.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
07-06-2005 17:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ziobro Adama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 378
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #82
 
Wojtek37 napisał(a):
ziobro Adama napisał(a):Zatem, czy szatan może wykorzystać jabłko do swoich celów ?

Powiedz czy wierzysz, w działanie magii?

[ Dodano: Wto 07 Cze, 2005 18:04 ]
Oczywiście chodzi mi o możliwość jej szkodliwego działania!.
Najpierw oczekuję odpowiedzi na moje pytanie ... :diabelek:

Always Look on the Bright Side of Life
08-06-2005 13:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #83
 
OK - myślę, że może.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
08-06-2005 14:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ziobro Adama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 378
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #84
 
Wojtek37 napisał(a):OK - myślę, że może.
Czy zdaża ci się zatem brać jablok do ręki lub nawet czasem je zjeść ?
Mimo, że szatan użył owocu by skusić pierwszysch ludzi, to jakoś owoce nie są symbolem szatana ... czy to nie dziwne ?

Odpowiadając na twoje pytanie - wierzę, że są ludzie, którzy mogą mieć moc pochodzącą od szatana. Nie iwem jak to nazwać, czy to magia czy nie, ale nie jest ona IMHO związana z żadnym przedmiotem. Nie wierzę w różdżki czarodziejskie czy kule do przepowiadania przyszłości itp.

Always Look on the Bright Side of Life
08-06-2005 15:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #85
 
ziobro Adama napisał(a):
Wojtek37 napisał(a):OK - myślę, że może.
Czy zdaża ci się zatem brać jablok do ręki lub nawet czasem je zjeść ?
Mimo, że szatan użył owocu by skusić pierwszysch ludzi, to jakoś owoce nie są symbolem szatana ... czy to nie dziwne ?

Po pierwsze nie powiedziano, że tym owocem jest jabłko - to chyba pomylio Ci się z mitami greckimi. Lecz pewnikiem, jest to iż szatan wykożystał naiwność niewiasty i poddał pod wątpliwość Słowo Boże.

ziobro Adama napisał(a):Odpowiadając na twoje pytanie - wierzę, że są ludzie, którzy mogą mieć moc pochodzącą od szatana. Nie iwem jak to nazwać, czy to magia czy nie, ale nie jest ona IMHO związana z żadnym przedmiotem. Nie wierzę w różdżki czarodziejskie czy kule do przepowiadania przyszłości itp.

Ja też nie wierzę, ale czym że jest właśnie owa różdżka jak wykorzystywana jest do magicznych rytów?.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
08-06-2005 16:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ziobro Adama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 378
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #86
 
Wojtek37 napisał(a):
ziobro Adama napisał(a):
Wojtek37 napisał(a):OK - myślę, że może.
Czy zdaża ci się zatem brać jablok do ręki lub nawet czasem je zjeść ?
Mimo, że szatan użył owocu by skusić pierwszysch ludzi, to jakoś owoce nie są symbolem szatana ... czy to nie dziwne ?
Po pierwsze nie powiedziano, że tym owocem jest jabłko - to chyba pomylio Ci się z mitami greckimi. Lecz pewnikiem, jest to iż szatan wykożystał naiwność niewiasty i poddał pod wątpliwość Słowo Boże.
I znowu czytasz tylko początek mojej myśli. Zauważ, że napisałem, iż szatan użył "owocu", nie napisałem że użył "jabłka". To że zapytałem cię o jabłoko, wynika z tego, że jest to najpopularniejszy w Polsce owoc.
Skoro nie przeszkadza ci, że szatan użył owocu do zwiedzenia Adama i Ewy, to dlaczego przeszkadza ci pentagram, który ktoś używa do głupich zabaw ?
Do wywoływanie duchów ludzie używają talerzy. Chyba korzystasz czasem z talerzy ?

Wojtek37 napisał(a):Ja też nie wierzę, ale czym że jest właśnie owa różdżka jak wykorzystywana jest do magicznych rytów?.
Kawałkiem patyka lub metalu ?

Always Look on the Bright Side of Life
09-06-2005 12:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #87
 
A co powiesz o Tarocie, nie wiem czy wiesz ale wytrawny tarocista nigdy nie da dotknąć profanowi swoich kart. A czemu one służą, to chyba wiesz!.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
09-06-2005 17:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ziobro Adama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 378
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #88
 
Wojtek37 napisał(a):A co powiesz o Tarocie, nie wiem czy wiesz ale wytrawny tarocista nigdy nie da dotknąć profanowi swoich kart. A czemu one służą, to chyba wiesz!.
Tarot to zestaw kart do wróżenia. Co w nich niezwykłego prócz niektórych wymownych rysunków ?
Wytrawny tenisista nie da nikomu dotknąć swojej rakiety, a wytrawny filatelista, nie daje dotknąć swoich najcenniejszych zbiorów. Czy to powód by posądzać przedmiot o jakąś MOC ? A może twierdzisz, że przedmiot zdołał zapanować nad umysłem człowieka i uczynił z niego swojego niewolnika ?

Always Look on the Bright Side of Life
10-06-2005 13:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #89
 
Powiedz bracie czy dla chrzecijanina jest obojętne noszenie takich okultystycznych znaków, talizmanów?. Przecież to człowiek wraz z demonami nadaje tym przedmiotom, dane właściwości.

Owe magiczne formuły, święte wersety, zaklęcia, uniwersalne symbole mają być tym czymś, co „ożywia" talizman, nadając mu właściwą wibrację. Ową wibrację często nazywa się „duszą" talizmanu. Okultyści twierdzą, że amulety i talizmany mają wyjątkową zdolność akumulacji sił kosmicznych.

Ja i nie tylko, uważam że ktoś kto nosi, takie znaki nawet dla hecy, wystawia się na pokuszenie i działanie sił ciemności. Możesz się z tym nie zgadzać. ale takie są fakty.
Przecież w przestrzeni duchowej cały czas trwa walka Aniołów Boga z demonami.


Ef 6:10-12 BT
"W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Obleczcie pełną zbroję Bożą, byście mogli się ostać wobec podstępnych zakusów diabła. Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich."


http://www.punkt.bialystok.opoka.org.pl/...age/n2.php

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
13-06-2005 13:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ziobro Adama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 378
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #90
 
Wojtek37 napisał(a):Powiedz bracie czy dla chrzecijanina jest obojętne noszenie takich okultystycznych znaków, talizmanów?.
Nie, nie uważam, że to obojętne. Też odradzam noszenie tego typu symboli, ale z zupełnie innych powodów. Nie wierzę w ich rzekomą moc, ale nie chciałbym, aby przez mój zły przykład, ktoś zszedł na niewłaściwą drogę. Ja mogę być silny, ale ktoś inny może się okazać słabym. Identycznie jest z np. paleniem papierosów.

Wojtek37 napisał(a):Przecież to człowiek wraz z demonami nadaje tym przedmiotom, dane właściwości.

Owe magiczne formuły, święte wersety, zaklęcia, uniwersalne symbole mają być tym czymś, co "ożywia" talizman, nadając mu właściwą wibrację. Ową wibrację często nazywa się "duszą" talizmanu. Okultyści twierdzą, że amulety i talizmany mają wyjątkową zdolność akumulacji sił kosmicznych.
Nie wierzę, w "ożywianie" i jakieś "wibracje". To bzdury wymyślone przez tych, co chcą zarobić na sprzedaży tych rzeczy lub usług.
A gdybyś próbował mi wykazać, na konkretnym przykładzie, że się mylę, to odpowiem, że wiele jeszcze praw rządzących wszechświatem nie zostało jeszcze odkrytych.
Swego czasu fascynowała mnie sprawa piramid egipskich i małych piramidek, wykonanych na ich wzór. Podobno mają one ciekawe właściwości, ale bałbym się powiedzieć, że to jakiś demon ostrzy żyletki umieszczone wewnątrz takich małych piramidek. Po prostu nie ma na to dowodu.

Always Look on the Bright Side of Life
14-06-2005 12:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów