Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gry RPG, FPS
Autor Wiadomość
newfag Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 16
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #61
 
Az nasuwa mi sie na jezyk pytanie, "Nie zastanawiales sie nigdy dlaczego tworcy PŚ bardzo czesto wykorzystuja elementy satanistyczne w swojej tworczosci?".

Tak samo glupie pytanie. Tak samo banalna odpowiedz.

XXI wiek wita
20-08-2009 22:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #62
 
newfag, jeszcze nie tak dawno ksieza zapraszali bioenergoterapeutów jak Harris do kosciolow i do tego stopnia nie rozumieli co sie dzieje, ze nawet jak uzdrowiciel mowlil wprost ze obecnosc Jezusa mu przeszkadza - wynosili Go.

Zmienilo sie to glownie pod wplywem ksiezy egzorcystow ktorzy bardziej naswietlili sprawe. Tak dzieje sie i teraz w temacie gier. Powoli ale sie dzieje.


heysel napisał(a):Może dlaczego, że to wyrazisty symbol zła ?
Tylko dlaczego tak malo osob laczy "klimat" ciemnosci ze zlem osobowym?

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
20-08-2009 22:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #63
 
Scott napisał(a):Tylko dlaczego tak malo osob laczy "klimat" ciemnosci ze zlem osobowym?
Np. Beliar w Gothicu jest przedstawiony jako osobowy, zły bóg. Nie wiem jaki idiota miałby go inaczej odczytywać.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
20-08-2009 23:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Eldian Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 141
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #64
 
Pierwsza sprawa - nie rozumiem dlaczego w temacie o grach RPG piszemy o grach cRPG. A różnica jest ogromna.


heysel: grałem sporo w Gothica 1 i 2 Uśmiech
(jak i sporo innych cRPG)

Jak wygląda Gothic, świat gry itp. wiem dobrze. W grze kwestia pentagramu pojawia się dosyć często (wszystkie pracownie magów, tak samo pentagram chyba się pojawia podczas przyzywania istot z tego co pamiętam), tak samo kwestia używania magii (powiedzmy sobie szczerze, bez magi większość rzeczy jest niemożliwych do zrobienia). Jednym z niebezpieczeństw Gothica jest takie zatarcie granic. Z jednej strony człowiek może grac jako pogromca zła itp. z drugiej zabija ludzi itp. (tak, tak najczęściej są to tzw. złe charaktery). Poza tym oczywiście kwestia magii itp. też jest znacząca.
Tylko że zauwaz że np. w Diablo też walczysz z złem. Po kolei pokonujesz andariel, duriela, mefista, diablo i baala. Czasami setki razy (te czasy gdy się było nałogowym graczem...)

Ale to jakoś nie zmienia tego, że raz: gra jest zagrożeniem (fakt, można sobie zignorować), a po drugie - granie w takie gry jest grzechem. I mnie osobiście się zdaje, że to co nas powinno odrzucać od tych gier, to nie zagrożenie (no chyba że mamy jakieś maksymalnie demoniczne gry - Diablo, a z RPG np. Monastyr) a właśnie grzech.

Tak naprawdę szatanowi wisi czy ktoś będzie opętany, czy zniewolony. Dla niego najważniejsze jest to, by człowiek był w stanie grzechu.

Dobry chrześcijanin, właśnie z powodu tego, że granie w te gry jest grzechem, powinien unikać grania, ponieważ w ten sposób zadajemy Chrystusowi kolejną ranę.
Jeden z darów Ducha Świętego - bojaźń Boża, jest dawany właśnie po to, żeby katolik nie bał się Boga, ale bał się skrzywdzenia Go, oddalenia się od Niego poprzez grzech.


Jako skutek uboczny grania w gry, mogę powiedzieć coś z własnego przykładu. Nie chodzi tu o zagrożenie, ale pewien skutek uboczny. Jakiś czas temu grałem w Settlers 2. Jedną z możliwych opcji, było przyspieszenie gry 6x. Jako że graczem jestem niecierpliwym, to używałem tego ile się da Oczko
Jakie było moje zdumienie, kiedy wstałem od komputera, a tu zmywać naczyń nie można w trybie x6 szybciej Duży uśmiech
20-08-2009 23:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #65
 
Ale ja ogólnie.W rozmowie ks. Cyrana z bymym satanista[po uwolnieniu] chłopak powiedział wprost, że jakby chciał teraz zaczynac a nie mialby zdanej wiedzy, zaczalby od gier...

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
20-08-2009 23:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #66
 
Eldian napisał(a):heysel: grałem sporo w Gothica 1 i 2 Uśmiech
(jak i sporo innych cRPG)
Ja też grałem sporo, nawet więcej niż sporo. I to naprawdę z "wczuwaniem się w historię". I jakoś sam potrafiłem odstawić na bok cRPG, kiedy zauważyłem, że mi za dużo czasu i energii zabierają. I jakoś żaden szatan się o mnie nie upominał, że przestałem grać.
Tylko raz zauważyłem, że gra miała jakiś wpływ na mnie, ale nie był to żaden Gothic czy Diablo tylko Baldurs Gate. I wcale nie żadna magia itd. tylko końcówka Tronu Bhaala, gdy pokonywałeś Amelissanę i miałeś na końcu wybór stać się bogiem czy pozostać człowiekiem.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
20-08-2009 23:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
newfag Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 16
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #67
 
[quoteJakie było moje zdumienie, kiedy wstałem od komputera, a tu zmywać naczyń nie można w trybie x6 szybciej[/quote]

To juz nie jest kwestia gry, tylko umiejetnosc odrozniania rzeczywistosci od fikcji Oczko .

Scott dla mnie ksieza maja rowny autorytet. Nie ma rownych i rowniejszych. Jesli ich poglady na jakis temat sa sprzeczne, to dla mnie zanim ktos z wyzszej polki okresli czy cos jest grzechem czy nie, kwestie zostawiam wlasnemu sumieniu. Proste.

XXI wiek wita
21-08-2009 00:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #68
 
Eldian napisał(a):Ale to jakoś nie zmienia tego, że raz: gra jest zagrożeniem (fakt, można sobie zignorować), a po drugie - granie w takie gry jest grzechem. I mnie osobiście się zdaje, że to co nas powinno odrzucać od tych gier, to nie zagrożenie (no chyba że mamy jakieś maksymalnie demoniczne gry - Diablo, a z RPG np. Monastyr) a właśnie grzech.

Jak na razie nie zostały tu przedstawione ŻADNE sensowne argumenty ani na pierwszy postulat (zagrożenie), ani an drugi (grzech). Wszystko tylko opinie księży, bez ŻADNYCH argumentów "dlaczego?". A jeśli takie się już pojawiały, przejawiały ewidentny brak znajomości tematu.
21-08-2009 08:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
miXUE Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 109
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #69
 
Eldian

Dla mnie Kościół to żaden autorytet. Proszę więc o poparcie dowodami tego cytatu, który podał przede mną Drizzt, lecz za pomocą Biblii. Biblia powinna byc największym autorytetem Chrześcijanina, nie Kościół, bo to Biblia mówi o prawdziwym słowie Bożym, a Kościół dorzuca sobie takie rzeczy jak zakaz Homoseksualizmu etc.

Ale, żeby nie robić OffTopu podaj mi poprostu cytat z Biblii, łącznie z numerami.

PS: dzięki za odpowiedź w temacie o cyrografie. Tak przy okazji, bo nie będę tam pisał kolejnego posta tylko dla "dzięki" ^^
21-08-2009 12:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #70
 
miXUE napisał(a):Dla mnie Kościół to żaden autorytet. Proszę więc o poparcie dowodami tego cytatu, który podał przede mną Drizzt, lecz za pomocą Biblii. Biblia powinna byc największym autorytetem Chrześcijanina, nie Kościół, bo to Biblia mówi o prawdziwym słowie Bożym, a Kościół dorzuca sobie takie rzeczy jak zakaz Homoseksualizmu etc.

a) potępienie homoseksualnych aktó w BIblii jest jtakklarowne żę tyl koślepiec by przeoczył

b) a znajdź mi w Biblii fragment o tramwajach, laminowaniu dokumentów i innych nowoczesnych kwestiach. NO nie róbmy cyrku. Po to jest instytucja Kościoła, podpierająca się Tradycją, pod stałym natchnieniem Ducha, żeby te codzienne zawiłości wyjaśniać.

newfag napisał(a):dla mnie ksieza maja rowny autorytet. Nie ma rownych i rowniejszych.

Hmm... ciekawe czy gdyby ktoś ci bliski zachorował na ciężką chorobę to biegłbyś nim od bylejakiego pierwszego z brzegu, czy od fachowca o wąskiej specjalizacji :?:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
25-08-2009 22:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
newfag Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 16
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #71
 
Nie znam zadnego ksiedza - specjalisty ds gier komputerowych. Wypowiedzi takowych w tym temacie takze nie byly przytaczane. Znam za to paru ksiedzy grajacych w gry RPG, ktorzy nie widza w tym nic zlego.

Egzorcysci to wg Ciebie waska specjalizacja?

Nawiasem mowiac Scott radze sprawdzic, czy nie masz gdzies w domu porcelany chinskiej. Wg Twojego autorytetu posiadanie takowej prowadzi do otwarcia duszy na dzialania demoniczne (str 4 artykulu z pierszej strony) .

XXI wiek wita
26-08-2009 00:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #72
 
No to może czas poznać, a innym powiedzieć jakie jest zatwierdzone przez ks biskupa stanowisko KK, widać jakaś rola do ewangelizacji jest. Księża nie gryzą.

Pozatym, jakaś niekonsekwencja. Z jednej strony katolicyzm, Koscioł.A z innej weżmy Diablo II, i tak w tym samym dniu ktoś jest w Kosciele, modli się a za kilka godzin wchodzi do Pandemonium[serca piekła], wchodzi do "Świątyni Chaosu", w jej centrum łamie pieczęcie które przywołują demony a konsekwentne złamanie 5 przywołuje Złego! To satanizm w czystej postaci. :krzywy:

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
31-01-2011 13:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #73
 
Cytat:Większość norweskich sklepów mających w swoim asortymencie wojenne gry komputerowe zdecydowała się wycofać je ze sprzedaży w obawie, że mogłyby inspirować do podobnych zamachów, jak przeprowadzone 22 lipca przez Andersa Behringa Breivika, który zabił 77 osób.

Breivik napisał w swoim manifeście, że od roku grał regularnie w grę World of Warcraft.

- Z tego powodu oraz z szacunku dla rodzin zabitych przez Breivika zdecydowaliśmy się do odwołania wycofać gry wojenne oraz inne, w których strzela się do ludzi - powiedział dziennikowi „Verdens Gang” dyrektor handlowy sieci supermarketów Coop, Geir Inge Stokke.

Coop Norge jest jedną z największych norweskich sieci supermarketów, obejmuje 1300 sklepów. Jej obroty roczne wynoszą 20 miliardów koron (10 mld złotych).

Największa norweska sieć sklepów zajmujących się sprzedażą płyt muzycznych, filmów i gier komputerowych, Platekompaniet, postąpiła podobnie.

- Po szczegółowej wewnętrznej ocenie sytuacji zdecydowaliśmy się wycofać wszystkie brutalne gry komputerowe z naszego asortymentu - poinformował w rozmowie z „Verdens Gang” dyrektor odpowiedzialny za gry komputerowe tej sieci.

Breivik zastrzelił na wyspie Utoya 69 osób, a w zorganizowanym przez niego zamachu bombowym w dzielnicy rządowej Oslo zginęło osiem osób.
http://niezalezna.pl/13970-norwegia-blok...utalne-gry

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
31-07-2011 00:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #74
RE: Gry RPG, FPS
Czyli z powodu tego, że jeden szaleniec w swoim manifeście usprawiedliwia się poprzez granie w WoW, wszyscy pozostali są traktowani jako potencjalni zamachowcy ?
(31-01-2011 13:01 )Scott napisał(a):  Pozatym, jakaś niekonsekwencja. Z jednej strony katolicyzm, Koscioł.A z innej weżmy Diablo II
Jedno rzeczywistość, drugie fikcja. Żadnej niekonsekwencji nie ma.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-08-2011 05:02 przez heysel.)
22-08-2011 04:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #75
RE: Gry RPG, FPS
heysel napisał(a):Czyli z powodu tego, że jeden szaleniec w swoim manifeście usprawiedliwia się poprzez granie w WoW, wszyscy pozostali są traktowani jako potencjalni zamachowcy ?
o szkodliwości różnych gier wiadomo nie od dziś, sprawa tego czy innego zamachowca to nie żaden nowy argument, tylko jedno z mnóstwa potwierdzeń jeśli już

heysel napisał(a):Jedno rzeczywistość, drugie fikcja.
jeśli żyje się jedną opcją a formą relaksu ma być jej negacja to jest to spory rozjazd w kwestii wiary

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
22-08-2011 10:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów