Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
x. Nikos Skuras. ewangelizator doskonały czy błazen?
Autor Wiadomość
Manaika Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 117
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #1
x. Nikos Skuras. ewangelizator doskonały czy błazen?
Ewangelizacja to także rekolekcje. U mnie w mieście na rekolekcjach wielkopostnych był barwny, egzotyczny a przede wszystkim kontrowersyjny ks. Nikos.
http://redemptor.elblag.pl/?glowna&wazne=2048&strona=2
tutaj macie zamieszczone linki do poszczególnych dni. Są mocne teksty. Warto wysłuchać. Pewnie ktoś z Was miał już styczność z tym kapłanem. Czy taka ewangelizacja jest Waszym zdaniem dobra, czy zgubna?
03-08-2009 18:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
Każda ewangelizacja może być i dobra i zgubna. Zależy jakim człowiekiem jest odbiorca.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
03-08-2009 19:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #3
 
Ja znam bardzo dobrze owego prezbitera - i nie uważm go za szaleńa.... jedni są Nim zachwyceni, inni zdegustowani..... ale skorodzięki Niemu Pan daje wzrost duchowy i nawrócenie grzesznika - tow czym rzecz?.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
03-08-2009 21:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Manaika Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 117
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #4
 
wielu ludzi podczas rekolekcji, prowadzonych przez Niego, walczyło ze sobą samym. Na początku i mnie zbulwersował treścią i sposobem przekazu, ale teraz, na przestrzeni czasu wiem, że te rekolekcje naprawdę coś mi dały. Temat założony z jednej strony by uzyskać opinie, a z drugiej... by pokazać ów magiczny link, a nóż ktoś wysłucha Oczko

[center]Najsilniejszy jest zawsze ten, kto umie złożyć dłonie do modlitwy.

Sören Kierkegaard
[/center]
04-08-2009 13:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #5
 
Jezus też był postrzegany za kontrowersyjnego Rabbiego..... a jednak.......owoce Jego mów są przeogromne.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
05-08-2009 09:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Manaika Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 117
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #6
 
jedno z kontrowersyjnych haseł ks. Nikosa: Jezus jest osłem! Bo zginął za Ciebie, za Twoje marne grzechy.
Facet naprawdę odważny i pewny siebie. I dobrze, potrzeba takich zdrowych wariatów do ewangelizacji, szczególnie dla młodszych odbiorców.

[center]Najsilniejszy jest zawsze ten, kto umie złożyć dłonie do modlitwy.

Sören Kierkegaard
[/center]
05-08-2009 09:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #7
 
Moim zdaniem, z tym osłem to przesadził........ On też nie jest doskonały..... Oczko

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
05-08-2009 09:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Manaika Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 117
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #8
 
moim skromnym zdaniem również Oczko Jednakże poprzez taki drastyczny zabieg, dał odczuć słuchaczom, jak wiele robi dla nich Jezus.

[center]Najsilniejszy jest zawsze ten, kto umie złożyć dłonie do modlitwy.

Sören Kierkegaard
[/center]
05-08-2009 23:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #9
 
Manaika napisał(a):moim skromnym zdaniem również Oczko Jednakże poprzez taki drastyczny zabieg, dał odczuć słuchaczom, jak wiele robi dla nich Jezus.

Terapia szokowa jest dobra, tak czynił Jezus, ale tu trzeba wiele rozwagi. Osobiście znam bardzo dobrze x. Nikosa, jest naprawdę oddany Jezusowi..... reszta to jego ludzka natura, która każdemu z nas zawadza.... :aniol:

Ostatnio jechaliśmy razem w SKM-ce, czyli kolejce trójmiejskiej, i On umie się przyznać do Jezusa, wyjął brewiarz i z kumplem odmawiał - zrobił to spontanicznie ..... ot cały On....

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
05-08-2009 23:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gossia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 984
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #10
 
Cytat:On umie się przyznać do Jezusa, wyjął brewiarz i z kumplem odmawiał - zrobił to spontanicznie ..... ot cały On....

łoł :shock:

http://www.pro-life.pl/index.php?a=index

Bóg działa cuda Serce
06-08-2009 19:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Manaika Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 117
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #11
 
Wojtek37 napisał(a):Ostatnio jechaliśmy razem w SKM-ce, czyli kolejce trójmiejskiej, i On umie się przyznać do Jezusa, wyjął brewiarz i z kumplem odmawiał - zrobił to spontanicznie ..... ot cały On....
przypomniała mi się akcja, jak wracałam z rekolekcji i ze znajomymi zaczęliśmy odmawiać koronkę Oczko w pociągu Oczko

[center]Najsilniejszy jest zawsze ten, kto umie złożyć dłonie do modlitwy.

Sören Kierkegaard
[/center]
06-08-2009 20:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #12
 
Ks. Nikos Skuras - Spotkanie ze wspólnotami - doświadczenia z pieszej pielgrzymki, bez kasy, do Rzymu. To jest warte przesłuchania.... ja byłem osobiście i jestem pod wrażeniem, jakie Bóg dzięki niemu i w Nim czyni cuda.

W dniu 17 września 2009 o godzinie 19:00 odbyły się nieszpory, w których uczestniczyły wspólnoty naszej parafii wraz z przybyłymi parafianami oraz goścmi.

Nieszporom przewodniczył Ks. Proboszcz Jacek Socha.
Po zakończeniu modlitwy Kościoła, ksiądz Nikos Skuras, który przez cztery lata był wikariuszem w naszej parafii, podzielił się doświadczeniem pieszej pielgrzymki, jaką samotnie odbył na trasie Gdynia - Rzym.

Zapraszamy do odsłuchania świadectwa Księdza Nikosa. W najbliższym czasie zamieszczona zostanie galeria zdjęć z tego wydarzenia.

http://www.swmikolaj.org/

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
19-09-2009 20:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Manaika Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 117
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #13
 
Nie wiem sama, co myśleć o tym człowieku. Raz jestem zachwycona jego katechezami, jego osobowością, a za drugim razem nie pojmuje tego, dlaczego on podchodzi do człowieka jako do istoty grzesznej, uczy na podstawie błędów... a moim zdaniem rekolekcjonista, powinien mówić o miłości, nie w sposób cukierkowy, a dosadny, konkretny. Ale niewątpliwie ma dużą charyzmę, samozaparcie i za to mu chwała. Oczko

[center]Najsilniejszy jest zawsze ten, kto umie złożyć dłonie do modlitwy.

Sören Kierkegaard
[/center]
04-10-2009 21:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #14
 
Manaika napisał(a):Nie wiem sama, co myśleć o tym człowieku. Raz jestem zachwycona jego katechezami, jego osobowością, a za drugim razem nie pojmuje tego, dlaczego on podchodzi do człowieka jako do istoty grzesznej, uczy na podstawie błędów... a moim zdaniem rekolekcjonista, powinien mówić o miłości, nie w sposób cukierkowy, a dosadny, konkretny. Ale niewątpliwie ma dużą charyzmę, samozaparcie i za to mu chwała. Oczko

Zupełnie nie wiem, o co Ci chodzi.....?. Jak dla mnie ,a znam Go osobiście - Bóg robi z Nim i dzięki Niemu wspaniałą robotę ......

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
04-10-2009 22:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #15
 
Według mnie te rekolekcje ks.Nikosa są fantastyczne. Mówi w prosty sposób, konkretny.
A dlaczego niektórzy czują się zdegustowani takimi katechezami? Jeśli ktoś jest niewidomy, jeśli nie widzi prawdyo sobie, nie zna jej a taka prawda może bardzo mocno zaboleć to tak zaboli taka katecheza, bo odkryje prawdę o nas, o człowieku. Aby wyleczyć siebie z takiej choroby, z takiej ślepoty potrzeba mocnego lekarstwa, bo słabe lekarstwa nie pomagają. Dla mnie taka forma to bardzo dobre lekarstwo, na tyle mocne aby mnie leczyć.

Wystarczy zauważyć, że ks.Nikos mówi o faktach, mówi o bardzo trudnych sytuacjach, które nas bolą a które człowiek odrzuca. Mam wiele takich katechez, wiele takich katechez wysłuchałem i wielokrotnie takie katechezy mi pomagały. Oczywiście będą i tacy, którym takie katechezy nie będą się podobały, bo jak ktoś odkrywa rzeczywistość to oczywistym jest, że się odzruci to co nie będzie dla człowieka miłe, przyjemne a takie rzeczy najlepiej człowiek przyjmuje.

Oby więcej takich księży, takich prezbiterów, którzy potrafią tak otwarcie i odważnie głosić katechezy, mówić homilie. To naprawde otwiera oczy, ale trzeba to słowo przyjąć.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
05-10-2009 10:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów