Ankieta: Czy Życie Wieczne w raju nie byłoby z czasem nudne, monotonne?
Tak
Nie
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaki cel w przyszłym życiu?
Autor Wiadomość
miXUE Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 109
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #1
Jaki cel w przyszłym życiu?
Na początku chciałem powiedziec, że jeśli taki temat już był, to przepraszam, proszę o usunięcie, i wysłanie mi PMem linka. Użyłem opcji szukaj, lecz nic takowego mi nie znalazło. Jeśli zły dział to również przepraszam i proszę o przeniesienie go do właściwego.

A więc, zaczynajmy!

Więc tak. Żyjecie, po to, by zostać zbawionymi ludźmi. Umieracie. Stajecie przed osądem Stwórcy, który kieruje Was do...nieba, czy tego "lepszego" wymiaru. W tym temacie nie zagłębiamy się w to co się dzieje z potępionymi wg. Was! W owym miejscu; raju, niebie itd. będziecie już żyli po wsze czasy. Jesteście koło Pana Boga, aniołów. Macie wszystko czego pragnie dusza, wieczna nagroda.

No i się rodzi pytanie.

Jaki jest Wasz cel w przyszłym życiu? Co będziecie robic? Zresztą po co będziecie 'to' robic? W końcu jesteście już spełnieni i szczęśliwi. Czy po milionie lat, bycia koło Najwyższego nie będzie wg. Was już nieco monotonnie? W końcu na Ziemi 60 lat dużo, nie mówiąc już o tym, że ludzie na Ziemi mają jakiś cel, prawda? Zapewnienie dobrego bytu, zdobywanie pieniędzy, próba zrozumienia natury, Wszechświata. Odkrywanie różnych zjawisk, konstruowanie wynalazków. Niektórzy ludzie mówią, że nieśmiertelność to zarówno nagroda jak i przekleństwo. Lecz tu wkracza następna rzecz - brak celu. W końcu co może robic człowiek spełniony? A podobno człowiek umiera, kiedy traci w życiu cel.

Chciałbym znać Waszą odpowiedź.

Ja wiem, że trudne pytanie, w końcu nikt nie wie, co jest po śmierci, albo jaki jest raj, ale chodzi mi o Wasze wyobrażenia. Zresztą niektórzy tu piszą(bez urazy) jakby znali się ze Stwórcą jak "łyse konie", więc...
31-08-2009 12:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Jaki cel w przyszłym życiu? - miXUE - 31-08-2009 12:48
[] - lidia - 31-08-2009, 13:30
[] - Bananek - 31-08-2009, 13:51
[] - lidia - 31-08-2009, 14:28
[] - nefesh - 31-08-2009, 15:31
[] - Bananek - 31-08-2009, 16:28

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów