Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nostradamus nawalił ?
Autor Wiadomość
Olanta Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 74
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #16
 
hehhe tak Julia słyszałam o tym Uśmiech Na tej zasadzie działają wszelkiego rodzaju wróżby, przepowiednie i horoskopy...ale wydaje mi się że gdzieś już o tym była mowa na forum Język więc nie ciągnę dalej
20-04-2005 21:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nata_89 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 73
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #17
 
haha uwielbiam takie bajki o koncu swiata >Uśmiech< musze wam powiedziec ze mam taka przyjaciolke ze co byscie jej nie pwiedzieli o koncu swiata to by wam uwierzyla ale nie w tym senk... ja ufam Bogu i nie mam zamiaru myslec co bedzie jutro powinnismy zyc dniem dzisiejszym
20-04-2005 21:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #18
 
no bylo chyba nawet TUTAJ

ja nie przywiazuje wagi do tych przepowiedni o ktorych teraz tyle ostatnio sie mowilo, a jesli je czytalam to raczej w ramach doinformowania sie o czym inni mowia i raczej z humorem do tego podchodzilam... bo ja mialo byc tylko 3 papiezy po Janie XXIII a ten wybrany juz jest 4 to... (no chyba ze przepowiadajacy nie uwzglednil JP I, bo podobno juz w czasie czerwcowego konklawe w 78 mial byc wybrany Wojtyła, ale stwierdzili ze to jeszcze nie czas, wiec wybrali innego Oczko )

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
20-04-2005 21:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #19
 
No tak Julia... Bo załóżmy że wróżka przepowie komuś, że jakiegoś dnia o jakiejś godzinie umrze na zawał serca i on w to uwierzy, to najprawdopodobniej rzeczywiście umrze, a zawału dostanie ze stresu przed spełnieniem się przepowiedni...
Także Nostradamus dla mnie nie był jakimś tam prorokiem i jego przepowiednie niby nie robią już teraz na mnie wrażenia, bo był czas że święcie w nie wierzyłam :roll:

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
20-04-2005 22:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #20
 
Offca napisał(a):A w jakim sensie miałby być ten czarny, jeśli nie kolorem skóry? Może jako czarna owca papiestwa... Oczko :mrgreen:

a nie wiem dokladnie,byc moze.. 8) ale ksiadz nam tak mówil na religii.
21-04-2005 15:22
Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #21
 
Jakiś zakon czy coś... Nam ksiądz też o tym mówił...
Bo tam chyba ubierają się na czarno i to w tym sensie...
Nie jestem do końca pewna

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
21-04-2005 17:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #22
 
No dokladnie!! chyba mamy religie z tym samym ksiedzem 8)
21-04-2005 21:33
Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #23
 
o :!: Uśmiech
Masz z ks. Arkiem religię :?:
To może ksiądz nam przypomni dokładnie o co chodziło z tym słowem w przepowiedni "czarny" :?:

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
21-04-2005 23:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #24
 
Tak, mam z Don Arkadiem religie :mrgreen: Język
22-04-2005 15:34
Odpowiedz cytując ten post
b22 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 342
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #25
 
Nostradamus nawalił???

Ale gdzie??? Pewnie gdzieś w kącie??? Trzeba posprzątać!!!
23-04-2005 23:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #26
 
b2 daj spokój....
Myslałam, że ktoś tu coś ciekawego napisał i rozczarowanie...
Po co takie teksty :?:

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
24-04-2005 08:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
b22 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 342
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #27
 
Żeby było weselej.

A co w bzdurach nostradamusa może być ciekawego dla katolika?
24-04-2005 09:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #28
 
No to zależy od człopwieka, bo niektórzy bardzo wierzą w te bzdety i widzą w nich różne dziwne rzeczy...
Dla katolika powinny to być tylko nic niewarte zapisane kartki gdzie jakiś maniak zapisywał co popadnie, a ludzie potem odczytują to jak każdy chce

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
24-04-2005 10:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
b22 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 342
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #29
 
Fakt, kiedyś interesowałem się tym z czysto ontologicznego punktu widzenia. Nostradamus to pseudonim przyjęty przez faceta, który w rzeczywistości był lekarzem. I to ponoć niezłym lekarzem, którego zabiegi przynosiły więcej pożytku niż szkody, co podówczas było ewenementem. Bo wtedy pojawienie się lekarza = prędki pogrzeb. Facetowi odgięło i uwierzył w swoją nadnaturalną moc. Większość jego przepowiedni to przepisane i odpowiednio podrasowane księgi prorocze starego testamentu. Jeżeli ktoś to próbował czytać w oryginale, to zauważył, że jest tam tyle porównań, taka bogata symbolika, że można to odnieść do praktycznie każdej sytuacji. To jak z horoskopami dla poszczególnych znaków zodiaku. Zwykle czyta się swój znak i człowiek się dziwi, że "pasuje". Ale przeczytaj też inne znaki zodiaku - najczęściej też będą odpowiadać, temu co Cię spotyka.

Pozdrawiam.
24-04-2005 10:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #30
 
I niekoniecznie tu chodzi o znaki zodiaku Oczko b2 całkowicie się z Tobą zgadzam Uśmiech
Widziałam program o tym, jak wróżki "przepowiadają" przyszłość swoim klientom.
Każdemu mówi się to samo i jest to tak sprytnie zrobiony tekst, że praktycznie każdy człowiek robił wielkieoczy i dziwił się, że tak dokładnie wróżka mówi mu o jego życiu.
A przepowiedni Nostradamusa nawet nie trzeba czytać w oryginale, żeby można było stwierdzić, że pasują one do bardzo wielu sytuacji i że można je podciągnąc do praktycznie wszystkiego jeśli by sie ktoś uparł
No i wpływ na to też mają obecne czasy... Kiedy ludzie wręcz szukją odpowiedzi na wiele pytań w przepowiedniach.... :|

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
24-04-2005 11:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów