Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Głoszenie dobrej nowiny o królestwie
Autor Wiadomość
riteczka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 94
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #91
 
Vanessa napisał(a):A komu można zaufac? Czy można ufac księżom katolickim?
ufać trzeba tylko Bogu,ale kapłani przynjmniej znają naukę Pana Jezusa,w sprawach wiary,ja im wierzę,Ty nie musisz.wierzysz SJ,to Twoja rzecz.
26-11-2009 14:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #92
 
Vanessa, dwa pytania:

1. czy uważasz, że Świadkowie Jehowy są grupą chrześcijańską?
2. czy chcesz kogoś z nas nawrócić, by został gorliwym Świadkiem Jehowy i został - dzięki temu - zbawiony?

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
26-11-2009 18:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #93
 
Cytat:Wcześniejsze poglądy wskazujące na rok 1874 zostały zarzucone po zerwaniu z Barbourem i prawdziwa data końca czasów pogan czyli rok 1914 był podany na długo przed nastaniem tego roku.
Czy na pewno?
A sprawdź kochana w "Harfie Bożej" (strona 243). Czyż "Harfa Boża" nie była wydana w roku 1921?
Noo, to jak to w końcu było, co?

Dla niedowiarków:
Harfa Boża", str. 243, [ napisał(a):rok 1921[/b]"]Klasy robotnicze zawsze uciemiężano i trzymano w poddaństwie
panom, księżom i królom. Dopiero w r. 1874, przyjścia naszego
Pana
, zorganizowano pierwszą organizacyę robotniczą. Od tego
czasu światło wiedzy znacznie się powiększyło w dziedzinie
wynalazków, których jest za wiele, aby je tu wyliczyć. Wymieniamy
tylko te z główniejszych, które odkryto po roku 1874, w dalszy
dowód obecności naszego Pana
. Główniejsze wynalazki są:
maszynki do dodawania, latawce, glin, antyseptyczna chirurgia,
sztuczne farby, samochody, kolczasty drut, rowery, karborund,
ogniotrwałe kasy, celuloza, korespondencyjne szkoły, centryfugi do
oddzielania śmietany, opis najciemniejszej Afryki, parowe pługi,
Boski Plan Wieków, elektrowozy, dynamit, windujące schody,
gazolinowe motory, żniwiarki, świetlny gaz, indukcyjne motory,
linotypy, maszyny do wyrabiania zapałek, monotypy, migawkowe
obrazki, północny i południowy biegun, kanał Panamski,
pasteuryzacya, promienie Roentgena, maszyny do szycia trzewików,
bezdymny proch, submaryny, rad, drapacze chmur, podziemna kolej,
fonografy, telefony, maszynki do pisania, maszynki do czyszczenia
dywanów za pomocą powietrza, i telegraf bez drutu.
Swoją drogą kuriozalna metoda "dowodzenia" rzekomego przyjścia Jezusa Szczęśliwy

Cytat:Jednym słowem nie ufasz Świadkom Jehowy?
Ale chyba oni sami najlepiej znają swoją historię ,a ich przeciwnicy starają się oczernic to ugrupowanie.Dlatego najbardziej wiarygodne wiadomości o ŚJ uzyskasz od nich samych.
Kilkoma słowami: absolutnie nie ufam nauczaniu Towarzystwa Strażnica.

ŚJ najlepiej znają swoją historię? Hmm? Uśmiech
Nie sądzę. Przynajmniej nie ci 'szeregowi', na dole hierarchii.
To zresztą widać doskonale na przykładzie Twojego zaprzeczania historycznym faktom Uśmiech

I nie rozumiem dlaczego miałabym przyjąć, że informacje o Towarzystwie Strażnica podawane przez śJ są wiarygodne, a wszystko to, co niepochlebne to zwykłe oszczerstwa przeciwników (zapewne inspirowane przez samego szatana diabła i czyniące z każdego głosiciela niemalże męczennika, a już na pewno prześladowanego za wiarę).

Cóż, mówisz, że śJ znają swoją historię dobrze.
W takim razie pewnie nie obrazisz się, jeśli zapytam o kilka faktów:

* Kto był pierwszym prezesem Towarzystwa Strażnica?
* Do którego roku ŚJ czcili krzyż?
* Do którego roku obchodzono Boże Narodzenie w Biurze Głównym na Brooklynie?
* W którym roku od Towarzystwa Strażnica odłączyli się dzisiejsi Badacze Pisma Świętego i dlaczego?
* W którym roku zaczął się zwyczaj głoszenia po domach?
* O ile procent spadła frekwencja na dorocznych kongresach w przeciągu lat 1922-1928 i dlaczego?
* Dlaczego jeszcze w 1925 roku twierdzono, że Jezus jest wszechmogący?
* Co sądził kaznodzieja Russel o modlitwie do Jezusa?
* Jaki dzień tygodnia do 1925 roku uważano jako święty na pamiątkę Zmartwychwstania Pana?
* Do którego roku nauczano, że Wielka Rzesza (drugie owce) będą po śmierci żyły w niebie?
* Ile klas zbawionych rozróżniało Towarzystwo Strażnica do 1935 roku?

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
26-11-2009 19:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Vanessa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 99
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #94
 
M. Ink. * napisał(a):Vanessa, dwa pytania:

1. czy uważasz, że Świadkowie Jehowy są grupą chrześcijańską?
2. czy chcesz kogoś z nas nawrócić, by został gorliwym Świadkiem Jehowy i został - dzięki temu - zbawiony?

Oczywiście ,ŚJ są chrześcijanami czyli naśladowcami Jezusa.Christiano;s, oznacza naśladowcę Jezusa ,za takich się uważają ŚJ.

Nie mamy jednak nic wspólnego z obecnym chrześcijaństwem ,który daleko odszedł od nauk biblijnych.


Wierzymy,że Jezus jest Synem Bożym i obiecanym Mesjaszem oraz został posłany przez Boga tu na ziemię aby dac świadectwo prawdzie i aby wybawic wszystkich ludzi.
Wzorem Jezusa głosimy dobrą nowinę o królestwie i czynimy uczniów.
Nie od nas zależy ,czy ktoś posłucha słów Bożych ale od danej osoby i od stanu jej serca.My jesteśmy tylko narzędziami w rękach Boga Jehowy,ale bardzo pragniemy aby jak najwięcej ludzi poznało prawdę i zostało wybawionych.On to pociąga ku swemu Synowi takie szczere osoby ,które przyjmują chrzest w wodzie stając się uczniami Jezusa.

J 6:44 BT "Nikt nie może przyjść do Mnie, jeżeli go nie pociągnie Ojciec, który Mnie posłał; Ja zaś wskrzeszę go w dniu ostatecznym."


Według mnie wiary nie dziedziczy się po przodkach ,ale samemu się ją znajduje i taki samodzielny świadomy wybór jest tym właściwym.W ewangeliiMateusza 24:14 czytamy,że dobra nowina o królestwie miała byc głoszona nie tylko ku wybawieniu ,ale także na świadectwo,co też czynimy.Czyli niezależnie czy ktoś zostanie ŚJ ,czy nie powinien usłyszec to orędzie.
28-11-2009 16:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #95
 
Vanessa - chrześcijanami, czy wyznawcami chrystianizmu? :roll2:
Co na ten temat mówi Strażnica?

Czy mogłabyś się odnieść do mojego poprzedniego postu?

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
28-11-2009 16:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #96
 
Vanessa napisał(a):Nie mamy jednak nic wspólnego z obecnym chrześcijaństwem
ok; dzięki Uśmiech

Vanessa napisał(a):dobra nowina o królestwie miała byc głoszona nie tylko ku wybawieniu ,ale także na świadectwo,co też czynimy.Czyli niezależnie czy ktoś zostanie ŚJ ,czy nie powinien usłyszec to orędzie
czyli jednak głosisz tu po to, żeby ktoś z nas się nawrócił?

Cytat:Czy mogłabyś się odnieść do mojego poprzedniego postu?
Vanessa, ja też o to poproszę...

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
28-11-2009 17:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #97
 
A propos chrześcijan i wyznawców chrystianizmu...
Kolejna publikacja Towarzystwa Strażnica, "Człowiek poszukuje Boga" w pierwszym przypisie do rozdziału 10 mówi:
Cytat:[Mówiąc o „chrześcijaństwie”, mamy na myśli sferę sekciarskiej działalności ugrupowań religijnych, podających się za chrześcijańskie. Przez „chrystianizm” rozumiemy pierwotną formę oddawania czci Bogu i utrzymywania z Nim stosunków — tę, której nauczał Jezus Chrystus.]
Czy więc Vanesso jesteście chrześcijanami, czy wyznawcami chrystianizmu? Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
28-11-2009 18:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #98
 
omyk napisał(a):Czy mogłabyś się odnieść do mojego poprzedniego postu?
Jeśli mamy dyskutować konkretnie, to róbmy to po kolei, inaczej mało co z tego wyniknie. Ciekaw jestem czy jesteś w stanie ustosunkować się do tej prośby Vanesso.

[ Dodano: Pon 30 Lis, 2009 11:32 ]
Cytat:Świadkowie Jehowy w rozmowie z ludźmi lubią podkreślać swój chrześcijański rodowód. Wielu zresztą uważa tą sektę za jeden z chrześcijańskich Kościołów, przeciw czemu świadkowie głośno nie przeczą. Zresztą ich własne publikacje zdają się akcentować owo chrześcijaństwo.

Oto parę przykładów takich wypowiedzi*: "Na swych chrześcijańskich zebraniach Świadkowie nabywają też umiejętności przekazywania orędzia Królestwa z łagodnością i szacunkiem" (str.361). "Dzięki wzorowaniu się na pierwszych chrześcijanach Świadkowie Jehowy zdołali objąć głoszeniem dobrej nowiny o Królestwie Bożym ogromne obszary naszego globu" (str. 363). "Dlatego ci kaznodzieje chrześcijańscy nadal będą odwiedzać swych bliźnich i dokładać gorliwych starań, by przybliżyć szczerych ludzi do prawdziwego Boga Jehowy" (str.365). Na podstawie tych czy innych wypowiedzi związki Świadków Jehowy z chrześcijaństwem mogą wydawać się jasne i oczywiste. Czy jednak tak jest na pewno?

W "wewnętrznej" książce sekty p.t.: "Prowadzenie rozmów na podstawie Pism" znajdujemy dokładne instrukcje jak reagować gdy otwierający drzwi ludzie mówią: "My już jesteśmy chrześcijanami" (odp.: "cieszę się, że to słyszę. ...Itd.), "mam własną religię ", "nie mam czasu", "mnie to nie interesuje", "jestem zajęty"...itd. Świadkowie dowiadują się z tej książki również jak rozmawiać gdy drzwi otworzy im nie chrześcijanin.

Zobaczmy więc co wspomniana publikacja Świadków Jehowy proponuje (odnośnie chrześcijaństwa) odpowiedzieć buddystom: "W rozmowie z buddystami podkreśl, że nie popierasz chrześcijaństwa" (str.21).

A co powiedzieć gdy rozmówca okaże się Żydem? :"Nie należymy do chrześcijaństwa i nie wierzymy w Trójcę, tylko oddajemy cześć Bogu Abrahama" (str. 23).

Zakładając nawet, że Świadkowie Jehowy traktują chrześcijaństwo jako "odstępne", a siebie jako właściwe, to i tak powyższe "kombinacje" wydają się być co najmniej nie uczciwe.
http://www.psychomanipulacja.pl/art/chrz...naczej.htm

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
29-11-2009 21:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #99
 
Cytat:Jeśli mamy dyskutować konkretnie, to róbmy to po kolei, inaczej mało co z tego wyniknie. Ciekaw jestem czy jesteś w stanie ustosunkować się do tej prośby Vanesso.
Tak, zdecydowanie. Albo rozmawiamy w sposób uporządkowany, albo nie robimy tego wcale. Skakanie od tematu do tematu nie przejdzie.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
01-12-2009 01:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Vanessa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 99
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #100
 
Wszelkie informacje o naszj wierze znajdziecie pod tym linkiem

CIACH! Regulamin IV, 20. Zanim podejmiesz jakąkolwiek dalszą dyskusję proszę o ponowne zapoznanie się z regulaminem i zamieszczenie na forum w tym miejscu informacji, że wykonałaś tę prośbę i akceptujesz regulamin.
01-12-2009 16:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #101
 
Czy ty jesteś w stanie ustosunkować sie do tych pytań czy nie? Krótka piłka.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
02-12-2009 22:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Vanessa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 99
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #102
 
Wydaje mi się ,że temat tego działu to głoszenie dobrej nowiny,a nie atakowanie wierzeń ŚJ?
03-12-2009 09:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #103
 
omyk napisał(a):* Kto był pierwszym prezesem Towarzystwa Strażnica?
* Do którego roku ŚJ czcili krzyż?
* Do którego roku obchodzono Boże Narodzenie w Biurze Głównym na Brooklynie?
* W którym roku od Towarzystwa Strażnica odłączyli się dzisiejsi Badacze Pisma Świętego i dlaczego?
* W którym roku zaczął się zwyczaj głoszenia po domach?
* O ile procent spadła frekwencja na dorocznych kongresach w przeciągu lat 1922-1928 i dlaczego?
* Dlaczego jeszcze w 1925 roku twierdzono, że Jezus jest wszechmogący?
* Co sądził kaznodzieja Russel o modlitwie do Jezusa?
* Jaki dzień tygodnia do 1925 roku uważano jako święty na pamiątkę Zmartwychwstania Pana?
* Do którego roku nauczano, że Wielka Rzesza (drugie owce) będą po śmierci żyły w niebie?
* Ile klas zbawionych rozróżniało Towarzystwo Strażnica do 1935 roku?
Masz pytania. I my mamy pytanie. Czy jesteś w stanie sie do nich ustosunkować. Są one o twoją korporacje, więc jeśli szerzysz ich poglądy powinnas umie odpowiedzieć na nie. Zresztą jak pisałem, logiczna dyskusja wymaga żeby sie ustosunkowa do pytań, bo inaczej ktoś pomyśli że nie traktujesz go poważnie i celowo unikasz odpowiedzi.
My nie atakujemy, ale szukamy Prawdy. Uśmiech

Ps. jeśli nie chcesz merytorycznej dyskusji to w jaki celu tu jesteś?

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
03-12-2009 16:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #104
 
Cytat:Wydaje mi się ,że temat tego działu to głoszenie dobrej nowiny,a nie atakowanie wierzeń ŚJ?
Cóż, a jednak to Ty sama w tym temacie powiedziałaś, że ŚJ "sami najlepiej znają swoją historię" i "Dlatego najbardziej wiarygodne wiadomości o ŚJ uzyskasz od nich samych". Stąd moje pytania.
Wciąż czekam na odpowiedź. Jak widać: nie tylko ja.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
05-12-2009 18:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów