Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Głoszenie dobrej nowiny o królestwie
Autor Wiadomość
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #16
 
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):w mojej intencji - o dobrą śmierć. Uśmiech
Nie dobijaj ludzi, dobrze ? Żeby jeszcze bez tego uśmieszka na końcu ...

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
26-10-2009 01:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #17
 
heysel napisał(a):Nie dobijaj ludzi, dobrze ? Żeby jeszcze bez tego uśmieszka na końcu ...

A czy wiesz Heyselu o czym wogóle pisałem? Wiesz czym jest taka "dobra śmierć"?
Tutaj nie chodzi o to, że ja chce umrzeć teraz, ale o to, abym nie umierał w stanie grzechu.
A więc nie denerwuj się niepotrzebnie, bo to nie ma sensu. :aniol:

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
26-10-2009 02:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #18
 
Cytat:A takim, że nie wyszedłem od tautologii w założeniach, a non omen warunków jakie sama określiłaś : "Paruzja równie prawdopodobnie może być za 3 tysiące lat, co i pojutrze"
Hahahah Duży uśmiech A już myślałam, że wziąłeś pod uwagę przewidywaną ilość dni, które pozostały Tomaszowi i nieskończoność (a w zasadzie ona też tu nie pasuje) Oczko

Ja jednak zdecydowanie wolę matematykę Ink'a.

Cytat:Paruzja to dla mnie wydarzenie tak odległe w czasie, że nawet o nim nie myślę
Zauważyłam, i dlatego sprowokowałam ten temat. Myślę sobie, że skoro pierwsi chrześcijanie o Paruzji myśleli, wręcz wyczekiwali jej tyle wieków temu, to o ile bardziej my powinniśmy o niej myśleć? Uśmiech Marana tha!

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
26-10-2009 11:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #19
 
omyk napisał(a):Ja jednak zdecydowanie wolę matematykę Ink'a.
Za taką matematykę nawet w podstawówce dostawało się pałę.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
26-10-2009 12:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #20
 
Wracając do tematu: Świadkowie Jehowy głoszą Dobrą Nowinę o wojnie Armagedonu, w której zginą wszyscy Nieświadkowie Jehowy. Z tych co przeżyją (ŚJ) 90% ma pełnić funkcę służebną (niewolnicy) wobec garstki (144 000) stanowiącej Rząd Niebiański w Nowym Porządku Rzeczy. Ja wysiadam. Wolę Dobra Nowinę o Przebaczeniu i współdziedziczeniu Nieba.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
26-10-2009 12:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #21
 
omyk napisał(a):że skoro pierwsi chrześcijanie o Paruzji myśleli, wręcz wyczekiwali jej tyle wieków temu,
A może po prostu nazbyt dosłownie interpretowali nt ?

[ Dodano: Pon 26 Paź, 2009 12:10 ]
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):A czy wiesz Heyselu o czym wogóle pisałem? Wiesz czym jest taka "dobra śmierć"?
Wiem, i moja reakcja nadal jest taka sama.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
26-10-2009 13:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #22
 
TOMASZ32-SANCTI napisał/a:
Cytat:Wiesz czym jest taka "dobra śmierć"...........Tutaj nie chodzi o to, że ja chce umrzeć teraz, ale o to, abym nie umierał w stanie grzechu.

Czyli, że chodzi ci o coś w rodzaju: Od nagłej i niespodziewanej śmierci - zachowaj nas Panie? - Czy tak?

heysel napisał(a):Wiem, i moja reakcja nadal jest taka sama.
tzn że:
heysel napisał(a):Nie dobijaj ludzi, dobrze ?

O co ci tu chodzi? - nie rozumiem czym Tomasz dobija ludzi nie chcąc umierać w grzechu?

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
26-10-2009 13:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #23
 
omyk napisał(a):Zauważyłam, i dlatego sprowokowałam ten temat. Myślę sobie, że skoro pierwsi chrześcijanie o Paruzji myśleli, wręcz wyczekiwali jej tyle wieków temu, to o ile bardziej my powinniśmy o niej myśleć? Uśmiech Marana tha!

Jako chrześcijanin oczekuję ponownego przyjścia Jezusa, ale patrząc się na swój poziom nawrócenia to tak nie bardzo jestem przygotowany na przyjście. Z drugiej strony obserwując to co się dzieje na świecie to chyba lepiej aby ten koniec już nadszedł, bo upadek ludzi jest tak wielki, że dłużej nie ma sensu tego ciągnąć.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
26-10-2009 14:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #24
 
heysel napisał(a):
omyk napisał(a):Ja jednak zdecydowanie wolę matematykę Ink'a.
Za taką matematykę nawet w podstawówce dostawało się pałę :diabelek: .
może mieliście niedouczonych nauczycieli od matematyki Uśmiech

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
26-10-2009 17:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #25
 
Jeżeli bardzo chcesz to możemy sobie to przedyskutować, inaczej daruj sobie.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
26-10-2009 17:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #26
 
Cytat:Za taką matematykę nawet w podstawówce dostawało się pałę
Siedząc dzisiaj na wykładzie z matmy pomyślałam, że mogłam zamiast "za 3 000 lat" napisać "za 522145583220542326 milionów lat" i życzyć Ci powodzenia w Twoich rachunkach :lol2:
M.Inkowska matma lepszą jest, ot Oczko

Cytat:A może po prostu nazbyt dosłownie interpretowali nt ?
Myślałam raczej o czasach, w których dopiero spisywali Księgi NT Oczko
Pytanie co znaczy nazbyt dosłownie... Minęły już niecałe 2 tysiąclecia, nie wiemy ile czasu pozostało, więc nie możemy nawet określić, czy miniony czas to dużo, czy mało... A co, jeśli dzisiaj się rozprężymy, myśląc, że nie można zbyt dosłownie brać słów "zaiste przyjdę niebawem", przestaniemy oczekiwać powrotu Syna Człowieczego, a jutro On przyjdzie powtórnie? "Szczęśliwy ten sługa, którego pan, powróciwszy, zastanie przy tej czynności. Prawdziwie powiadam wam: postawi go nad całym swym mieniem. Lecz jeśli sługa ów powie sobie w sercu: Mój pan się ociąga z powrotem i zacznie bić sługi i służące, a przy tym jeść, pić i upijać się, to nadejdzie pan tego sługi w dniu, kiedy się nie spodziewa, i o godzinie, której nie zna; surowo go ukarze i wyznaczy mu miejsce z niewiernymi." (Łk 12,43-46)

Więc: "Niech będą przepasane biodra wasze i zapalone pochodnie. A wy bądźcie podobni do ludzi oczekujących swego pana, kiedy z uczty weselnej powróci, aby mu zaraz otworzyć, gdy nadejdzie i zakołacze. Szczęśliwi owi słudzy, których pan zastanie czuwających gdy nadejdzie." (Łk 12,35-37a)

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
26-10-2009 18:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #27
 
heysel napisał(a):Jeżeli bardzo chcesz to możemy sobie to przedyskutować, inaczej daruj sobie.
możemy;

moja koncepcja jest prosta:
albo jutro będzie koniec świata, albo nie - 50 na 50 procent
pojutrze albo będzie, albo nie będzie - 50 na 50 procent
popojutrze albo będzie, albo nie - 50 na 50 procent
każdego następnego dnia podobnie: będzie lub nie - 50 na 50 procent

oczywiście możemy to przedyskutować, ale jestem zdania, że omyk doskonale wiedziała o czym pisze Uśmiech

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
26-10-2009 19:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #28
 
omyk napisał(a):A wy bądźcie podobni do ludzi oczekujących swego pana, kiedy z uczty weselnej powróci, aby mu zaraz otworzyć, gdy nadejdzie i zakołacze. Szczęśliwi owi słudzy, których pan zastanie czuwających gdy nadejdzie." (Łk 12,35-37a)

No właśnie - w tym rzecz i oto mi chodzi : trwać w oczekiwaniu, ale też nie czekać bezczynnie.
Czuwac to modlić się, to rozmawiać z Bogiem lub czynić dobro z myślą o tym, że Chrystus będzie mógł to wynagrodzić kiedy przyjdzie.

Ja specjalnie w matme nie będę wnikał i bawił się w liczenie czasu do przyjścia Chrystusa. Wolę skupić się na budowaniu a raczej odbudowywaniu relacji z Bogiem a więc na tym czuwaniu, które może mi pomagać w moim nawróceniu.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
26-10-2009 23:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #29
 
....W jednym oka mgnieniu - na głos trąby ostatecznej- a umarli powstaną w nieskazitelności.... jak pisze Paweł (niestety nie pamiętam wersetu) - Hmmm - A nie sądzicie, że jeżeli pomrzemy, to nie będzie dla nas miało znaczenia czy będzie to za trzy dni po naszej śmierci czy za trzy miliony lat? Dla umarłego czas nie ma znaczenia.
To będzie oka mgnienie. Zmartwychwstanie ciała nastapi w ułamek sekundy po śmierci, tzn. tak będziemy odczuwać. Choćby mineły miliony lat. Jak zasypiamy wieczorem, to upłynął dla nas ułamek sekundy i już się budzimy do pracy. Dlatego wszelka arytmetyka nie ma większego sensu. Nie uważacie?

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
27-10-2009 09:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nefesh Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 159
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #30
 
Sant napisał(a):Jak zasypiamy wieczorem, to upłynął dla nas ułamek sekundy i już się budzimy do pracy.
Niekoniecznie, wcale często i gęsto śnimy.
Sant napisał(a):Dla umarłego czas nie ma znaczenia.
A koncepcja czyśćca? Przecież musi tam być jakiś "czas" (bo czas oznacza zmianę, a "oczyszczanie" duszy wiąże się właśnie ze zmianą).
Pozdrawiam.

Witaj [you] - długich dni i przyjemnych nocy.
27-10-2009 11:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów