Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Głoszenie dobrej nowiny o królestwie
Autor Wiadomość
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #31
 
sant napisał(a):Dla umarłego czas nie ma znaczenia.

Tak, czas nie ma już znaczenia. Wtedy już liczy się to co będzie dalej a więc gdzie trafi: do nieba czy do czyścca? A może pójdzie na wieczne potępienie?

Dla mnie to ten czas już mógłby nadejść, nawet gdybym miał nie trafić do nieba. Miło by było jednak trafić do domu Ojca. Po za tym zamiast dumać kiedy ten czas nadejdzie to może lepiej by było, gdyby się skupić na tym, aby nasze sumienie nie było obciążone ciężkimi grzechami, aby być naprawdę gotowym na spotkanie z Chrystusem. Czy to nie ważniejsze od takiego czekania, liczenia czasu?

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
27-10-2009 13:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #32
 
omyk napisał(a):Siedząc dzisiaj na wykładzie z matmy pomyślałam, że mogłam zamiast "za 3 000 lat" napisać "za 522145583220542326 milionów lat" i życzyć Ci powodzenia w Twoich rachunkach
Teoretycznie mogłaś, tylko co z tego ? Wtedy wystarczy zauważenie, że wraz ze wzrostem górnej granicy rozważanego okresu prawdopodobieństwo będzie dążyć do zera. W praktyce nie powinnaś, dlaczego zapewne się domyślasz, w końcu inteligencji Ci nie brakuje.
omyk napisał(a):M.Inkowska matma lepszą jest, ot
Język
M.Ink* napisał(a):albo jutro będzie koniec świata, albo nie - 50 na 50 procent
pojutrze albo będzie, albo nie będzie - 50 na 50 procent
popojutrze albo będzie, albo nie - 50 na 50 procent
każdego następnego dnia podobnie: będzie lub nie - 50 na 50 procent
Proste pytanie : na podstawie jakiego założenia stwierdzasz, że prawdopodobieństwo, że jutro będzie koniec świata wynosi 50% ? Truizm "będzie albo nie" to za mało Język .
M.Ink* napisał(a):ale jestem zdania, że omyk doskonale wiedziała o czym pisze
Po ostatniej odpowiedzi też tak myślę, ale zdania, że użyła zupełnie nieadekwatnego środka aby to wyrazić, nie zmieniłem.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
27-10-2009 13:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #33
 
heysel napisał(a):na podstawie jakiego założenia stwierdzasz, że prawdopodobieństwo, że jutro będzie koniec świata wynosi 50% ?
na podstawie twierdzeń religijnych Uśmiech

heysel napisał(a):Truizm "będzie albo nie" to za mało
ależ nie; zupełnie wystarczy Uśmiech

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
27-10-2009 14:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #34
 
M. Ink. * napisał(a):na podstawie twierdzeń religijnych
Konkret poproszę.
Nie wystarczy, bo zdanie "będzie, albo nie" nie określa wprost samo z siebie jakiegokolwiek prawdopodobieństwa. To, że się zaraz nasuwa 50/50 nie oznacza, że tak musi być.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
27-10-2009 15:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #35
 
Skończcie już z tą matematyką. :evil:

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
27-10-2009 15:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #36
 
heysel napisał(a):Konkret poproszę.
Nie wystarczy, bo zdanie "będzie, albo nie" nie określa wprost samo z siebie jakiegokolwiek prawdopodobieństwa. To, że się zaraz nasuwa 50/50 nie oznacza, że tak musi być.
konkretniej to na podstawie zapowiedzi nowotestamentalnych:

Cytat:BT Mt 24:

36 Lecz o dniu owym i godzinie nikt nie wie, nawet aniołowie niebiescy, tylko sam Ojciec.
37 A jak było za dni Noego, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego.
38 Albowiem jak w czasie przed potopem jedli i pili, żenili się i za mąż wydawali aż do dnia, kiedy Noe wszedł do arki,
39 i nie spostrzegli się, aż przyszedł potop i pochłonął wszystkich, tak również będzie z przyjściem Syna Człowieczego.
40 Wtedy dwóch będzie w polu: jeden będzie wzięty, drugi zostawiony.
41 Dwie będą mleć na żarnach: jedna będzie wzięta, druga zostawiona.
42 Czuwajcie więc, bo nie wiecie, w którym dniu Pan wasz przyjdzie.
43 A to rozumiejcie: Gdyby gospodarz wiedział, o której porze nocy złodziej ma przyjść, na pewno by czuwał i nie pozwoliłby włamać się do swego domu.
44 Dlatego i wy bądźcie gotowi, bo w chwili, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie.
ten fragment + paralelne + podobne

jeśli chcesz na podstawie tych zapowiedzi wyliczać dokładne prawdopodobieństwo, to życzę z przekąsem powodzenia Przytulanie

według nie tylko mnie na ich postawie wystarczy powiedzieć: "koniec świata albo będzie jutro, albo nie, i tak samo każdego dnia" Uśmiech

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
27-10-2009 16:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #37
 
M. Ink. * napisał(a):"koniec świata albo będzie jutro, albo nie, i tak samo każdego dnia"

A co to za różnica czy będzie to jutro, czy pojutrze czy za rok? Lepiej się przygotować na spotkanie niż liczyć ten czas. Jeszcze dziś może być ta okazja na spotkanie z Bogiem, ale za nim to nastąpi to będzie można zobaczyć krótki (lub długi - trudno powiedzieć) film z naszego ziemskiego życia. Problemem może być dla niektórych to, że niczego się nie cofnie a stan sumienia może nam utrudnić to spotkanie z Panem.
Dlatego warto zadbać o to, aby nasze sumienie było czyste i przygotowane na to spotkanie.
Co nam bowiem po spotkaniu z Jezusem w chwili Jego przyjścia gdyby przyszło nam stanąć przed Panem z sumieniem czarnym od grzechów niczym murzyn? Czyż nie lepiej stanąć przed Panem z czystym sumieniem - nie będąc w stanie grzechu, tym bardziej ciężkiego? Jest czas na nawracanie się, więc trzeba z niego korzystać. Uśmiech

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
27-10-2009 16:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #38
 
M. Ink. * napisał(a):jeśli chcesz na podstawie tych zapowiedzi wyliczać dokładne prawdopodobieństwo
Oczywiście, że nie, najinteligentniejszy M.Inku Przytulanie . Chcę tylko wiedzieć skąd Tobie się wzięło 50/50 każdego dnia Uśmiech . Czyżby jednak tak wielki umysł jak Ty poszedł najbardziej niską drogą "jest albo nie" => "50/50" ?
A poważniej, nie powinno się używać pojęcia prawdopodobieństwa w stosunku do takich rzeczy, a jeśli już to wypadało by to robić jednak trochę bardziej "zgrabnie" Uśmiech . Jak na razie tylko Tomasz32 użył go "zgrabnie" Uśmiech .

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
27-10-2009 16:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #39
 
heysel napisał(a):"zgrabnie" Uśmiech
"zgrabność" to zapewne pojęcie matematyczne...? 8)

heysel napisał(a):Czyżby jednak tak wielki umysł jak Ty poszedł najbardziej niską drogą "jest albo nie" => "50/50" ?
to, co nazwałeś "niską drogą", ja zwę zwyczajnie: prostą drogą Oczko

TOMASZ32-SANCTI napisał(a):A co to za różnica czy będzie to jutro, czy pojutrze czy za rok? Lepiej się przygotować na spotkanie niż liczyć ten czas.
no właśnie...

...tylko już nie pamiętam, kto zaczął z tymi procentami Uśmiech

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
27-10-2009 20:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #40
 
Ja zaczęłam, więc ja kończę.
=;

Nieważne, ja kończę. Proszę już bez OT.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
27-10-2009 22:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #41
 
omyk napisał(a):Ja zaczęłam
oj, chyba był jeszcze ktoś przed Tobą... Język

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
27-10-2009 22:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #42
 
M. Ink. * napisał(a):"zgrabność" to zapewne pojęcie matematyczne...?
W ekstremalnym skrócie : owszem.
omyk napisał(a):Nieważne, ja kończę. Proszę już bez OT.
Nie ma sprawy. Pamiętaj tylko dzisiaj w zasadzie nie wychodzić z kościoła i bardzo się modlić skoro prawdopodobieństwo, że jutro będzie koniec świata jest takie samo jak wyrzucenie orła w rzucie monetą. A cóż dopiero jeśli uwzględnić ile razy już Bóg tą monetą rzucał ...

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
28-10-2009 11:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #43
 
heysel napisał(a):A cóż dopiero jeśli uwzględnić ile razy już Bóg tą monetą rzucał ..

Bóg nie musi rzucać monetą, On doskonale wie, kiedy ten koniec nastąpi. My nie wiemy, ale ten czas który nam pozostał jest czasem na nasze nawrócenie, na wybranie właściwej drogi a jak wiemy: te główne drogi są tylko dwie: życie z Bogiem lub wieczne potępienie. Oczywiście są boczne ścieżki, które prowadzą do tych głównych dróg i my tymi ścieżkami często podążamy. Na którą drogę wejdziemy to zależy od nas - kwestia dobrowolnego wyboru.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
31-10-2009 19:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #44
 
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):Bóg nie musi rzucać monetą, On doskonale wie, kiedy ten koniec nastąpi.
Jesteś pewien, że zrozumiałeś kontekst tego, że "Bóg rzuca monetą" ?
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):a jak wiemy: te główne drogi są tylko dwie: życie z Bogiem lub wieczne potępienie
Można kochać ludzi i nienawidzić boga.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
01-11-2009 17:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #45
 
heysel napisał(a):Można kochać ludzi i nienawidzić boga.
Pewnie można, natomiast wydaje mi się że jeśli kocha się Boga, nie można nienawidzić ludzi.
Jesli kocha się boga, to można ludzi nienawidzić.

I tu nasuwają sie pewne dylematy:
-co znaczy kochać?
-co znaczy kochać ludzi
-co znaczy kochać Boga?
-co znaczy "Boga", "boga"?

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
02-11-2009 09:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów