Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytania do ŚJ
Autor Wiadomość
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #16
 
No to jeszcze jedno, ufam, że odpowiesz szczerze Uśmiech Czy czytałeś podręcznik p.t. "Zważajcie na samych siebie i na całą trzodę"?

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
15-01-2010 23:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #17
 
Scott napisał(a):Ja, Pan, jestem pierwszy, z ostatnimi również Ja będę!". Syr 42,21 " On ustawił w pięknym porządku wielkie dzieła swej mądrości, ponieważ istnieje przed wiekami i na wieki

No właśnie, PRZED wiekami i NA wieki. Zauważ, że aby użyć tych słów (przed i na) TRZEBA je uznawać w KONTEKŚCIE czasu, a nie poza/ponad czasem. A to dlatego, że słowa te są określeniami czasu, pewnych punktów/kontinuów w czasie. Jeśli ktoś/coś istnieje przed/po/równocześnie z czymś, to MUSI być zależny od czasu, gdyż w nim istnieje. Gdy uznamy, że Bóg jest od czasu niezależny, automatycznie uczynimy stwierdzenie, że Bóg istniał przed czasem - bezsensownym.
16-01-2010 01:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #18
 
Jacek.J napisał(a):Scott
Cytat:
Jacek.J napisał/a:
To jeszcze nigdy nie wycofała się z poglądu że owo przyjście ma nastąpic.

Znowuż manipulujesz tekstami! To nie moje słowa podstawiłeś pod mój nagłówek. Ja tego nie napisałem tylko ty
Nie znowu, bo to zwykły błąd przy edycji.

Jacek.J napisał(a):Cytat:
I właśnie to jest bajka. Pismo nic takiego nie mówi.

To prawda że pismo święte na ten temat nic nie mówi, ale nikt nigdy nie twierdził że ten pomysł ma podstawy biblijne.
Nie czytasz uważnie publikacji swojej korporacji. :wink:
Żywiono wówczas nadzieję, że zgodnie z zapowiedzią podaną w Psalmie 45:17 wierni mężowie żyjący w starożytności, jak Abraham, Józef czy Dawid, zmartwychwstaną przed końcem tego systemu rzeczy i będą służyć jako ‘książęta na całej ziemi’. Pogląd ten skorygowano w roku 1950, gdy dokładniejsze zbadanie Pisma Świętego ujawniło, iż ci ziemscy przodkowie Jezusa Chrystusa mają zostać wskrzeszeni po Armagedonie...” („Świadkowie Jehowy głosiciele Królestwa Bożego” 1995 s. 76).

Jacek.J napisał(a):Cytat:
Co do reklam na łamach waszych publikacji:


Ale w artykule pana Bednarskiego nie chodzi o reklamę w sensie stricte tylko w sensie potocznym. W sensie stricte nigdy „Strażnica” nie zamieszczała reklam z których czerpałaby dochód.
Były reklamy "cudownego zboża", były.

Co do samego zboża to:
Cytat:W 1911 roku w „Strażnicy” zostało zamieszczone ogłoszenie o możliwości kupna „cudownego zboża”, po którym do kasy Towarzystwa wpłynęło kilka tysięcy dolarów. Russell, aby zachęcić rolników do kupna zboża ogłosił, że jest ono w stanie wydać z jednego ziarenka wiele kłosów. Żądał za to „cudowne zboże” ceny 60-krotnie wyższej od ceny rynkowej! Jeszcze w tym samym roku, w sierpniu, gazeta „Brooklyn Daily Eagle” oskarżyła „pastora” o oszustwo i nazwała go nieuczciwym finansistą. Russell w odpowiedzi na to wytoczył gazecie proces o zniesławienie, żądając 100 tysięcy dolarów odszkodowania. Powołano specjalną komisję do przebadania „cudownego zboża”, która nie wykryła w nim niczego nadzwyczajnego. Sąd uznał więc skargę Russella za nieuzasadnioną i obciążył go kosztami procesu.
http://www.psychomanipulacja.pl/art/swia...zekroj.htm
Jacek.J napisał(a):Scott
Cytat:
Ps od 1981 do 1984 masz 3 lata, natomiast W. H. Conley był prezesem lat 4.


Ale czego był prezesem? Oficyny wydawniczej! Więc innej instytucji prawnej nie mającej charakteru religijnego. Russell był pierwszym prezesem stowarzyszenia- bo taką miało to osobowość prawną- pod taką samą nazwą Towarzystwo Traktatowe- Strażnica ale o ściśle religijnym charakterze. I był pierwszym prezesem którego wybierali w walnym zgromadzeniu. W myśl statutu osoba, która złożyła na rzecz Towarzystwa datek o łącznej wysokości 10 dolarów, była uprawniona do głosowania przy wyborze członków zarządu oraz prezydium. I dlatego Russella uważa się za pierwszego prezesa właśnie takiego stowarzyszenia a nie pierwszego w ogóle prezesa „firmy” pod nazwą Towarzystwo Traktatowe – Strażnica. Tak trudno ci to zrozumieć? Colney – z tego co wiem-- był zainteresowany tylko robieniem biznesu, pieniędzy. I to jest epizod w ogóle nie mający nic wspólnego z działalnością stowarzyszenia którego pierwszym prezesem był Russell.


Co do samego Russela to:

Cytat:Już kilka miesięcy później – 15 stycznia 1912 roku Russell zamieścił w „Strażnicy” następne ogłoszenie. Oferował swoim czytelnikom „fasolę milenijną” po jednym dolarze za sztukę! Natomiast w „Strażnicy” z 1 lipca 1913 roku pojawiły się ogłoszenia, zachęcające do kupna „cudownych środków” na zapalenie wyrostka robaczkowego a nawet na nowotwory. Wobec powyższych zabiegów, przypadki wywierania przez Russella presji na osoby chore, aby przekazywały własne dobra na rzecz Towarzystwa Strażnicy, nie wydają się być aż tak szokujące [10].

Inną osobą, którą Russell podał do sądu o zniesławienie był J. J. Ross, pastor-babtysta z Hamilton (Kanada). Ross wydał wcześniej broszurę, w której oskarżył Russella o bezprawne posługiwanie się tytułem „pastora”, z uwagi na fakt, że nie ukończył on wymaganych studiów filozoficzno-teologicznych i nigdy nie został wyświęcony na pastora. Ponadto zarzucił Russellowi głoszenie niechrześcijańskich nauk oraz bogacenie się kosztem naiwnych. Prezes „Strażnicy” zaprzeczył wszystkim zarzutom Rossa, z wyjątkiem handlu „cudownym zbożem”. Broniąc się, w pewnym momencie oświadczył, że zna starożytne języki Biblii. Gdy został poproszony o przeczytanie po grecku fragmentu Nowego Testamentu, okazało się, że nie był w stanie nawet rozpoznać liter greckiego alfabetu. Sąd nie doszukał się w broszurze Rossa żadnych fragmentów tekstu zniesławiających „pastora”. Proces zakończył się więc ponowną porażką Russella [11].



Ojciec Charlesa Russela, zamożny kupiec-hurtownik, był właścicielem kilku sklepów o różnym asortymencie (tekstylia, obuwie). Gdy syn ukończył szkołę podstawową w wieku 11 lat, ojciec zrezygnował z jego dalszego kształcenia i wciągnął go do zawodu kupieckiego, stawiając za ladą jednego ze swoich sklepów [18].

W 1881 roku 29-letni Russell założył korporację wydawniczo-kolportażową o nazwie „Towarzystwo Traktatowe – Strażnica Syjońska”, która 3 lata później stała się spółką akcyjną. Na jej rozwój przeznaczył cały majątek, otrzymany po ojcu (ok. 300 tysięcy dolarów, co było pokaźną sumą, jak na owe czasy). Towarzystwo Strażnicy już u swego początku nie było instytucją religijną ale handlową i ponadwyznaniową, powołaną do życia w celu zainteresowania ludzi studiowaniem Biblii oraz ideami „pastora”.

Russell często jeździł ze sztabem pomocników (niekiedy liczącym nawet 250 osób) po USA i innych krajach, reklamując swoją „Strażnicę” i zakładając nowe ośrodki jej „akwizycji”.
Założyciel Świadków Jehowy prowadził niezwykle kosztowną propagandę. Min. systematycznie płacił krajowym i zagranicznym gazetom za cotygodniowe zamieszczanie jego kazania i zdjęcia.

Zrealizował za sumę 300 tysięcy dolarów wybitnie propagandowy film pt. „Fotodrama stworzenia”, wyświetlany bezpłatnie w wielu krajach świata. Darmowo rozprowadzał też olbrzymie ilości broszur, z których sam tylko „Badacz Pisma św.” rozrzucany był w 50 milionach egzemplarzy rocznie. W 1912 roku, na 50 tysięcy wypuszczonych przez Towarzystwo akcji, 47 tysięcy należało bezpośrednio bądź pośrednio do Russella [19]!
http://www.psychomanipulacja.pl/art/swia...zekroj.htm

I w tym zawiera się moja odpowiedź.
Cytat:Scott
Cytat:
Cytat z BT: Cytat:
Na początku było Słowo1,
a Słowo było u Boga1,
i Bogiem było Słowo.
2 Ono było na początku u Boga.
3 Wszystko przez Nie się stało,
a bez Niego nic się nie stało,
co się stało2.
4 W Nim było życie3,
a życie było światłością3 ludzi,
5 a światłość w ciemności świeci
i ciemność jej nie ogarnęła.
6 Pojawił się człowiek posłany przez Boga -
Jan mu było na imię4.
7 Przyszedł on na świadectwo,
aby zaświadczyć o światłości,
by wszyscy uwierzyli przez niego.
8 Nie był on światłością,
lecz [posłanym], aby zaświadczyć o światłości.
9 Była światłość prawdziwa,
która oświeca każdego człowieka,
gdy na świat przychodzi5.
10 Na świecie było [Słowo],
a świat stał się przez Nie,
lecz świat6 Go nie poznał6.
11 Przyszło do swojej własności,
a swoi Go nie przyjęli.
12 Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjęli,
dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi7,
tym, którzy wierzą w imię Jego -
13 którzy ani z krwi,
ani z żądzy ciała,
ani z woli męża,
ale z Boga się narodzili8.
14 A Słowo stało się ciałem9
i zamieszkało9 wśród nas.
I oglądaliśmy Jego chwałę,
chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca,
pełen9 łaski i prawdy.
15 Jan daje o Nim świadectwo i głośno woła w słowach: «Ten był, o którym powiedziałem: Ten, który po mnie idzie, przewyższył mnie godnością, gdyż był wcześniej ode mnie». 16 Z Jego pełności wszyscyśmy otrzymali - łaskę po łasce10. 17 Podczas gdy Prawo zostało nadane przez Mojżesza, łaska i prawda przyszły przez Jezusa Chrystusa. 18 Boga nikt nigdy nie widział, Ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, [o Nim] pouczył11.
Ewangelia wg św. Jana1,1-18 Cytat:
On jest obrazem Boga niewidzialnego - Pierworodnym wobec każdego stworzenia, (16) bo w Nim zostało wszystko stworzone: i to, co w niebiosach, i to, co na ziemi, byty widzialne i niewidzialne, czy Trony, czy Panowania, czy Zwierzchności, czy Władze. Wszystko przez Niego i dla Niego zostało stworzone. (17) On jest przed wszystkim i wszystko w Nim ma istnienie. (18) I On jest Głową Ciała - Kościoła. On jest Początkiem, Pierworodnym spośród umarłych, aby sam zyskał pierwszeństwo we wszystkim. (19) Zechciał bowiem /Bóg/, aby w Nim zamieszkała cała Pełnia,(20) i aby przez Niego znów pojednać wszystko z sobą: przez Niego - i to, co na ziemi, i to, co w niebiosach, wprowadziwszy pokój przez krew Jego krzyża.
List do Kolosan 1,15-20
Jezus jest współistotny Ojcu.On Mądrość Boża przez którą wszystko zostało rozumnie stworzone. Cytat:
Boga nikt nigdy nie widział, Ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, /o Nim/ pouczył.
Jana1,18
I o Duchu Świętym: Cytat:
Czyż nie wiecie, żeście świątynią Boga i że Duch Boży mieszka w was? (17) Jeżeli ktoś zniszczy świątynię Boga, tego zniszczy Bóg. Świątynia Boga jest świętą, a wy nią jesteście.
1 List do Koryntian 1,16 Cytat:
Nam zaś objawił to Bóg przez Ducha. Duch przenika wszystko, nawet głębokości Boga samego. (11) Kto zaś z ludzi zna to, co ludzkie, jeżeli nie duch, który jest w człowieku? Podobnie i tego, co Boskie, nie zna nikt, tylko Duch Boży.
1 Kor 2, 10-11


Rozumiem że na tych fragmentach biblii KK opiera swoją wiarę w Boga w trzech osobach. Rozumiem choć się z tym nie zgadzam. Ale jest to tylko wyinterpretowany wniosek z biblii. Jednoznacznie w biblii nie ma stwierdzenia iż Bóg jest w trzech osobach. I w ten sam sposób my interpretujemy osobę Michała.
Ale z czym sie nie zgadzasz, z Biblia która wprost nazywa Jezusa Bogiem?

KrK, prawosławny, ale również wiele denominacji protestanckich uznaje Jezusa Bogiem, ponieważ całe Pismo Święte zawiera w sobie prawdę o Trójcy, nakierowuje nas na nią już wyraźnie Stary Testament. A Nowy to potwierdzenie tej prawdy.

To Jezus stworzył Aniołów, o tym wyraźnie mówi Pismo Święte.

Cytat:Cytat:
Jacek.J napisał/a:
Dementi masz w tym tekście który cytujesz, ostatnie zdanie przed przypisem.
Wiesz jak coś takiego się nazywa? Fałszywe proroctwo.


To chyba nie orientujesz się co znaczy słowo proroctwo.

Orientuje. A takie proroctwo które się nie spełniło jest fałszywym. Wiecej tutaj:
http://209.85.129.132/search?q=cache:h6L...=firefox-a
Jacek.J napisał(a):Gwoli ścisłości! Na wyrost-co jak sądzę jest logiczne i oczywiste- było przeznaczenie tego domu na mieszkanie dla zmartwychwstałych „książąt” Abrahama, Izaaka, Jakuba itp.
A całkowicie spełnił swą rolę w odniesieniu do powodu dla którego go wybudowano.
Ale "książęta" nie pojawili się. :lol2:
Jacek.J napisał(a):W cytowanym przez ciebie fragmencie tej książki jest powiedziane
W książce „Zbawienie”, wydanej po angielsku w roku 1939, tak napisano o Bet-Sarim: „Hebrajskie słowa ‚Bet Sarim’ znaczą ‚Dom Książąt’, toteż posiadłość tę nabyto i wybudowano na niej dom w tym celu, by dać namacalny dowód, że żyją dziś na ziemi ludzie, którzy bezgranicznie wierzą w Boga i Chrystusa Jezusa oraz w Jego Królestwo, [ i do tond spełnił swoją rolę] jak również są przekonani, że Pan wkrótce wskrzesi na ziemi wiernych mężów z czasów starożytnych i powierzy im widzialne sprawy ziemskie”. [A to jest na wyrost]
No chyba sobie żartujesz. Co innego wiara Bogu, a co innego w fałszywe proroctwa właśnie.
Ps.
Rozumiesz znaczenie słowa całkowicie? :?

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
16-01-2010 01:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dawid Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 380
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #19
 
Cytat:Mogę ci na to odpowiedzieć tylko prywatnie nie jako ŚJ. Ponieważ społeczność ŚJ nie zajmuje się dociekaniem takich spraw.
Więc prywatnie! Bóg nie podlega upływowi czasu np. z czysto fizycznych względów. Posłużę się w wyjaśnieniu tego zagadnienia słowami Alberta Einsteina. Teza 1. Czas jest pojęciem ściśle umownym nie występującym w naturze, przyrodzie czy fizyce. Czas istnieje wówczas gdy można zmierzyć odległość jakiegoś przedmiotu który porusza się z punktu A do punktu B. Wniosek jest taki że wszystkiemu co się porusza można zmierzyć czas to jest moment w którym przedmiot ruszył i moment w którym się zatrzymał lub zatrzyma. I tak wszystko w wszechświecie się porusza więc można zmierzyć temu czas od elektronów w pojedynczym atomie poprzez ruch obrotowy ziemi w oków własnej osi, w Okół słońca, nasz układu słonecznego w raz z galaktyką porusza się w przestrzeni kosmicznej w wyniku rozszerzania się wszechświata. Zatem ludzie na ziemi również się poruszają razem z ziemią w wszechświecie. Teza 2. Przeważająca większość – jeśli nie wszyscy- naukowcy zajmujący się astrofizyką zgodnie przyznają że wszechświat zaczął się od prawybuchu. W związku z tym wszechświat ma swoje epicentrum od którego zaczął się rozszerzać. Na podstawie prędkości z jaką rozszerza się wszechświat – jest to połowa prędkości światła tj 15 000 km/s-- można w przybliżeniu określić kiedy nastąpił ten prawybuch oceniono ten czas na trzynaście miliardów lat. Intrygujące jest połączenie tych dwóch tez. Skoro wszechświat rozszerza się od swojego epicentrum to znaczy że epicentrum wszechświata się nie porusz więc tam czas nie płynie. Einstein – który jak wiadomo nie wierzył w Boga- powiedział że jeśli istnieje Bóg to musi być właśnie tam tj w epicentrum wszechświata. Dlatego zgodne z prawa jest stwierdzenie w katechizmie Katolickim że Bóg nie ma początku ani końca i tak uczy biblia. Bo jak można ocenić wiek Boga skoro jemu czas nie płynie? Jest wieczny! Inaczej! Bóg nie zaistniał jeszcze w czasie więc nie ma początku, więc siłą rzeczy nie można określić jego końca.

W takim razie Bóg jest Wszechwiedzący?

[Obrazek: zadowolony_user_sancti.jpg]
16-01-2010 12:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jacek.J Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 79
Dołączył: Jan 2010
Reputacja: 0
Post: #20
 
sdms
Cytat:w Zion's Watch Tower z 1879 roku Michał jest odróżniony od Jezusa. Twierdzi się tam m.in., że imiona Michała czy Gabriela są "być może" (ang. perhaps) większe od imienia Jezus.

Tak uważano. Jednak z czasem poznając coraz lepiej biblię okazało się że nie jest to właściwa interpretacja tych słów. Bóg udziela ludziom wiedzy nie na zasadzie lawiny zrzuconej na nasze głowy tylko stopniowo. w księdze Przysłów czytamy:

Przy słów 4:18 BT Ścieżka prawych - to światło poranne, wschodzi - wzrasta aż do południa; [PNŚ które świeci coraz jaśniej, aż nastanie pełny dzień]

Światło, oświecenie zawsze jest utożsamiane z wiedzą.

2Piot 1:19 BT Mamy jednak mocniejszą, prorocką mowę, a dobrze zrobicie, jeżeli będziecie przy niej trwali jak przy lampie, która świeci w ciemnym miejscu, aż dzień zaświta, a gwiazda poranna wzejdzie w waszych sercach.


Na początku -wiedza ta świeci -niezbyt wyraźnie później już dokładne

[Ciach] po pierwsze podajemy księgę z której cytat zostaje zaczerpnięty, po drugie używamy bardziej znanych przekładów Pisma Św
aleksab


< Przekład Ekumeniczny >
1 Kor 13:12 Teraz bowiem widzimy niejasno, jakby w zwierciadle, kiedyś ujrzymy twarzą w twarz. Teraz poznaję cząstkowo, ale kiedyś poznam tak, jak zostałem poznany.


Jak za pewne wiesz wiele zagadnień u ŚJ s czasem jest rozumianych dokładnie a przez to zmieniamy je, co wielu uważa za dowód na to iż nie ma w śród nas prawdziwego Boga. Jedna nawet apostołowie nie wszystko od razu rozumieli prawidłowo i popełniali błędy i Bóg był cały czas z mini. ŚJ nigdy nie uważali się za nieomylnych tylko za pokornych. Potrafimy przyznać się do błędu wyciągnąć z tego lekcje i wnieść poprawki.

sdms
Cytat:Jacek.J napisał/a:
Z biblii nie wynika by było więcej niż jeden archanioł.
Dn 10,13 nazywa Michała "jednym z pierwszych".

Mam prośbę! Przestańcie manipulować tekstami. Już któryś raz zwracam na to uwagę w rozmowach z wami. Szczytem cynizmu jest w takiej sytuacji zarzucać ŚJ psychomanipulacje jak co niektórzy tutaj. Tekst z Daniela brzmi tak:

10:13 BT Lecz książę królestwa Persów sprzeciwiał mi się przez dwadzieścia jeden dni. Wtedy przybył mi z pomocą Michał, jeden z pierwszych książąt. Pozostawiłem go tam przy królach Persów.

Wskazuje on na jedną z wielu funkcji Michała tz. jest pierwszym z Książąt. Podobnie w Izajasza
9:5 BT Albowiem Dziecię nam się narodziło, Syn został nam dany, na Jego barkach spoczęła władza. Nazwano Go imieniem: Przedziwny Doradca, Bóg Mocny, Odwieczny Ojciec, Książę Pokoju.

sdms
Cytat:Pismo święte w wielu miejscach odróżnia Jezusa od aniołów, więc jak Jezus może być aniołem?
Czy to nie jest przypadkiem owe "głoszenie innego Jezusa", o którym mowa w 2 Kor 11,4?
W biblii czytamy:

W Kolosan 1:15 BT piszę tak: On jest obrazem Boga niewidzialnego - Pierworodnym wobec każdego stworzenia,

Paweł nie piszę tu że jest Bogiem tylko jest obrazem Boga co więcej jest pierworodnym czyli pierwszym ze stworzeń Boga. A każdy byt duchowy stworzony przez Boga jest w podstawowej postaci aniołem

Podobnie Objawienie: 3:14 BT Aniołowi Kościoła w Laodycei napisz: To mówi Amen, Świadek wierny i prawdomówny, Początek stworzenia Bożego:

wniosek z tego jest taki że nie głosimy innego Chrystusa tylko zgodnie z tym co pisze w biblii. Natomiast argumentacja KK jest interpretacją wybranych fragmentów biblii z którą można się zgodzić przy założeni że chcę w to wierzyć. Ja to rozumiem i szanuję choć z tym się nie zgadzam

sdms
Cytat:Jacku tylko spokojnie. Podejrzewam, że To nie było celowe. Skrypt nie zawsze dokładnie zaznacza, czyj jest cytat.
OK. Uśmiech

[ Dodano: Sob 16 Sty, 2010 11:36 ]
Dawid
Cytat:W takim razie Bóg jest Wszechwiedzący?
jak ty żeś wydedukował na podstawie tego co ja napisałem o Bogu w odniesieniu do czasu że on jest wszechwiedzący to ja pojąć nie mogę? normalnie Ulisses z ciebie prawdziwyUśmiech)

Jak już pisałam kolor niebieski przeznaczony jest dla moderatorów
aleksab
16-01-2010 12:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #21
 
A cóż ci tak "umknął" cały mój post. :lol2:

Kolejny śJ który skacze po tematach. A ja się obali jego teorie, zmienia temat. :roll:

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
16-01-2010 12:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dawid Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 380
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #22
 
Cytat:jak ty żeś wydedukował na podstawie tego co ja napisałem o Bogu w odniesieniu do czasu że on jest wszechwiedzący to ja pojąć nie mogę? normalnie Ulisses z ciebie prawdziwyUśmiech)

Skoro Bóg nie podlega czasowi to wie, co człowiek zrobi i zrobił. Nie ma dla Niego przyszłości i przeszłości - takie prawa, nie istnieją zgodnie z twoim rozumowaniem.

[Obrazek: zadowolony_user_sancti.jpg]
16-01-2010 12:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #23
 
Jezus jest Emmanuelem, z hebrajskiego 'immanu 'el - Bóg jest z nami

Cytat:W Kolosan 1:15 BT piszę tak: On jest obrazem Boga niewidzialnego - Pierworodnym wobec każdego stworzenia,

Paweł nie piszę tu że jest Bogiem tylko jest obrazem Boga co więcej jest pierworodnym czyli pierwszym ze stworzeń Boga. A każdy byt duchowy stworzony przez Boga jest w podstawowej postaci aniołem
Nic podobnego. Uśmiech

Pisałem ci wcześniej.
Pominąłeś ten fakt. Święty Paweł wyraźnie nazywa Jezusa Bogiem. :wink: Obraz Boga niewidzialnego, i tutaj chodzi o istotę Boga człowieka. Uśmiech

Cytat:On jest obrazem Boga niewidzialnego - Pierworodnym wobec każdego stworzenia, (16) bo w Nim zostało wszystko stworzone: i to, co w niebiosach, i to, co na ziemi, byty widzialne i niewidzialne, czy Trony, czy Panowania, czy Zwierzchności, czy Władze. Wszystko przez Niego i dla Niego zostało stworzone. (17) On jest przed wszystkim i wszystko w Nim ma istnienie. (18) I On jest Głową Ciała - Kościoła. On jest Początkiem, Pierworodnym spośród umarłych, aby sam zyskał pierwszeństwo we wszystkim. (19) Zechciał bowiem /Bóg/, aby w Nim zamieszkała cała Pełnia, (20) i aby przez Niego znów pojednać wszystko z sobą: przez Niego - i to, co na ziemi, i to, co w niebiosach, wprowadziwszy pokój przez krew Jego krzyża.
1 List do Kolosan 1,15-20

Cytat:Podobnie Objawienie: 3:14 BT Aniołowi Kościoła w Laodycei napisz: To mówi Amen, Świadek wierny i prawdomówny, Początek stworzenia Bożego:

wniosek z tego jest taki że nie głosimy innego Chrystusa tylko zgodnie z tym co pisze w biblii. Natomiast argumentacja KK jest interpretacją wybranych fragmentów biblii z którą można się zgodzić przy założeni że chcę w to wierzyć. Ja to rozumiem i szanuję choć z tym się nie zgadzam
Początek i koniec. Na początku było Słowo. Logos. Nie wiem jak ci to napisać żebyś z błędu wyszedł. I uznał jak Apostoł Tomasz "Pan mój i Bóg mój".

Zobacz na wcześniejszy tekst:
Cytat:Aniołowi Kościoła w Filadelfii napisz: To mówi Święty, Prawdziwy, który ma klucz Dawida, który otwiera, a nikt nie może zamknąć, i który zamyka, a nikt nie może otworzyć.
Apokalipsa 3,7 [Edycja św Pawła] Chrystus równy Ojcu Święty i Prawdziwy

[ Dodano: Sob 16 Sty, 2010 12:26 ]
Cytat:wniosek z tego jest taki że nie głosimy innego Chrystusa tylko zgodnie z tym co pisze w biblii. Natomiast argumentacja KK jest interpretacją wybranych fragmentów biblii z którą można się zgodzić przy założeni że chcę w to wierzyć. Ja to rozumiem i szanuję choć z tym się nie zgadzam
Nauka o Trójcy opiera się na całości Pisma Świętego. Cała Biblia o niej mówi. Uśmiech

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
16-01-2010 12:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #24
 
omyk napisał(a):No to jeszcze jedno, ufam, że odpowiesz szczerze Uśmiech Czy czytałeś podręcznik p.t. "Zważajcie na samych siebie i na całą trzodę"?
Odpowie szczerze, że Jezus nie jest Bogiem, nie zmartwychwstał we własnym ciele, a człowiek to tylko ciało + duch życia, nie istnieje zatem dusza nieśmiertelna.
A zbawionych będzie tylko 144 tys. - zapewne tylko ŚJ.
16-01-2010 13:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jacek.J Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 79
Dołączył: Jan 2010
Reputacja: 0
Post: #25
 

omyk


Cytat:1) Czy to prawda, że Żydzi słowem "Pan" określali Boga?
Cóż więc oznacza, że Jezus jest Panem?

To sprytna kompilacja słów do której jeśli zastosować nadinterpretację można dowodzić rzeczy których tak naprawdę nie ma.



omyk

Cytat:Skoro Pismo Nowego Świata nazywa Jehowę Pasterzem (np. Psalm 23), to dlaczego Jezus mówi o Sobie, że to On jest Pasterzem?

Jedno nie wyklucza drugiego. W biblii nie ma zastrzeżenia co do tego że może być tylko jeden pasterz.

omyk


Cytat:Skoro Księga Izajasza mówi, że przed Jehową zegnie się każde kolano (a pokłon w Piśmie symbolizuje oddanie boskiej czci - wszak anioł z Apokalipsy powstrzymał Jana przed oddaniem mu pokłonu mówiąc, że ten należny jest tylko Jehowie), to dlaczego Paweł w Liście do Filipian odnosi te słowa do Jezusa? Pisze, że na Imie Jezusa zegnie się każde kolano...

znowuż niewłaściwa kompilacja. proszę wziąć pod uwagę kontekst tych słów. wyrażenie "na Imie Jezusa zegnie się każde kolano..." ma na celu zwrócenie uwagi że wielu ludzi w swoim czasie uzna Jezusa za swojego właściciela. Ten akt ugięcia kolana nie jest równoznaczny z wyrażeniem Boskiej czci jak za pewne sugerujesz, choć można tak to interpretować jeśli chcesz w to wierzyć.


omyk

Cytat:Skoro Jehowa w Starym Testamencie mówi o sobie, że On jest Początkiem i Końcem, Pierwszym i Ostatnim, Alfą i Omegą - to dlaczego to samo mówi o Sobie w Nowym Testamencie Jezus?

proszę zacytować ten fragment z NT

omyk


Cytat:Skoro JA JESTEM to starotestamentalne Imię Jehowy, to dlaczego w Nowym Testamencie tak tytułuje się Jezus? Przypomnę tylko, że Żydzi, słysząc to, byli święcie oburzeni, bo Jezus czynił się równym Bogu (jak mówi Ewangelista Jan).

kontekst nie wskazuje na to by Żydzi oburzyli się ze względu na te dwa słowa "ja jestem" to znowuż manipulacja znaczeniem słów

omyk

Cytat:I co w kontekście tych i wielu innych tego typu przykładów znaczą słowa Jezusa: Ja i Ojciec jedno jesteśmy?

[Ciach] Nie podałeś tłumaczenia z którego fragment Jana 17,11-23 pochodzi
aleksab



jak myślisz czy Pan Jezus chciał dać do zrozumienia że uczniowie jego -podobnie jak Jezus- stanowią część osoby Boskiej?


omyk

Cytat:2) Czy obchodzenie Świąt Bożego Narodzenia jest bałwochwalstwem?

w czystej postaci

omyk

Cytat:Czy obchodzenie Świąt Bożego Narodzenia przed 1926 rokiem było bałwochwalstwem?
Tak.

omyk

Cytat:Czy Świadkowie Jehowy są bałwochwalcami?
A czy teraz obchodzą takie bałwochwalcze święto? Nie.

omyk

Cytat:Czy Prawda się zmienia na przestrzeni dziejów dopasowując się do aktualnych poglądów Ciała Kierowniczego?

prawda jest nie zmienna zmienia się tylko poziom wiedzy, a co za tym idzie rozumienia. człowiek jest omylny i Bóg zawsze daje szansę człowiekowi na to by się poprawił. np Piotr zaparł się Chrystusa ale okazał skruchę i się poprawił dlatego zostało mu to wybaczone.
16-01-2010 13:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #26
 
Jacek.J napisał(a):omyk

Cytat:
1) Czy to prawda, że Żydzi słowem "Pan" określali Boga?
Cóż więc oznacza, że Jezus jest Panem?


To sprytna kompilacja słów do której jeśli zastosować nadinterpretację można dowodzić rzeczy których tak naprawdę nie ma.
Ale co to oznacza. W Biblii każde słowo jest ważne.
Jacek.J napisał(a):omyk
Cytat:
Skoro Pismo Nowego Świata nazywa Jehowę Pasterzem (np. Psalm 23), to dlaczego Jezus mówi o Sobie, że to On jest Pasterzem?


Jedno nie wyklucza drugiego. W biblii nie ma zastrzeżenia co do tego że może być tylko jeden pasterz.
Jezus mówi o sobie że jest "Dobrym pasterzem", a dobry jest tylko Bóg. Uśmiech

Jacek.J napisał(a):omyk

Cytat:
Skoro Księga Izajasza mówi, że przed Jehową zegnie się każde kolano (a pokłon w Piśmie symbolizuje oddanie boskiej czci - wszak anioł z Apokalipsy powstrzymał Jana przed oddaniem mu pokłonu mówiąc, że ten należny jest tylko Jehowie), to dlaczego Paweł w Liście do Filipian odnosi te słowa do Jezusa? Pisze, że na Imie Jezusa zegnie się każde kolano...


znowuż niewłaściwa kompilacja. proszę wziąć pod uwagę kontekst tych słów. wyrażenie "na Imie Jezusa zegnie się każde kolano..." ma na celu zwrócenie uwagi że wielu ludzi w swoim czasie uzna Jezusa za swojego właściciela. Ten akt ugięcia kolana nie jest równoznaczny z wyrażeniem Boskiej czci jak za pewne sugerujesz, choć można tak to interpretować jeśli chcesz w to wierzyć.
Pokłon należy wg. Biblii oddawać tylko Bogu.

Cytat:omyk

Cytat:
Skoro JA JESTEM to starotestamentalne Imię Jehowy, to dlaczego w Nowym Testamencie tak tytułuje się Jezus? Przypomnę tylko, że Żydzi, słysząc to, byli święcie oburzeni, bo Jezus czynił się równym Bogu (jak mówi Ewangelista Jan).


kontekst nie wskazuje na to by Żydzi oburzyli się ze względu na te dwa słowa "ja jestem" to znowuż manipulacja znaczeniem słów
Żadna manipulacja. Jak rzucasz oskarżenia wypada dać dowody.


Cytat:omyk
Cytat:
2) Czy obchodzenie Świąt Bożego Narodzenia jest bałwochwalstwem?


w czystej postaci
Ponieważ? :roll:
Cytat:omyk
Cytat:
Czy Prawda się zmienia na przestrzeni dziejów dopasowując się do aktualnych poglądów Ciała Kierowniczego?


prawda jest nie zmienna zmienia się tylko poziom wiedzy, a co za tym idzie rozumienia. człowiek jest omylny i Bóg zawsze daje szansę człowiekowi na to by się poprawił. np Piotr zaparł się Chrystusa ale okazał skruchę i się poprawił dlatego zostało mu to wybaczone.
Ale Apostołowie nie głosowali nad tym czym jest Prawda. Jak to wg. Raymonda Franza byłego członka ciała kierowniczego czynią jego członkowie. A ich nauki są zgodne ze sobą. Tutaj nic się nie zmianiało.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
16-01-2010 13:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jacek.J Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 79
Dołączył: Jan 2010
Reputacja: 0
Post: #27
 
sdms napisał(a):To jeszcze ja (biedny Jacek Język):
biedny? nie wiedziałem że jestem biedyUśmiech)

sdms
Cytat:Skąd w Przekładzie Nowego Świata w Nowym Testamencie imię "Jehowa"?

we fragmentach które są cytatami ze ST z konsekwencji tekstu której to w pewnym momencie zabrakło tłumaczom biblii. w pozostałych fragmentach z logiki tekstu, więc z prawdopodobieństwa.
sdms
[quote]Jak oddawany jest tetragram w najstarszych dostępnych fragmentach Septuaginty (np fragment 4Q120, albo Papirus Rylands 458)?

nie posiadam aż tak dokładnych informacji, przypuszczam że staro hebrajskimi literami JHWH

sdms

Cytat:Dlaczego ŚJ posługują się 2 wydaniem Biblii Tysiąclecia, chociaż od jego wydania powstały 3 nowsze wydania (jeśli chodzi o całość tekstu) tego tłumaczenia uwzględniające nowe odkrycia z zakresu archeologii, krytyki tekstu itd.?

Nie ma żadnych odkryć które nakazywałby rugować imię Boże JHWH ze starego testamentu. a każda kolejna edycja BT usuwa to imię z biblii. Kardynał Stefan Wyszyński był wielkim orędownikiem tego by przywrócić to imię w biblii. Jego najwierniejszym uczniem był Karol Wojtyła który również darzył imię Boże wielkim szacunkiem i uznaniem zarówno podczas pielgrzymek jak i w swojej poezji. Po jego śmierci nagle znalazły się jakieś "odkrycia" i szybko zaczęto usuwać to imię zarówno z przekładów biblii jak i liturgii. Bardzo dziwne?

sdms
Cytat:Z jakich krytycznych wydań Pisma świętego korzystano przy tłumaczeniu Przekładu Nowego Świata?
z tych samych co wszyscy tłumacze na świecie. są one powszechnie dostępne np do badań naukowych.
16-01-2010 13:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #28
 
Jacek.J napisał(a):Cytat:
Dlaczego ŚJ posługują się 2 wydaniem Biblii Tysiąclecia, chociaż od jego wydania powstały 3 nowsze wydania (jeśli chodzi o całość tekstu) tego tłumaczenia uwzględniające nowe odkrycia z zakresu archeologii, krytyki tekstu itd.?


Nie ma żadnych odkryć które nakazywałby rugować imię Boże JHWH ze starego testamentu. a każda kolejna edycja BT usuwa to imię z biblii. Kardynał Stefan Wyszyński był wielkim orędownikiem tego by przywrócić to imię w biblii. Jego najwierniejszym uczniem był Karol Wojtyła który również darzył imię Boże wielkim szacunkiem i uznaniem zarówno podczas pielgrzymek jak i w swojej poezji. Po jego śmierci nagle znalazły się jakieś "odkrycia" i szybko zaczęto usuwać to imię zarówno z przekładów biblii jak i liturgii. Bardzo dziwne?
W BT nic nie jest ukrywane, powody są podane na wstępie, są też przypisy w odpowiednich miejscach.
Wszystko więc jest jasne, w przeciwieństwie do PNŚ, robionego przez osoby które nie znały języków orginalnych[Raymond Franz "Kryzys Sumienia"], gdzie Jehowa pojawia się nie wiadomo skąd. I opisane nie jest nic.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
16-01-2010 14:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jacek.J Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 79
Dołączył: Jan 2010
Reputacja: 0
Post: #29
 
sant napisał(a):[quote="Jacek.J"]Jak traktowani są ci którzy odeszli od S. J.?


Tak jak uczy tego apostoł Paweł w 1 liście do Koryntian 5:9 Napisałem wam w liście, żebyście nie obcowali z rozpustnikami.
5:10 Nie chodzi o rozpustników tego świata w ogóle ani o chciwców i zdzierców lub bałwochwalców; musielibyście bowiem całkowicie opuścić ten świat.
5:11 Dlatego pisałem wam wówczas, byście nie przestawali z takim, który nazywając się bratem, w rzeczywistości jest rozpustnikiem, chciwcem, bałwochwalcą, oszczercą, pijakiem lub zdziercą. Z takim nawet nie siadajcie wspólnie do posiłku.
5:12 Jakże bowiem mogę sądzić tych, którzy są na zewnątrz? Czyż i wy nie sądzicie tych, którzy są wewnątrz?
5:13 Tych, którzy są na zewnątrz, osądzi Bóg. Usuńcie złego spośród was samych.
*6
Hmm...Ale ja się nie pytam jak traktować bałwochwalców, chciwców i rozpustników.
Ja się pytam jak traktujecie tych którzy odeszli od was i np wrócili do Kościoła?
Pytam o ludzi przyzwoitych i porządnych. O ludzi dobrych, którzy przestali być Swiadkami Jehowy.


[Ciach] Brak podanego tłumaczenia !
aleksab


z tych i jeszcze innych fragmentów NT wynika że powinniśmy takich unikać lub po prostu usuwać ze zboru by takie osoby nie szargały naszej opinii postępując nie według zasad przyjętych w naszej społeczności

Sant
Cytat:I jeszcze jedno pytanie- Za kogo Elżbieta uznała nienarodzonego jeszcze Jezusa, przebywającego w łonie Maryi, podczas jej odwiedzin - mówiąc" „A skąd mi to, że Matka mojego Pana przychodzi do mnie?” (Łk 1,44).
- Kogo Żydzi nazywali Panem (Kyriosem)
- Czyją matka jest wobec powyższego Maryja?

Naszego Pana który jest jednorodzonym, pierworodnym Synem Boga

[ Dodano: Sob 16 Sty, 2010 13:19 ]
omyk napisał(a):No to jeszcze jedno, ufam, że odpowiesz szczerze Uśmiech Czy czytałeś podręcznik p.t. "Zważajcie na samych siebie i na całą trzodę"?

Nie. jest to podręcznik przeznaczony dla starszych zboru, a jak nim nie jestem.
16-01-2010 14:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #30
 
Jacek.J napisał(a):z tych i jeszcze innych fragmentów NT wynika że powinniśmy takich unikać lub po prostu usuwać ze zboru by takie osoby nie szargały naszej opinii postępując nie według zasad przyjętych w naszej społeczności
W procesie gdzie nie ma obrońcy a jest tylko oskarżyciel. A każde zabranianie głosu przez osobę która jest "sądzona" traktowane jest jako przejaw pychy?

:zmieszany:

Jacek.J napisał(a):Naszego Pana który jest jednorodzonym, pierworodnym Synem Boga
Uznasz w końcu Jezusa za Emmanuela? Powtórzysz wyznanie wiary Apostoła Tomasza "Pan mój i Bóg mój"?

Czy też za dużo było indoktrynacji w twojej sekcie żebyś zawierzył Biblii?

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
16-01-2010 14:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów