Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jeszcze o krzyżach. (POLITYKA - WYBORY PREZYDENCKIE)
Autor Wiadomość
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #391
 
No i usunął mi posta..ale za to był wierny swym słowom, a to ważne.
No to jak z tym krzyżem jest w końcu, będzie czy nie będzie, bo telewizji od miesiąca nie oglądam, zresztą na Ukrainie byłem, zabawnie wrócić do tego kraju. Miałem tylko internet w komórce i tak sobie myślę, że przydałby się reset wszystkim polakom od tego chaosu. Postawią jakiś pomnik? A mój projekt pomnika przepadł?

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
01-09-2010 15:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #392
 
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):Narazie nie ma takowego zakazu, aby krzyża nie było w życiu publicznym.
Ależ jest wręcz odwrotnie. art. 25 Konstytucji akcentuje równoprawność wszystkich wyznań. Kościoły i inne związki wyznaniowe są równouprawnione., Jest położony akcent na zapewnienie swobody wyrażania przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych w życiu publicznym przy bezstronności państwa w tej materii. Spokojnie.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
01-09-2010 17:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #393
 
Dokładnie tak. Dlatego póki Konstytucja jest w takim kształcie jak obecnie, póty każda próba likwidacji krzyża z miejsca publicznego wbrew osobom, które przez ten symbol wyrażały swoje przekonania, będzie niezgodna z obowiązującym w kraju prawem, i to tym najważniejszym. Prawdę mówiąc może powinniśmy jako katolicy częściej składać zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, w oparciu właśnie o ten artykuł Konstytucji - dopóki nie nauczono by się go przestrzegać...

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
01-09-2010 19:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #394
 
kłótnie i swary oto Polaków przywary
a gdy dojdą do porozumienia
to tylko chwila do zapomnienia.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
01-09-2010 20:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #395
 
Cytat: Politycy kłócą się w sprawie krzyża w sposób kompromitujący - mówi bp Tadeusz Pieronek w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej". Bp Pieronek krytykuje PiS, który "działa zza szafy, steruje rzekomą obroną krzyża", ale też kościelne władze. - Co biskupów obchodzi stawianie pomników? Niech się zajmą sprawami wiary i moralności - uważa.
Bp Pieronek krytykuje sposób prowadzenia sporu wokół krzyża spod Pałacu Prezydenckiego - i przez ludzi czuwających pod krzyżem, i przez polityków. - Ludzie, którzy tego krzyża bronią, mówią: będzie pomnik, nie będzie krzyża. Na czym im zależy? Na pomniku, nie na krzyżu - mówi biskup.

Jego zdaniem, anonsowane przez prezydenta Bronisława Komorowskiego przeniesienie krzyża było zupełnie logiczne, zostało jednak opacznie zrozumiane - jako usunięcie krzyża. Biskup uważa również, że nie ma powodu, by przed Pałacem stał krzyż lub pomnik, "bo przecież prezydent tam nie zginął".

- Prezydent Lech Kaczyński jest pochowany na Wawelu. Czy może być lepszy monument? - pyta duchowny, którego zdaniem, pomnik postawić można, ale nad miejscem trzeba się spokojnie zastanowić. - Co nagle, to po diable - twierdzi biskup.
źródło

sant napisał(a):Jest położony akcent na zapewnienie swobody wyrażania przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych w życiu publicznym przy bezstronności państwa w tej materi
Jak najbardziej - wyrażanie przekonań wymaga obecności wyrażającego... zawieszenie/postawienie krzyża w przestrzeni publicznej i pozostawienie go tam tego warunku nie spełnia :!:

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
02-09-2010 08:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #396
 
A co mówią inni biskupi?
Mordimer_Madder napisał(a):Jak najbardziej - wyrażanie przekonań wymaga obecności wyrażającego... zawieszenie/postawienie krzyża w przestrzeni publicznej i pozostawienie go tam tego warunku nie spełnia

Uważasz, że każdorazowo go przynosić? - Mam propozycję- skończ już.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
02-09-2010 08:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #397
 
Cytat:Uważasz, że każdorazowo go przynosić?
Dokładnie tak - przecież i tak każdy chrześcijanin dźwiga swój krzyż... i nie ja uważam, tylko wyraźnie przepis tak stanowi, jeśli już.

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
02-09-2010 09:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #398
 
Mordimer_Madder napisał(a):Dokładnie tak - przecież i tak każdy chrześcijanin dźwiga swój krzyż...
Owszem, ale swój, a nie jego symbol będący też znakiem miłości, wolności i zbawienia.
Mordimer_Madder napisał(a):i nie ja uważam, tylko wyraźnie przepis tak stanowi, jeśli już.
A jakiż to przepis każe każdorazowo przynosić krzyż?

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
02-09-2010 09:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #399
 
A nie uważasz, że martwy przedmiot nie może wyrażać uczuć religijnych i że przepis konstytucyjny w tym względzie jest wyraźnie spersonifikowany?

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
02-09-2010 09:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #400
 
Nie uciekaj przed pytaniem: A jakiż to przepis każe każdorazowo przynosić krzyż?
albo sie wycofaj.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
02-09-2010 10:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #401
 
Dajcie spokój, za rok i tak większość o tym chorym konflikcie zapomni.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
02-09-2010 10:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #402
 
sant napisał(a):Nie uciekaj przed pytaniem: A jakiż to przepis każe każdorazowo przynosić krzyż?
A przecież sam o nim pisałeś i ja cały czas o nim mówię...
sant napisał(a):Ależ jest wręcz odwrotnie. art. 25 Konstytucji akcentuje równoprawność wszystkich wyznań.

Jakby ktoś zapomniał, to przypomnę w pełnym brzmieniu:
Cytat:1. Kościoły i inne związki wyznaniowe są równouprawnione.
2. Władze publiczne w Rzeczypospolitej Polskiej zachowują bezstronność w sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych, zapewniając swobodę ich wyrażania w życiu publicznym.
3. Stosunki między państwem a kościołami i innymi związkami wyznaniowymi są kształtowane na zasadach poszanowania ich autonomii oraz wzajemnej niezależności każdego w swoim zakresie, jak również współdziałania dla dobra człowieka i dobra wspólnego.
4. Stosunki między Rzecząpospolitą Polską a Kościołem Katolickim określają umowa międzynarodowa zawarta ze Stolicą Apostolską i ustawy.
5. Stosunki między Rzecząpospolitą Polską a innymi kościołami oraz związkami wyznaniowymi określają ustawy uchwalone na podstawie umów zawartych przez Radę Ministrów z ich właściwymi przedstawicielami.

Jeżeli więc ustawodawca daje swobodę wyrażania przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych, to chyba daje ją osobie a nie rzeczy... ale to świadczy także dowodnie, że symbole, które zamieściłem w dyskusji a które następnie zostały usunięte przez administrację jako obrazoburcze, zostały usunięte bezprawnie, ograniczając moje konstytucyjne prawo do publicznego wyrażania przekonań światopoglądowych :diabelek: :aniol: - właśnie mi to zaświtało :mrgreen:

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
02-09-2010 11:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #403
 
Mordimer_Madder napisał(a):Jeżeli więc ustawodawca daje swobodę wyrażania przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych, to chyba daje ją osobie a nie rzeczy
ale rzecz jest przekonaniem religijnym i światopoglądowym.
Mordimer_Madder napisał(a):ale to świadczy także dowodnie, że symbole, które zamieściłem w dyskusji a które następnie zostały usunięte przez administrację jako obrazoburcze, zostały usunięte bezprawnie, ograniczając moje konstytucyjne prawo do publicznego wyrażania przekonań światopoglądowych - właśnie mi to zaświtało
To ci zaświtało nie w tę stronę.
Forum jest prywatne.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
02-09-2010 13:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #404
 
Mordimer, a mógłbyś wykazać na podstawie polskiego prawa, że postawienie krzyża nie zalicza się do wyrażania przekonań religijnych w przestrzeni publicznej? Tylko konkrety, a nie ideologie proszę.

[ Dodano: Czw 02 Wrz, 2010 15:14 ]
A co do ograniczania Twoich konstytucyjnych praw - owszem, tyle, że sam je sobie ograniczyłeś przez akceptację regulaminu Uśmiech Pocieszę Cię jednak: W każdej chwili możesz je sobie sam przywrócić.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
02-09-2010 15:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #405
 
Skoro nie potraficie ze zrozumieniem przeczytać własnej Konstytucji, to nie każcie mi robić za nauczyciela... a co do regulaminu: przykro mi, ale nie może on naruszać Konstytucji a nie odwrotnie... to też elementarz Pomysł

Istnieje natomiast inna furtka a nawet dwie - ale przecież wy macie awersję do praw pisanych... nie mniej jednak miło mi wiedzieć, że ma się coś w zanadrzu, gdyby trzeba było sprawę postawić na ostrzu noża xD

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
02-09-2010 15:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów