Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #31
 
TOMASZ32-SANCTI, Temat jest Uśmiech czas znaleźć trzeba aby do Przasnysza pojechać.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
07-05-2010 18:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #32
 
Jaki temat jest proponowany? Może od razu popracujemy nad pytaniami? Duży uśmiech

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
07-05-2010 19:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #33
 
Odnośnie ich założycielki, gdyż trwa proces.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
17-05-2010 16:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #34
 
W związku z rozwojem tematu Neokatechumenat, gdzie dyskusja zeszła na temat egzorcyzmów wypada przyspieszyć tempo przeprowadzenia wywiadów. Przeglądałem wywiady z egzorcystami i zauważyłem, że ilość pytań zadanych w wywiadach często przekracza 10, więc myślę, że jak będzie kilka pytań więcej to nic to nie zaszkodzi. Ważne aby dowiedzieć się jak najwięcej i aby ująć w tych pytaniach najistotniejsze sprawy, które będa mogły rozwiać wiele wątpliwości, które pojawiły się we wspomnianym temacie. Przejrzę jeszcze raz dokładnie pytania i postaram się ułożyc wszystko tak, aby móc już wysłać pytania do wybranej osoby.

Teraz trzeba też ustalić dokładnie z kim robimy jeszcze wywiady. Oto lista osób proponowanych do wywiadów. Jeśli ktoś będzie mógł podjąć się przeprowadzenia z daną osobą wywiadu to prosimy o wpisywanie się i podanie tych danych osoby. Pytania będziemy układali wspólnie. Można też podawać swoje propozycje osób, z którymi wy możecie przeprowadzić wywiad. Temat i pytania należy zamieścić tutaj lub względnie przeslać do administracji dla ich końcowego zatwierdzenia.. Te osoby od 1 do 6 były już wymienione na samym początku tematu, ale powtarzam je, aby nie wracać ciągle do tej pierwszej strony, tym bardziej, że będziemy tą liste powiększać o kolejne nowe osoby.

1. ks.Jarosław Międzybrodzki - prezes radia EM, egzorcysta Archidiecezji katowickiej
2. ks Piotr Pawlukiewicz - autor ciekawych książek, kazań, nauk, rekolekcji
3. ks Nikos Skuras - pochodzenie polsko-greckie, rekolekcjonista, neoprezbiter
4. o. Ksawery Knotz OFMCap - redaktor naczelny serwisu "Szansa Spotkania", autor książek o tematyce rodzinnej, małżeństwa.
5. Ks. Dr Robert Bieleń SDB, doktor teologii pastoralnej (specjalizacja duszpasterstwo rodzin)
6. Czesław Ryszka - autor wielu ksiażek i prac, w tym także książki na temat życia stygamtyków - "Stygmatycy", były senator RP, ostatnia książka "NIECHCIANY KRZYŻ"
7.

Postaram sie jeszcze dziś coś dopisać, ale troszkę później.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
17-05-2010 19:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #35
 
Oo, kto dodał Czesława Ryszkę? Duży uśmiech Tak z ciekawości... Ktoś z mojej wspólnoty? Oczko

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
17-05-2010 20:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #36
 
Nie, ja go dodałem. Intersuje mnie sprawa stygmatów, więc pomyślałem, że warto by z nim przeprowadzic wywiad na ten temat. Jest autorem książki "Stygmatycy" i na podstawie tego tematu chciałbym pytania ułożyć.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
17-05-2010 20:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #37
 
O, to miło Uśmiech Jego córka jest w mojej wspólnocie, nie wiem czy on osobiście też, ale na pewno sympatyzuje. Można do niego b. łatwo trafić przez znajomych Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
17-05-2010 22:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #38
 
Ja takowych znajomych nie mam i nie znam. Ale wiem, że warto by było przeprowadzić z nim wywiad. Bardzo mnie ciekawi, czy ma zamiar napisać jeszcze jakąś książke na temat stygmatów. Napisał jedną, bardzo dobrą według mnie ale to nie jest wszystko. Takich książek można by było napisać jeszcze kilka, bo stygmatyków jest wielu i cieszyłbym się gdyby jeszcze chcciał cosik takiego napisać. Po za tym ciekawi mnie jego stosunek do wielu spraw jako polityka.
Wpisałem go i postaram sie popracować nad pytaniami, ale narazie ten brak Patryka znacznie ograniczył mój czas. Mam nadzieję, że wróci do nas i wtedy będzie troche lżej, będe miał więcej czasu aby zająć si pytaniami do wywiadów, wstawianiem swoich artykułów.

Może udałoby się go jakoś zaprosić do współpracy (tzn pana Czesława Ryszkę. Może mógłby jakieś ciekawe artykuły napisać dla nas? Warto by było spróbować.
Jeśli masz możliwość jakiegos kontaktu to postaraj się dowiedzieć.
Zawsze to już jest coś, bardzo dobra też reklama dla nas - mając taką osobę jako współpracownika.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
18-05-2010 00:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #39
 
Cytat:Ja takowych znajomych nie mam i nie znam.
No więc już masz. Dlatego właśnie Cię o tym informuję.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
20-05-2010 13:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #40
 
To wspaniale. Będę musiał ułożyć pytania do wywiadu. No i będzie potrzebna fotka pana Ryszki, tak aby ten wywiad jakoś wyglądał na portalu.

Zastanawiam się tylko jak ten wywiad przeprowadzić. Czy przekazując tylko pytania czy w sposób "naturalny" a więc po przez kogoś a wtedy tym kimś byłabyś chyba ty omyku, skoro masz jakiś kontakt. Tyle, że ten naturalny sposób skłaniałby też do zadania dodatkowych pytań, ponieważ jak to w rozmowie bywa często przychodzą do głowy dodatkowe pytania wynikające z odpowiedzi. A więc zadajemy pytania podstawowe a gdy odpowiedź podsuwa kolejne pytania dodatkowe to wypadałoby je zadać, wtedy wywiad jest ciekawszy.

I nie warto patrzeć tutaj też do końca na liczbę pytań, gdyż zależy mi na tym, aby jak najwięcej się dowiedzieć, aby wywiad przekazał jak najwięcej informacji. W przypadku wywiadów z egzorcystami nie potrzeba wielu pytań, ale tutaj uważam, że nie ma co skąpić pytań.

Narazie pracuję nad pytaniami do wywiadu z egzorcystami. Jak tylko skończę to biorę się za pytania do pana Ryszki.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
20-05-2010 21:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #41
 
Wybaczcie, że tak post pod postem, ale nikt nic nie pisze a ja znalazłem potwierdzenie na to, że nie warto oszczedzać na pytaniach w wywiadzie. Jeśli chcemy przeprowadzić naprawdę dobry, ciekawy i wartościowy wywiad to liczba pytań nie jest aż tak istotna a napewno nie trzeba się ograniczać z pytaniami do minimum 10. Przeglądałem wywiady z księżmi egzorcystami i w jednym z nich zostało zadane ok 27 pytań, niektóre były banalnie krótkie, ale liczba pytań mówi sama za siebie. Co ciekawsze wywiad przeprowadzał ksiądz, a więc osoba, która nie jest kimś, kto bawi się redaktorstwo , ale osoba doświadczona. Myślę, że ilość pytań powinna być tak dopasowana, aby zawrzeć w pytaniach jak najwięcej szczegółów, aby z wywiadu można było jak najwięcej się dowiedzieć.

Po za tym warto jest zadawać pytania, które są oparte także na różnych wydarzeniach. Na część pytań, które zostały ułożone do tej pory odpowiedzi można znaleźć w Kodeksie Prawa Kanonicznego lub na stronie egzorcyzmy.katolik.pl. Aby wywiad był ciekawszy staram sie układać pytania także w oparciu o różne fakty, wydarzenia związane z egzorcyzmami. Myślę, że taki dłuższy wywiad może zaciekawić czytelników. Zamierzam Uśmiech podejść do tego wywiadiu jak najpoważniej Pytania podam niebawem, jak tylko się z nimi uwinę.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
23-05-2010 01:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #42
 
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):Po za tym warto jest zadawać pytania, które są oparte także na różnych wydarzeniach.
Potwierdzam. Sprawdziłam :mrgreen:

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
06-03-2011 18:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Wróć do góryWróć do forów