Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
aborcja zabija dzieci
Autor Wiadomość
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #151
 
sant napisał(a):Cóż ty tak uważasz. Ja tylko podaję nauczanie Kościoła. To wszystko. Nic nie poradzę że widzisz to w krzywym zwierciadle.
Nie chodziło mi o "nauczanie Kościoła" tylko o sposób w jaki je "podajesz". Wybacz, ale stwierdzenie, że "mój problem polega na czymś" wg Ciebie to dla mnie typowe traktowanie z góry "nieoświeconego" przez "oświeconego katolika".

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
04-11-2010 11:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #152
 
T32-S - przeczyłeś MÓJ POST, czy nie chcesz go dostrzec?

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
04-11-2010 12:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #153
 
heysel napisał(a):Ciebie to dla mnie typowe traktowanie z góry "nieoświeconego" przez "oświeconego katolika".
Twój problem ze zrozumieniem pewnych wydarzeń czy sposobu widzenia. Tu jest forum katolickie i jesli widzisz inaczej niż ja - to jest twój problem - w kontekście forum. Przecież zaraz podałem mój punkt widzenia.
Po prostu mówisz nieco innym językiem niż ja - stąd nieporozumienie.
Dla mnie nie jest problemem rozumienie np tematu smierci czy zycia wiecznego itd. Ty masz z tym kłopoty, by zrozumieć. I w tym sensie twój problem. nie w sensie, że ja jestem mądrzejszy a ty głupszy, tylko że inaczej pewne rzeczy rozumiemy.
Gdybym ja pisał na forum np gnostycznym, to ja bym miał problem ze zrozumieniem tego co mówią i przeżywaja gnostycy.
Jest pewien język trochę hermetyczny, wyrażający niekiedy co innego dla kogoś z zewnątrz, natomiast dana grupa nie ma problemu ze zrozumieniem przekazu kogoś z grupy. I wtedy ten ktoś z zewnatrz ma z tym problem.
Np ja mam problem ze zrozumieniem slangu młodzieżowego, a moje dzieci wcale go nie mają.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
04-11-2010 14:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #154
 
Mordimer_Madder napisał(a):T32-S - najpierw pytasz mnie o wartości ateistyczne a potem urządzasz sobie umoralniająco-kruchtową gadkę, miast odnieś się do własnego pytania i mojej odpowiedzi...

Ja się odniosłem do twojej wypowiedzi odnośnie prawa do aborcji, eutanazji itp. Skoro wymieniłeś takie wartości a one wiążą się z prawem do zabijania to o czym mowa? Przecież popierając takie prawo to tak jakbyś sam zabijał ludzi. Szkoda, że tego nie rozumiesz. Nie pisałem, że masz jakieś chęci do zabijania, ale jeśli sam wymieniasz takie prawo to wygląda na to, że je popierasz a to jest równoznaczne z popieraniem zabijania ludzi. Tak więc sam odpowiedz na pytanie : czy popierasz takie prawo do zabijania czy też nie. Jeśli tak to moja odpowiedź jest chyba uzasadniona, prawda?

Myślę, że doskonale wiesz, że jako katolik czy też chrześcijanin byłem, jestem i będę przeciwny zabijaniu człowieka bez względu na formę tego czynu i wiek człowieka a więc będę bronił życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci.

Mordimer_Madder napisał(a):Moja służba w Milicji Obywatelskiej zupełnie nie różniła się od służby w późniejszej Policji i nie rozumiem, jakże to ona mnie miała zdeprawować moralnie...

Ja nie wiem czym sie różniła akurat twoja praca w milicji od w pracy w póxniejszej policji, ale z historii wiadomym jest, że milicja w latach 80-tych nieco inaczej działała niz obecnie. Czyżbyś nie pamietał czasów komunizmu : walenia pałkami itp zachowań? Czy późniejsza a tym bardziej obecna policja zachowuje się tak samo względem obywateli? Może nieliczni, jacyś napaleni, ale raczej nie wolno stosować przemocy względem obywateli. Takie zachowania mogły wpływać na psychike człowieka. Nie twierdzę, że wpłynęły one na twoją, ale odniosłem się do tego, gdyż taka możliwość mogłaby być, prawda? Czy takie działania jakie przeprowadzała milicja mogła negatywnie wpływać na psychike człowieka czy też nie?

Mordimer_Madder napisał(a):zapewniam, że statystycznie bardziej narażeni na ową deprawacje są słuchacze/akolici seminarium duchownych...

To jest tylko twój poglad na to. Pokaż mi jednak statystykę, która pokazywałaby że więcej seminarzystów popełnia przestępstwa niż policjanci? Pokaż mi statystyki, że więcej seminarzystów popiera prawo do zabijania niż policjanci? Czym według ciebie seminarzyści mogą być deprawowani w seminariach?

Mordimer_Madder napisał(a):Ejże... zanim zostałem milicjantem, jak większość mężczyzn w mojej rodzinie od lat, zostałem zawodowym żołnierzem, gdzie przez długi czas uczono najpierw mnie zabijać a potem sam się w tym doskonaliłem... zatem jestem profesjonalnie przygotowanym zabójcą w ramach obrony własnej ojczyzny.

Wiesz, jest chyba poważna różnica między zabijaniem podczas wojny jako żołnierz - broniac ojczyzny niż popieranie prawa do zabijania ludzi, bezbronnych, chorych, poczetych dzieci, nieuważasz?

I tak szczerze mówiąc to trudno w przypadku prawa do aborcji, eutanazji czy noszenia broni można zalliczyc do wartości, raczej do negatywnych wad, które niszczą człowieka.
A to, że uczyłeś się zabijania i że jesteś przygotowanym zabójcą to raczej nie ma się czym chwalić, zabijanie jest czynem złym moralnie, nawet na wojnie jeśli nie zabijasz w sytuacjach koniecznych dla ratowania życia innych to tez czynisz zło. Tylko obrona ludzkiego zycia może człowieka usprawiedliwać od takiego czynu, ale też zawsze należy robić wszystko, aby nie zabijać, nawet dla ratowania życia - czasami można tego uniknąć, nie każda bowiem sytuacja wymaga zabijania, można skorzystać z formy unieszkodliwienia napastnika nawet przy użyciu broni.

Tak więc jako że sam przyznajesz, że byłeś przygotowywany do zabijania, uczony tego to trudno się dziwić, że masz takie podejście do zabijania, Moralnie człowiek powinien byc przeciwny zabijaniu kogokolwiek, a tym bardziej bezbronnych a takimi są poczete dzieci, chorzy.

Co mam więc zrobić? Pochwalić twóje podejście do prawa, które pozwala na zabijanie dzieci poczetych, chorych czekających na odejście z tego świata? Nie jestem mordercą, nie popieram i nie będe popierał takowego prawa. To jest obrzydliwe. Nie wiem jak ty możesz tak ze spokojem mówić o zabijaniu ludzi, nawet takich, którzy popełnili błąd i trafili do więzienia. Czyż oni nie mają szansy zmienić się na lepsze? Może są i tacy, którzy nie chcą się zmienić, ale nie oznacza to, że trzeba ich zabijać.

Mordimer_Madder napisał(a):Wyciągasz dziwne wnioski i dorabiasz do nich wydumaną ideologię :!:

Ja opieram swoje wnioski na podstawie twoich wypowiedzi, nie zauważyłeś tego? I nie powinny one ciebie dziwić skoro sam piszesz z takim przekonaniem o prawie do zabijania, o twoim przygotowaniu do zabijania ludzi. Co w tym dziwnego? Jeśli popierasz aborcję, eutanazję, myślisz o prawie do posiadania broni to czym sie róznisz od ludzi, którzy zabijają? Chyba tylko tym, że nie robisz tego sam, ale popierasz prawo do zabijania poczetych dzieci, chorych a to jest tak jakbyś współdziałał z tymi, którzy tych aborcji dokonują. Sumienie masz wtedy splamione krwią.
Tak więc dobrze się zastanów czy warto popierać takie prawa, czy warto, aby ktos o tobie pwoiedział kiedyś, że przyczyniałeś się do zabijania bezbronnych ludzi. A tak może być, jesli rzeczywiście będziesz popierał aborcję, eutanazję i inne formy zabijania.

Mordimer_Madder napisał(a):Co do eliminowania jednostek aspołecznych - ich ostateczna eliminacja czyni państwo bezpieczniejszym

Czy aby napewno? W ich miejsce przychodza nowi a państwo staje się maszyną do pozbywania się ludzi, wcale nie jest lepsze od tych ludzi. Jest od tego dożywocie a pieniądze na własne utrzymanie więźniowie mogą zarabiać sami - pracując, wtedy tez można oszczędzać pieniądze podatników, i nie trzeba zabijać takich ludzi.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
04-11-2010 16:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #155
 
T32-S napisał(a):milicja w latach 80-tych nieco inaczej działała niz obecnie. Czyżbyś nie pamietał czasów komunizmu : walenia pałkami itp zachowań? Czy późniejsza a tym bardziej obecna policja zachowuje się tak samo względem obywateli?
Proponuję, byś trzymał się tematów Ci znanych z autopsji... z przykrością zawiadamiam, że regulaminy działania oddziałów zwartych policji niczym istotnym nie różnią się od regulaminów działania oddziałów zwartych milicji obywatelskiej... no może tym, że teraz są lepsze środki ochrony indywidualnej a co za tym idzie - mniej rannych policjantów, niż kiedyś milicjantów... ale do tego są strzelby gładkolufowe, amunicja gumowa i pałki szturmowe drewniane, a kiedyś były tylko gumowe i gaz łzawiący :diabelek:
Cytat:Pokaż mi jednak statystykę, która pokazywałaby że więcej seminarzystów popełnia przestępstwa niż policjanci?
Słyszałeś o policjancie molestującym dziewczynki w szkole lub ministrantów "po pracy" :aniol: I nie znęcaj się nad moimi zajadami, bo przez cztery lata liceum patrzyłem się wprost w okna seminarium duchownego, od którego dzieliła nas tylko szerokość boiska do ręcznej... niestety - nie było wtedy telefonów komórkowych z kamerami i aparatami fotograficznymi, a szkoda i to bardzo :!: :mrgreen:
Cytat:jest chyba poważna różnica między zabijaniem podczas wojny jako żołnierz - broniac ojczyzny niż popieranie prawa do zabijania ludzi, bezbronnych, chorych, poczetych dzieci, nieuważasz?
Nie, nie uważam... zabijanie, to zabijanie - odbieranie życia innym... oczywiście można uczynić to szybko ale można także połamać kołem, zapakować w żelazną dziewicę, zaprowadzić na stos, wsadzić na mokre krzesło, pławić, pokołysać na Judaszowej kołysce... bo heretyk nie człowiek :diabelek:
Cytat:Moralnie człowiek powinien byc przeciwny zabijaniu kogokolwiek
... i co Ty nie powiesz... heretyków też :shock: ... oj grzeszysz, grzeszysz...
Cytat:Jest od tego dożywocie a pieniądze na własne utrzymanie więźniowie mogą zarabiać sami - pracując, wtedy tez można oszczędzać pieniądze podatników, i nie trzeba zabijać takich ludzi
Poważnie? No proszę... 10% bezrobocie o Ty posyłasz więźniów do pracy... a gdzież to niby mają oni pracować, skoro dla porządnych ludzi pracy brakuje?

Mam prośbę - porzuć uniesienia i zejdź na szarą ziemię, bo najwyraźniej zapominasz, gdzie żyjemy :!: Pomysł I nie mów o zabijaniu nienarodzonych, bo aby kogoś zabić, musi ów ktoś najpierw przyjść na świat... ośmielam się delikatnie przypomnieć, że grzech pierworodny dotyczy narodzonych, zatem najpierw niech KK zmieni sposób traktowania płodów a potem pogadamy :?

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
05-11-2010 17:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
smokeustachy Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 385
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #156
 
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):
Mordimer_Madder napisał(a):A prawo do aborcji, a prawo do świeckości miejsc publicznych, a prawo do wolności w doborze płciowości partnera, a prawo do eutanazji, a prawo do posiadania broni... tak na gorąco...

I to mają być wartości dobre dla człowieka? Czy tak bardzo zależy ci na ustanowieniu prawa do zabijania ludzi? Czy prawo do posiadania dwóch tatusiów to właściwe prawo do rozwoju człowieka?
To ja stawiam wniosek formalny o wyskrobanie Mordusia.
I spokój. Ach 4 wieki przed Chrystusem początek cywilizacji. Porażka.

"Nigdy nie drwij z żywego smoka, Bilbo głupcze"
Wirtualna Soplandia: http://soplandia.prv.pl
[Obrazek: soplandia.gif]
06-11-2010 15:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #157
 
Łaskawa Administracja zechce upomnieć użytkownika smokaeustachy za ten niesmaczny, personalny atak na mnie w trybie:
Cytat:2. Zabrania się wszczynania kłótni, prowadzenia dyskusji nie na temat, a szczególnie dyskusji ad personam, obrażania i poniżania czyjejkolwiek godności, a w szczególności innych użytkowników Forum.
smokeustachy napisał(a):Ach 4 wieki przed Chrystusem początek cywilizacji. Porażka.
Porażka to brak wiedzy i publiczne tego obwieszczanie... był kiedyś taki lud, jak Sumerowie... w niektórych szkołach o tym chyba jeszcze uczą :diabelek:

Żeby było łatwiej:
Cytat:Sumerowie (sumeryjskie Sag-gi-ga co oznacza ciemnogłowi) – lud nieznanego pochodzenia, posługujący się językiem sumeryjskim, który pod koniec IV tysiąclecia p.n.e. stworzył wysoko rozwiniętą cywilizację w dolnej Mezopotamii (Sumer). Istnieje wiele hipotez dotyczących lokalizacji kolebki Sumerów oraz chronologii zasiedlenia przez nich południowej Mezopotamii. Prawdopodobnie nastąpiło to w okresie Uruk lub nawet już w okresie Ubajd.

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
06-11-2010 17:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #158
 
A łaskawy Morduś może poniżać godność nienarodzonych dzieci? Dlaczego Ci przeszkadza, że Smok chce Cię wyskrobać? Jesteś strasznie nietolerancyjny i w ogóle niepostępowy. Gdzie ateistyczna światłość?

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
06-11-2010 18:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
smokeustachy Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 385
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #159
 
Mordimer_Madder napisał(a):Łaskawa Administracja zechce upomnieć użytkownika smokaeustachy za ten niesmaczny, personalny atak na mnie w trybie:
Cytat:2. Zabrania się wszczynania kłótni, prowadzenia dyskusji nie na temat, a szczególnie dyskusji ad personam, obrażania i poniżania czyjejkolwiek godności, a w szczególności innych użytkowników Forum.
smokeustachy napisał(a):Ach 4 wieki przed Chrystusem początek cywilizacji. Porażka.
Porażka to brak wiedzy i publiczne tego obwieszczanie... był kiedyś taki lud, jak Sumerowie... w niektórych szkołach o tym chyba jeszcze uczą :diabelek:

Żeby było łatwiej:
Cytat:Sumerowie (sumeryjskie Sag-gi-ga co oznacza ciemnogłowi) – lud nieznanego pochodzenia, posługujący się językiem sumeryjskim, który pod koniec IV tysiąclecia p.n.e. stworzył wysoko rozwiniętą cywilizację w dolnej Mezopotamii (Sumer). Istnieje wiele hipotez dotyczących lokalizacji kolebki Sumerów oraz chronologii zasiedlenia przez nich południowej Mezopotamii. Prawdopodobnie nastąpiło to w okresie Uruk lub nawet już w okresie Ubajd.
4 tysiąclecia a nie 4 wieki. 4 wieki pzed Chrystusem to czas Aleksandra Macedońskiego itp. Normalnie rotfl.

"Nigdy nie drwij z żywego smoka, Bilbo głupcze"
Wirtualna Soplandia: http://soplandia.prv.pl
[Obrazek: soplandia.gif]
06-11-2010 19:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #160
 
omyk napisał(a):Gdzie ateistyczna światłość?
A gdzie regulamin - wybiórczo, czy jednakowo dla wszystkich :!: :?: O ile się nie mylę, płody nie sa użytkownikami tego forum i nie podlegają ochronie regulaminu :roll:

Ty smokuś wiesz, jak to jest - dziecko w piaskownicy tracąc argumenty, chwyta się np.przejęzyczenia albo innej bzdury, byle tylko zwekslować temat i mieć ostatnie słowo :diabelek:

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
06-11-2010 20:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #161
 
Regulamin zakazuje obrażania i poniżania czyjejkolwiek godności, użytkowników w szczególności, ale nie tylko.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
06-11-2010 20:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
smokeustachy Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 385
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #162
 
Mordimer_Madder napisał(a):
omyk napisał(a):Gdzie ateistyczna światłość?
A gdzie regulamin - wybiórczo, czy jednakowo dla wszystkich :!: :?: O ile się nie mylę, płody nie sa użytkownikami tego forum i nie podlegają ochronie regulaminu :roll:

Ty smokuś wiesz, jak to jest - dziecko w piaskownicy tracąc argumenty, chwyta się np.przejęzyczenia albo innej bzdury, byle tylko zwekslować temat i mieć ostatnie słowo :diabelek:
Teraz to przejęzyczenie, albo bzdura. A przed chwilą raz ze palnąłeś to uparcie się trzymałeś błędów zamiast chwycić się okazji (którą stworzyłem) do wyznania błędów i skruchy.
Co do meritum w sprawie aborcji zabierają głos ludzie, którzy się urodzili, więc ich nie dotyczy. A jak się okaże, że może jednak to tak się robi właśnie. Więc celna moja uwaga była.
2 Kryteria mogą być różne. Jest genialne opowiadanie Dicka w którym o tym, czy jesteś człowiek czy płód decyduje egzamin w wieku około 13 lat. znakomite. Więc jeżeli w demokratycznym głosowaniu uznamy, że podlegasz skrobance to podlegasz. Bo niby czemu nie?

"Nigdy nie drwij z żywego smoka, Bilbo głupcze"
Wirtualna Soplandia: http://soplandia.prv.pl
[Obrazek: soplandia.gif]
07-11-2010 00:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #163
 
smokeustachy napisał(a):genialne opowiadanie Dicka
domyślam się, że chodzi o to: http://pl.wikipedia.org/wiki/Przedludzie ... ?

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
07-11-2010 01:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
smokeustachy Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 385
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #164
 
M. Ink. * napisał(a):
smokeustachy napisał(a):genialne opowiadanie Dicka
domyślam się, że chodzi o to: http://pl.wikipedia.org/wiki/Przedludzie ... ?
O właśnie o to. Otrzymujesz 5 pkt. [Obrazek: oklasky.gif]
Natomiast Piekara słaby a jego wizje - mętne: http://pl.wikipedia.org/wiki/Mordimer_Madderdin

"Nigdy nie drwij z żywego smoka, Bilbo głupcze"
Wirtualna Soplandia: http://soplandia.prv.pl
[Obrazek: soplandia.gif]
07-11-2010 03:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #165
 
omyk napisał(a):Regulamin zakazuje obrażania i poniżania czyjejkolwiek godności, użytkowników w szczególności, ale nie tylko.
zatem śmiało - po działce dla mnie i smokeustachy :aniol:
s-y napisał(a):w demokratycznym głosowaniu uznamy, że podlegasz skrobance to podlegasz. Bo niby czemu nie?
Nie da rady - forum jest katolickie a w KK nie ma demokracji :diabelek:

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
07-11-2010 15:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów