Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
aborcja zabija dzieci
Autor Wiadomość
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #196
 
omyk napisał(a):O rety, to nie jest odmienność kulturowa... To jest bestialstwo.

To bestialstwo jest dziełem diabła. On chce niszczyć wszelkie relacje człowieka z Bogiem i wykorzystuje każdy mozliwy sposób a aborcja i takie dążenie do tego aby stawiać siebie i własne możliwości na równi z Bogiem jest przegięciem, jest ciężkim grzechem. Ale cywilizacja śmierci jak widać - ma sie dobrze i idzie do przodu.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
17-01-2011 03:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #197
 
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):To bestialstwo jest dziełem diabła.
Żałosne jest usprawiedliwianie bestialstwa ludzi jakimś tam śmiesznym diabełkiem.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
18-01-2011 15:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #198
 
czemu ty tu widzisz usprawiedliwienie?

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
18-01-2011 15:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #199
 
heysel napisał(a):Żałosne jest usprawiedliwianie bestialstwa ludzi jakimś tam śmiesznym diabełkiem.
Przeciez nikt nie pisał o cyt. "Jakimś smiesznym diabełku" Taka postać jest faktycznie z bajek dla dzieci.
Źle rozumiesz owo pojęcie- Największym oszustwem demona jest wmówienie swiatu że go nie ma. A jednym z elementów tego wmawiania jest infantylizowania tej złej osobowej siły do wymiarów sypatycznego mało rozgarnietego diabełka. Ubieranie go w rogi (nomen omen - starotestamentalny symbol świętości) czy kopytka i przyprawianie ogona.
Ja nie zwalam wszystkiego na diabła, często zachowania wynikają z naszych słabości, ale myslę, że w tym przypadku podanie przez Tomasza jego osoby było akurat uzasadnione.
W dodatku Tomasz nie usprawiedliwia, wręcz odwrotnie, potępia takie zachowania. Poniekąd wzmacnia potepienie uzyciem postaci czy figury diabła.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
18-01-2011 16:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #200
 
heysel napisał(a):Żałosne jest usprawiedliwianie bestialstwa ludzi jakimś tam śmiesznym diabełkiem.

Heyselu

Ja nie usprawiedliwiam bestialstwa działaniem diabła. Diabeł działa i to naprawdę śmieszne nie jest, ale mimo wszystko taki czyn jest czynem złym i tego nie da sie ukryć. Ludzie ulegaja złu i sami będą ponosić konsekwencje postępowania, tyle, że jak nie tutaj na ziemi to napewno przed Bogiem.
Dla ciebie działanie zła (diabła) jest czymś smiesznym, ale zapewniam ciebie, że to realna rzeczywistość i życzę ci, abyś nigdy nie musiał się o tym przekonywać, szczególnie na własnej skórze. Ludzie do czasu aż nie staną twarzą w twarz z rzeczywistością piekjła to niczego sie nie obawiają, ale jak śmierć zaczyna zaglądać w oczy to inaczej już na swoje życie patrzą a jak stanie przed ich oczami wizja piekła to trzęśli by się ze strachu.

Aborcja jest bestialstwem, tym bardziej taki obraz jaki był tutaj przedstawiony potwierdza to jeszcze bardziej. Ludzie dopuszczają się bestialstw i czynów, które sa naprawdę w oczach Boga czynami zasługujacymi na piekło, ale Bóg pragnie każdego zbawić, jednak bez szczerego żalu za grzechy, bez nawrócenia sie i wybrania Boga na swego Pana nie ma możliwości uciec przed potepieniem.
Tylko Bóg może nas z tego wyrwać, odrzucając Go nie mamy żadnych szans tym bardziej z takimi cieżkimi grzechami na sumieniu.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
19-01-2011 09:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #201
 
spioh napisał(a):czemu ty tu widzisz usprawiedliwienie?
C - człowiek
W - wolna wola
D - diabeł
Z - ilość zła

[center]Dla Was :[/center]
[center](C + W + D = Z1) > (C + W = Z2) => D≠0[/center]
[center]Dla mnie :[/center]
[center](C + W + D = Z1) = (C + W = Z2) => D=0[/center]
[center]Z D=0 wynika dla mnie próba usprawiedliwiania, po co ? Skoro nie potrzeba śmiesznego diabełka, aby człowiek osiągnął taki poziom zła Z jaki się obserwuje.[/center]

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
19-01-2011 14:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #202
 
chyba se to powinieneś przełożyć na reakcje chemiczne a D ustawić jako katalizator :wink:

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
19-01-2011 14:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #203
 
Skończ z jakimś śmiesznym diabełkiem. Nie ma czegoś takiego. I zapominanasz że człowiek mając właśnie wolną wolę, może wejść w pokusę ale może ją odrzucić. Jaka jest pokusa przy omawianej fotografii? - PYCHA- MUSZę BYĆ MŁODY KOSZTEM NAWET ŚMIERCI DRUGIEGO. MUSZĘ BYĆ JAK BOGOWIE, CHOĆBY PO TRUPACH. I wtedy wystarczy mała sugestia typu: Słuchaj, ale przecież płód to nie człowiek.(podpowiedź diabła -bez znaczenia czym czy kim sie posłużył) I nastepuje wtedy proces myslowy: - aaa, skoro nie człowiek, to dlaczego go nie zjeśc? Jeśli daje zycie prawie wieczne? - a jeśli to nie człowiek- to - Jestem usprawiedliwiony. Innymi słowy- Jesli mam w sobie ów grzech pierworodny -pychę (ojca wszystkiego zła), to zawsze znajdę usprawiedliwienia dla każdego bestialstwa.
Ale zawsze musi byc jego praprzyczyna. Jest nią właśnie owa demoniczna w swych konsekwencjach myś o nieczłowieczeństwie płodu. Owa uczta jest konsekwencją przyjętej filozofii juz w swoich założeniach zbrodniczej - że płod to nie człowiek i dlatego wolno go zabić. Nikt cywilizowany przeciez nie jest kanibalem. A jeśli wolno zabić- wszak i prawodawstwo na to zezwala, to czemu ma sie marnować- lepiej wykorzystać do jakiejś konsumpcji. Uzywanie np kremu czy lekarstw z płodu jest również konsumpcją. I w ten sposób powoli wracamy do praktyk kanibalistycznych. Usprawiedliwiamy je. Jednakże ktoś musiał podsunąć człowiekowi ową diaboliczną myśl: - to nie człowiek - można zabijać. Pewne tabu zostały złamane, kolejna bariera przekroczona.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
19-01-2011 15:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #204
 
A wiec Heysel:

Cytat:Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich.
(Ef 6:12)

Wiecej możesz przeczytać tutaj: http://www.egzorcyzmy.katolik.pl/index.p...ka-duchowa

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
19-01-2011 15:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #205
 
Scott napisał(a):Wiecej możesz przeczytać tutaj: http://www.egzorcyzmy.kat...3-walka-duchowa
Dobre!!!- I potwierdza to co napisałem wyżej. OUśmiech

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
19-01-2011 15:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #206
 
heysel napisał(a):bestialstwa ludzi
istnieje

heysel napisał(a):usprawiedliwianie
gdyby zostało usprawiedliwione, nie miało by sensu dalsze wspominanie o piekle

heysel napisał(a):jakimś tam śmiesznym diabełkiem
istnieje albo nie istnieje

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
19-01-2011 17:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #207
 
spioh napisał(a):chyba se to powinieneś przełożyć na reakcje chemiczne a D ustawić jako katalizator :wink:
Duży uśmiech Jestem pod wrażeniem.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
19-01-2011 20:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #208
 
M. Ink. * napisał(a):istnieje

Istniało już od dawna, istnie i istnieć będzie, ale ten wymiar bestialstwa staje sie co raz wiekszy, ale nie jest to dziełem samego człowieka, gdyz czlowiek nie został stworzony do czynienia zła, lecz dobra, jednak od chwili upadku aniołów powstało zło i ono stało sie udziałem życia człowieka. Człowiek ulega działaniu zła w swej słabości. Wielu ludzi nie zauważa teraz tego, że ten udział zła jest cześcią ich życia a nie widząc tego nie stara sie uciekać od tego, widzi w tym co czyni wiele dobrego, bo może doświadczać wielu przyjemności, które w oczach Boga jest czymś złym,
Ci, którzy działanie zła widząnie będą ulegali takiemu działaniu, staraja się bronic po przez modlitwę,

Nie da sie ukryć, że bestialstwo pojawia się najczęściej w zyciu tych ludzi, którzy odrzucaja Boga, odrzucaja wartości, które sa ważne dla Boga.Nie twierdzę, że ci wierzący są już na tyle święci aby nie dopuszczać się złych czynów, ale największe upadki jednak są wtedy, gdy człowiek odrzuca Boga, gdy nie szanuje tych oczekiwań Boga, które Bóg wyznaczył jako pomoc dla człowieka, aby mógłbyc on zbawiony a nie potepiony. Ale Bóg nie jest też terrorysta, aby człowieka zniewalać wiarą względem Niego, dał człowiekowi wolność, wolna wolę i człowiek sam może decydować którą droga chce iść: droga zła czy drogą dobra prowadzącą ku zbawieniu.

M. Ink. * napisał(a):gdyby zostało usprawiedliwione, nie miało by sensu dalsze wspominanie o piekle

Każdy człowiek stara się szukać usprawiedliwienia swoich czynów aby tylko nie ponosić konsekwencji swoich czynów, kary za to co zrobił. Dla wiernych wierzących w Boga a nawet dla niewierzących w Boga ale postepujących nieświadomie przeciw Bogu dlatego, że nie znają Go, nie rozrózniają grzechu od uczynków, które są dobre w oczach Boga usprawiedliwienie jest oczywiście możliwe po przez Boże Miłosierdzie, ale ci, którzy odrzucaja Boga z własnej woli raczej usprawiedliwienia nie otrzymają, ponieważ nie mają od kogo takiego usprawiedliwienia otrzymać. Zło im ich czynów nie usprawiedliwi, szatan dąży do niszczenia człowieka, do potepienia więc nie jest w jego zamierzeniach usprawiedliwianie czynów człowieka. Tak więc jedyna drogą do usprawiedliwienia złych uczynków jest przyjęcie Boga i szczery żal za wszystko co złego się uczyniło.Konsekwencje każdego grzechu są, ale Bóg wiele grzechów człowiekowi może wybaczyć, tylko kwestia czy człowiek tego naprawde chce, czy przyjmie Boga jako swego Pana?

M. Ink. * napisał(a):istnieje albo nie istnieje

Tutaj raczej nie ma wątpliwości. Wystarczy spojrzeć na wzrost przeprowadzanych egzorcyzmów, na oryginalny zapis tego co mówią demony podczas egzorcyzmów opętanej Anneliesie Miche. To nie jest żadna podróba, bo realne, autentyczne głosy demonów. Myślę, że warto zapoznawać się ze świadectwami księży egzorcystów - oni mają do czynienia z tym co według niektórych -"nie istnieje" I nie mają powodu aby kłamać, aby wymyślać to wszystko, a jeśli ktoś nie wierzy to zawsze może wybrać sie w miejsca, gdzie przeprowadzane są egzorcyzmy, aby sie o tym przekonać.

I na koniec : według mnie takie bestialstwo jak na tym zdjęciu pokazano tez jest formą demonicznego opetania, inaczej człowiek nie dopuściłby się takiego zachowania widząc w tym zło.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
20-01-2011 10:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #209
 
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):ale nie jest to dziełem samego człowieka, gdyz czlowiek nie został stworzony do czynienia zła, lecz dobra,
Masz rację, zwłaszcza że wśród zwierząt są i przypadki, gdy samica np. zabija swe młode i je zjada. A ponieważ przyroda jest dziełem Boga ...

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
21-01-2011 09:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #210
 
Świat zwierzecy kieruje sie innymi prawami niż świat człowieka, który został obdarzony rozumem i może wybierać pomiędzy dobrem i złem - jesli jest w stanie pełnej świadomości i panuje nad własnym postepowaniem czy zachowaniem.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
30-01-2011 18:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów