Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wokół AC/DC i wolności (wydzielony)
Autor Wiadomość
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #1
RE: Wokół AC/DC i wolności (wydzielony)
Scott napisał(a):[anti-Chryst/dead to Chryst]

Scott, ja Cię błagam, w imię nawet Twoich własnych przykazań, przestań wreszcie manipulować. Jakie "Anti Christ - Dead To Christ"?!

AC/DC znaczy (z angielskiego) "Prąd Stały / Prąd Zmienny" - czego potwierdzenie masz nawet w logo zespołu, na którym widniej (eureka...) błyskawica.

Albo znowu, jak często, mówisz o czymś, o czym nie masz zielonego pojęcia, albo bezczelnie manipulujesz. Ale to typowe na tym forum, zdążyłem się przyzwyczaić.

Co do reszty:

Cytat:Jeśli jesteśmy w kwestii uważania się za katolika wsród polityków to szczególnie zdziwiło mnie wydanie 600tys zł[z podatków] na koncert ac/dc [anti-Chryst/dead to Chryst] przez miasto Warszawa. Gdzie prezydent pani Gronkiewicz -Waltz jest aktywna w Odnowie w Duchu Świętym tak bardzo. Mało co mnie już zdziwi.

Sprawa jest niesamowicie prosta. Pani Gronkiewich-Waltz jest prezydentem WARSZAWY, a nie prezydentem warszawskich katolików. Stanowisko to wymaga od niej dbania o dobro miasta. Tak się składa, że zespół AC/DC to jeden z najbardziej znanych zespołów rockowych. Nie muszę Ci mówić, że zyski z koncertów takich zespołów są milionowe.

Co więc pani prezydent zrobiła? Dobry interes, dobrze inwestując pieniądze podatników, i pomnażając je dla miasta.

I dobrze, bo miasto i jego pieniądze należą do wszystkich, a nie są jedynie prywatnym placykiem zabaw katolików z ich uprzedzeniami wobec wszystkiego, co niekatolickie.

edit- poprawiłem swoje literówki i w Twoim cytowaniu[Scott]

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
06-07-2010 10:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
Drizzt napisał(a):AC/DC znaczy (z angielskiego) "Prąd Stały / Prąd Zmienny" - czego potwierdzenie masz nawet w logo zespołu, na którym widniej (eureka...) błyskawica.
Fizyke znam, jak student dobrej politechniki, daruj sobie.

Skrót może mieć i takie znaczenie. Błyskawica, otóż jest ona specyficzna, nie taka jak na symbolach prądu[ polecam bardziej przyjrzeć się symbolice technicznej a nie jechać równo po innym robiąc z siebie "eksperta"] ale na mundurach ss czy ich podpisach, i ma znaczenie również satanistyczne.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
06-07-2010 13:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
Drizzt napisał(a):Sprawa jest niesamowicie prosta. Pani Gronkiewich-Waltz jest prezydentem WARSZAWY, a nie prezydentem warszawskich katolików. Stanowisko to wymaga od niej dbania o dobro miasta. Tak się składa, że zespół AC/DC to jeden z najbardziej znanych zespołów rockowych. Nie muszę Ci mówić, że zyski z koncertów takich zespołów są milionowe.

Co więc pani prezydent zrobiła? Dobry interes, dobrze inwestując pieniądze podatników, i pomnażając je dla miasta.

I dobrze, bo miasto i jego pieniądze należą do wszystkich, a nie są jedynie prywatnym placykiem zabaw katolików z ich uprzedzeniami wobec wszystkiego, co niekatolickie.
Anty katolickie, a taki sposób wydawania pieniędzy [również katolików!] pozostawie bez komentarza.

Co aktywności pani Gronkiewicz w Odnowie, to nie wiem jak można to pogodzić.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
06-07-2010 13:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #4
 
Scott napisał(a):Co aktywności pani Gronkiewicz w Odnowie, to nie wiem jak można to pogodzić.
Ja też nie wiem, ale im dłużej żyję na tym świecie, tym mniej rzeczy mnie dziwi.
07-07-2010 00:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #5
 
Tak, Scott, a z kolei skrót KKK może mieć zarówno znaczenie Katechizm Kościoła Katolickiego, jak i Ku Klux Klan. Czyli co, mam insynuować, że Kościół działa wedle zasad Ku Klux Klanu?! Jest to równie idiotyczne, jak przypisywanie wymyślonych znaczeń skrótowi AC/DC.

A co do symboli, to skojarzenie z SS znowu na wyrost. Ale manipulacje katolików to na tym forum norma. Zresztą, ok, skoro się bawimy w skojarzenia - krzyż jest również symbolem brutalnego mordu. Czyli co, Katolicy identyfikują się z brutalnymi mordercami?!

Daruj sobie, Scott, bo się po prostu ośmieszasz takimi insynuacjami. A potem się Katolicy dziwią, czemu są odbierani jako paranoiczni fanatycy, odcięci od rzeczywistości...

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
07-07-2010 10:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #6
 
Cytat:Jest to równie idiotyczne, jak przypisywanie wymyślonych znaczeń skrótowi AC/DC.
a kto je wymyślił i w jakim celu?

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
07-07-2010 12:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #7
 
Spioh - kto je wymyślił? Scott, lub ktoś, z kogo brał przykład (na pewno nie zespół, bo zespół sam tłumaczy swoją nazwę jako Prąd Stały/Prąd Zmienny). W jakim celu? Cóż, takie przeinaczone tłumaczenia tworzy się zwykle po to, by zblamować zainteresowanego, nie mając żadnych rzeczowych argumentów. A czemu Scott tak sobie powymyślał? Jego spytaj, bo przeinaczanie skrótów i sztuczne dopisywanie znaczeń przerasta moje zdolności umysłowe.

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
07-07-2010 12:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #8
 
ok, zatem moje poprzednie pytanie teraz zadaję scottowi: skąd takie tłumaczenie nazwy zespołu?

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
07-07-2010 13:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
spioh napisał(a):ok, zatem moje poprzednie pytanie teraz zadaję scottowi: skąd takie tłumaczenie nazwy zespołu?
Ks. prof.dr hab. Władysław Kowalak SVD - Referat wygłoszony 10 lipca 1999 r. w Sanktuarium Maryjnym w Leśnej Podlaskiej dla Diecezjalnej Pielgrzymki Nauczycieli i Wychowawców Diecezji Siedleckiej.
Cytat:Poważnym nośnikiem idei satanistycznych jest muzyka rockowa10. Moda na szatanizm została przejęta i propagowana przez przemysł rozrywkowy. Powstały ciężkie odmiany rocka: blacki heavy metal , które przyniosły ze sobą teksty nie tylko działające na podświadomość, ale wprost i bezpośrednio wychwalające Księcia Ciemności. Sposobem na podsunięcie młodemu człowiekowi łatwych odpowiedzi na pytania dotyczące życia i jego sensu może być oddziaływanie na niego przez wykreowanych idoli i zespołów muzycznych, których on posłucha bezkrytycznie. Wiele zespołów, znanych i sławnych, w sposób agresywny i bluźnierczy propaguje szatanizm. "American Photographer Magazine" w styczniu 1980 r. podał, że nazwa grupy KISS to Kids In Satan Service (Dzieci w Służbie Szatana); AC/DC to Anty Christ/Death to Christ (Anty Chrystusowa/ śmierć Chrystusowi); BLACK SABBATH przed koncertem składa ofiarę szatanowi na ołtarzu skropionym krwią koguta. Były przywódca tego zespołu Ozzi Ozbourne twierdził: "Nasze audytorium jest pod wpływem potęgi piekielnej i to właśnie tłumaczy nasze powodzenie". Profesor muzykologii na uniwersytecie Laval w Quebec (Kanada) Urban Blanchet, już na początku lat osiemdziesiątych ostrzegał: "Muzyka rockowa powoduje rozpad duchowy istoty ludzkiej" . Na wielu płytach znajdują się przesłania działające na podświadomość, zakodowane techniką backward masking process , tzn. ukryte nagrania maskujące pewne słowa, które są słyszalne tylko wtedy, gdy: [1] taśma lub płyta jest odgrywana "od tyłu"; [2] tekst czytany jest w częstotliwości modulowanej lub [3] częstotliwości bardzo niskiej (14-20 Hz), ewentualnie [4] bardzo wysokiej (17 000-20 000 Hz); [5] przy zmiennej szybkości (odtworzenie możliwe jest tylko przy użyciu specjalnie przystosowanej aparatury), które często odwołują się do kultu szatana i demonów, pobudzają do samobójstwa, morderstwa, gwałtów seksualnych, narkomanii i kradzieży. "Wpycha się te przesłania młodym, o czym oni nie wiedzą" (U. Blanchet).
i przykłady:

Cytat:AC/DC (Anty Christ/Death To Christ)
W piosence "Hell`s Bells" (Dzwony piekielne):
"Nikt mi się nie oprze. Mam swoje dzwony i zabiorę cię do
piekła. Będę cię miał i szatan będzie cię miał. Dzwony
piekielne! O dzwony piekielne!"

Piosenka "Zabijam dzieci":
"Bóg powiedział, aby cię obedrzeć ze skóry na żywo.
Ja zabijam dzieci, lubię patrzeć jak umierają.
Zabijam dzieci i patrzę jak ich matki płaczą.
Rozjeżdżam je moimi samochodami.
Chcę słyszeć jak krzyczą z bólu.
Chcę dawać im zatrute cukierki.
I zepsuć im święto Halloween".

http://www.effatha.org.pl/sekty/baza/satanisci3.html

Pozdrawiam Uśmiech

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
08-07-2010 10:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #10
 
Cytat:Ks. prof.dr hab. Władysław Kowalak SVD - Referat wygłoszony 10 lipca 1999 r. w Sanktuarium Maryjnym w Leśnej Podlaskiej dla Diecezjalnej Pielgrzymki Nauczycieli i Wychowawców Diecezji Siedleckiej.

BUAHAHAHA Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech

No nie mogę Duży uśmiech Nie ma to jak OBIEKTYWNE i nie nastawione STRONNICZO źródło Duży uśmiech

A wiesz co, ja z kolei wiem, że Kościół Katolicki to największa zaraza tego świata. A co, od obiektywnego i rzetelnego źródła! Wielki Anton LaVey tak pisze! (*)

Scott, daruj sobie, bo się po prostu ośmieszasz.

(*) - oczywiście ten fragment to jedna wielka ironia, pokazująca na zasadzie analogii, do czego prowadzi podpieranie się stronniczymi i uprzedzonymi źródłami.

A teraz kwiatuszki z wypowiedzi Jaśnie Oświeconego duchownego (jak ja lubię takie wypowiedzi, lepsze niż kabaret Duży uśmiech):

"nośnikiem idei satanistycznych jest muzyka rockowa" - mhhmmmmm, taaaak. Szczególnie wymieniony Black Sabbat to rock pełną gębą. Niech się ksiądz najpierw douczy "nieco" o gatunkach muzycznych...

'Moda na szatanizm" - "szatanizm"? Księdzu się coś chyba pokopyrtało, i albo chciał powiedzieć: "szaManizm", albo "SAtanizm". Nie ma czegoś takiego jak "szatanizm" - ale gratulacje zapędów słowotwórczych Duży uśmiech

"Powstały ciężkie odmiany rocka: blacki heavy metal" - :roll2: I znowu ksiądz wie, że dzwoni, ale nie wie, w którym "kościele". Bo:

1. Metal nie jest "odmianą" rocka, a zupełnie innym gatunkiem muzycznym. Ale rozumiem, jak się jedynie Fasolek słucha, to można tego nie wiedzieć.

2. "ciężkie odmiany" - heavy metal ciężką odmianą? Gdyby ksiądz "nieco" się podszkolił, wiedziałby, że paradoksalnie heavy metal jest jedną z NAJLŻEJSZYCH odmian metalu.

(ile kwiatków, a to dopiero pierwsze dwa zdania Duży uśmiech)

" "American Photographer Magazine" w styczniu 1980 r. podał, że nazwa grupy (...)" - mhmmmm, tak, American PHOTOGRAPHER to ZDECYDOWANIE rzetelny MUZYCZNY magazyn Duży uśmiech A w "Pani Domu" powiedzieli, że owce trzeba strzyc pod włos, wiesz? Rzetelny magazyn dotyczący hodowli trzody, nie?

'BLACK SABBATH przed koncertem składa ofiarę szatanowi na ołtarzu skropionym krwią koguta." - a ksiądz X, pani kochana, to przed mszą się lubi czystej napić, wie pani o tym? Jakieś zdjęcia, dowody? Czy czcza gadanina?

"Profesor muzykologii na uniwersytecie Laval w Quebec (Kanada) Urban Blanchet, już na początku lat osiemdziesiątych ostrzegał: "Muzyka rockowa powoduje rozpad duchowy istoty ludzkiej"" - a co ma muzykologia do duchowości?! A mój profesor od matematyki powiedział, że jedzenie bakłażana w piątek po 17:00 powoduje opętanie :shock:

"Na wielu płytach znajdują się przesłania działające na podświadomość, zakodowane techniką backward masking process" - nie wspominając o tym, że postulat backward maskingu został już wielokrotnie obalony, ponadto, że w zasadzie na KAŻDYM nagraniu, jeśli się nastawia na usłyszenie czegoś (np treści satanistycznych), MOŻNA się czegoś doszukać.


Podsumowując, Scott, dzięki za tekst, Uśmiałem się do łez - lepsze niż najlepszy kabaret! Duży uśmiech A teraz idę szukać potwierdzenia, że w mojej lodówce znajduje się DEMON - czyli idę przejrzeć wszystkie archiwalne numery Pani Domu i Naj. A potem poszukam backward maskingu w piesniach kośćielnych. Jak tylko znajdę nawiązania do Szatana (a znajdę, jak się uprę), to wkleję linki.

Pozdrawiam wszystkich, i życzę równie wesołego rozpoczęcia dnia, jaki ja miałem dzięki Scottowi Duży uśmiech

[ Dodano: Czw 08 Lip, 2010 11:38 ]
EDIT:


Żeby wykazać durnotę (nazwijmy sprawę po imieniu) hipotezy backward maskingu, wystarczy wziąć kilka prostych przykładów słów:

SZATAN , DEMON (czyt. w przybliżeniu: "dimon"), DIE (czyt: "daj") , HATE (czyt: "hejt"), KILL (czyt: "kil")

Co dają te wyrazy po odwróceniu? (pisownia sylabami, fonetycznie, różne kombinacje):

NA - TASZ
NOM - ID
JAD
J-AD
T - JEH
LIK
LI - K
L -IK

I teraz, KAŻDY kawałek zawierający te kombinacje sylab BĘDZIE w backward maskingu zawierał powyższe słowa. Przykłady:

NA-TASZA
PANOM IDĄCYM DO SKLEPU
JADĘ ROWEREM
PODAJ, ADRIAN, PIŁKĘ
FACET JECHAŁ DROGĄ
LIKIER MALINOWY
MALI KLAUNI
MEDAL IKSIŃSKIEGO

A to tylko po jednym przykładzie. Jak nietrudno zauważyć, są to najprostsze, pospolite zwroty, których każdy człowiek używa często w normalnym języku. Jeśli dodać wszystkie wyrazy mogące "nawiązywać" do satanizmu, i wziąć pod uwagę wszelkie kombinacje sylab, okazuje się, że KAŻDY z nas co drugie zdanie... stosuje backward masking satanistyczny Duży uśmiech

Mam nadzieję, że powyższe jasno i wyraźnie każdemu pomoże zrozumieć, czemu hipoteza backward maskingu jest niczym innym, jak stek bzdur.

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
08-07-2010 11:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #11
 
Drizzt, śmiech przedstawiasz jako argument przeciw referatowi naukowca? zaiste godne podziwu i zdroworozsądkowe....

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
08-07-2010 13:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #12
 
spioh napisał(a):Drizzt, śmiech przedstawiasz jako argument przeciw referatowi naukowca? zaiste godne podziwu i zdroworozsądkowe....
Na dzisiaj wystarczy się śmiać i szydzić czy to z Kościoła, katolików czy jeśli jesteśmy w temacie polityki nieco, to rowniez prawicy tj PiS, żeby uchodzić za inteligenta w pewnych gronach...

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
08-07-2010 22:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #13
 
Spioh - śmieję się, bo śmiesznymi są, tym bardziej w ustach rzekomego "naukowca", podawane przez niego argumenty. W swojej wypowiedzi popełnia błąd za błędem:

1. Nie zna nawet nazewnictwa spraw, o których mowa ("szatanizm")
2. Widać, że wypowiada się o muzyce metalowej, a nawet nie potrafi zrobić tak prozaicznej rzeczy, jak rozróżnienie gatunków czy podanie prawidłowej "genealogii" ich powstawania.
3. Czerpie wiedzę o genezie nazw twórców muzycznych z czasopisma fotograficznego (?!)
4. Posługuje się argumentami (backward masking) które daaawno już zostały obalone - dla prawdziwego naukowca to niedopuszczalne.
5. Przytacza słowa muzykologa jako argument odnośnie duchowości (to tak, jakbym ja przytoczył argument mechanika samochodowego w kwestii techniki wypiekania ciast) - a jeśli już, to bezsensownym jest podawanie jego tytułów, i gdzie jest profesorem, skoro dla przytaczanego argumentu nie ma to znaczenia (muzykolog a duchowość). Służy jedynie sztucznego zbudowania autorytetu.
6. Podaje oskarżenia o "satanistyczne rytuały przed koncertem", nie odwołując się do żadnych źródeł.

Spioh, odpowiedz sobie sama - czy to są słowa rzetelnego, wiarygodnego naukowca? Bo jak dla mnie, przypomina to bardziej wypowiedź uprzedzonego fanatyka religijnego. Podstawową zasadą dla naukowca powinno być dokładne zbadanie tematu przed wypowiadaniem się w temacie. Ten ksiądz, jak jaskrawo widać, tematu nie zbadał wcale, gdyż co zdanie, to kolejne kwiatki, kolejne przeinaczenia, błędy merytoryczne. Po wypowiedzi profesora spodziewam się również odniesienia do faktów i źródeł. Do jakich źródeł odnosi się nasz profesor? Do magazynu fotograficznego (a co to ma do muzyki?) i do wypowiedzi muzykologa w kwestii... duchowości.

Śmieję się więc, bo co innego mam robić? Jak polemizować z tekstem, który nie ma nawet pozorów rzetelności, nie ma żadnej merytorycznej bazy, za to na każdym kroku autor wykazuje większą ignorancję?

[ Dodano: Pią 09 Lip, 2010 07:52 ]
Scott napisał(a):
spioh napisał(a):Drizzt, śmiech przedstawiasz jako argument przeciw referatowi naukowca? zaiste godne podziwu i zdroworozsądkowe....
Na dzisiaj wystarczy się śmiać i szydzić czy to z Kościoła, katolików czy jeśli jesteśmy w temacie polityki nieco, to rowniez prawicy tj PiS, żeby uchodzić za inteligenta w pewnych gronach...

Natomiast w "pewnych środowiskach" wystarczy przytoczyć pierwszy lepszy cytat kogoś, kto ma "ks" przed nazwiskiem, nie ważne, jak bzdurny czy pozbawiony sensu, nie ważne jak najeżony błędami merytorycznymi i przekłamaniami - i już jest się uważanym za świątobliwego inteligenta i ma się posłuch dla swoich tez.

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
09-07-2010 07:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #14
 
Drizzt napisał(a):Natomiast w "pewnych środowiskach" wystarczy przytoczyć pierwszy lepszy cytat kogoś, kto ma "ks" przed nazwiskiem, nie ważne, jak bzdurny czy pozbawiony sensu, nie ważne jak najeżony błędami merytorycznymi i przekłamaniami - i już jest się uważanym za świątobliwego inteligenta i ma się posłuch dla swoich tez.
Nie sądzę, by to była prawda. Jest wręcz odwrotnie.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
09-07-2010 08:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #15
 
sant napisał(a):
Drizzt napisał(a):Natomiast w "pewnych środowiskach" wystarczy przytoczyć pierwszy lepszy cytat kogoś, kto ma "ks" przed nazwiskiem, nie ważne, jak bzdurny czy pozbawiony sensu, nie ważne jak najeżony błędami merytorycznymi i przekłamaniami - i już jest się uważanym za świątobliwego inteligenta i ma się posłuch dla swoich tez.
Nie sądzę, by to była prawda. Jest wręcz odwrotnie.

Jakieś argumenty? Bo przykład wyżej wskazuje, że raczej odwrotnie do Twojego rozumowania, a nie do mojego.

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
09-07-2010 09:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów