Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fotografia - nasze hobby
Autor Wiadomość
Rasta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 443
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #31
 
Ta Minolta jest słaba

<>< <>< <>< <>< <>< <>< <>< <>< <><
31-07-2005 17:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
GMS Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 74
Dołączył: Feb 2005
Reputacja: 0
Post: #32
 
Bardzo dziękuje Krzyśku za opinie co do Canona, no to mnie uspokoiłeś, jeszcze raz dzięki
a jeśli chodzi o cenę - to nie 3500 zł tylko ok.3900 zł, tam gdzie szukałam, no i nie wiem jak a jest karta w tej cenie, ale chyba nic rewelacyjnego.... no i mam jeszcze pytanko, jak z robieniem zdjęć bez statywu, czy on ma jakieś zabezpieczenie antyszok?
02-08-2005 10:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ravenloff Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 626
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #33
 
GMS napisał(a):no i mam jeszcze pytanko, jak z robieniem zdjęć bez statywu, czy on ma jakieś zabezpieczenie antyszok?
Niestety nie udało mi się nigdzie znaleźć informacji o tym, czy Canon 350 D ma stabilizator obrazu, więc przyjmuję, że nie ma.
Ale wydając ponad 3.500 zł na aparat wydanie jeszcze ok 200 zł na statyw chyba nie będzie zbyt dużym wydatkiem.
A tak na marginesie to mając taki aparat to kupno statywu jest obowiązkiem. To dopiero pozwoli robić Ci świetne nocne zdjęcia i w pełni wykożystać możliwości tego aparatu.

Alteri vivas oportet, si vis tibi vivere!
03-08-2005 19:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
GMS Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 74
Dołączył: Feb 2005
Reputacja: 0
Post: #34
 
Mam statyw, tylko czasem jest problem z ustawieniem go, dlatego wolałabym aparat ze stabilizacją, no ale nie można mieć wszystkiego ;-))
05-08-2005 09:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ravenloff Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 626
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #35
 
Słyszałem coś o obiektywach Nikona do lustrzanek, które same w sobie mają wbudowane jakieś stabilizatory obrazu czy coś podobnego.
Jednak jak zobaczyłem te kilka (a może i -naście) tysięcy zł ceny, to nawet się nie zagłębiałem w to to za dokładnie, bo i tak bym sobie tego nie kupił.
Poza tym to nie wiem czy by pasowały do Canonów. Pewno nie.

Alteri vivas oportet, si vis tibi vivere!
05-08-2005 20:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
GMS Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 74
Dołączył: Feb 2005
Reputacja: 0
Post: #36
 
Wątpie, bo słyszałam, ze nawet nie wszystkie Canon-owskie pasują do cyfrówek
07-08-2005 17:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #37
 
dla mnie od jakiegoś czasy fotografia stała sie czymś, czo mnie fascynuje i moge uzewnętrzniać tą fascynacje,.
aparatem-automatem nie bardzo mogłam sobie na to pozwolić, ale teraz... szlaej... moje dokonania mona znaleść w ciekawych fotkach Duży uśmiech

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
01-05-2006 22:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #38
 
Odnosnie aparatow Sony, to moge napisac, ze jednak warto miec do nich zaufanie, chociaz ze wzgledu na optyke, ktora firmuje Carl Zeiss. Swojego czasu zestawialem Sonego H1 z Canonem S2 i porownanie zdjec wypadlo na korzysc Soniaka - chodzi glownie o kolorystyke i szumy. Na obrazkach nizej widac (na niebie) wyraznie jakie szumy generuje Canon. Zeby ktos mnie zle nie zrozumial - nie stwierdzam tutaj, ze Canon to slaby sprzet, bynajmniej.

przyklad, jakby ktos chcial zerknac (fotki maja po 2 mega)
sony: http://www.steves-digicams.com/2005_revi...C00056.JPG
canon: http://www.steves-digicams.com/2005_revi...G_0059.JPG
04-05-2006 08:12
Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #39
 
Co do aparatów Sony, to właśnie trzeba zwracać uwagę na optykę - modele z obektywami Carl Zeiss są rzeczywiście godne polecenia, natomiast te firmowane jako Sony wypadają zdecydowanie gorzej - to tak z mojego doświadczenia.

Ja teraz przechodzę męki związane z wyborem aparatu, ponieważ chcę kupić cyfrową lustrzankę i wybór również jest ogromny - mam wrażenie, że przeczytałem wszelakie możliwe dostępne testy i porównania na wortalach polskich i zagranicznych i wyszło, że albo Nikon albo Canon, ale że wśród znajomych dominuje Canon, to pewnie kupię 350D

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
05-05-2006 08:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #40
 
Mylisz sie lub ulegles sile sugestii. Pojawily sie na rynku aparaty Sony z optyka faktycznie z napisem "sony" - wynikalo to z jakis kwestii licencyjnych, dostawca optyki byl jednak wlasnie Zeiss. Poza tym w porownaniu modeli H1 i H2 widac, ze obiektyw sprwuje sie tak samo, mimo, ze maja rozne napisy.
05-05-2006 10:04
Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #41
 
Ja pisałem o starszych modelach Sony gdzies sprzed 2-3 lat, ale może już wtedy było tak, jak napisałeś.

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
05-05-2006 12:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #42
 
Zenit TTL - to były aparaty, nie to co te Wasze cyfrówki z bajerami Język

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
05-05-2006 13:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #43
 
wiesz, do dzisiaj praktycznie nic się w tej materii nie zmieniło, lustrzanki dalej przewyższają możliwościami cyfrowe aparaty, a zastąpienie w lustrzankach kliszy matrycą, to chyba dobre posunięcie

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
05-05-2006 14:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #44
 
Racja, dzisiaj tez zaden zawodowiec nie robi zdjec kompaktem. Jednak trzeba realnie patrzec na swoje potrzeby - kompaktem mozna bardzo duzo osiagnac, znacznie mniejszym nakladem pieniedzy. Mozna np. kupic aparat z duzym zoomem zamiast dodatkowy obiektyw za 1500 zl do lustrzanki :-) Zdjecia z takich sprzetow oczywiscie musza byc obarczone wadami (beczka, aberacje), moim zdaniem nie jest to jednak dotkliwe. Zalezy to od sprzetu, ale generalnie nie rzuca sie to w oczy (a jak cos sie przypadkie rzuci, to jakims prog. graficznym mozna pomoc). W profesjonalnej fotografii takie wady oczywiscie nie sa dopuszczalne.
05-05-2006 15:33
Odpowiedz cytując ten post
GMS Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 74
Dołączył: Feb 2005
Reputacja: 0
Post: #45
 
nie wiem czy tu jeszcze ktoś zagląda, ale może byłabym wdzięczna gdyby ktoś ocenił Sony DSC H2 i Canon PowerShot S2 IS,chodzi o amatorskie fotki ale głównie przyrodnicze, co byście polecili
04-08-2006 12:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów