Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fotografia - nasze hobby
Autor Wiadomość
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #76
 
Cytat:SONY DSC-H7
To jakiś żart?? Sony to najgorsze badziewie jeśli chodzi o aparaty. W życiu bym nie poleciła żadnego aparatu tej firmy. Jedyne co mają dobre to obiektywy...

Popatrzmy na parametry zaproponowanego powyżej aparatu..

Rozdzielczość 8,1mpx - ok
Wykrywanie twarzy - ok
Ogniskowa (ekwiwalent dla 35mm) 31-465 mm - jak na aparat kompaktowy jest zbyt wysoka i zdjęcia wcale nie wychodzą zbyt dobre.
Zoom optyczny 15x - zależy jak leży. Wystarczający jest zoom 10x, żeby zrobić dobre zdjęcie i tak trzeba podejść, a nie ściągać.
Liczba pól AF 9 - ok. Ale zazwyczaj i tak korzysta się z 5 pól, albo ciągły.
Filmy z dźwiękiem - chwyt marketingowy Szczęśliwy
Nie ma wyboru dowolnego punktu pomiaru i blokady AF.
Brak stabilizatora obrazu.
Brak możliwości ustawienia balansu bieli
Nie można robić zdjęć seryjnych

Ja poleciłabym Canon Power-Shot SX100
Parametry:
Obiektyw z zoom optycznym 10x i optycznym stabilizatorem obrazu
8,0 megapikselowa matryca CCD
Funkcje związane z wykrywaniem twarzy (Face Detection Technology), w tym nowe funkcje wybierania i śledzenia twarzy (funkcje Face Select i Track) oraz specjalny przycisk Face Selector, ułatwiający ręczne wybieranie twarzy
System zmniejszania ryzyka rozmycia obrazu, w którym uczestniczą: optyczny stabilizator obrazu, podwyższona ręcznie czułość do ISO 1600 i automatyczna zmiana czułości (funkcja Auto ISO Shift)
2,5-calowy ekran LCD - wystarczający, większe ekrany tylko zjadają energię
Długość ogniskowej 6.0 - 60.0 mm (równow. 35mm: 36-360mm)
Tryby pomiaru AF Pojedynczy, ciągły - przy systemie wykrywania twarzy w zupełności wystarcza
Blokada AF
Ręczne ustawienie ostrości
Światło wspomagające AF
Ustawianie balansu bieli
Tryby pracy lampy Auto, Wł/Wyłączenie ręczne
Blokada ekspozycji lampy
Tryby napędu Pojedyncze, Seryjne, Samowyzwalacz

I jeszcze rada co do kupna aparatu, który poleciłam szukajcie zestawów wyjdzie taniej.

[ Dodano: Pią 16 Maj, 2008 17:17 ]
A ja lubię bawić się zdjęciami szczególnie swoimi

http://images33.fotosik.pl/254/9b3db57385b1101emed.jpg

[ Dodano: Pią 16 Maj, 2008 19:42 ]
A jeszcze co do aparatu Sony DSC-H7 nie potrzebne czułości iso 1600, 3200 (za duże szumy). Słaby tryb auto. Wolna ładowarka. Drogie akcesoria dedykowane i aberracja chromatyczna.

A i poprawiam pomyłkę - jest stabilizator obrazu. A więc jeden plus więcej.
Kolejnym plusem jest ,możliwość ustawienia nasycenia kolorów. Więcej chyba nie dodam.

A co do Canon SX100 nie ma wizjera. (żeby nie było, że tylko zalety wypisuję) i trzeba ręcznie podnosić lampę.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
16-05-2008 16:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #77
 
chyba masz mało informacji na temat tego aparatu! Jeśli znasz jakiegoś fotografa to zapytaj zobaczymy co powie! Ja zostaje przy swoim sony są najlepsze Uśmiech
18-05-2008 08:19
Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #78
 
No cóż obracam się w kręgu fotograficznym.... biorę się już za profesjonalną fotografię, więc po pierwsze szukam i zasięgam opinii, żeby mieć jak najwięcej najbardziej różnorodnych informacji na temat aparatów, a po drugie sama testuję różne aparaty i sprawdzam, czy rzeczywiście jeden aparat jest lepszy od drugiego. Sony nie jest firmą zbytnio liczącą się na rynku fotograficznym. Ale jeśli tobie pasuje, proszę bardzo. Niedawno kupowałam sobie aparat. Patrzyłam na aparaty w granicy 1000 - 1200 zł. M.in. oglądałam zaproponowanego przez ciebie Sony i niestety ale nie zachwycił mnie tak jak ciebie... już Canon A650 IS okazał się lepszy.

Mój brat miał aparat firmy Sony, często go pożyczałam, więc miałam doświadczenie bardzo praktyczne z tym aparatem.

A to jeden z efektów zabawy edytorem zdjęć... (Duży kontrast był moim celem.)

http://www.photoblog.pl/aniap18/19415542...ortet.html

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
26-06-2008 16:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kinga93 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 94
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #79
 
Na razie mam sony dsc-w35 i nie zapowiada się na nic lepszego;( Zdjęcia robi jako tako, tylko brakuje mi stabilizatora obrazu, no i barwy trochę mi nie odpowiadają.

"?yj tak jakby ka?dy dzie? by? twoim ostatnim"

"Nie mówmy, ?e czasy s? z?e, my jeste?my czasem, b?d?my dobrzy, a czas b?dzie dobry"
?w. Augustyn
22-11-2008 15:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Paulincia89-16 Offline
Dziecina Boża
****

Liczba postów: 301
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #80
 
Odświeżam temat Oczko

Wiele z Was pisze, ze gdyby miało dobry aparat to na pewno by robiło dobre zdjęcia.
A przecież to nie aparat robi zdjęcia a fotograf to tak samo jak by mówić dla kucharza, ze dobrze gotuje bo ma dobre garnki Oczko

Ja również zaczynałam od cyfrówki Panasonic DMC LS2 i jakoś udawało mi się nim zrobić dobre zdjęcia. <jeżeli ktoś che to mogę podać linki do zdjęć na pw zrobione owym aparatem>
Dobry aparat to owszem pomoc dla fotografa ale aparat nie wystarczy.

Poza tym bardzo lubię powiedzenie "Jeśli Twoje zdajecie nie było zbyt dobre to widocznie nie byleś zbyt wystarczająco blisko"

A jeśli chodzi o zoom najlepszy zoom to jest w nogach Duży uśmiech

Tzn nie odbierzcie tego jako mojego wymądrzania się...
Po prostu fotografia jest moa pasja... :oops:

[ Komentarz dodany przez: Rachel: Sro 26 Sie, 2009 21:17 ]
Sprawdzaj tekst przed wysłaniem!!

[Obrazek: 19741350394a7b16dd0a31b.gif]
13-08-2009 01:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #81
 
Choć lubię fotografować, to zaniedbałam ostatnim się czasie. Może, niedługo zapomnę co to jest aparat :mrgreen:

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
26-08-2009 21:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #82
 
Ej, teraz masz ku temu okazję: jest konkurs fotograficzny a po za tym potrzebujemy zdjęć do artykułów, potrzebujemy też konkretnych fotoreportarzy, potrzebujemy materiałów do działów na serwisie, więc czas złapać za aparat i poklikać trochę fotek, wybrać się np na zwiedzanie obiektów sakralnych w swoim mieście.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
28-08-2009 12:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #83
 
TOMASZ32-SANCTI, nie głupi pomysł Uśmiech Biorąc pod uwagę, że od czasu do czasu się zwiedza okoliczne parafie. Dzięki za zachęta i można rzec, za kopniaka :mrgreen:

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
28-08-2009 14:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anuszka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 847
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #84
 
ja nie mam aparatu fotograficznego
28-08-2009 22:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
magdzik Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 221
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #85
 
A ja mam i oststanio zaczełam znowu fotki pstrykać. Niestety często po prostu brakuje mi pomysłu na jakies fajne zdjęcia Na szczęście we wtorek wyjeżdżam w góry, więc może tam wenę odnajde Uśmiech

Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever.
Lance Armstrong
28-08-2009 23:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sdms Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 310
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #86
 
Mam Canon Power Shot G6. Całkiem fajny aparat, ale ma słabiutki zoom niestety. W przyszłości planuję się zaopatrzyć w coś lepszego.

Co do samej fotografii to zacząłem o niej myśleć jak byłem nastolatkiem, ale nie posiadałem wówczas aparatu. Od paru lat okazyjnie korzystałem z aparatu mojej siostry (HP Photosmart E217). W minionym już roku akademickim uczęszczałem na zajęcia z fotografii prasowej oraz z fotograficznych gatunków dziennikarskich. Od grudnia mam wyżej wymienionego Canona.
30-09-2009 00:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #87
 
A ja nie mam aparatu - i nie umiem robić fotek..... ale mam kumpla,co tylko Canona notorycznie od lat posiada, w różnych wersjach i jakieś bajeranckie obiektywy.... ale mi to i tak, nic nie mówi.... :diabelek:

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
30-09-2009 07:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
lidia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 440
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #88
 
Osobiście lubię robić zdjęcia ale dobrym aparatem, jak na razie to mam średniej jakości aparat ale da się ładne zdjęcie zrobić Uśmiech
30-09-2009 10:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sdms Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 310
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #89
 
Mój tata jest fotografem amatorem. Swego czasu robił zdjęcia sportowe dla Nowin Gliwickich Oczko Mój przyrodni brat ma własne studio fotograficzne.
30-09-2009 12:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Paulincia89-16 Offline
Dziecina Boża
****

Liczba postów: 301
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #90
 
Jeżeli chodzi o zoom to jak to mawia mój znajomy fotograf "najlepszy zoom jest w nogach" :mrgreen:

A ja czekam aż tylko sesja się skończy i znowu chwytam za aparat xD
Ach już doczekać się nie mogę bo miałam z moim Nikosiem dość znaczną momentami obiektywowo bolesną rozłąkę ale jest już ok. Duży uśmiech

I mam nadzieję, że w końcu uda mi się wywołać kliszę z Zenita <nie wiem jak to robię ale filmy mi się nie zwijają?? :| na różnych aparatach dokładnie 3.. Duży uśmiech >



A jeżeli chodzi o inspiracje ja osobiście ich nie szukam...
Mi wystarcza to wszystko co się dzieje wokół... Uśmiech
W końcu mamy dwoje oczu i jedne usta aby więcej patrzeć niż mówić Oczko

Życzę jak najwięcej dobrych zdjęć Uśmiech

[Obrazek: 19741350394a7b16dd0a31b.gif]
15-01-2010 15:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów