Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Chrześcijanin? Katolik?
Autor Wiadomość
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #61
 
Dla mnie ten tekst nie krytykował spotkania samego w sobie, a jedynie wskazał, że ekumenizm to nie robienei słodkich minek do wszystkich wokół...

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
26-09-2005 20:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
inkwizytor Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 156
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #62
 
Dokładnie tak. Nie ma nic złego w tym że ludzie spotkają się w Asyżu czy gdziekolwiek indziej. Zły może być tylko cel i forma spotkania i w tym właśnie polega problem Asyżu
Pozdrawiam
26-09-2005 21:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Olgaa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 242
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #63
 
inkwizytor napisał(a):Nigdy przedtem Kościół nie został tak upokorzony jak wówczas, kiedy Papież postawił się na jednym poziomie z przywódcami wszystkich sekt i religii.

Pokora, pokora, pokora... I prosiłabym o źróło tekstu
26-09-2005 22:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #64
 
Cytat:inkwizytor napisał/a:


Nigdy przedtem Kościół nie został tak upokorzony jak wówczas, kiedy Papież postawił się na jednym poziomie z przywódcami wszystkich sekt i religii.

A tego to juz w ogóle nie rozumiem ...

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
26-09-2005 22:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
inkwizytor Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 156
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #65
 
Tekst jest fragmentem artykułu który ukazał sie w jednym z numerów pisma The Angelus.
Cytat:Nigdy przedtem Kościół nie został tak upokorzony jak wówczas, kiedy Papież postawił się na jednym poziomie z przywódcami wszystkich sekt i religii.


A tego to juz w ogóle nie rozumiem ...
To proste. W Asyżu Papież był tylko jednym z wielu przywódców religijnych na równi z Dalai Lamą i innymi przedstawicielami religi pogańskich, pokazując w ten sposób ze chsześcijaństwo nie jest niczym leprzym od buddyzmu i innych religi.
Napewno wszyscy zgodzicie się że taka postawa nie prowadzi do nawrócenia pogan, bo poco mają się nawracać skoro ich religie są równie dobre.
26-09-2005 22:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #66
 
Inkwizytor napisał:

Cytat:To proste. W Asyżu Papież był tylko jednym z wielu przywódców religijnych na równi z Dalai Lamą i innymi przedstawicielami religi pogańskich, pokazując w ten sposób ze chsześcijaństwo nie jest niczym leprzym od buddyzmu i innych religi.
Napewno wszyscy zgodzicie się że taka postawa nie prowadzi do nawrócenia pogan, bo poco mają się nawracać skoro ich religie są równie dobre.

Ja np. się z tym nie zgodzę. Postawa papieża nie była zła, on zawsze dążył do tego, by pojednać wszystkie religie ze sobą, ale by to można było uczynić, trzeba je poznawać, a nie odrzucać.
Warto zauważyć, że był naprawdę jedną z niewielu osób, którym udało się pojednać taką ilość Kościołów. Nie wszystko jednak za życia można uczynić, dlatego pozostawił dla swojego następcy utarty szlak, by nim podążał, ale czy tak będzie, to czas pokaże.
Bardzo trudno jest ewangelizować kraje, w których dominują pogańskie religie, bez poznania tych wierzeń i kultury tych ludzi jest to bardzo trudne zadanie. Papież był człowiekiem tak prostym i tak uduchowionym,ze potrafił docierać nawet do tak dzikich pogańskich plemion i potrafił zyskać u nich szacunek.
Dlatego jestem pełen podziwu dla jego postawy i tego co robił, a nie robił nic szczególnego: próbował tylko jako zwykły człowiek zrozumieć innych i głosić im w bardzo prosty sposób miłość Boga. Dlatego stał się niezwykłym człowiekiem, dzięki temu, że za wszelką cenę i do samego końca pragną pełnić wolę Boga, a nie swoją.

Pozdrawiam


Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
27-09-2005 00:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #67
 
inkwizytor napisał(a):Papież był tylko jednym z wielu przywódców religijnych na równi z Dalai Lamą i innymi przedstawicielami religi pogańskich, pokazując w ten sposób ze chsześcijaństwo nie jest niczym leprzym od buddyzmu i innych religi.
Z tego co się orientuję, to chrześcijanin, katolik, to ten który powinien być ostatni, najmniejszy, nie szukający splendoru i oklasków. A takie postawienie sprawy od razu przekreśla ludzi innych wyzań (jakoś dziwacznie brzmi dla mnie "religia pogańska").

Co do Dalaj Lamy, to o ile dobrze pamietam, to jeden z nich powiedział, że byłby chrześcijaninem... gdyby nie rozdźwięk między tym co chrześcijanie głoszą, a tym jak postępują...

Więc, tak jak pisał Wojtek: POKORA.

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
27-09-2005 01:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
inkwizytor Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 156
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #68
 
Pokora i owszem ale pamiętajmy że Papież reprezentuje powagę KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO który jest Mistycznym Ciałem Chrystusa i dlatego nie wolno stawiać go na równi z pogańskimi bałwanami.
Cytat:Ja np. się z tym nie zgodzę. Postawa papieża nie była zła, on zawsze dążył do tego, by pojednać wszystkie religie ze sobą, ale by to można było uczynić, trzeba je poznawać, a nie odrzucać.
No pięknie loża wielkiego wschodu by się nie powstydziła.
Czy Ty wiesz o czym mówisz?
Jak można połączyć wszystkie religje?
to jest NEW AGE!
Pogan należy nawracać a nie się z nimi jednać. Pamiętajmy o pierwszym przykazaniu!!!
27-09-2005 11:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #69
 
inkwizytor napisał(a):Pogan należy nawracać a nie się z nimi jednać. Pamiętajmy o pierwszym przykazaniu!!!

tak się składa iż poganką była samarytanka, z którą jezus rozmawiał przy studni, znasz tę historię?. A może nie wiesz, że rozmawiając z Nią Chystus wobec prawa żydowskiego stał się "nieczysty" i dobrze o tym wiedział, a jednak z nią rozmawiał =D> :shock: Duży uśmiech

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
27-09-2005 11:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
inkwizytor Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 156
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #70
 
Chrystus był Bogiem!!! Poza tym ta rozmowa doprowadziła do jej nawrócenia. Jezus nie poszedł z nią do jej świątyni aby sie wspulnie pomodlić w imie synkretyzmu jak to czyniono w Asyżu.
27-09-2005 12:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aslan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #71
 
wątpię, inkwizytorze, że w Asyżu modlono się w imię synkretyzmu, zachowano raczej odmienność religii, ale nie uwypuklano różnic, modlono się natomiast o pokojowe współistnienie danych religii i wyznań. tu nie chodzi o synkretyzm!

[ Dodano: Wto 27 Wrz, 2005 14:28 ]
pokaż mi, która religia chciałaby, aby połączono ją z innymi w ramach jedności wierzących.

Wydoby? mnie z do?u zag?ady
i z ka?u?y b?ota,
a stopy moje postawi? na skale
i umocni? moje kroki.
I w?o?y? w moje usta ?piew nowy,
pie?? dla naszego Boga.
Ps. 40
27-09-2005 14:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
inkwizytor Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 156
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #72
 
Cytat:pokaż mi, która religia chciałaby, aby połączono ją z innymi w ramach jedności wierzących.
Kosciół katolicki po Vaticanum II :roll2:
to oczywiście żart :mrgreen:
A na poważnie, Nie odrazu kraków zbudowano, do synkretyzmu dojdzie się też małymi kroczkami. Masoneria w watykanie nie śpi i ma swój wpływ na wielu katolików o czym najlepiej świadczą wypowiedzi niektórych forumowiczów.
No ale skoro tak bronicie Asyżu to powiedzcie mi dlaczego? Mam nadzieje że wytoczycie leprze argumęty niż że zwołał go papież polak. :twisted:
Pozdrawiam
27-09-2005 16:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #73
 
Inkwizytor napisał:

Cytat:Masoneria w watykanie nie śpi i ma swój wpływ na wielu katolików o czym najlepiej świadczą wypowiedzi niektórych forumowiczów.

Myślę, ze trochę z tym przesadziłeś, niektórzy mogą czuc się tym urażeni, Jeśli coś takiego przedstawiasz to podaj przykłady, a nie posądzaj forumowiczów o takie rzeczy, bo można by również o tobie taką opinię wysunąć, bo często piszesz niedorzeczności.
Dlatego proszę o przykłady,na których wydałeś taką opinię o forumowiczach. Nie mam na myśli podawania ników, ale cytaty, chyba, że wolisz pisać konkretnie do danej osoby. Inaczej wykasuję ten fragment.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
27-09-2005 17:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Olgaa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 242
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #74
 
inkwizytor napisał(a):Pogan należy nawracać a nie się z nimi jednać. Pamiętajmy o pierwszym przykazaniu!!!

Ależ ja się zgadzam że należy nawracać, głosić prawdę. Ale czy to przeczy jednaniu?

[ Dodano: Wto 27 Wrz, 2005 17:56 ]
inkwizytor napisał(a):
Cytat:pokaż mi, która religia chciałaby, aby połączono ją z innymi w ramach jedności wierzących.
Kosciół katolicki po Vaticanum II :roll2:
to oczywiście żart :mrgreen:

Dobrze ze napisałes ze to żart...

[ Dodano: Wto 27 Wrz, 2005 17:57 ]
inkwizytor napisał(a):Masoneria w watykanie nie śpi i ma swój wpływ na wielu katolików o czym najlepiej świadczą wypowiedzi niektórych forumowiczów.

Słucham?
27-09-2005 17:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
inkwizytor Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 156
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #75
 
Nie miałem oczywiście na myśli że któryś z forumowiczów jest masonem jak to niektórzy mogli odebrać.
Jednym z celów masoneri jest synkretyzm, stwożenie jednej wspólnej religi. Nie jest też nowością że masoneria ma swoje dojścia do Watykanu posiadając swoich ludzi wśród wysokich hierarchów Koscioła katolickiego. Jad który sączą w samym centrum katolicyzmu dochodzi do jego najmniejszych członków jakimi jesteśmy my. efektem tego są wypowiedzi takie jak ta
Cytat:Ja np. się z tym nie zgodzę. Postawa papieża nie była zła, on [shadow=red]zawsze dążył do tego, by pojednać wszystkie religie ze sobą[/shadow], ale by to można było uczynić, trzeba je poznawać, [shadow=brown]a nie odrzucać. [/shadow]
Warto zauważyć, że był naprawdę jedną z niewielu osób, którym [shadow=orange]udało się pojednać taką ilość Kościołów[/shadow].
Oczywiście daleki jestem od posądzanie kogoś o premedytacje, ale pragne zauważyć że ktoś wpaja katoliką takie poglady.
Ale odeszliśmy od tematu, więc jeśli ktoś chce kontynuować na temat masoneri to zapraszam do dyskusji tutaj http://forum.ewangelizacja.sulechow.net/...php?t=1031
Pozdrawiam
27-09-2005 20:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów