Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Karol - człowiek, który został Papieżem (2005)
Autor Wiadomość
Anonymous
Unregistered

 
Post: #61
 
Film filmem, a życie życiem. Jakbym nie żył to w zasadzie wisiałoby mi co kto mówi. Żal mam tylko do reżysera, który tą sceną zaprezentował polską młodzież jako egzaltowanych i patetycznych kretynów, mających tyle rozumku i i instyktu zachowaczego co bezgłowy karaluch.

:zmieszany:

Może Wam się to podoba, jak pokazuję Polaków jako debili ale mi to nie leży.
03-11-2005 23:02
Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #62
 
semper_malus napisał(a):Może Wam się to podoba, jak pokazuję Polaków jako debili ale mi to nie leży.

Twoje słownictwo jest żenujące i proszę abyś z tym skończył. A tak swoją drogą to w liście Schindlera Polacy zostali pokazani w gorszym świetle niż tu. Polskie dzieci pokazujące jadącym do Oświęcimia, że jadą na śmierć w kontekście nienawiści do nich. To nie jest obraz zgodny z prawdą.

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
04-11-2005 09:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #63
 
Gregoriano napisał(a):Twoje słownictwo jest żenujące i proszę abyś z tym skończył.

Debil i debilizm to są pojędia naukowe, a jak się nie podobają to czytając możesz zamykać oczy.


Cytat:A tak swoją drogą to w liście Schindlera Polacy zostali pokazani w gorszym świetle niż tu. Polskie dzieci pokazujące jadącym do Oświęcimia, że jadą na śmierć w kontekście nienawiści do nich. To nie jest obraz zgodny z prawdą.

offtop? Jaki wielki!!!!!!! Moderator!!!!!!!!!!!!!!! :roll: :roll2: :| :- Duży uśmiech Uśmiech Smutny
04-11-2005 16:08
Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #64
 
semper_malus napisał(a):Debil i debilizm to są pojędia naukowe, a jak się nie podobają to czytając możesz zamykać oczy.

Ta... Szczególnie gdy mówisz to do innej osoby....

semper_malus napisał(a):offtop? Jaki wielki!!!!!!! Moderator!!!!!!!!!!!!!!!

A czemu tak mało avatarów? ;P

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
04-11-2005 16:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #65
 
Gregoriano napisał(a):Ta... Szczególnie gdy mówisz to do innej osoby....

Mówię to o postawie postaci filmowej.
04-11-2005 16:18
Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #66
 
Dorzucę swoje skromne zdanie nt tego filmu.
Otóż pomijając mój stosunek do zmarłego Jana Pawła II - uważam, że owa produkcja jest zanadto uproszczona. Postać Karola Wojtyły jeszcze ujdzie - widać w filmie zmaganie się młodego Karola z trudnościami zyciowymi, pierwsze przebłyski powołania, wreszcie scena gdy ubiera się w strój papieski (najlepsza w filmie moim zdaniem). Myślę, że pan Piotr Adamczyk poradził sobie z "osobą" zmarłego papieża. Może nie na 5 ale tak na 4-.
Niestety, postacie drugoplanowe to rozpacz - bohaterowie negatywni są negatywni "do bólu" (Hans Frank to cham, gbur i prostak, Kordek to zły komunista) tak samo postacie pozytywne - aż "ociekają" świętością... Nie podobało mi się też zbytnie "naciąganie" fabuły i wymyślanie fikcyjnych postaci (Hanka, ks Zaleski...).
Raziła mnie też zbyt duży współczynnik "łzawości" nirktórych scen, ale to już chyba cecha większości obecnych produkcji. Albo to ja jestem "bez serca" Oczko

Ogólnie film dosyć dobry. Czekajmy na 2-gą część, tyle rzec mogę.

Pewnie mnie zakrzyczycie za powyższy text, bo widzę tu same pozytywne opinie o tym filmie, ale cóż.... C'est la vie.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
16-12-2005 08:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #67
 
DARTH_HELMUTH napisał(a):Pewnie mnie zakrzyczycie za powyższy text,

Och już nie patrz tak na nas stereotypowo!

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
16-12-2005 15:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Emari Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 15
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #68
Rozczarowanie...
Dla mnie ten film to wielkie rozczarowanie. Ukazuje Jana Pawła II jako osobę sentymentalną (wieczne łzy, łzy z byle powodu!), a taką raczej nie był. Nawet jeśli się wzruszał to nie w taki ostentacyjny sposób. Druga kwestia to ukazanie stosunków między nim i jego "przyjaciółkami" - zdecydowanie wymiar fizyczny (wieczne przytulanki) jest ukazany w zupełnie zafałszowany sposób. Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę czasy, w których toczy się akcja pierwszej części filmu!
----------
8) Serwis świateczny, rozważania adwentowe, obrazki, kolędy mp3, propozycje życzeń
:arrow: Prezenty z anielskiego sklepu
Uśmiech Blog mniszki-pustelnicy św.Brunona
17-12-2005 11:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #69
 
Emari, i tak, i nie. Film pokazuje CZŁOWIEKA, który także czuł, płakał i nie wstydził się tego. A dotyk jest naturalną oznaką życzliwości, kontaktem z drugim człowiekiem Uśmiech NA tym m.in. polegało nowatorstwo JPII, na jego otwartości na drugiego człowieka Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
17-12-2005 21:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aslan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #70
 
Emari napisał(a):Druga kwestia to ukazanie stosunków między nim i jego "przyjaciółkami" - zdecydowanie wymiar fizyczny (wieczne przytulanki) jest ukazany w zupełnie zafałszowany sposób.

he, dlaczegóż to? czyżby Karol Wojtyła nie był człowiekiem? On nie był od urodzenia Papieżem wbrew pozorom.
wyjaśnij, czemu wg Ciebie jego kontakty z kobietami są ukazane w zafałszowany sposób.
pozdrawiam

Wydoby? mnie z do?u zag?ady
i z ka?u?y b?ota,
a stopy moje postawi? na skale
i umocni? moje kroki.
I w?o?y? w moje usta ?piew nowy,
pie?? dla naszego Boga.
Ps. 40
19-12-2005 18:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #71
 
Aslan napisał(a):
Emari napisał(a):Druga kwestia to ukazanie stosunków między nim i jego "przyjaciółkami" - zdecydowanie wymiar fizyczny (wieczne przytulanki) jest ukazany w zupełnie zafałszowany sposób.

he, dlaczegóż to? czyżby Karol Wojtyła nie był człowiekiem? On nie był od urodzenia Papieżem wbrew pozorom.
wyjaśnij, czemu wg Ciebie jego kontakty z kobietami są ukazane w zafałszowany sposób.
pozdrawiam
Heh, właśnie.
A skąd wiadomo, że "Lolek" nie miał dziewczyny/bliskiej koleżanki chociażby w szkole średniej? oficjalne biografie oczywiście o tym milczą, ale kto wie? Nie róbmy z K. Wojtyły "nadczłowieka" - wystarczająco dobrze robią to nasze media ;>

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
21-12-2005 07:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #72
 
No właśnie. Gdyby nigdy wcześniej nie miał bliskiej przyjaciółki czy dziewczyny,to dopiero mogłoby się wydawać dziwne Uśmiech a tak jest po prostu bardziej ludzki i normalny Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
21-12-2005 21:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów