Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Karol - człowiek, który został Papieżem (2005)
Autor Wiadomość
Groniu Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 117
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #16
 
Daidoss napisał(a):Byłem dziś na tym filmie. Naprawdę w 100% polecam :!: Wykrzyknik Nawróciłem sie przy tym filmie. :roll:
Domyślam się, że byłeś w Wenusie. Słyszałem, że niektórzy ludzie idą nawet na taki film jak ten pójść się napić piwa, a nawet i wódki :shock: :evil:, dla mnie to jest coś niewyobrażalnego. Chyba sobie daruje kino :roll:
24-06-2005 23:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #17
 
Groniu napisał(a):Domyślam się, że byłeś w Wenusie. Słyszałem, że niektórzy ludzie idą nawet na taki film jak ten pójść się napić piwa, a nawet i wódki , dla mnie to jest coś niewyobrażalnego. Chyba sobie daruje kino
Eeeeee tam, ja siedziałem tak, że nie widziałem żadnych nalewających sobie. Zresztą Groniu jak wiesz sa osoby, które potrafią wypić jadąc do teatru nawet...
25-06-2005 07:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #18
 
Póki co jeszcze mi się taka sytuacja nie zdarzyła. Osoby sprawdzające bilety przy wejściu do kina powinny na to zwrócić uwagę. Powiem Wam, że w kinie jak w kinie, ale żeby w kościele na mszy klej wąchać :?: :!:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
25-06-2005 10:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rasta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 443
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #19
 
Widziałem, film naprawde wart obejrzenia :!:
Chyba jednak trochę był przesadzony motyw wojny bo momentami myślałe, że to film "Pianista" Język

<>< <>< <>< <>< <>< <>< <>< <>< <><
27-06-2005 08:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lola Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 595
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #20
 
Rasta ja nie znam aż tak dokładnie biografii Jana Pawła II by stwierdzić, że wszystko odnośnie przedstawionej w filmie wojny On przeżył, tego nie wiem, ale myślę że w swoim życiu napatrzył się na morze cierpienia i patrząc na ten film, na wojnę w nim ukazaną przypominało mi się to co moja Babcia opowiadała na temat wojny...na temat tego co przeżyła...trudno w tym widzieć przesadę... :cry:

...Alles was zählt,
ist die Verbindung zu Dir
und es wäre mein Ende,
wenn ich diese Verbindung verlier...
02-07-2005 19:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #21
 
a mojej babci sie bardzo nie podobalo,swiadczy o tym chociazby to ze zwiala z kina :twisted:
03-07-2005 01:08
Odpowiedz cytując ten post
Lola Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 595
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #22
 
nie wiem w jakim kontekście to piszesz, nie podobała się wojna czy cały film?
napisałabym coś jeszcze ale już daruję sobie te wywody wojenne :|

...Alles was zählt,
ist die Verbindung zu Dir
und es wäre mein Ende,
wenn ich diese Verbindung verlier...
03-07-2005 12:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #23
 
film sie nie podobal o to mi chodzilo.
03-07-2005 12:59
Odpowiedz cytując ten post
Lewiatan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 437
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #24
 
Ciagnie sie jak flaki w oleju. I jest kolejna marketingowa strona smierci papierza
08-07-2005 18:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #25
 
Lewiatan napisał(a):Ciagnie sie jak flaki w oleju. I jest kolejna marketingowa strona smierci papierza

Masz prawo do swojego zdania, aczkolwiek nie powiem abyś dokonał jakiejś sensownej analizy tego filmu. W sumie nie wiem jakie jest twoje zdanie co do tego.

Generalnie film stara się odpowiedzieć na pytanie teodycei czyli skoro Bóg jest dobry dlaczego na świecie jest zło. Jest to próba odpowiedzi na jakże aktualne zagadnienie w obliczu takich zjawisk jak chociażby zamach w Londynie. Czy po takich wybrykach jak wojny, terroryzm można jeszcze żywić nadzieję, że człowiek jest dobry?

Dalej jak zachować się w stosunku do ludzi, którzy nas skrzywdzili?

W filmie pada jedna odpowiedź: to co człowiek może zrobić w obliczu ludzkiej niesprawiedliwości to tylko miłość ale ponad wszystko! Miłość wrogów, bo tylko taka postawa pokona karabin i ludzką głupotę!

Nie wiem czy tu chodzi o marketingową tandetę. To takie patrzenbie, bo wiele ludzi zostało poruszonych śmiercią papieża i teraz chce się dorobić na siłę jakąś interpretacje tego. Dla mnie to nie odpowiedź.

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
09-07-2005 07:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #26
 
Nie można zapominać, że to w założeniu nie miał być film biograficzny. Wiele wątków jest opartych na wspomnieniach, a z czasem, jak wiadomo, te sie zamazują. A ogólne przesłanie filmu jest dość jasne i juz właśnie spomniane.

Uważam, że warto obejrzeć ten film. Przymykając oko na drobne techniczne niedopatrzenia Duży uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
10-07-2005 13:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #27
 
ja byłam na tym filmie w kinie kameralnym w Gdansku z grupą dużą młodzieży licealnej (zajelismy całe kino).
Film dla części młodych nie był aż taki refleksyjny, ale dla wiekszości opiekunów (chyba nawet wszystkich którzy z nami byli) stał się źródłem refleksji. I słychać było na sali pociąganie nosem, wiec...

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
02-08-2005 00:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ravenloff Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 626
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #28
 
Ja film widziałem dopiero niedawno. Co nie zmienia faktu, że wywarł na mnie duże wrażenie.

Przyznaję ogólną rację wypowiedziom Gregoriana i Loli. Zgadzam się z ich wypowiedziami. Film ma wiele wątków, stara się odpowiedzieć na wiele pytań.

No i poza tym w dość realistyczny sposób pokazuje wojnę, ale od strony cywili, a nie wojskowych w okopach. Ludzie, szczególnie młodzi chłopcy, tak się zachwycają filmami wojenymi. Niech sobie zobaczą Karola, a odechce im się bawić w wojnę. Ze strony cywilów nie jest już tak "widowiskowa".

Alteri vivas oportet, si vis tibi vivere!
07-08-2005 15:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
CaRo Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 41
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #29
 
Powiem tylko ze jest to swietny film, polecam. (Chociaz i tak wszyscy juz pewnie ogladali) :wink:

..and may the force be with You.. Uśmiech
20-08-2005 23:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Andr2ej Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 365
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #30
 
W TV wrażenie psuły owe reklamy ale pytanko do wszystkich, którzy oglądali film dopiero teraz - jakie wrażenia po 1 części ?

Bóg jest mi?o?ci?

Je?eli z?o nie jest napi?tnowane rozzuchwala si?.
19-10-2005 22:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów