Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Karol - człowiek, który został Papieżem (2005)
Autor Wiadomość
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #31
 
Oglądałam drugi raz i drugi raz mnie poruszył tak samo. Beczałam :mrgreen: Oglądając film odnosiłam raczej wrażenie, że to film o wojnie niż o papieżu, no ale... I co mnie zadziwiło, koleżanka napisała do mnie w tym czasie smsa ( a ona tak średnio z wiarą), z pytaniem czy oglądam ten film, bo ona już nie może i bez przerwy ryczy i nie może pojąć że coś takiego się w ogóle działo 60 lat temu.
Słyszałam, że robią już drugą część. Tytuł ma być jakoś tak przekręcony czy coś...

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
19-10-2005 23:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Andr2ej Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 365
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #32
 
Offca napisał(a):Słyszałam, że robią już drugą część. Tytuł ma być jakoś tak przekręcony czy coś...
KLIKNIJ TU

Bóg jest mi?o?ci?

Je?eli z?o nie jest napi?tnowane rozzuchwala si?.
20-10-2005 00:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #33
 
Ja dzisiaj ogladałem po raz pierwszy ten film i nawet był nie zły,ale spodziewam się,ze druga część będzie ciekawsza.
Nagrywam sobie ten film, to podstawa. Co prawda okrutne sceny wojny są przedstawione, ale jest fajny.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
20-10-2005 00:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #34
 
TOMASZ32 napisał(a):Co prawda okrutne sceny wojny są przedstawione,

Okrutne, ale niestety prawdziwe. Jak byłam na tym w kinie, druga część (tzn po tym jak Karol zostaje już księdzem) jakoś bardziej mi się dłużyła. Niecierpliwie czekałam na ten moment, jak Karol zostaje wybrany na papieża. A tu się ciągnie wszystko i ciągnie... :roll:
Czt ktoś z Was wie może, czy Wojtyła miał faktycznie w przeszłości bliską sobie kobietę? No i będzie fajny motyw w drugiej części, jak zostanie ona uzdrowiona... Czy to fikcja czy prawda??? :coo:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
20-10-2005 17:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #35
 
Postaram się to sprawdzić, bo mam ogrom wiadomości na jego temat, włącznie z encyklopedią Jana Pawła II.
Ja fimu nie ogladałem, wiec moze nie zdradzaj wątków z filmu, bo może stać się mniej ciekawy. Ja dzisiaj będę nagrywał drugą część.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
20-10-2005 18:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #36
 
CIekawy byłem tego filmu jak diabli, ale z przykrością muszę powiedzieć, że mnie on rozcvzarował. Nie chodzi mi nawet o to,,że Polaków przedstaowino jako bezmyślny tłum tłuczący się nie wiadomo skąd i dokąd, czy żenującą kawalerię, która została wzięta jakby z filmów propagandowych III Rzeszy. Niech będzie w końcu to Licentia peaica, ale w tym filmie nie ma normlnych dialogów. Są tylko wzniosłe deklamacje , albo co gorsza (np. ksiądz co został rozstrzelany) zwykłe dyktanda jakby człowiek który mówił przemawiał do jakiegoś skryby, które Jego Zacne Słowa wpisuje od razu złotym piórem do Historii Świata.

Bohaterstwo ludzi którzy palą się do wojny nie na początku kjakby wypadało, tylko w momencie jak już jest praktycznie przegrana (co wcześniej nie wypadało?); jak kolega Karola odjeżdża ze swymi kumplami odmawiając miejsca w samochodzie dla ojca Karola (to akurat ludzkie tylko nieładnie świadczące.

No mam nadzieje, że może druga część będzie lepsza.
20-10-2005 18:47
Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #37
 
Obejrzałem drugą część filmu i jest dla mnie dużo lepsza, chociaż takze te prawdziwe sceny tamtego okresu strajków są bardzo szokujące. Jednak bardzo mi się podoba, że ukazali te prawdziwe obrazy wojny i okresu strajków,by można było sobie zdać sprawę z tego, do czego prowadzi wojna i do czego prowadzi postępowanie, które skłania do przemocy względem własnych rodaków. Co prawda obecna sytuacja jest równie przerażająca, ale tamten okres miał być nauką dla wszystkich ludzi rządzących naszym krajem. Jak narazie nie ma takiej sytuacji i to mnie ciesz, ale martwi mnie, że jest inna równie groźna, ale to już oddzielny temat, może nawet go poruszę, jeśli go nie ma.

Co do samej głównej postaci i scen z filmu, to najbardziej mi się podobała scena, gdy przyszedł ten człowiek, który podłuchiwał wszystkie rozmowy Karola Wojtyły.
Jest to jeden z tych bardzo ważnych wątków tego filmu, który mówi o przebaczaniu, nawet najgorszych uraz czy faktów.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
20-10-2005 22:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
tendencja Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 467
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #38
 
Moim zdaniem bardzo dobry film. Przede wszystkim nie przesadzony!Dobry, zagraniczny film o Polsce i Wielkim Polaku! GratulacjeUśmiech

"Gdy cz?owiek wolny ponosi pora?k?, to nikogo za to nie wini" Josif Brodski
20-10-2005 23:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #39
 
Moim zdaniem film całkiem przyzwoity. Co prawda chciałbym go oglądać z perspektywy nie-Polaka (czyli lepiej by mi było gdybym nie był Polakiem), bo tak to strasznie emocjonalnie do tego filmu podchodzę i trochę z tego powodu mam nieprawdziwy jego obraz, tak mi się wydaje...

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
20-10-2005 23:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #40
 
W przypadku tego filmu chyba nie sposób podejść obiektywnie Oczko i w tym jego urok, ten film się przeżywa, a nie tylko ogląda.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
21-10-2005 12:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #41
 
Faktycznie. Zwłaszcza tem fragment w którym ten smarkacz podczas demondtracji biegnie z polską flagą i wnosząć patriotyczne okrzyki w strone czołgu i strzelających żołnierzy, to była tak głupia scena, że rozbolały mnie zęby. A dzieciak za swój wyczyn powinien dostać nagrodę Darwina.
21-10-2005 13:14
Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #42
 
Stwierdzasz czy drwisz :?: Co by nie było niczym nowym :?: :evil:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
21-10-2005 14:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #43
 
A czemu ma od razu rwić? Dla mnie ta scena też była za bardzo przesadzona... :roll:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
21-10-2005 14:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #44
 
Generalnie druga część była troche lepsza od pierwszej. Przynajmniej jeśli chodzi o dialogi- jakby zaczęli rozmawiać a nie deklamować.

A trasa na Olsztynek i trampki u kardynała to bomba :mrgreen:
21-10-2005 15:50
Odpowiedz cytując ten post
Andr2ej Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 365
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #45
 
tendencja napisał(a):Dobry, zagraniczny film o Polsce i Wielkim Polaku! GratulacjeUśmiech

Tak. Ogólnie rzecz biorąc "zagranica" zupełnie nie czują klimatu naszej historii i ich filmy o Nas są przeważnie ... hmm ..."dziwne".... Natomiat "Karol - człowiek..." dość ładnie ukazuje realnia wojny i czasów komuny. Adamczyk bardzo ładnie zagrał swoją rolę, ukazał nam Naszego Papieża takim jakim był. Mnie zabrakło wiele ciekawych szczegółów z Jego życia o których czytałem w książkach. Trochę nieodpowiada mi forma ukazania prymasa krd.Wyszyńskiego bo znam Go trochę inaczej ale ogólnie film oceniam wysoko. [Obrazek: icon_spoko.gif]

Bóg jest mi?o?ci?

Je?eli z?o nie jest napi?tnowane rozzuchwala si?.
21-10-2005 15:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów