Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy w Niebie jedni będą bardziej, a inni mniej szczęśliwi?
Autor Wiadomość
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #31
 
ziobro Adama napisał(a):To, ze Bóg jest Miłośccią, nie oznacza, że MUSI Stale przebywać w twojej obecności. Chyba, że masz na to odpowiedni cytat.

"Sam Bóg bowiem powiedział: Nie opuszczę cię ani nie pozostawię" (Hbr 13,5)

Do mnie to wystarczająco przemawia. Czyli według Ciebie ziobro, Pan Jezus rzuca słowa na wiatr mówiąc "A oto Ja jestem z wami przez wszystki dni, aż do skończenia świata"... :roll:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
19-07-2005 22:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ziobro Adama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 378
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #32
 
Moniczka napisał(a):Dlaczego miałabym nie wierzyc w piekło? Wierze, jak najbardziej wierze
Skoro wierzysz w piekło, to wytłumacz mi, jak to jest możliwe, że Bóg pozwala na to, by ktoś trafił do piekła ? Przeciez wg ciebie, On kocha wszystkich bezgraniczną miłością !!
chyba nie twierdzisz, że Bóg jest także w piekle ? :shock:

[ Dodano: Sro 20 Lip 2005 11:26 ]
Daidoss napisał(a):Bóg jest Miłością :!:
Bóg jest przy mnie cały czas. Kocha mnie cały czas. Ja nie musze sobie na to zasłóżyć :!: On Kocha mnie nie dlatego, że jestem dobry ale dlatego że jestem jego dzieckiem.
To, ze Bóg kocha wszystkie swoje dzieci, to wydaje się zrozumiałe,ale nie oznacza, ze jest cały czas z nami. Jak wyjeżdżasz na wakacje, czy rodzice, którzy zostają w domu, przestają cię kochać ?

[ Dodano: Sro 20 Lip 2005 11:27 ]
alus napisał(a):"Czyli jednak nie jest z tobą cały czas" - ależ jest:"A co się was tyczy,to nawet włosy na głowach waszych wszystkie są policzone"Mt 10,30 ... i wtedy gdy grzeszymy On jest obok, tylko nasze serce Go nie dostrzega.
Podaj jakiś sensowne uzasadnienie swojego twierdzenia. ten cytat pasuje tu jak pięść do nosa.

[ Dodano: Sro 20 Lip 2005 11:32 ]
Offca napisał(a):
ziobro Adama napisał(a):To, ze Bóg jest Miłośccią, nie oznacza, że MUSI Stale przebywać w twojej obecności. Chyba, że masz na to odpowiedni cytat.

"Sam Bóg bowiem powiedział: Nie opuszczę cię ani nie pozostawię" (Hbr 13,5)
I kolejny cytat wyrwany z kontekstu. Ten fragment mówi o czyms innym, owieczko.

Always Look on the Bright Side of Life
20-07-2005 11:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Moniczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 804
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #33
 
ziobro Adama napisał(a):
Moniczka napisał(a):Dlaczego miałabym nie wierzyc w piekło? Wierze, jak najbardziej wierze
Skoro wierzysz w piekło, to wytłumacz mi, jak to jest możliwe, że Bóg pozwala na to, by ktoś trafił do piekła ? Przeciez wg ciebie, On kocha wszystkich bezgraniczną miłością !!
chyba nie twierdzisz, że Bóg jest także w piekle ? :shock:

To nie Bóg opuszcza dusze w piekle ale one opuszczają Jego. Odgradzają się od Niego przez swój grzech. A w Niebie nie będzie grzechu, nie będzie więc tez bariery.

[ Dodano: Sro 20 Lip, 2005 11:52 ]
ziobro Adama napisał(a):
Daidoss napisał(a):Bóg jest Miłością :!:
Bóg jest przy mnie cały czas. Kocha mnie cały czas. Ja nie musze sobie na to zasłóżyć :!: On Kocha mnie nie dlatego, że jestem dobry ale dlatego że jestem jego dzieckiem.
To, ze Bóg kocha wszystkie swoje dzieci, to wydaje się zrozumiałe,ale nie oznacza, ze jest cały czas z nami. Jak wyjeżdżasz na wakacje, czy rodzice, którzy zostają w domu, przestają cię kochać ?

Rodzice, w przeciwieństwie do Pana Boga nie mogą byc wszędzie.

[ Dodano: Sro 20 Lip, 2005 11:56 ]
ziobro Adama napisał(a):"Sam Bóg bowiem powiedział: Nie opuszczę cię ani nie pozostawię" (Hbr 13,5)
I kolejny cytat wyrwany z kontekstu. Ten fragment mówi o czyms innym, owieczko.[/quote]

ziobro, to Ty tak uważasz, ja uważam że ten fragment pasuje, Offca tez, ty uwazasz inaczej, słowo przeciw słowu, jak chcesz udowodnic ze nie mamy racji to podaj cytat Oczko
20-07-2005 11:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jswiec Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 682
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #34
w sprawie piekła
Przytaczam kapitalny tekst św. Katarzyny z Genui z "Traktatu o czyśćcu", który cytuję wielokrotnie i który niemal za kazdym razem budzi niekłamane zdziwienie:
Cytat:W momencie, gdy duch opuszcza ciało, dusza przechodzi do miejsca jej przeznaczonego bez potrzeby przewodnika; natura grzechu sama ją wiedzie niemylnie. [...] Gdyby dusza nie mogła znajdować się w miejscu przeznaczonym przez sprawiedliwy wyrok Boga, wtedy piekło jej cierpień byłoby jeszcze większe; znalazłaby się bowiem gdzie indziej niż chciał tego Bóg, którego sądy są nacechowane miłosierdziem i łagodzą karę [...]. Oto dlaczego dusza, nie znajdując dla siebie miejsca odpowiedniejszego ani mniejszej kary, rozpaczliwie rzuca się do piekła, wyznaczonego przez Boga, jako miejsca dla niej najwłaściwszego. [...] Powiem więcej jeszcze: ze strony Boga, jak widzę, niebo nie ma zamkniętych bram, lecz kto chce tam wejść – ten wchodzi. Bóg bowiem jest pełen miłosierdzia, otwiera nam swoje ramiona, aby przyjąć nas do swojej chwały.

cooperatores veritatis [3J,8]
-----------------------------------
Chcesz przeczytać całą Biblię, ale nie wiesz jak sie do tego zabrać?
Zajrzyj do: http://www.mateusz.pl/duchowosc/wobi/plan/
20-07-2005 12:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #35
 
ziobro Adama napisał(a):Offca napisał/a:
ziobro Adama napisał/a:
To, ze Bóg jest Miłośccią, nie oznacza, że MUSI Stale przebywać w twojej obecności. Chyba, że masz na to odpowiedni cytat.


"Sam Bóg bowiem powiedział: Nie opuszczę cię ani nie pozostawię" (Hbr 13,5)

I kolejny cytat wyrwany z kontekstu. Ten fragment mówi o czyms innym, owieczko.

Drogi bracie, jest to fragment z księgi Powtórzonego Prawa w której Pan wyraźnie mówi Mojżeszowi: "Bądź mężny i mocny, nie lękaj się, nie bój się ich, gdyż Pan, Bóg twój idzie z tobą, nie opuści cię ani nie porzuci" (31,6) Jeśli uważasz, że Bóg wyjątkowo traktował tylko Mojżesza i oprócz niego nikim innym tak czule się nie opiekował, to co to w takim razie za Bóg :coo:
Drugi fragment, który podałam, z końca Ewangelii Mateusza to zapewne dla Ciebie też wyrwany z kontekstu, nic nie znaczący tekst Jezusa. Na pewno od tak to sobie powiedział.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
20-07-2005 13:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ziobro Adama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 378
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #36
 
Offca napisał(a):Drogi bracie, jest to fragment z księgi Powtórzonego Prawa w której Pan wyraźnie mówi Mojżeszowi: "Bądź mężny i mocny, nie lękaj się, nie bój się ich, gdyż Pan, Bóg twój idzie z tobą, nie opuści cię ani nie porzuci" (31,6) Jeśli uważasz, że Bóg wyjątkowo traktował tylko Mojżesza i oprócz niego nikim innym tak czule się nie opiekował, to co to w takim razie za Bóg :coo:
Te slowa skierowane do Mojżesza, tyczą się jego i tylko jego sytuacji i nie stanowią żadnej ogólnej zasady.

Jako ripostę przytoczę ten oto fragment ST:

20. Wtedy Duch Boży ogarnął Zachariasza, syna kapłana Jehojady. Wystąpił on przed ludem i rzekł do nich: Tak mówi Bóg: Dlaczego wy przekraczacie przykazania Pana tak, iż nie macie powodzenia? Dlatego że wy opuściliście Pana, więc On was opuścił.
(2 Kron. 24:20 BW)

Offca napisał(a):Drugi fragment, który podałam, z końca Ewangelii Mateusza to zapewne dla Ciebie też wyrwany z kontekstu, nic nie znaczący tekst Jezusa. Na pewno od tak to sobie powiedział.
30. Nawet wasze włosy na głowie wszystkie są policzone.
(Mat. 10:30 BW)

Czego się tyczy ten fragment ? W jaki sposób uzasadnia on twoją teorię ??
Moim zdaniem wynika z niego to, że Bóg zna nas tak dobrze, że lepiej już nie można. Nie ma tu nic o opuszczaniu, bądź nie opuszczaniu przez Boga.

Always Look on the Bright Side of Life
20-07-2005 14:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Olgaa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 242
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #37
 
ziobro a co to znaczy ze Bóg jest Miłością?
20-07-2005 15:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ziobro Adama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 378
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #38
 
Olgaa napisał(a):ziobro a co to znaczy ze Bóg jest Miłością?
ano to, że Miłość jest cechą charakteru Boga i cechą jego wiernych Dzieci.

Bardzo jasno wyraża to fragment:

12. Boga nikt nigdy nie widział; jeżeli nawzajem się miłujemy, Bóg mieszka w nas i miłość jego doszła w nas do doskonałości,
13. Po tym poznajemy, że w nim mieszkamy, a On w nas, że z Ducha swojego nam udzielił.
(1 Jan. 4:12-13 BW)

A więc nie zawsze Bóg w nas mieszka, ale wtedy, gdy spełniamy odpowiednie warunki. (patrz cytat wyżej)

Always Look on the Bright Side of Life
20-07-2005 15:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Olgaa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 242
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #39
 
no dobra, Miłośc jest cechą Boga, ale co to w ogóle znaczy Miłośc? Załóżmy ze nie znam polscieko i nie rozumiem słowa Oczko

[ Dodano: Sro 20 Lip, 2005 15:34 ]
ziobro Adama napisał(a):A więc nie zawsze Bóg w nas mieszka, ale wtedy, gdy spełniamy odpowiednie warunki. (patrz cytat wyżej)

No dobrze, a czy w niebie nie spełnimy tych własnie warunków?
20-07-2005 15:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jswiec Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 682
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #40
 
Cytat:Miłość jest cechą charakteru Boga
A ja myślałem, że Pan Bóg ma naturę, a nie charakter...
Ciekawe, czy jest bardziej sangwinikiem, czy cholerykiem? :aniol: :jupi: Duży uśmiech

A tak naprawdę Miłość jest największym boskim atrybutem [przymiotem] wg św. Faustyny.

cooperatores veritatis [3J,8]
-----------------------------------
Chcesz przeczytać całą Biblię, ale nie wiesz jak sie do tego zabrać?
Zajrzyj do: http://www.mateusz.pl/duchowosc/wobi/plan/
20-07-2005 17:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #41
 
ziobro Adama napisał(a):Chyba, że masz na to odpowiedni cytat.

Offca napisał(a):"Sam Bóg bowiem powiedział: Nie opuszczę cię ani nie pozostawię" (Hbr 13,5)

Co za koleś Język śmiac mi się chce Język cokolwiek napiszecie on i tak się nie zgodzi z nami Język

Dziwi mnie Twoja postawa do tego fragmentu Zioboro Duży uśmiech z tego co wiem to wy macie tak, że co uzasadnię z Pisma Świetego to tak jest. :mrgreen: więc co Ty piszesz:

ziobro Adama napisał(a):I kolejny cytat wyrwany z kontekstu. Ten fragment mówi o czyms innym, owieczko.

:hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:
20-07-2005 17:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #42
 
Cytat "jak pięść do nosa" ...oj nie powiedziałabym Szczęśliwy
-"Dzienna utrata 80-100 włosów odpowiada normie" - gdybyś miał watpliwości:
http://www.medserwis.pl/?p=4097,293,10
"Są policzone" - na bieżąco...tzn. że Bóg jest z nami stale, nieprzerwanie.
..."w każdej duszy dokonywam dzieła miłosierdzia a im większy grzesznik, tym ma większe prawo do miłosierdzia mojego. Nad każdym dziełem rąk moich jest utwierdzone miłosierdzie moje" - słowa Jezusa do s.Faustyny,Dz.723 - Bóg nigdy nie opuszcza swego stworzenia,im wiekszy grzech - tym większe miłosierdzie.
Miłosierdzie"
-hebr.rahamim - "w sercu ojca",
-hebr.hesed, po grecku:eleos - wyraża sam w sobie ideę miłości, wierności.
Każde dzieło rąk Boga - my wszyscy - jesteśmy stale w sercu wiernego,kochającego Ojca.
20-07-2005 20:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #43
 
Cytat:Offca napisał/a:
Drugi fragment, który podałam, z końca Ewangelii Mateusza to zapewne dla Ciebie też wyrwany z kontekstu, nic nie znaczący tekst Jezusa. Na pewno od tak to sobie powiedział.

30. Nawet wasze włosy na głowie wszystkie są policzone.
(Mat. 10:30 BW)

Czego się tyczy ten fragment ? W jaki sposób uzasadnia on twoją teorię ??
Moim zdaniem wynika z niego to, że Bóg zna nas tak dobrze, że lepiej już nie można. Nie ma tu nic o opuszczaniu, bądź nie opuszczaniu przez Boga.

Bracie, nie o ten fragment mi chodziło :hm: Ostatni werset z Ewangelii Mateusza. Ale cóż, nie to nie, nie będę przekonywać kogoś, kto przekonać się nie daje :krzywy:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
20-07-2005 20:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ziobro Adama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 378
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #44
 
Olgaa napisał(a):no dobra, Miłośc jest cechą Boga, ale co to w ogóle znaczy Miłośc? Załóżmy ze nie znam polscieko i nie rozumiem słowa Oczko
To mogę cię przedstawić moim amerykańskim znajomym ... angielski chyba znasz ? 8)
A tak poważnie - tyle jest definicji "miłości", ilu ludzi na świecie.
Bardzo trudne pytania zadajesz, więc posłużę się Biblią, która jest kopalnią mądrych rad - rozwiązań:

4. Miłość jest cierpliwa, miłość jest dobrotliwa, nie zazdrości, miłość nie jest chełpliwa, nie nadyma się,
5. Nie postępuje nieprzystojnie, nie szuka swego, nie unosi się, nie myśli nic złego,
6. Nie raduje się z niesprawiedliwości, ale się raduje z prawdy;
7. Wszystko zakrywa, wszystkiemu wierzy, wszystkiego się spodziewa, wszystko znosi.
8. Miłość nigdy nie ustaje; bo jeśli są proroctwa, przeminą; jeśli języki, ustaną, jeśli wiedza, wniwecz się obróci.

9. Bo cząstkowa jest nasza wiedza i cząstkowe nasze prorokowanie;
10. Lecz gdy nastanie doskonałość, to, co cząstkowe, przeminie.
(1 Kor. 13:4-10 BW)

Olgaa napisał(a):
ziobro Adama napisał(a):A więc nie zawsze Bóg w nas mieszka, ale wtedy, gdy spełniamy odpowiednie warunki. (patrz cytat wyżej)
No dobrze, a czy w niebie nie spełnimy tych własnie warunków?
Te warunki mamy spełnić tutaj, na ziemi, za śmiertelnego życia. To jacy jesteśmy za życia, najprawdopodobniej będzie miało wpływ na naszą postawę po śmierci. Bo Bóg osądzi nas wg pragnienia naszych serc. Jeśli teraz nie pragniemy stale przebywać z Bogiem, to dlaczego mielibyśmy tego pragnąć óźniej ? Z wyrachowania ? Dla jakichś korzyści ?

[ Dodano: Czw 21 Lip 2005 13:07 ]
Jak ja lubię takie posty :twisted:
jswiec napisał(a):
Cytat:Miłość jest cechą charakteru Boga
A ja myślałem, że Pan Bóg ma naturę, a nie charakter...
Nie przejmuj się - ludzką rzeczą jest błądzić .... ale nie musisz trwać w błędzie.

jswiec napisał(a):Ciekawe, czy jest bardziej sangwinikiem, czy cholerykiem? :aniol: :jupi: Duży uśmiech
Pomódl się, zapytaj Go. A kiedyś być moze osobiście sie przekonasz, jaki On jest, czego ci życzę z całego serca.

jswiec napisał(a):A tak naprawdę Miłość jest największym boskim atrybutem [przymiotem] wg św. Faustyny.
No to sprawdźmy, co znaczy termin "atrybut" !

atrybut (Wilga)
rz. mnż I, D. -u 1. ‘istotna cecha przedmiotu lub osoby charakteryzująca ją i wyróżniająca spośród innych

Jak widać chodzi o cechę charakteru. (cbdu) =D>

[ Dodano: Czw 21 Lip 2005 13:12 ]
Daidoss napisał(a):Dziwi mnie Twoja postawa do tego fragmentu Zioboro Duży uśmiech z tego co wiem to wy macie tak, że co uzasadnię z Pisma Świetego to tak jest. :mrgreen:
1/ Wyrwane z kontekstu zdanie nie jest żadnym dowodem.
2/ Jacy "wy" ?? Czy ja napisałem kiedykolwiek, że kogoś reprezentuję ? Nie, nie napisałem.

Daidoss napisał(a)::hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:
O, a z tym się zgadzam ... Uśmiech Duży uśmiech Szczęśliwy :mrgreen:
Śmiech to zdrowie. Tu masz rację. Powinniśmy się śmiać jak najczęściej.

[ Dodano: Czw 21 Lip 2005 13:34 ]
alus napisał(a):"Są policzone" - na bieżąco...tzn. że Bóg jest z nami stale, nieprzerwanie.
chyba masz mnie za imbecyla ... policzone, to tryb dokonany. Gdyby Bóg liczył na bieżąco nasze włosy (co jest naturalnie tylko przenośnią), to byłoby - liczone.
Prawdopodobnie Bóg wie o nas wszystko, ale to wcale nie oznacza, że z nami jest, że z nami przebywa.

Proszę zwrócić uwagę na słowo: jeśli !

9. Ale wy nie jesteście w ciele, lecz w Duchu, jeśli tylko Duch Boży mieszka w was. Jeśli zaś kto nie ma Ducha Chrystusowego, ten nie jest jego.
(Rzym. 8:9 BW)

A tutaj poznajemy warunek, by cieszyć się obecnością Boga.

24. A kto przestrzega przykazań jego, mieszka w Bogu, a Bóg w nim, i po tym Duchu, którego nam dał, poznajemy, że w nas mieszka.
(1 Jan. 3:24 BW)

alus napisał(a):..."w każdej duszy dokonywam dzieła miłosierdzia a im większy grzesznik, tym ma większe prawo do miłosierdzia mojego. Nad każdym dziełem rąk moich jest utwierdzone miłosierdzie moje" - słowa Jezusa do s.Faustyny,Dz.723 - Bóg nigdy nie opuszcza swego stworzenia,im wiekszy grzech - tym większe miłosierdzie.
Miłosierdzie"
Nie interesują mnie prywatne objawienia jakiejś tam s.Faustyny, skoro nawet KRK nie każe swoim wiernym w nie wierzyć.
Poza tym, to bardzo kontrowersyjna postać.

alus napisał(a):-hebr.rahamim - "w sercu ojca",
-hebr.hesed, po grecku:eleos - wyraża sam w sobie ideę miłości, wierności.
Każde dzieło rąk Boga - my wszyscy - jesteśmy stale w sercu wiernego,kochającego Ojca.
Jeśli ja jestem w czyimś sercu, to nie znaczy,ze ten ktoś musi być w moim. Nie słyszałeś nigdy o miłości nieodwzajemnionej ?[/i]

[ Dodano: Czw 21 Lip 2005 13:37 ]
Offca napisał(a):Bracie, nie o ten fragment mi chodziło :hm: Ostatni werset z Ewangelii Mateusza. Ale cóż, nie to nie, nie będę przekonywać kogoś, kto przekonać się nie daje :krzywy:
Czy coś staje ci na przeszkodzie, w zacytowaniu fragmentu, o który ci chodzi, siostro ?

Always Look on the Bright Side of Life
21-07-2005 12:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #45
 
ziobro Adama
"policzone" - owszem:tryb dokonany...ale Jezus specjalnie mówi o włosach, których liczba stale się zmienia - nie oczach, uszach, których liczba jest stała - raz policzone i wystarczy.
"policzone" - nie w sensie: wydarzenie "było" i zostało policzone, ale "jest", teraz, trwa obecnie - włosy zostały "policzone" wczoraj - dziś - 2 godz. temu - godzinę temu....
Dalej Jezus mówi:"nie bójcie się" - uspokaja...bo Bóg jest stale z wami - trwa tu i teraz.
Piszesz "jeśli"....
Św. Paweł pisze:"Bóg zaś okazuje miłość swą ku nam przez to, że Chrystus umarł za nas, gdyśmy byli jeszcze grzesznikami" Rz.5,8
- "Bóg jest miłością, a kto trwa w miłości, w Bogu mieszka i Bóg mieszka w nim" , " Jeżeli jednak wzajemnie się miłujemy,Bóg mieszka w nas" I List św. Jana 411-16.
"Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie" Mt 10,8 - w przypadku miłości nieodwzajemnionej...Bóg nie kocha nas "za coś", nawet w przypadku nie odwzajemniania, Jego miłość trwa.
Nic nie wiem o kontrowersjach w przypadku s. Faustyny.
KrK ustanowił - zgodnie z zaleceniem Jezusa przekazanym przez Faustynę - Święto Bożego Miłosierdzia, w pierwszą Niedzielę po Wielkanocy.
Za "imbecyla" nie przepraszam - Ty wysnyłeś takie wnioski - nie pojmuję tylko z czego :?
21-07-2005 16:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów