Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oaza & Odnowa
Autor Wiadomość
Lubsia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 62
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #61
 
BuLi napisał(a):Lubsia napisał:

aaa no i żeby pojechać na Oaze letnia jako animator trzeba miec ukończony kurs wychowawcy kolonijnego.



W ruchu od 7 lat jestem i pierwszy raz słysze

Te wymagania sa staiane juz chyba od conajmniej dwuch lat i to nie tylko w Oazie. Kwestie prawne Uśmiech

Chwy? mnie i nie?, niech niebo bli?ej b?dzie
Tak bardzo chc? w ramionech skry? si? Twych.
03-02-2005 23:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bulion Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 24
Dołączył: Feb 2005
Reputacja: 0
Post: #62
 
Kwestie prawne powiadasz?
hehehee :roll:
Czyli wszystko jasne Język
A ja już się bałem że chodzi Ci o coś innego....

Oficjalna strona M?odych diecezji zielonogórsko gorzowskiej!!
Zapraszamy na: http://www.ddm.org.pl

Kontakt ze mn?:
B.Dobrzynski@kuria.zg.pl
admin@ddm.org.pl
07-02-2005 01:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
b22 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 342
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #63
 
Lubsia!

Nie!! Żeby być animatorem w Oazie trzeba mieć skonczoną formację podstawową, zaleca się również później specjalne rekoleksje dla animatorów.
aaa no i żeby pojechać na Oaze letnia jako animator trzeba miec ukończony kurs wychowawcy kolonijnego

Pytanie:
Co to są REKOLEKSJE???

Stwierdzenie:
Z kursem wychowawcy kolonijnego to faktycznie wymóg prawny (jeżeli "podopieczni" tzn. uczestnicy są nieletni). Tu Lubsia ma 100 % racji, chociaż niewielu ludzi tego przestrzega.

Ale Oazą powiało!!!!

Pozdrawiam - Paweł
10-02-2005 23:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #64
 
no to chyba logiczne, ze jesli sie bierze odpowiedzialnosc za dzieci czy mlodzież to trzeba miec ukonczony kurs wychowawcy kolonii (i co najsmieszniejsze student 5 roku pedagogiki nie ma takich uprawnien chociaz jego wiedza jest wieksza niz osoby po takim kursie)
w zasadzie to nie ma znaczenia czy sie jerdzie na oaze czy praktyki studenckie, przepis jest ten sam Oczko

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
11-02-2005 01:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
b22 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 342
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #65
 
Więcej. Takich uprawnień nie ma nawet nauczyciel. Jeżeli ma być wychowawcą kolonijnym to kurs skończyć musi.

Teraz jest moda na uprawnienia do wszystkiego. Praktycznie to nic, że się kończy studia - nie można się do niczego dotknąć póki nie skończy się kursów. To jest w większości zawodów (świadectwa kfalifikacyjne dla inżynierów, kierowców, specjalizacje lekarzy, aplikacje prawników).

Jeżeli chodzi o nauczycieli to nie dziwi mnie fakt, tylu certyfikacji i kursów, bo wiadomo że w Polsce będąc nauczycielem człowiek ma szansę na zostanie miliarderem. Nauczyciele zarabiają przecież fortunę a każdego człowieka marzeniem jest być w Polsce nauczycielem. Jest to praca bardzo doceniana, szanowana i niezwykle dobrze opłacana. Do tego dochodzi niesamowicie wysoki socjal i prestiż społeczny. Dodatkowe bonusy, premie i nagrody.
Jakoś trzeba to ograniczać wprowadzając coraz inne kursy i świadectwa... Inaczej każdy zostałby nauczycielem i nie byłoby innych zawodów.

No ale to poza tematem - sorry.
26-02-2005 10:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Oskar Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 61
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #66
 
:diabelek: dobre, bo to byl zart prawda? :roll:

Wiem komu zaufa?am.
26-02-2005 20:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
b22 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 342
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #67
 
Tak, ŻART !!!

Szkoda tylko, że dla nauczycieli nie jest to już tak śmieszne... Szczególnie jeśli mają dzieci na utrzymaniu... No ale to inna para kaloszy.

Pozdrawiam.
27-02-2005 11:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Oskar Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 61
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #68
 
Pewnie ze nie jest smieszne. Mnie tez nie jest w sumie do smiechu, jak sobie pomysle ze niedlugo pewnie wejde w ten "biznes" #-o

Wiem komu zaufa?am.
27-02-2005 13:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
b22 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 342
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #69
 
No to trzymaj się mocno!!! Powodzenia!!!

Pozdrawiam.
27-02-2005 17:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lubsia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 62
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #70
 
Ok kończymy rozmowe o nauczycielach itp.
Przypominam o temacie!!!

Pozdrawiam :aniol:

Chwy? mnie i nie?, niech niebo bli?ej b?dzie
Tak bardzo chc? w ramionech skry? si? Twych.
01-03-2005 00:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
b22 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 342
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #71
 
Powiem więcej: JUŻ SKOŃCZYLIŚMY.
01-03-2005 19:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zielony Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 7
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #72
 
Witam wszystkich serdecznie!

Ja jestem "oazowiczem" już od kilku lat i nie mejcie mi tego za złe, ale część zarzutów pod ardesem oazy mnie mocno zbulwersowała. Niestety, w wielu kwestich jest tu niezgodność z prawdą, wynkająca z Waszej - nie ukrywajmy - małej wiedzy o RŚŻ.

Na początku tematu pisaliście o wyłączaniu się całych grup oazaowych z Kościoła - w odnowie też zdarzają się takie przypadki (np. grupy z Raciborowic i Krapkowic).

Później coś tam pisaliście o wieku, w którym powinno się jeździć na jedynkę - 12-13 lat to o wiele za mało! Jak takie dziecko może podjąć dojrzałą decyzję np. o przyjęciu Chrystusa jako Pana i Zbawiciela? 18 lat to też nie jest tak dużo. Należy pamiętać, że na jedynce nie są same osoby, które mają 15-16 lat.

Biurokracja w oazie? Gdzie? Proszę o przykłady.

Pisaliście też o innych rzeczach, ale mogę odpowiedzieć na nie tylko tak: zbytnie uogólnienie.

Pozdrawiam!
04-03-2005 14:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #73
 
Witam Cię :!:
To była dyskusja oczywiście. Ty mozesz do niej wnieśc cos więcej Uśmiech
04-03-2005 18:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #74
 
zielony napisał(a):Na początku tematu pisaliście o wyłączaniu się całych grup oazaowych z Kościoła - w odnowie też zdarzają się takie przypadki (np. grupy z Raciborowic i Krapkowic).

Bracie kochany tu nie chodzi o licytację. Swoją drogą w tym temacie możesz poczytać konkretniej o poruszanym zagadnieniu. Stwierdziliśmy, że to problem Odnowy głównie, natomiast RŚŻ to raczej "solidna" katolicka formacja. Rozłamy były ale nie na taką skalę jak w Odnowie. To tak gwoli ścisłości :wink:

Nie znaczy to, że Odnowa to fe tylko trzeba być krytycznym wobec siebie, to zawsze prowadzi do dobrego.

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
04-03-2005 21:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Simlek Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #75
 
Tak w ogóle, to pragnę Was bardzo serdecznie powitać drodzy umiłowani Bracia i Siostry w Chrystusie Panu! Oczko Mam nadzieję, że przynależność do różnych wspólnot nie stanie się powodem podziałów, a wręcz będzie sprzyjało budowie Kościoła! Oczko

Pozdrawiam ciepło Duży uśmiech
05-03-2005 01:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów