Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odnowa w Duchu Św. i ,,Oaza" - jakie BŁĘDY formac
Autor Wiadomość
Judasz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 109
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #16
 
Gonzo napisał(a):ok czyli z z Twoich rozwazan Judaszu nasze pokolenia sa "ulomne" i bez RM to my juz nie mozemy funkcjonowac jako ptrioci to moze mi powiesz dlaczego ten sam Piotr(Papież) zatwierdzil nasza dzialanosc jako Odnowa w Duchu Św. i Ruch Światło-Życie

Papież Wam waszego statutu nie układał. Poszliście na łatwiznę w tym swoim dokumencie (albo był układany przed 1989 r. - wtedy nie było gdzie działać), ale mogliście jeszcze działać poza swoimi wspólnotami, więc nie było powodu, żeby go Wam nie zatwierdzić. Ponadto, przynajmniej Ruch Światło-Życie powstawał w okresie, w którym, żeby mógł istnieć w PRL-u, nie mógł miec nawet słowa o polityce w statucie, a nawet jakby miał, to nie było wtedy demokracji, więc o co i gdzie miał walczyć ? Po 1989 r. rozpączął się czas aktywności świeckich w polityce, a kto tego nie robi - idzie na łatwiznę - to dotyczy również Waszych organizacji.

Proste jak budowa cepa.

Dlatego między innymi Episkopa Polski, próbował wskrzesić przedwojenną Akcję Katolicką, która przed wojną zajmowała się polityką, bo na Was w tej sparwie nie można liczyć. Zawiedliście zupełnie.
[/quote]

[ Dodano: Pią 22 Lip, 2005 17:34 ]
Offca napisał(a):Konkrety, konkrety, jeszcze raz konkrety. Nic mi to nie mówi. Gadasz o jakimś X papieżu i nawet nie potwierdzasz tego o czym gadasz.

Przecztaj wreszcie Notę Doktrynalną Kongregacji Nauki Wiary, zatwierdzoną przez Jana Pawła II, do której wklejałem link !
Powtórzę raz jeszcze jej fragment - słowa Piotra:

,,Życie w demokratycznym systemie politycznym nie mogłoby się pomyślnie rozwijać bez aktywnego, odpowiedzialnego i ofiarnego uczestnictwa wszystkich"

no i się nie rozwija. Wy jesteście temu winni.
Zastanówcie się, co to znaczy:
- aktywnie i
- ofiarnie.
Raz na klika lat ,,kopnąć" się do lokalu wyborczego ?




Zagryzania ciąg dalszy - dostałem 2-e ostrzeżenie za stwierdzenie, że formujecie ułomnych Katolików.Gratulacje. A nazwę Radio Maryja łączycie w tytule tematu z nazwą sekta. Działacie z pozycji siły, ale co to znaczy wobec mojego zwycięstwa na argumenty

,,A oni podnie?li wielki krzyk, zatkali sobie uszy i rzucili si? na niego wszyscy
razem. Wyrzucili go poza miasto i kamienowali..."Dzieje Apostolskie...
22-07-2005 17:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Judasz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 109
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #17
 
Tomek ptak napisał(a):Nie masz Bracie najmniejszego pojęcia jaka atmosfra panuje w moim rodzinnym domu !!!

Patriotę poznaje się po zaangażowaniu w służbę swojej lokalnej społcznności lub Ojczyźnie,a człowieka religijnego -po modlitwie. Ty wiec jesteś religijnym człowiekiem, ale wyzutym z patriotyzmu (bo to nie jest uczucie). Słowa świadczą o miłości, a deklarowanie uczucia jest tylko śmieszne, jeśli nie idą za tym czyny. ,,Po owocach ich poznacie" - wy nie wydajcie owocu na tym polu - jak długo jeszcze ?

Tomek ptak napisał(a):Natomiast wspólłczuje Ci Bracie że Tobie wartości patriootyczne (o wątpliwych zresztą wartościach) musiało wpoić RM a nie zrobili tego Twoi rodzice i dziadkowie bo to ich podstawowy obowiązek.
Nie ma sprawy - Twoim też się nie udało. Ale ja się ocknąłem. Ty nadal jesteś w czasie komuny.




Tomek ptak napisał(a):-zachęcanie do dojżałego i niesustannego nawracania się ku Jezusowi Chrystusowi, naszemu Panu i Zbawicielowi
-zachęcanie do zdecydowanego i osobistego przyjęcia Osoby Ducha Świętego, Jego obecności i mocy.
Z oficjalnej strony Odnowy w Duchu Świętym w Polsce

Was statut był dobry przed 1989 r., bo wtedy mie było dostępu do polityki. Episkopat Polski próbował wskrzesić Akcję Katolicką, bo na Was nie można liczyć w życiu społeczno-politycznym. Zawiedliście.

A Statutu Radia Maryja nie znam. Oni tam działają- robią spotkania z posłami, politykami, formują słuchaczy, a gadanie zostawiają Wam.


[ Dodano: Pią 22 Lip, 2005 17:58 ]
Gepardzik napisał(a):Papież nigdzie nie każe brac udziału w pilityce, wskazuej tylko, że możemy!

WYJAŚNIĘ ZATEM JAK DZIECKU:

To, co ma myśli Jan Paweł II, kierując do Kościoła na świecie słowa:

,,Życie w demokratycznym systemie politycznym nie mogłoby się pomyślnie rozwijać bez aktywnego, odpowiedzialnego i ofiarnego uczestnictwa wszystkich" ?

TŁUMACZĘ z ,,papieskiego" na ,,dziecięce":
,,Jeśli nie weźmiesz udziału w tym wysiłku, będzie źle się działo" - tak mówi Piotr do Ciebie i mnie. A jeśli z Twojej winy źle się dzieje, to popełniasz grzech zaniedbania, a w polityce ma to konsekwencje straszne: np. małżeństwa homoseksualne, aborcja. Chcesz mieć to to na sumieniu. Droga wolna. Ale nie mów mi, że jesteś Kaltolikiem


Jeśli nie uznasz tej argumentacji w 100% - nie mamy o czym dyskutować. To jest logiczne i bezdyskusyjne.

,,A oni podnie?li wielki krzyk, zatkali sobie uszy i rzucili si? na niego wszyscy
razem. Wyrzucili go poza miasto i kamienowali..."Dzieje Apostolskie...
22-07-2005 17:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #18
 
Judasz napisał(a):,,Życie w demokratycznym systemie politycznym nie mogłoby się pomyślnie rozwijać bez aktywnego, odpowiedzialnego i ofiarnego uczestnictwa wszystkich"

Dobrze kończymy z tą dyskusją! Ten fragment mówi nam o tym, że demokracja powinna opierać się na uczestnictwie wszystkich. Tylko o jakie uczestnictwo chodzi. Ano własnie o zakładanie różnorakich stowarzyszeń o różnym profilu. Odnowa w Duchu Świętym jak najbardziej do tego pasuje, ponieważ pobudza do działania i aktywności.

Owe uczestnoictwo wszystkich można nawet rozumieć jako uczestnictwo w wyborach, ponieważ bez tego trudno sobie pomyśleć system demokratyczny.

Póki co pozwolę się jeszcze odnieść do mojej wypowiedzi i zamknę dyskusję, ponieważ wszystko zostało powiedziane. Judasz wyraźił swoje zdanie - mocno stoi na swoim stanowisku stąd dalsze przekonywanie nie ma sensu!

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
22-07-2005 18:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomek ptak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 258
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #19
 
Judasz napisał(a):Patriotę poznaje się po zaangażowaniu w służbę swojej lokalnej społcznności lub Ojczyźnie,a człowieka religijnego -po modlitwie. Ty wiec jesteś religijnym człowiekiem, ale wyzutym z patriotyzmu (bo to nie jest uczucie). Słowa świadczą o miłości, a deklarowanie uczucia jest tylko śmieszne, jeśli nie idą za tym czyny. ,,Po owocach ich poznacie" - wy nie wydajcie owocu na tym polu - jak długo jeszcze ?
Poraz kolejny (przestałem już liczyć który) obraziłeś moje uczucia smutne jest to że uważasz się za katolika ale cóż...
Cytat:3 «Błogosławieni ubodzy w duchu3, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.
4 Błogosławieni, którzy się smucą, albowiem oni będą pocieszeni.
5 Błogosławieni cisi, albowiem oni na własność posiądą ziemię.
6 Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości, albowiem oni będą nasyceni.
7 Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią.
8 Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą.
9 Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.
10 Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.
11 Błogosławieni jesteście, gdy [ludzie] wam urągają i prześladują was, i gdy z mego powodu mówią kłamliwie wszystko złe na was. 12 Cieszcie się i radujcie, albowiem wasza nagroda wielka jest w niebie. Tak bowiem prześladowali proroków4, którzy byli przed wami.
Mt. 5,3-11
I na tych słowach się oprę w przyjmowaniu urągań od Ciebie "Bracie"

?WIECIE MOIM MIASTEM
POLPAK MO
IM ?YCIEM
JEZUS MOIM PANEM
22-07-2005 18:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Judasz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 109
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #20
 
Gepardzik napisał(a):Katolicyzm jest z definicji polityczny? Ty sam siebie posłuchaj! Całe Twoje nagabywanie opiera się na jednym wielkim kłamstwie...

Wreszcie zacznijcie studiować naukę społEczną Kościoła KATOLICKIEGO, bo mnie już wkurzacie !!!!!
Oto Podstawy - definicja polityki - specjanie dla nieduczonych członków Odnowy w Duchu Świętym os słuchacza RADIA MARYJA:

,,Czym jest więc polityka, co to słowo oznaczało, zanim zaczęto jego sens przekręcać? Po grecku wyraz polis oznaczał niezależne miasto i jego mieszkańców, samodzielną społeczność. „Polityka” to z kolei wszystko, o dotyczy urządzenia życia społecznego (stosownie do tego „ekonomia polityczna” to nie ekonomia podporządkowana polityce lecz ekonomia społeczeństw). Zatem polityka to roztropna troska o dobro wspólne (encyklika Laborem exercens nr 20), służąca dobru wspólnemu działalność społeczna, gospodarcza i prawodawcza. Jak widać, również nauka Kościoła rozumie politykę szeroko i pozytywnie."
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/P/PS/...ityka.html


Powtórzę, wg Piotra polityka, to: ,,ROZTROPNA TROSKA O DOBRO WSPÓLNE", A PONIEWAŻ PRZYKAZANIE MIŁOŚCI JEST NAJWIĘKSZYM PRZYKAZNIEM, TO OWA TROSKA (MIŁOŚĆ) JEST KATOLICKA, A WIĘC KATOLIK JEST Z DEFINICJI ,,POLITYCZNY", CZYLI ZATROSKANY O DOBRO WSPÓLNE.

[ Dodano: Pią 22 Lip, 2005 18:20 ]
Jan Paweł II naucza: Prawo i obowiązek uczestniczenia w polityce dotyczy wszystkich i każdego... świeccy nie mogą zrezygnować z udziału w polityce, czyli z różnego rodzaju działalności gospodarczej, społecznej i prawodawczej, która w sposób organiczny służy wzrastaniu wspólnego dobra (adhortacja Christifideles laici nr 42).

[ Dodano: Pią 22 Lip, 2005 18:21 ]
wygrałem ja i prawda.

,,A oni podnie?li wielki krzyk, zatkali sobie uszy i rzucili si? na niego wszyscy
razem. Wyrzucili go poza miasto i kamienowali..."Dzieje Apostolskie...
22-07-2005 18:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #21
 
Tak, ale to nie oznacza, ze od razu każdy musi być politykiem. Pan Bóg obdarzył nas indywidualnie zainteresowaniami i umiejętnościami, dlatego w tym kraju NIE KAŻDY JEST POLITYKIEM i dzięki Bogu i NIE KAŻDY MUSI SIĘ INTERESOWAC POLITYKĄ tak namiętnie jak Ty!
A spełniac obowiązki obywatelskie mogę poza partią, bo patriotyzm to nie tylko członkostwo w jakieś partii!!!
I raz na kilka lat nie "kopię" się do lokalu wyborczego bo tak się składa, że głosuję na kazdym możliwym głosowaniu!!! Ale zaraz powiesz - pewnie nie na te partie co trzeba. Głosuję na te partie (wyłącznie prawicowe), które są w stanie w końcu ruszyć coś w tej Polsce.

Następnym razem użyj jeszcze większej czcionki bo chyba nie wszyscy zdołali przeczytać Twój post!!!!!

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
22-07-2005 18:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gonzo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,042
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #22
 
Judaszu tym co napisales powyzej to sie calkowicie zgadzam Uśmiech bo ja chce uczestniczyc w polityce Uśmiech
poczytaj jeszcze raz sobie definicje ktora sam wkleiles i pomysl troche Uśmiech
gdyz polityka to działalność społeczna, gospodarcza i prawodawcza a wiec dzialalnosc naszych grup to tez polityka bo my dzialamy spolecznie na ludzi czyli staram im sie tlumczyc wiele rzeczy i ewangelizowac wiec jak napisales wygrales ale Twoja wygrana jest zarazem nasza wygrana gdyz sam dales dowody do slusznosci naszych rozwazan Uśmiech Uśmiech dziekuje Panu za rozmowe Uśmiech
22-07-2005 18:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Judasz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 109
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #23
 
Słwo końcowe.

Nie należę do żadnej partii. Przymierzam się do wstoąpienia do jakiejś - jeszcze obserwuję scenę. Też mi sie nie chcę chodzić na jakieś spotkania i tracić czas - lepiej posiedzieć domu po pracy i odpoczywać w soboty i niedzielę. Ale mam za już sobą kilka samotnych, plitycznych akcji - nie stałem z boku. Nie poddam się jednak pokuscie, której Wy tak ochoczo ulegacie i nie zostawię politki na pastwę ,,grzeszników", dla których motwacją jest kasa. Wygląda na to, że pozostanę sam. Trudno. Bycie świeckim, to wielkie powołanie i nie każdy potrafi na nie wielkodusznie odpowiedzieć. Zosatanę sam z Panem Bogiem i ,,grzesznikami" i tą garstką dobrych ludzi w polityce.

,,A oni podnie?li wielki krzyk, zatkali sobie uszy i rzucili si? na niego wszyscy
razem. Wyrzucili go poza miasto i kamienowali..."Dzieje Apostolskie...
22-07-2005 18:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomek ptak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 258
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #24
 
Judasz napisał(a):Nie poddam się jednak pokuscie, której Wy tak ochoczo ulegacie i nie zostawię politki na pastwę ,,grzeszników", dla których motwacją jest kasa. Wygląda na to, że pozostanę sam.
Nie Judaszu nie pozostaniesz sam, bedziemy z Tobą naszą modlitwą. Wiesz podczas ostatniego Czuwania Odnowy w Częstochowie dokładnie podczas spotkania liderów i animatorów był temu poświęcony temat mianowicie moditwy za miasta, za kraj, oraz rządzących i polityków i wierz mi wiele zgromadzonych tam osób podjęło się właśnie takiej posługi czyli codziennej modlitwy za nasz kraj i rządzących tym krajem.
W liście św Pawła do Rzymian możemy przeczytać:
Cytat:4 Jak bowiem w jednym ciele mamy wiele członków, a nie wszystkie członki spełniają tę samą czynność - 5 podobnie wszyscy razem tworzymy jedno ciało w Chrystusie, a każdy z osobna jesteśmy nawzajem dla siebie członkami. 6 Mamy zaś według udzielonej nam łaski różne dary: bądź dar proroctwa - [do stosowania] zgodnie z wiarą; 7 bądź to urząd diakona - dla wykonywania czynności diakońskich3; bądź urząd nauczyciela - dla wypełniania czynności nauczycielskich; 8 bądź dar upominania - dla karcenia. Kto zajmuje się rozdawaniem, [niech to czyni] ze szczodrobliwością; kto jest przełożonym, [niech działa] z gorliwością; kto pełni uczynki miłosierdzia, [niech to czyni] ochoczo.
Tak więc jak w kościele istnieje wiele posłóg tak my jako Odnowa w Duchu Świętym posługujemy przedewszystkim modlitwą i także tą modlitwą ogarniamy całą naszą piękną ojczyznę.

?WIECIE MOIM MIASTEM
POLPAK MO
IM ?YCIEM
JEZUS MOIM PANEM
22-07-2005 19:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #25
 
Bracia moi kochani, cieszę się niezmiernie, iż nasz wielce szanowny brat Judasz zapoczątkował temat w , ktrym każdy myślący człowiek rozpozna pewne symtomy.... zarezerwowane dla ludzi o wąskim polu widzenia. Nie chciał bym tu użyć zwrotu, którego już raz użyłem, ale twierdzenie, że jedynie " tylko ja mam rację" to zachowania niegodne człowieka wiary katolickiej. Nic to wam nie mówi?.

Zresztą czas pokaże i sami zobaczycie. :diabelek: [/fade]

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
22-07-2005 19:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Judasz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 109
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #26
 
Wojtek37 napisał(a):,,tylko ja mam rację" to zachowania niegodne człowieka wiary katolickiej. Nic to wam nie mówi?

Pogląd, że prawda zwykle leży pośrodku jest równie szkodliwe jak jedzenie nieumytych jabłek z hipermarketu. :diabelek: :diabelek: :diabelek: :diabelek: :diabelek: :diabelek: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

,,A oni podnie?li wielki krzyk, zatkali sobie uszy i rzucili si? na niego wszyscy
razem. Wyrzucili go poza miasto i kamienowali..."Dzieje Apostolskie...
22-07-2005 20:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Futrzak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 562
Dołączył: Oct 2004
Reputacja: 0
Post: #27
 
Prawda nie leży po środku, tylko leży tam, gdzie leży. Ale Wojtkowi chyba nie o to chodziło. "Wykręcasz się sianem".

If Jah is for me, tell me whom I gon' fear? No i won't fear!
22-07-2005 21:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Judasz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 109
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #28
 
Wojtek i wielu tu obecnych ma anty -Radio - Maryjne - uprzedzenie. NIe lubi tego, czego nie rozumie. Ale RRM to przyszłość Polski - jak te pokolenie młodych słuchaczy dorośnie - będzie posiew młodych pollityków katolickich. ,,Pam dał siłę swojemu ludowi".

,,A oni podnie?li wielki krzyk, zatkali sobie uszy i rzucili si? na niego wszyscy
razem. Wyrzucili go poza miasto i kamienowali..."Dzieje Apostolskie...
22-07-2005 21:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomek ptak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 258
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #29
 
A już miałem nadzieję że ta rozmowa poszła w dobrym kierunku Smutny

?WIECIE MOIM MIASTEM
POLPAK MO
IM ?YCIEM
JEZUS MOIM PANEM
23-07-2005 09:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #30
 
Judasz napisał(a):Wojtek i wielu tu obecnych ma anty -Radio - Maryjne - uprzedzenie. NIe lubi tego, czego nie rozumie. Ale RRM to przyszłość Polski - jak te pokolenie młodych słuchaczy dorośnie - będzie posiew młodych pollityków katolickich. ,,Pam dał siłę swojemu ludowi".

Po pierwsze, jak ja słuchałem RM To pewnieś jeszcze o Nim nic nie słuszał. Tak kiedyś często Go słuchałem, do momentu kiedy zaczęło siać zgorszenie na antenie. Pewnie już zapomiałeś, o liście Prymasa do O. Rydzyka. Lub jak babcie z RM za namową tejże rozgłośni, pod Kurią w Oliwie wykrzykiwało kretynizmy na Abpa Gocłowskiego, za to że śmiał zawiesić w kazaniach ks. Jankowskiego za głoszenie nauk niezgodnych z tym co głosi KRzK.

RM - samo wydaje o sobie śwoadectwo. Oczywiście nie mam nic do sfery duchowej, gdzie jest modlitwa, i ciekawe katechezy. Reszta to ściemka.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
24-07-2005 16:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów