Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Seksizm w mediach
Autor Wiadomość
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #106
 
W przypadku Alkoholizmu, muszę podzielić zdanie sempera.
Zarówno seksoholizm jak i alkoholizm są poniżające. Nie można traktować seksoholizmu jako gorszego od alkoholizmu.
Są to prawie równorzędne negatywne cechy,które trzeba negować.
Jednak warto zauważyć,jak już to chyba uczyniła Offca, że te pojęcia : seksoholizm i alkoholizm są wyrażeniami świadczącymi,że mamy do czynienia z chorobami a nie tylko z cechami negatywnymi, a w takim razie jeśli mamy choroby to trzeba je leczyć, a nie traktować jako cos przyjemnego i niegroźnego dla innych.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
10-11-2005 20:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #107
 
Meta, kwalifikujesz grzechy na mniejsze i większe (nie wiem nawet na jakiej podstawie i nie kwapiłaś się mi tego wyjaśnić),a nie istanieje w ogóle coś takiego! Tak samo jakbyś właśnie dokonała szufladkowania grzeszników na tych mniej grzesznych, bardziej grzesznych, średnio grzesznych i tych okropnych, najgorszych grzeszników. NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO! Każdy grzesznik JEST równy innemu grzesznikowi! Nie ma żadnych podziałów. Gdyby tak było, każdy człowiek miałby nierówne sznase na zbawienie się, a z tego co wiem, każdy ma RÓWNE SZANSE! To Bóg ocenia jaka jest kogoś wina, nie my!
Jeśli jest choroba, zniewolenie, uzależnienie czy jak to nazwiesz, to jakim prawem możesz mówić, że człowiek w takim stanie popełnia coś okropnego, wręcz największe zło, skoro jego umysł i serce jest wypaczone i zniewolone przez to zło i nie potrafi przez to normalnie funkcjonować???
Sam grzech jest czymś poniżającym jaki by nie był, więc nie mów, że zniewolenie seksem jest bardziej poniżające od alkoholizmu czy czegoś jeszcze innego. Każdy grzech jest poniżający - i nie jeden bardziej, drugi mniej - bo każdy grzech może doprowadzić do największej riuny człowieka czy to niemożność opamiętania się na punkcie seksu, czy kłamstwo.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
10-11-2005 22:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #108
 
TOMASZ32 napisał(a):W przypadku Alkoholizmu, muszę podzielić zdanie sempera.


Idę się upić, świat się wali.
11-11-2005 05:01
Odpowiedz cytując ten post
meta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 287
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #109
 
semper_malus napisał(a):
TOMASZ32 napisał(a):W przypadku Alkoholizmu, muszę podzielić zdanie sempera.


Idę się upić, świat się wali.
:aniol: „Dam ci piwo w zamian za Twą duszę” :jupi:

"Bóg jest wielki!"
13-11-2005 00:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #110
 
Ech piwo to mało :lol2:
13-11-2005 01:09
Odpowiedz cytując ten post
meta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 287
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #111
 
No to pewnie medialny „holizm” piwny i seksualny? :coo: :mrgreen:

"Bóg jest wielki!"
14-11-2005 10:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #112
 
No holistyczne ujęcie poruszyło jakąś strunę w mym sercu... :mrgreen:
14-11-2005 15:29
Odpowiedz cytując ten post
meta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 287
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #113
 
semper_malus napisał(a):No holistyczne ujęcie poruszyło jakąś strunę w mym sercu... :mrgreen:
wiadomo. skądinąd. = nietrudno przewidzieć :mrgreen: - a konkretnie co rozumiesz pod tym pojęciem? Może być z ujęciem w/w holizmów.

"Bóg jest wielki!"
14-11-2005 16:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #114
 
w zasadzie dobre piwo kiedy chcę i wspaniały seks z dwoma pieknymi kobietami kiedy mam ochotę- na to mógłbym sie skusic. :hm:
14-11-2005 17:06
Odpowiedz cytując ten post
meta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 287
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #115
 
Cytat:<„holizm = piwo i dwie kobiety”>
???
wiadomo, że literatura, krótko mówiąc – alternarywna, lubi słowo „holizm”, ale skoro dla pewnych osób słowo to zamyka się w pojęciu „piwo i seks”?, to jedynie wskazuje na pogląd, wg którego cały (whole) sens życia do „tego” się sprowadza. Być może taki jest cel owego tytułowego „seksizmu w mediach”. :?

"Bóg jest wielki!"
15-11-2005 10:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
NO Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 216
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #116
 
Offca, teraz to chyba jednak coś się Ciebie pomyliło ???

Cytat:Meta, kwalifikujesz grzechy na mniejsze i większe (nie wiem nawet na jakiej podstawie i nie kwapiłaś się mi tego wyjaśnić),a nie istanieje w ogóle coś takiego! Tak samo jakbyś właśnie dokonała szufladkowania grzeszników na tych mniej grzesznych, bardziej grzesznych, średnio grzesznych i tych okropnych, najgorszych grzeszników. NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO! Każdy grzesznik JEST równy innemu grzesznikowi! Nie ma żadnych podziałów. Gdyby tak było, każdy człowiek miałby nierówne sznase na zbawienie się, a z tego co wiem, każdy ma RÓWNE SZANSE! To Bóg ocenia jaka jest kogoś wina, nie my!

Śmiem twierdzić, że grzech ludobójstwa jakiego dopuścił się komendant obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu ma niec większą wagę od kradzieży jednego jabłka z sadu...

Podobnie komendant KL Oświęcim ma na sumieniu więcej grzeszków niż nastolatek, który zwędził to jabłko.

Natomiast kwestia równości wobec zbawienia jest kwestią zupełnie niezależną od wielkości grzechu ALE NIE DLATEGO, ŻE WSZYSTKIE GRZECHY MAJĄ TĄ SAMĄ WAGĘ albo, że WSZYSCY GRZESZNICY SĄ TACY SAMI, tylko dlatego, że Bóg nas tak bardzo kocha, że daje nam takie same szanse niezależnie jak bardzo nagrzeszyliśmy.

Jest to wyjaśniane w piśmie między innymi w przypowieści o robotnikach w winnicy, którzy nagrodę dostawali tą samą niezależnie od swego wkładu (zbawienie) oraz stwierdzenie, że Ci, którym Bóg więcej odpuścił, tym bardziej będą go kochać.

Niech ?yje gen Wojtek J.
15-11-2005 12:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #117
 
meta napisał(a):wiadomo, że literatura, krótko mówiąc – alternarywna, lubi słowo „holizm”, ale skoro dla pewnych osób słowo to zamyka się w pojęciu „piwo i seks”?, to jedynie wskazuje na pogląd, wg którego cały (whole) sens życia do „tego” się

Wiem czym jest holizm i prawda, że nie jestem wymagający? Jak nie wiele chcę od życia....
15-11-2005 14:59
Odpowiedz cytując ten post
meta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 287
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #118
 
semper_malus napisał(a):Wiem czym jest holizm
:^o Nie wierzę :wink:

Cytat:i prawda, że nie jestem wymagający? Jak nie wiele chcę od życia....
Też nie wierzę, a jeżeli Ty sam w to wierzysz, to po prostu jesteś ofiarą medialną. Smutny Uśmiech

"Bóg jest wielki!"
15-11-2005 18:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #119
 
meta napisał(a):Też nie wierzę, a jeżeli Ty sam w to wierzysz, to po prostu jesteś ofiarą medialną.

lepsze to niż być ofiarą chrześcjaństwa, a już od katolicyZmu wszystko jest lepsze :diabelek:
27-11-2005 00:34
Odpowiedz cytując ten post
meta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 287
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #120
 
1/ Seksizm /w najprostszym rozumieniu oznacza dyskryminację ze względu na płeć /


2/ Buczkowski A. wydaje (broszurę -345str):
„Społeczne tworzenie ciała: płeć kulturowa i płeć biologiczna”.
Wydawnictwo: TOWARZYSTWO AUTORÓW I WYDAWCÓW PRAC NAUKOWYCH UNIVERSITAS - Kraków, 2005 / ISBN: 83-242-0570-5 (9798324205706)


3/ http://www.mateusz.pl/wam/zd/45-morgalla.htm
podaje:


„feministyczny podział na płeć (sex) i rodzaj (gender)/ skądinąd logiczne rozróżnienie może być wykorzystane ideologicznie / Skoro płeć wrodzona nie determinuje naszej orientacji seksualnej, a schematy rodzajowe można swobodnie kształtować (na przykład z hetero- na homo- lub biseksualne), to w konsekwencji człowieka można ugniatać jak glinę wedle dowolnych wzorców i mód/ relatywizm wcielony. /idzie / o zmianę naszej mentalności ? ”
30-12-2005 19:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów