Ankieta: Czy modlisz się modlitwą brewiarzową ?
TAK, regularnie, wszystkie Godziny
TAK, regularnie, wybrane Godziny
TAK, nieregularnie
TAK, ale sporadycznie, okazyjnie
NIE, nie chcę, nie odpowiada mi taka forma
NIE, nie znam tej formy
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Modlitwa brewiarzowa
Autor Wiadomość
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #91
 
I jeszcze przeczytać ze zrozumieniem Szczęśliwy

Obiecałam sobie teraz na ferie zacząć sie modlić znowu regularnie LG, ale nei udało sie Smutny Spróbuje znowu po feriach Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
25-02-2006 20:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Swiderek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 264
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #92
 
Ja w czasie ferii na rekolekcjach miałam okazję na codzienną jutrznię Uśmiech brakowało mi tylko codziennego odmawiania bądź śpiewania nieszporów Smutny
Ale modlitwa ta coraz bardziej mi się podoba i coraz bardzie chcę się w nią wgłębiać Uśmiech

"Rozmy?lam nad mi?o?ci?
co ?wiat znaczy?a moc?
i ucze si? pojmowa? j?" ^_^
26-02-2006 02:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #93
 
Jak to powiedział wczoraj ksiądz w trakcie kazania - w psalmach można przejrzeć się jak w lustrze, ponieważ są pisane przez prawdziwego człowieka z krwi i kości i do tego jeszcze natchnionego przez Boga.

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
26-02-2006 10:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lola Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 595
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #94
 
jak tak przeczytałam wasze wypowiedzi to mi wróciła chęć odmawiania brewiarza Uśmiech
co prawda dysponuję tylko tym dla świeckich i żal mi że tam nie ma pełnej wersji godz czytań ale cóż, póki co nie widzę sensu kupowania czterech tomów, bo nie wiadomo na jak długo mi zapału starczy :roll:
wielki post to dobry czas na poświęcenie więcej czasu na modlitwę Uśmiech

...Alles was zählt,
ist die Verbindung zu Dir
und es wäre mein Ende,
wenn ich diese Verbindung verlier...
26-02-2006 15:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #95
 
Dzięki Oczko

Zmobilizowałaś mnie, jak zrobię takie postanowienie wielkopostne to może się w końcu uda :jupi:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
26-02-2006 15:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
GMS Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 74
Dołączył: Feb 2005
Reputacja: 0
Post: #96
 
a może ja tez spróbuje, pod wpływem waszych wypowiedzi i pomyśleć , ze rok temu po rekolekcjach ignacjańskich byłam w stanie wstawać o pół godziny wcześniej (czyli przed 6-tą Smutny ) żeby odmówić jutrznię..tak to piękna modlitwa i od razu dziń inaczej się zaczyna Uśmiech
Wszystkim życzę wytrwałości w praktykowaniu tej modlitwy
03-03-2006 11:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #97
 
dla tych, ktorzy lubia rano wstawac i nie boją się neokatechumenatu to polecam poszukać wśród znajomych kogoś z takich wspólnot i uczęszczać z nimi do kościoła na poranne laudesy - jutrznia śpiewana przez cały kościół ludzi naprawdę daje Ducha

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
06-03-2006 15:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #98
 
Słyszalam od Posłanniczki że w Konstancinie-Jeziornej [Skolimów] Odnowa rano odmawia przed mszą również LG. Całe rodziny przychodzą.

msg napisał(a):do kościoła na poranne laudesy - jutrznia śpiewana przez cały kościół ludzi naprawdę daje Ducha
od pewnego czasu sie zbieram na pójście na jutrznie do katedry.
Jak na razie sama odmawiam w akademiku.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
14-04-2007 22:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MaLvA Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 141
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #99
 
zgadzam się z czyjąś poprzednią wypowiedzią, że jest to dobra modlitwa gdy jest się ciężko zebrać w ogóle na modlitwe; czasami sama ją wtedy "wykorzystywałam" Uśmiech
choć muszę przyznać, że teraz już żadko z niej korzystam; kiedyś miałam taki zapał że i jutrznia i nieszpory były, teraz to w ramach postanowień adwentowych czy wielkopostnych
8-[
ale pewnie jeszcze nie raz będę wracać do niej... choć zrezygnowałam kiedy zauważyłam, że ją TYLKO CZYTAM... bo to nie o to chodzi...
01-06-2007 15:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #100
 
MaLvA napisał(a):choć zrezygnowałam kiedy zauważyłam, że ją TYLKO CZYTAM... bo to nie o to chodzi...
też popadałam w taki stan, pomimo uwazam ze należy odmawiać, prosić Boga aby On pokazał co dalej, dlaczego tak się dzieje...

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
01-06-2007 15:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MaLvA Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 141
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #101
 
może się jeszcze kiedyś zbiorę na coś bardziej regularnego, ale na razie nie czuję takiej potrzeby, choć muszę przyznać, że jest to świetna modlitwa, w końcu to kontakt z samym Bogiem Uśmiech
01-06-2007 19:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #102
 
Cud się stał, kupiłam sobie Brewiarz xD Taki okrojony, dla świeckich, ale to już coś Duży uśmiech Teraz będę się uczyć jak to wszystko odmawiać, bo po prostu nie mam zielonego pojęcia jak to się robi - miałam małą styczność z nim do tej pory, nie wiem niestety jak się go odmawia po kolei. A kupiłam sobie, bo mam ostatnio problemy z modlitwą i liczę na to, że brewiarz mi trochę w tym dopomoże.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
01-07-2007 18:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #103
 
Faktycznie pomaga. Ale nie jest receptą na lenistwo Język

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
01-07-2007 22:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #104
 
Annnika napisał(a):Ale nie jest receptą na lenistwo Język
Domyślam się i zastanawiam jak długo wytrzymam i jak szybko mi się zapał skończy ;P No ale mam nadzieję, że nie za szybko. W każdym razie zapoznam się z tą formą modlitwy, przez wielu jest zachwalana, więc chyba warto.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
01-07-2007 22:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
inis Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 222
Dołączył: Feb 2005
Reputacja: 0
Post: #105
 
Offca napisał(a):przez wielu jest zachwalana, więc chyba warto.
Pewnie, że warto! :mrgreen:
Ja mam brewiarz i lubię tę formę modlitwy, ale wiadomo - warto z Bogiem pogadać też w innej formie.

Offca napisał(a):zastanawiam jak długo wytrzymam i jak szybko mi się zapał skończy
Nie musisz przecież od razu odmawiać wszystkich godzin. :wink: Faktycznie, jeśli od razu byś się rzuciła na wszystkie pory dnia, to nie można wykluczyć tego, że zapał by minął. Ale nie poddawaj się i trwaj! OUśmiech
02-07-2007 09:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów