Ankieta: Czu Bóg w Twoim życiu jest na pierwszym miejscu?
TAK, On jest u mnie na pierwszym miejscu
NIE, On jest ale nie na pierwszym
Nie jest On dla mnie ważny
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co jest najważniejsze w Twoim zyciu ?
Autor Wiadomość
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #31
 
No dobra, ale czy w tym fragmencie Pisma św. chodzi o przenoszenie góry przez wiarę za sprawą Boga? Wiadomo, że Pan może tego dokonać, ale czy literalna interpretacja jest właściwa. Przecież tu nie chodzi aby pokazać, iz Bóg to może.... Ciekawe jakby każdy sobie zaczął góry przenosić? Z chęcią bym sobie jakąś przeniósł do Sulechowa Duży uśmiech Miałbym gdzie jeździc rowerem.....

:arrow: Ten post nic nie wniósł do dyskusji, ale wtrąciłem swoje pięć groszy Szczęśliwy

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
10-11-2004 20:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rasta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 443
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #32
 
Tak serio jestem ciekaw czy jesli moja wiara byla by tak mocna to zeczywiscie bym przenosil gory. Naprawde bardzo mnie to ciekawi. Albo gdzies cos jest takze napisane o braniu chyba skorpionow do reki. No to zycze poodzenia.

<>< <>< <>< <>< <>< <>< <>< <>< <><
10-11-2004 21:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #33
 
Przecież to metafora i ja sama metaforę miałam na myśli! Nie chodzi tu pewnie o dosłowne przenoszenie gór ( chociaż stwierdzenie Gregoriana bardzo mi się spodobał Duży uśmiech z tą górą w Sulechowie ), ale o tak silną wiarę, dzięki której nie byłoby dla nas nic niemożliwego. Proszę bardzo - przykład Apostołów: wyrzucanie złych duchów z ludzi, uzdrawianie i inne podobne cuda do tych, które czynił Jezus.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
10-11-2004 22:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #34
 
Dokładnie jak mówisz...... Offca :wink:

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
10-11-2004 23:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #35
 
Tak po pozatym, ze apostolowie kiedys a apostolowiedz dzis uzdrawiali, wypedzali zle duchy w imie Jezusa Chrystusa tu musieli mieli i teraz tez musza miec silna wiare.
11-11-2004 09:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomek ptak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 258
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #36
 
Tylko On i zwsze On. W krótkim czasie poraz kolejny pokazł mi że tylko w Jego ranach moje zdrowie i Jego śmierci moje życie. Gdyby nie Bóg napewno w tym momencie nie pisał bym tych słów.........

?WIECIE MOIM MIASTEM
POLPAK MO
IM ?YCIEM
JEZUS MOIM PANEM
11-11-2004 23:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #37
 
A ja wrócę na moment do początkowego pytania Duży uśmiech, pozwolicie Oczko :?:

Zaznaczyłam "Tak" jako ideał, do którego dążę. Wiem ,że często jest jednak inaczej, ale sie staram, choć to nie jest proste Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
28-08-2005 16:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ajfen Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 284
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #38
 
Moje uzasadnienie odpowiedzi na TAK:
"Będziesz miłował Pana, Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem."- To jest pierwsze i najważniejsze przykazanie w naszym życiu, a kto go nie przestrega niech zacznie. Uśmiech
PozdrawiamUśmiech

Przez u?miech do Boga :-):-):-) <><
31-08-2005 12:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aydamusek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 91
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #39
 
Gdy Bóg jest na pierwszym miejscu - wszystko jest na swoim miejscu. Dla mnie Bóg jest pierwszy. A przynajmniej staram się, aby tak było. Wychodzi różnie. Jednak chcę byćświetym. Bo święty to przyjaciel Boga. To człowiek zakochany w Bogu po uszy. No i będzioe z Bogiem na wiecznosc. A ja tak chcę. Chcę być jego przyjacielem. Chcę być w nim ciągle zakochany. I chce do nieba Duży uśmiech

[center]www.aydam.org - Serwis i Forum dla Ciebie [you][/center]
[list]JP II
Benedykt XVI
Teologia
Sekty
Poezja
Czytelnia
Rower
Kulinaria
Inne[/list:u]
05-09-2005 22:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #40
 
Ja mimo usilnego starania się by Bóg był na pierwszym miejscu mogę stwierdzić, ze jak narazie to on nie jest na nim. Napewno jest bardzo blisko tego miejsca, ale jeszcze nie jest na nim.
Wierzę jednak, ze przyjdzie czas, gdy Bóg stanie na pierwszym miejscu, bo tam jest jego miejsce w moim życiu, tym bardziej, że sam tego pragnę i wiem, że tak musi się stać, bym mógł swoje życie naprawdę oprzeć na Bogu.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
17-09-2005 00:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aydamusek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 91
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #41
 
To bez wątpienia jest proces trwający całe życie. na sczęscie w jego rwealizacji nie jesteśmy osamtnieni, bowiem Bóg dąży nam z pomocą.

[center]www.aydam.org - Serwis i Forum dla Ciebie [you][/center]
[list]JP II
Benedykt XVI
Teologia
Sekty
Poezja
Czytelnia
Rower
Kulinaria
Inne[/list:u]
17-09-2005 00:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #42
 
Tak, doświadczenie wierności Boga, jest zawsze dla mnie ogromnym przeżyciem. I za każdym razem pytam się Jego i siebie dlaczego nie potrafię postawić Go na pierwszym miejscu...

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
17-09-2005 18:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Andr2ej Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 365
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #43
 
Tomasz32 :( napisał(a):narazie to On nie jest na nim
Każdy kto dąży do świętości ma Boga na pierwszym miejscu. Oczywiście w życiu są wzloty i upadki, wszyscy grzeszymy. Najważniejsze aby zawsze do Niego powracać i tulić się w Jego ramionach. On dobrze wie że jesteśmy prochem i niczym. Św.Tereska tak pięknie opisuje to co ja nieudolnie usiłuje przekazać.

Bóg jest mi?o?ci?

Je?eli z?o nie jest napi?tnowane rozzuchwala si?.
17-09-2005 21:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #44
 
Kiedyspewien zaprzyjaźniony diakon zadał mi trzy razy jedno pytanie : co jest dla mnie najważniejsze :?: Kryterium miało byćmoje zaangażowanie emocjonalne i czasowe. Miałam zbudować piramidkę. Podałam 3 rzeczy: służba w głoszeniu Słowa, rodzina, nauka.

Oblałam.

Powinno być 3x Bóg. Bo tak zawarte jest wszystko.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
17-09-2005 22:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #45
 
A to pech Anniko, ale człowiek uczy się na błędach, może nie wszyscy, ale mądrzy napewno tak. Czy wyciągnęłaś z tego wnioski?

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
20-09-2005 22:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów