Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
To nie jest facet dla ciebie...
Autor Wiadomość
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #16
 
W sumie to się z tobą zgadzam Darth, ale z kolei od wielu kobiet, to jest chyba ważne, że to kobiety tak uważały, że jednak jeżeli już ktoś ma mieć gorsze wykształcenie, to niech to będzie kobieta :-k Nawet nie potrafię przytoczyć tłumaczenia takich poglądów, no ale tak często słyszałem...

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
14-02-2006 15:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 705
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #17
 
DARTH_HELMUTH napisał(a):w moim przypadku został popełniony właśnie podobny "mezalians" - bo ja jestem mgr fizyki, a moja żona nie skończyła szkoły średniej.
Mezalians to nie tylko wyksztalcenie ale pochodzenie. Bardzo wazne jest skad pochodzimy, z jakiego kraju, kolor skory, religia jaka wyznajemy, srodowisko w jakim wyroslismy....

Prosimy Ci?, Panie Bo?e, niech w niebie wspiera nas modlitwa twojej m?czennicy Pauliny, aby zawsze wspomaga?o nas or?downictwo tej, któr? na ziemi otaczamy wielk? czci?. Amen.
14-02-2006 20:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #18
 
Tak, w rodzinie mojej żony pojawił się teraz problem, ponieważ jedna z sióstr mieszkająca w USA związała się z Murzynem i co ona się teraz nasłuchuje od swojego ojca o traktowaniu kobiet przez Murzynów etc. etc. aż mi szkoda dziewczyny, pomijam już różnice w wykształceniu, bo one jakby sa mniej eksponowane w dyskusjach niż kolor skóry :-k

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
15-02-2006 02:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #19
 
ot i taka buraczana przaśność. Jako prosty robol sezonowy wdałem się w stosunki z córą straszliwie dzianych dzianych Niemiaszków - cóż nie powiem jej ojciec był wporządku, ale z matką był problem - bardzo nie lubiła Polaków (eufemizm), w jej opini byłem pijakiem, złodziejem i brudasem, zgrzytała kłami jak tylko mnie zobaczyła, normalnie zołza wredna coś między Dulską, archetypem teściowej z kawałem, a Hitlerem (z przewagą tego ostatniego) równie miło było z nią obcować co z chorym na dżumę wściekłym zagnanym w kąt szczurem.

Jako, że dla kobiety jestem w stanie wiele poświęcić, nawet część godności i miłości własnej, na uszczyplwości, złośliwości (i obelgi) reagowałem uśmiechami szerokimi jak banan, no i rzecz jasna starałem się być wobec niej szarmancki niczym przedwojenna inteligencja - w końcu nie zdzierżyłem i kobiecinie co miała około 40 i była naprawdę zadbana, zaczałem komplementa prawić jak pięknie wygląda jak na swój wiek i że nigdy bym jej nie dał 65 lat, i jaką uroczą jest babcią . Przestała się nade mną pastwić dopiero jak kiedyś targając wielką walizę (już to szykując się na jakiś wyjazd) zapytałem się czy nie pomóc jej z tą piękną i gustowną kosmetyczką (wiadomo kultura obliż).

Trzeba być asertywnym jak to mawiają, ale grunt to świadomość iż wiążemy się z osobą, a jej środowisko to tylko tło- raz ładne i przyjemne , raz syfiaste ale nie powinno przesłaniać I planu. Nieprawdaz?
15-02-2006 04:54
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #20
 
No właśnie, te stereotypy są straszne po prostu... Smutny

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
15-02-2006 16:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #21
 
Ale cóż poradzić, jak są ludzie, którzy dzięki temu czują się bezpiecznie...

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
15-02-2006 16:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #22
 
Ja z kolei nie lubię Niemców jeśli już mowa o uprzedzeniach :hm: Wcale nie dlatego, że kojarzą mi się z Hitlerem i holocaustem, ale mój wujek wyjechał z rodziną dawno temu do Niemiec i taki cham się z niego zrobił, że trudno to sobie wyobrazić. Zaślepiony kasą, nic więcej chyba go nie obchodzi. Gbur się z niego zrobił jakich mało :/

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
15-02-2006 16:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 705
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #23
 
semper_malus napisał(a):Jako prosty robol sezonowy wdałem się w stosunki z córą straszliwie dzianych dzianych Niemiaszków - cóż nie powiem jej ojciec był wporządku, ale z matką był problem
Pieniadze jeszcze o niczym nie swiadcza, to rzecz nabyta. Moze malzenstwo tego Niemca to mezalians.
15-02-2006 16:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #24
 
Odniosłem wrażenie, że to kasa (facet) pożeniona ze zubożałą szlachtą (Dulska).
15-02-2006 22:40
Odpowiedz cytując ten post
Ela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 705
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #25
 
semper_malus napisał(a):Odniosłem wrażenie, że to kasa (facet) pożeniona ze zubożałą szlachtą (Dulska).

Czyli tutaj nawet nie mozna powiedziec ze "pieniadze ksztaltuja swiadomosc".
17-02-2006 13:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #26
 
Nie wiem, ale nigdy nie odczułem na sobie tyle skondensowanej, bezinteresownej nienawiści.
17-02-2006 15:23
Odpowiedz cytując ten post
Ela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 705
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #27
 
semper_malus napisał(a):Nie wiem, ale nigdy nie odczułem na sobie tyle skondensowanej, bezinteresownej nienawiści.
A czy wyciagnoles z tego jakis wniosek?
17-02-2006 15:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #28
 
Ela napisał(a):A czy wyciagnoles z tego jakis wniosek?

Tak- nie warto nadstawiać drugiego policzka, bo można wypluć zęby. Trzeba kąsać- cóż taki świat, tacy ludzie na nim. Generalnie sprawa jest zamknięta.
17-02-2006 15:49
Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #29
 
wracajac do tematu.

czy ludzie pochodzacy z zupelnie innych kultur maja szanse na udany zwiazek?

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
02-02-2007 23:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #30
 
Julia napisał(a):czy ludzie pochodzacy z zupelnie innych kultur maja szanse na udany zwiazek?
szansa zawsze jest.Tylko chodzi o kwestie stworzenia wspólnoty, zrozumienia siebie Uśmiech
Ważna kwestia uzgodnienia ważnych kwestii na początku związku aby później nie było nieporozumień.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
03-02-2007 01:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów