Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
www.przeznaczeni.pl
Autor Wiadomość
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #31
 
Annnika napisał(a):Szukasz swojego przeznaczenia , Daidoss Myśłałam, że znalazłeś A tak dobrze się zapowiadało...
Nie spokojnie. Zaznaczyłem przy rejestracji kim jestem i co szukam tutaj. To czysta ciekawość, aby zebrac info o portalu.
01-11-2005 22:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #32
 
Żartowałam, głuptasie :mrgreen: Ale to o wartościach chrzescijańskich to faktycznie ważne Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
01-11-2005 23:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #33
 
A dzisiaj portal gazeta.pl podaje coś takiego:

Cytat:Matrymonialne biura dla katolików

Katarzyna Wiśniewska 08-11-2005, ostatnia aktualizacja 08-11-2005 12:28

"Jeśli czekasz właśnie na tę jedyną osobę w życiu, którą Bóg Ci przeznaczył, przeczytaj informacje o naszej Strefie i przyłącz się" - tak reklamuje się katolickie internetowe biuro matrymonialne. Portale tego typu, popularne w USA, w Polsce są nowością.

Jak znaleźć partnera wyznającego te same wartości?

Twórcy biur chcą kojarzyć pary kierujące się tym samym - chrześcijańskim - systemem wartości. Podkreślają, że inspiracją jest dla nich nauka Kościoła. Bydgoskie Centrum Kojarzenia Małżeństw nosi nawet nazwę "Miłość i odpowiedzialność" (tytuł jednej z papieskich książek).

- Ludzie żyją w coraz większym tempie i często ani się obejrzą, a wszyscy wokół pozakładali już rodziny - mówi Krzysztof Kraśniewski, specjalista nauk o rodzinie, twórca portalu. - Nasze centrum traktuję jako znak czasu, ale też jako próbę przełamania stereotypu instytucji matrymonialnych, które są obciążone negatywną konotacją. Nawiązuje się często relacje czysto towarzyskie, bywają oferty o nienajczystszych intencjach. Nasza inicjatywa odnosi się do najlepszych źródeł, jakim jest niewątpliwie nauczanie Jana Pawła II nazywanego też Papieżem rodziny.

Żeby znaleźć swoją drugą połowę, trzeba wypełnić 12-stronicową ankietę. Pytania o wzrost, wagę i kolor oczu to matrymonialny standard. Dalej trzeba jednak zamieścić informację o swoim wyznaniu, do wyboru z zamieszczonych poniżej (katolik, prawosławny, protestant). - Ludzie sami dokonują wyborów. Nie chcemy jednak brać odpowiedzialności za to, że kojarzylibyśmy ludzi diametralnie różniących się światopoglądem. Przez kolejne drzwi przechodzą ci, którzy mają ten sam system wartości - tłumaczy Kraśniewski.

Bydgoskiemu centrum patronują salezjanie, którzy sami podsunęli pomysł jego utworzenia. W działalność innego portalu Przeznaczeni.pl - Strefa Ludzi z Wartościami również zaangażowani są księża.

- Znam wiele wspaniałych ludzi, którzy pragną założyć rodzinę. Czas leci, a nie znajdują partnera. Jako ksiądz zawsze marzyłem, żeby im pomóc. Nie mam wątpliwości, że za niedługo serwis zaowocuje wspaniałymi rodzinami - pisze w jego portalu ks. dr Stefan Moszoro-Dąbrowski. Strefę stworzyła trójka dwudziestoparolatków, zaangażowanych katolików. - W 2004 r. znalazłem w internecie amerykański serwis dla niezamężnych/nieżonatych katolików i zobaczyłem, jak wiele owoców on przyniósł. Pomyślałem: czemu nie w Polsce? - wyjaśnia Maciej Koper, menedżer portalu. Żeby zarejestrować się w Strefie, trzeba odpowiedzieć twierdząco na kilka pytań, m.in. Czy chcesz i możesz zawrzeć małżeństwo w Kościele katolickim? Czy przyjmujesz nauczanie Kościoła katolickiego bez żadnych wyjątków?

- Mam nadzieję, że pomożemy wielu ludziom w dokonaniu właściwego wyboru, choćby to miało być życie samotne. Bo przecież chodzi nie tylko o samą techniczną sprawę znalezienia męża czy żony, lecz także o pomyślne ukierunkowanie całego życia - mówi Krzysztof Kraśniewski.

źródło: gazeta.pl

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
08-11-2005 13:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
autori Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Nov 2008
Reputacja: 0
Post: #34
odp: www.przeznaczeni.pl
Podobny portal na www.malzenstwo.com
06-05-2009 02:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów