Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Feministki występują przeciwko małżeństwu
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #61
 
Znalezione w sieci komentarze n/t feminizmu i jednej z orędowniczek tegoż ruchu wyzwoleniowego skłania do przemyśleń. Ta kobieta bije chyba wszelkie rekordy głupoty :zmieszany:

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
19-12-2006 18:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #62
 
Cytat:Kazimiera Szczuka reprezentuje dość głupawą ideologię, która głosi – upraszczając nieco – że różnice między płciami nie są efektem uwarunkowań biologicznych, ale społecznych i kulturowych.
To jest lepsze niż rewelacje Giertycha nt. teorii ewolucji! :hahaha:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
19-12-2006 23:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #63
 
Offca napisał(a):
Cytat:Kazimiera Szczuka reprezentuje dość głupawą ideologię, która głosi – upraszczając nieco – że różnice między płciami nie są efektem uwarunkowań biologicznych, ale społecznych i kulturowych.
To jest lepsze niż rewelacje Giertycha nt. teorii ewolucji! :hahaha:
Czyli w dużym uproszczeniu prawdą będzie, jeśli ktos powie, że kobieta od faceta różni się tym, iż ta pierwsza używa podpasek na przykład.
Ale pojawia się pewien problem: znam panów, którzy ich używają :mrgreen:
To może facet to po prostu nie wyrośnięta kobieta?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
20-12-2006 01:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #64
 
W tej tendencji powiedziałabym że raczej wyrośnięte dziecko :mrgreen:

A co do pani Szczuki... jej nazwisko kojarzy mi się z czasownikiem "szczuć" i idealnie do niej pasuje...

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
20-12-2006 13:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #65
 
Feministki starają się chyba zlikwidować w ogóle pojęcie płci. Najlepiej jak wszyscy będą obojnakami i będzie najsprawiedliwej ;P
A tak na poważnie mówiąc, aż się na głowie włos jeży, do czego ludzie są zdolni, żeby potwierdzić swoje poglądy i idelogie. Nawet do tego, żeby przeinaczać rzeczywiste fakty, czy wywracać do góry nogami naturę, mimo, że ów rzeczywiste fakty, są tak rzeczywiste, prawdziwe, udowodnione, oczywiste i nie wiem co jeszcze, że naprawdę trzeba być idiotą, żeby jeszcze starać się ludziom wkręcić twierdzenie, że jest inaczej! #-o

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
20-12-2006 13:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daisy Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,033
Dołączył: Nov 2004
Reputacja: 0
Post: #66
 
Offca napisał(a):chyba zlikwidować w ogóle pojęcie płci. Najlepiej jak wszyscy będą obojnakami i będzie najsprawiedliwej
:lol2: Offieczka to stwierdzenie jest na 5+. Dla mnie feminizm to jest takie kobiece powiedzenie, "ja sama, ja sama!" Wiecie co mnie najbardziej u niech w zachowaniu smieszy? Najpierw gadają, że co to one nie potrzafią, facet im nie jest potrzeby... a jak przyjdzie starość o nawet im nie będzie miał kto kubk z woda podać :/ pewna pani u mnie w rodzinie tez twierdziła, że jej facet nie jest potrzebny ](*,) została starą panna i tersaz marudzi, że nic nie może zrobić bo nie ma sił... i na co jej to wyszło?... bo na dobre na pewno nie!!
21-12-2006 13:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #67
 
U nas w Polsce tak naprawdę NIE MA feminizmu!
Polki określając się jako "feministki" "robia się" na Szczukę i programowo zieją nienawiścią do wszytskiego co "męskie", "rodzinne", "tradycyjne".
Feminizm to emancypacja, RÓWNOUPRAWNIENIE - czyli RÓWNE PRAWA dla obydwu płci - czyli na przykład obowiązkowa służba wojskowa, likwidacja urlopów wychowawczych itp. Z tego co można wydumać z deklaracji naszych rodzimych "feministek" - wynika, że dążą one do dominacji płci pieknej w życiu, "zeszmacenia" mężczyzn, zamienienia ich w "niewolników", "zabójstwo" tradycyjnego modelu rodziny co jest przecież zaprzeczeniem równouprawnienia. Ale tego jakoś nasze panie "feministki" nie dostrzegają...

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
02-01-2007 10:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #68
 
"Równe prawa" (w znaczeniu "sprawiedliwe") powinny zaś polegać na uznaniu naturalnych predyspozycji i zdolności zarówno mężczyzny jak i kobiety.
Podsumowując - to, co napisałeś prawdziwy "feminizm" skierowany ku dobru samej kobiety propaguje .. Kościół Katolicki .... :roll:

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
02-01-2007 18:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #69
 
ddv napisał(a):"Równe prawa" (w znaczeniu "sprawiedliwe") powinny zaś polegać na uznaniu naturalnych predyspozycji i zdolności zarówno mężczyzny jak i kobiety.
Otóż te właśnie naturalne predyspozycje co do płci są odrzucane przez feministki. One najchętniej to by chciały, żeby nie było czegoś takiego jak podział na płeć, bo uważają, że kobiety doskonale poradzą sobie we wszystkim, z czym radzą sobie mężczyźni, czy to jeśli chodzi o ciężką pracę fizyczną, czy umysłową. Owszem, kobieta pewnie i mogłaby harować jako górnik, murarz, budowlaniec, projektant skomplikowanych maszyn... Tylko po co? No chyba, że spełniałoby to jej autentyczną satysfakcję, a nie w celu pokazania, że wcale nie jest gorsza od mężczyzn (bo o to właśnie chodzi feministkom, pokazanie się, że są we wszystkim tak samo dobre jak mężczyźni). A to oczywiście g. prawda, z przyczyn czysto naturalnych - fizycznych predyspozycji chociażby. Wiadomo, że kobieta z natury jest słabsza fizycznie i nie byłaby w stanie fizycznie harować przez całe życie, jak mężczyzna. Bardzo mocny odbiłoby się to na jej zdrowiu i kondycji.
Feministki często chcą zrobić coś wbrew naturze kobiety. Choć z drugiej strony po części walczą z pewnymi stereotypami i moim zdaniem słusznie. Walczą ze stereotypem kobiety jako kury domowej. Że kobieta tylko do tego się nadaje i że jej miejsce jest wyłącznie w kuchni i przy dzieciach, że nie ma prawa spełniać się zawodowo itp. Z tym bym się w sam raz nawet zgodziła, bo są kobiety, którym odpowiada życie kury domowej, są takie, które łączą całkiem nieźle obowiązki domowe z zawodowymi, a są takie, które skupiają się wyłącznie na karierze zawodowej. Ale dyskretne szerzenie w mediach stereotypu, że światem kobiety jest wyłącznie jej dom i kuchnia, to już lekka przesada.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
02-01-2007 19:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #70
 
Offca napisał(a):Ale dyskretne szerzenie w mediach stereotypu, że światem kobiety jest wyłącznie jej dom i kuchnia, to już lekka przesada.
Za czasów Bismarcka krążyła obiegowa opinia, iż kobieta powinna centralizowac swe życie wokół 3xK:
  1. Kinder
  2. Kirchen
  3. Kitchen

I była w tym jakaś słuszność, myślę...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
03-01-2007 01:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #71
 
Taa....
A za jeszcze nieco wcześniejszych czasów to mężczyzna aktywnie współuczestniczył w wychowaniu dzieci i zajmował się domem ...
Dopiero XIX wieczna "indriustralizacja" zachwiała tą idyllą ...

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
03-01-2007 01:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #72
 
Ks.Marek napisał(a):Za czasów Bismarcka krążyła obiegowa opinia, iż kobieta powinna centralizowac swe życie wokół 3xK:



Kinder

Kirchen

Kitchen


I była w tym jakaś słuszność, myślę...

Nie tylko za Ottona von Bismarcka.
Również uważam że w pewnym stopniu ta opinia jest odzwierciedleniem roli kobiety.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
03-01-2007 01:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daisy Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,033
Dołączył: Nov 2004
Reputacja: 0
Post: #73
 
Offca napisał(a):budowlaniec, projektant skomplikowanych maszyn..
yyy ja to robie Szczęśliwy
Cytat:Za czasów Bismarcka krążyła obiegowa opinia, iż kobieta powinna centralizowac swe życie wokół 3xK:


1. Kinder
2. Kirchen
3. Kitchen


I była w tym jakaś słuszność, myślę...
ok wszystko sie zgadza, ale kobieta mam prawo do czegoś wiecej. Ja nie poto kończe ciężkie studia, żęby potem siedzieć przy garach :? owszem dla męża i dzieci bym dużo poświęciła... ale! czy wszystko? :-k
03-01-2007 07:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #74
 
Za czasów Bismarcka... Heh... Trochę to dawno było...
Ja też nie kończę studiów by siedzieć zamknięta na 4 spusty w domu z dziećmi i przy garach, bo komuś się wydaje, że kobieta więcej praw nie ma jak tylko pranie, sprzątanie, gotowanie, zajmowanie się dziećmi. Nie dzięki!

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
03-01-2007 13:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #75
 
Kinder, Küche, Kirche - taka mała prostowanka :mrgreen: ( Kitchen to po angielsku :krzywy: )

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
03-01-2007 22:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów