Ankieta: Czy wierzysz w cuda Eucharystyczne?
Tak, wierzę
Nie, nie wierzę
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cuda Eucharystyczne - czy rzeczywiście miały i mają miejsce?
Autor Wiadomość
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #16
 
No, największym cudem Eucharystycznym jest Przemienienie Duży uśmiech

Ale czytałam gdzieś o takim cudzie Eucharystycznym, gdzie wino przemieniło się w grudki zakrzepłej krwi, a chociaż by yróżnej wielkości, to miały identyczną wagę; czyli w każdej cząstce jest "taka sama ilość Chrystusa"

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
17-09-2005 21:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #17
 
Ojciec Pacyfik podał ciekawy link do wydawnictwa "Nasza Arka, króry ja prenumeruję i tam jest kilka przykładów podanych, bardzo ciekawych zresztą. Przypominam go ponownie, warto zajrzeć.



http://www.nasza-arka.pl/2002/numer.php?numer=6

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
19-09-2005 23:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #18
 
krzysiek_enoch napisał(a):Nie wierzę, że są to Boże cuda.
Nigdy tego nie widziałem, ale jeśli rzeczywiście mają miejsce, to wierzę, że są inspirowane przez Diabła.

Niekiedy nie można spokojnie porozmawiać o normalnych rzeczach tylko trzeba wysłuchiwać jakiś dziwnych zarzutów. Niestety ta wypowiedź z ekumenizmemem nie ma nic wspólnego a głęboko wierze, że jedność chrześcijan to działanie Ducha Świętego.

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
21-09-2005 12:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #19
 
Cytat:krzysiek_enoch napisał/a:
Nie wierzę, że są to Boże cuda.
Nigdy tego nie widziałem, ale jeśli rzeczywiście mają miejsce, to wierzę, że są inspirowane przez Diabła.

O taaaak... Jezus też czynił cuda inspirowany przez diabła :lol2: Nawet Mu to zarzucano, ale jakoś się tym nie przejął. I dobrze Uśmiech Błogosławieni, którzy nie widzieli a uwierzyli :aniol:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
21-09-2005 12:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #20
 
Jeśli masz wątpliwości Krzysztofie co do cudów Eucharystycznych, to poczytaj sobie link, który podał o. Pacyfik lub ten poniżej, który także dotyczy tego tematu. Kliknij tutaj i sobie poczytaj.

Cuda Eucharystyczne

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
23-09-2005 16:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #21
 
Gregoriano napisał(a):
krzysiek_enoch napisał(a):Nie wierzę, że są to Boże cuda.
Nigdy tego nie widziałem, ale jeśli rzeczywiście mają miejsce, to wierzę, że są inspirowane przez Diabła.

Niekiedy nie można spokojnie porozmawiać o normalnych rzeczach tylko trzeba wysłuchiwać jakiś dziwnych zarzutów. Niestety ta wypowiedź z ekumenizmemem nie ma nic wspólnego a głęboko wierze, że jedność chrześcijan to działanie Ducha Świętego.

Sorki, ale ja tylko wypowiedziałem zdanie o tym, co sądzę o tzw. cudach eurcharystycznych. Czy ja twierdzę, że Ty jestes taki lub inny?

[ Dodano: Pią 23 Wrz, 2005 16:32 ]
TOMASZ32 napisał(a):Jeśli masz wątpliwości Krzysztofie co do cudów Eucharystycznych, to poczytaj sobie link, który podał o. Pacyfik lub ten poniżej, który także dotyczy tego tematu. Kliknij tutaj i sobie poczytaj.

Cuda Eucharystyczne

Pozdrawiam
Poczytałem.
Nie widzę tam żadnych odniesień do wersetów Biblii. Nie uważam więc tego zjawisa za Biblijne a tym samym wiarygodne.

[ Dodano: Pią 23 Wrz, 2005 16:34 ]
Offca napisał(a):
Cytat:krzysiek_enoch napisał/a:
Nie wierzę, że są to Boże cuda.
Nigdy tego nie widziałem, ale jeśli rzeczywiście mają miejsce, to wierzę, że są inspirowane przez Diabła.

O taaaak... Jezus też czynił cuda inspirowany przez diabła :lol2: Nawet Mu to zarzucano, ale jakoś się tym nie przejął. I dobrze Uśmiech Błogosławieni, którzy nie widzieli a uwierzyli :aniol:
O tak błogosławieni :!:
ale chyba nie jest nigdzie napisane, że ci, którzy wierzą w tzw. cuda eucharystyczne

http://www.truthortradition.com/polish/
http://www.kalwin.info/
1509-2009: 500-lecie urodzin Jana Kalwina
23-09-2005 16:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #22
 
Dlaczego uważasz, ze takie cuda są inspirowane przez diabła, myślisz, ze tylko on moze takie cuda czynić? I w jakim celu miałby to robić? Znając jego podstępność to starałby się zwieść ludzi a nie zachęcać do wiary w Boga.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
23-09-2005 16:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #23
 
TOMASZ32 napisał(a):Dlaczego uważasz, ze takie cuda są inspirowane przez diabła, myślisz, ze tylko on moze takie cuda czynić? I w jakim celu miałby to robić? Znając jego podstępność to starałby się zwieść ludzi a nie zachęcać do wiary w Boga.
Jaki związek ma tajemnicze zjawisko rzekomej tzw. transsubstancjacji (cokolwiek to znaczy) z Biblijnymi czcicielami, których szuka Ojciec, a którzy czczą Go w Duchu i w Prawdzie :?:

http://www.truthortradition.com/polish/
http://www.kalwin.info/
1509-2009: 500-lecie urodzin Jana Kalwina
23-09-2005 16:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #24
 
No a co? Jezus nie powiedział przypadkiem, że będzie obecny pod chlebem i winem? Nie powiedział, że ci, co Go będą spożywać będą mieli życie wieczne, a właściwie to dosłownie cytuję "MAJĄ życie wieczne"??? Powiedział, ale zapewne według tych, co odczytują Pismo Święte dla swego właśnego pożytku, nie Eucharystię miał na myśli tylko co innego. Ciekawe co tym razem wymyślisz :krzywy:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
23-09-2005 16:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #25
 
Dlaczeko Krzysztofie nie odpowiadasz na zadane ci pytanie, tylko szukasz nie wiadomo czego?

Przecież to pytanie raczej jest bardzo proste do zrozumienia?

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
23-09-2005 17:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #26
 
TOMASZ32 napisał(a):Dlaczego uważasz, ze takie cuda są inspirowane przez diabła,
Ponieważ nasz Pan zapowiedział, że na świecie będą się dziać cuda i znaki, inspirowane przez Diabła, które maja zwieść "jeżeli to mozliwe i wybranych". Dlatego jestem ostrozny i odrzucam zdecydowanie, to, co ma "choćby pozór zła".

TOMASZ32 napisał(a):myślisz, ze tylko on moze takie cuda czynić?
Oczywiście, że Bóg może czynic duzo większe cuda.

TOMASZ32 napisał(a):I w jakim celu miałby to robić?
W takim celu, aby odwrócic uwagę ludzi od rzeczywistego Mesjasza, który króluje teraz obok Ojca w niebie i zwrócić ich wzrok na przedmioty materialne, które podobnie jak cielec pod Górą Synaj maja byc substytutami Boga.

TOMASZ32 napisał(a):Znając jego podstępność to starałby się zwieść ludzi a nie zachęcać do wiary w Boga.
Myślę, że Diabeł zachęca do swojej wersji wiary, która niekoniecznie zgadza się z Bożą wersją.

[ Dodano: Pią 23 Wrz, 2005 17:11 ]
Offca napisał(a):No a co? Jezus nie powiedział przypadkiem, że będzie obecny pod chlebem i winem?
Offco, otwórz Biblię i wskaż mi gdzie tak jest napisane.

http://www.truthortradition.com/polish/
http://www.kalwin.info/
1509-2009: 500-lecie urodzin Jana Kalwina
23-09-2005 17:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #27
 
Widzę człowieku, ze nie czytałeś tego co ci podałem w linku, moze najpierw to przeczytaj, a później pogadamy. Myślę, ze do momentu, gdy tego nie przeczytasz, trudno będzie ci to zrozumieć, a nie chciałbym tu pakować tasiemcowych informacji, ale jeśli będzie to konieczne to zamieszcze je tutaj. To co tam jest zawarte, jest opisane przez księdza, a nie przez osobę świecką. Czy księży także traktujesz jako wysłanników diabła?

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
23-09-2005 17:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #28
 
Cytat:Offco, otwórz Biblię i wskaż mi gdzie tak jest napisane.

Wiesz co, już mi się nawet nie chce. Ja podam fragment, a Ty i tak go do swoich "potrzeb" dostosujesz. Zbędne są moje wysiłki. Nie chcesz wierzyć, nie wierz. Powiedz mi tylko czy przyjmujesz Jezusa i jak! 8-[

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
23-09-2005 20:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aslan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #29
 
TOMASZ32 napisał(a):W takim celu, aby odwrócic uwagę ludzi od rzeczywistego Mesjasza, który króluje teraz obok Ojca w niebie i zwrócić ich wzrok na przedmioty materialne, które podobnie jak cielec pod Górą Synaj maja byc substytutami Boga.

widzisz, działanie szatana jest w gruncie rzeczy skierowane nie ku temu aby ludzie uwierzyli, że Boga nie ma, ale przeciwko temu, że szatan istnieje. inymi słowy, szatan zaprzecza, że istnieje.

i wątpię, czy szatan mógłby dawać dobre znaki, które zamiast odciągać, przyciągają ludzi do Chrystusa, a takim niewątpliwie znakiem jest Eucharystia. realnym znakiem Bóżej obecności.

krzysiek_enoch napisał(a):Dlatego jestem ostrozny i odrzucam zdecydowanie, to, co ma "choćby pozór zła".

tutaj natomiast kryje się wielki paradoks i nieścisłość, w kontekście cytatu przez Ciebie komentowanego- w Biblii też możesz się doszukać śladów zła na siłę: już nawet nie będę podawał przykładów, popatrz sobie na dyskusje z semper_malusem, czy z Pablo.
więc nie możesz tak twierdzić, że wszystko, co ma pozór zła, jest złe. jako chrześcijanin masz obowiązek nie wystrzegac się zła, ale ze złem walczyć!

Wydoby? mnie z do?u zag?ady
i z ka?u?y b?ota,
a stopy moje postawi? na skale
i umocni? moje kroki.
I w?o?y? w moje usta ?piew nowy,
pie?? dla naszego Boga.
Ps. 40
23-09-2005 22:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #30
 
TOMASZ32 napisał(a):Czy księży także traktujesz jako wysłanników diabła?
O so chozi :?: :shock:

[ Dodano: Pią 23 Wrz, 2005 22:47 ]
Offca napisał(a):
Cytat:Offco, otwórz Biblię i wskaż mi gdzie tak jest napisane.

Wiesz co, już mi się nawet nie chce. Ja podam fragment, a Ty i tak go do swoich "potrzeb" dostosujesz.
Podaj taki fragment, który będzie jednoznaczny i oczywisty.

Offca napisał(a):Zbędne są moje wysiłki.
Żaden wysiłek czytania Biblii nie jest zbędny. :jupi:

Offca napisał(a):Powiedz mi tylko czy przyjmujesz Jezusa i jak! 8-[
Co rozumiesz przez słowo "przyjmujesz" :?:

http://www.truthortradition.com/polish/
http://www.kalwin.info/
1509-2009: 500-lecie urodzin Jana Kalwina
23-09-2005 22:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów