Ankieta: Czy wierzysz w cuda Eucharystyczne?
Tak, wierzę
Nie, nie wierzę
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cuda Eucharystyczne - czy rzeczywiście miały i mają miejsce?
Autor Wiadomość
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #31
 
krzysiek_enoch napisał(a):Sorki, ale ja tylko wypowiedziałem zdanie o tym, co sądzę o tzw. cudach eurcharystycznych. Czy ja twierdzę, że Ty jestes taki lub inny?

Tylko z innych twoich wypowiedzi jasno wynika, że odrzucasz wogóle Eucharystię. Jeśli dla nas to jest coś najważniejszego to wymaga troche taktu a nie od razu z grubej rury. Można przecież inaczej dyskutować.

Stąd moja reakcja. Myśle, że mnie rozumiesz :roll: :wink: Mam obawy czy aby nie utożsamiasz samej Eucharystii z działaniem Złego :roll: Może się mylę...

Co do cudów. Powinniśmy akurat tutaj zacząc od owoców a nie od wniosków co jak mi się wydaje zrobiłeś. Zbadać wszechstronie dane zjawisko. Jednak twoja teologia chyba za bardzo ci na to nie pozwala stąd coś zakładasz z góry. Przecież nie będe zakładał fałszywości cudów które miały miejsce np. we wspólnocie protestanckiej tylko dlatego, że to protestanci. Chyba idziesz za daleko :!:

krzysiek_enoch napisał(a):Offca napisał/a:
Cytat:
Offco, otwórz Biblię i wskaż mi gdzie tak jest napisane.


Wiesz co, już mi się nawet nie chce. Ja podam fragment, a Ty i tak go do swoich "potrzeb" dostosujesz.
Podaj taki fragment, który będzie jednoznaczny i oczywisty.

Wybacczie ale to dyskusja o cudach. Natura Eucharystii już ma swoje miejscetutaj!

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
23-09-2005 23:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #32
 
krzysiek_enoch napisał:

Cytat:O so chozi

A o co ma chodzić? Zadałem ci pytanie a ty na nie nie odpowiedziałeś i sam pytasz o co chodzi?

Napisałem ci byś przeczytał ten tekst, jeśli masz wątpliwości co do Cudów Eucharystycznych. Tekst jest napisany przez księdza,ale skoro napisałeś, że :

Cytat:Nie wierzę, że są to Boże cuda.
Nigdy tego nie widziałem, ale jeśli rzeczywiście mają miejsce, to wierzę, że są inspirowane przez Diabła.

dlatego zadałem ci pytanie, czy księży uważasz za takich wysłanników diabła? - ale możesz na to pytanie odpowiedzieć po przeczytaniu tego tekstu, tak było by najlepiej, wiedząc co Kościól na ten temat myśli. Ale oczywiście zrobisz, jak będziesz chciał, tylko wtedy nie pisz takich bredni, jak ten twój cytat zamieszczony powyżej.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
23-09-2005 23:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #33
 
TOMASZ32 napisał(a):o co ma chodzić? Zadałem ci pytanie a ty na nie nie odpowiedziałeś i sam pytasz o co chodzi?
OK OK w porządku. Załapałem. :oops:
Przeczytałem dość uważnie ten tekst (o. Posackiego SJ). No cóż - autor używa tam dość trudnych słów Uśmiech
Cytat:Jezus jest realnie obecny we Mszy św. nie dlatego, że takie są prawa konieczności, wynikające z zasad wspomnianej materializacji duchowości. Jest to tajemnica wolności i miłości Boga. Należy w to wierzyć, należy zaufać Bogu, który sam nam objawił taki rodzaj swojej obecności (por. 1Kor 11,24n).
Cytat:24 A podziękowawszy, złamał i rzekł: Bierzcie, jedzcie; to jest ciało moje, które za was bywa łamane; to czyńcie na pamiątkę moję.
25 Także i kielich, gdy było po wieczerzy mówiąc: Ten kielich jest nowy testament we krwi mojej; to czyńcie, ilekroć pić będziecie, na pamiątkę moję
Hmm, czy aby na pewno w słowach Chrystusa chodzi tutaj o zaznaczenie "rodzaju swojej obecności" :?:
Słowa te zawsze rozumiałem jako przenośnię oznaczającą wiarę w Jezusa.

http://www.truthortradition.com/polish/
http://www.kalwin.info/
1509-2009: 500-lecie urodzin Jana Kalwina
23-09-2005 23:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #34
 
krzysiek_enoch napisał(a):
TOMASZ32 napisał(a):o co ma chodzić? Zadałem ci pytanie a ty na nie nie odpowiedziałeś i sam pytasz o co chodzi?
OK OK w porządku. Załapałem. :oops:
Przeczytałem dość uważnie ten tekst (o. Posackiego SJ). No cóż - autor używa tam dość trudnych słów Uśmiech
Cytat:Jezus jest realnie obecny we Mszy św. nie dlatego, że takie są prawa konieczności, wynikające z zasad wspomnianej materializacji duchowości. Jest to tajemnica wolności i miłości Boga. Należy w to wierzyć, należy zaufać Bogu, który sam nam objawił taki rodzaj swojej obecności (por. 1Kor 11,24n).
Cytat:24 A podziękowawszy, złamał i rzekł: Bierzcie, jedzcie; to jest ciało moje, które za was bywa łamane; to czyńcie na pamiątkę moję.
25 Także i kielich, gdy było po wieczerzy mówiąc: Ten kielich jest nowy testament we krwi mojej; to czyńcie, ilekroć pić będziecie, na pamiątkę moję
Hmm, czy aby na pewno w słowach Chrystusa chodzi tutaj o zaznaczenie "rodzaju swojej obecności" :?:
Słowa te zawsze rozumiałem jako przenośnię oznaczającą wiarę w Jezusa.

A czy Jezus mówił kiedyś nieprawdę, skoro tak to ujął, to oznacza to, ze pod tymi postaciami będzie obecny. Wiedział co się stanie, wiedział, ze zmartwychwstanie i odejdzie do swego Ojca, ale pozostawił nam ten piękny znak Eucharystii, w którym jest obecny.
To tak w ramach twojej wypowiedzi.

Skupmy się na samych cudach Eucharystycznych, ponieważ temat o Eucharystii już istnieje i tam będą przenoszone wszelkie wypowiedzi nie na temat lub do innych tematów, w zaleznosci, czego wypowiedź będzie dotyczyła.Dlatego trzymajmy się tematu.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
23-09-2005 23:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #35
 
Spróbuję po przerwie wejść w temat: osobiście wierzę w cuda eucharystyczne, ale rozumiem wątpliwości tych, którzy je mają Duży uśmiech Za dużo jest dzisiaj prób fałszowania "cudów", aczkolwiek jakby to miało mieć miejsce w czasie Eucharystii to ja naprawdę nie wiem :shock:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
24-09-2005 16:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #36
 
Z tym Anniko bym się zgodził. Jest wiele prób fałszowania takich zjawisk i dlatego Kościół kazdy przypadek bada dosyć szczegółowo i uznaje tylko te, które rzeczywiście są autentyczne i ma na to dowody. To jest podobnie jak z objawieniami - nie wszystkie Kościół uznaje za prawdziwe, wiele objawień zostało przez Kosiół odrzuconych, niezaakceptowanych.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
24-09-2005 17:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #37
 
Dlatego wierzę tylko w te potwierdzone Duży uśmiech A to zazwyczaj troooochę trwa.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
24-09-2005 18:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #38
 
No cóż Anniko, żeby potwierdzić takie cuda trzeba na to trochę czasu, by zebrać na to właściwe dowody, dlatego Kościół się z tym nie spieszy, by nie popełnić żadnego błędu, który mógłby zaważyć na wiarygodności Kościoła.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
24-09-2005 21:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #39
 
Tyle, że niestety często sie zdarza, ze ludzie zaczynaja w swojej nawności prawie że czcić jakiś "cud" ( dziwnie to brzmi, ale pod pewnymi względami język polski nie jest zbyt bogaty Oczko )

A potem nagle szok - bo to byłą szarlataneria... więc na wszelki wypadek już w ogóle w takie rzeczy nie wierzą, ja rozumiem , że potrzeba czasu i w zaden sposób tego nie neguję. Po prostu opisuję reakcje coniektórych osób. Zawsze, gdzie jest otoczka tajemnicy będą nadużycia...

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
25-09-2005 14:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #40
 
Anniko, zawsze były nadużycia i będą, dlatego Kosciół pragnie tego uniknąć,sprawdzając bardzo szczegułowo takie cuda.
A każdy katolik powinien się skupić właśnie na ocenie Kościoła, na jego uznaniu takiego cudu, a nie tylko na tym, ze taki cud się wydarzył. To jeszcze o niczym nie świadczy, ponieważ Kościół moze go nie uznać.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
25-09-2005 21:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #41
 
Jasne, ja to wiem, ale są i tacy, co albo od razu wierzą, nieważne, potwierdzone, czy nie, albo tacy, co na wszeki wypadek wszystko odrzucają Smutny

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
25-09-2005 22:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #42
 
Różni są ludzie i ważne jest by takich wyprowadzać z błednego rozumowania takich zjawisk, bo moze wyjść z tego herezja.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
25-09-2005 23:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #43
 
Znalazłem taki artykuł fragmenat:

Cytat:Jeśli uznasz, że kawałek chleba jest ciałem Jezusa to w magiczny sposób on się nim staje. Działa to do tego stopnia, że odnotowano udokumentowane i zweryfikowane naukowo wypadki, że konsekrowana hostia zamieniała się w ustach adepta w kawałek skrwawionego, ludzkiego mięsa. [Tzw. Cud w Dubnej, Polska, rok 1867; Cud w Stich, Niemcy, rok 1970. Jedno z ostatnich tego rodzaju zdarzeń odnotowano w 1984 r. w Watykanie w czasie komunii , której Jan Paweł II udzielał w swej prywatnej kaplicy grupie pielgrzymów z Azji. Gdy Komunię przyjmowała pewna Koreanka, hostia stała się kawałkiem ciała ludzkiego. Znane są 132 udokumentowane przypadki podobnych wydarzeń.


cz może się ktoś do tego odnieść - czy takie "cuda" miały miejsce -liczę na obiektywne źródło

źródło :
artykulik

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
14-10-2005 16:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #44
 
Prawdę pisząc, to ja także słyszałem o tych przypadkach, ale czy są one pewne, to tego w 100% potwierdzić nie mogę. Poszukam informacji na jednym forum, tam znajoma przedstawiła mi wiele przykładów cudów eucharystycznych, więc moze i takie znajdę.
Natomiast wiem, ze napisano kilka książek na ten temat i jedną z nich można kupić nawet w sieci, bardzo mi ją polecała moja znajoma z forum.(oczywiście katoliczka)

Trudno coś dokładniej powiedzieć na podstawie takich przypadków,to jest trochę że tak napiszę "niesmaczny cud" (może bardziej by pasowało "dziwny cud"), nie wiem jakby można było w coś takiego uwierzyć, ale dla Boga jak wiesz nie ma rzeczy nie możliwych.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
14-10-2005 17:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #45
 
Wiara czyni cuda.... wiara w żywą obecność Jezusa w Eucharystii też je czyni...

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
15-07-2007 03:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów