Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NADUŻYCIA LITURGICZNE
Autor Wiadomość
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #61
 
Msza dla błaznów? :mrgreen:
No nie, te diabły w pierwszej ławce w kościele mnie rozbrajają! Nie wiem w ogóle kto na takie cyrki w kościołach pozwala... Papież o tym wie :?: #-o

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
02-12-2005 01:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
templariusz Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 10
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #62
 
Buhahahaha ale czad, czemu u nas nie ma takich mszy?? Moim zdaniem nie jest to msza dla błaznów ale "msza" błaznów (nie wyłaczajac "kapłanów")

Odsyłam do kolejnych fotek:
http://breviarium.blogspot.com/2005/11/n...fryce.html
http://breviarium.blogspot.com/2005/11/m...eteen.html
http://breviarium.blogspot.com/2005/11/l...do-cd.html
http://breviarium.blogspot.com/2005/11/m...logia.html
http://breviarium.blogspot.com/2005/10/p...diach.html

i wiele wiele innych Smutny

Pozdrawiam
templariusz
02-12-2005 14:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aslan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #63
 
I dziwić się, że w Europie ludzie odchodza od Kościoła...
jeżeli tak ma wyglądać 'dbanie' o celebrację Liturgii....
to coś wygląda jak skrzyżowanie akwalungu z indyjską taksówką, bo do Mszy to nie jest podobne
wygrałem?
pozdrawiam

Wydoby? mnie z do?u zag?ady
i z ka?u?y b?ota,
a stopy moje postawi? na skale
i umocni? moje kroki.
I w?o?y? w moje usta ?piew nowy,
pie?? dla naszego Boga.
Ps. 40
02-12-2005 17:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
YAB Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 148
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #64
 
Ciekawe, od kiedyż to ubiór ludzi decyduje o ważności mszy?
A jesli nie decyduje - to dlaczego niektórzy ośmielają sie, osadzając po ubiorze, nazywać katolicką Mszę Świętą "błazenadą"???

Jak widzę po działaniach "inkwizytora" (research na francuskim pseudokatolickim forum nabijającym się ze współczesnego katolicyzmu i pastowanie tu z niego zdjęć) powstaje coś w rodzaju sieciowej międzynarodówki "tradycjonalistów"... Cel jest jasno wyłożony: ośmieszyć i wyszydzić to wszystko, dzięki czemu kościoły nie stoja dzis zupełnie puste - dzieło ostatniego soboru...

"Szczęśliwy, kto nie zadaje się z szydercami"
(Ps 1,1).

J 14:12
02-12-2005 18:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aslan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #65
 
widzisz YAB, daleki jestem od przedsoborowego kategoryzmu w osądach Liturgii Eucharystii, ale jeżeli wg Ciebie kościoły nie stoją dziś zupełnie puste tylko dlatego, że garstka osób przebierze się w śmieszne- błazeńskie stroje i (tu nie napiszę nic, bowiem brak mi wiadomości, co na owej celebracji się działo)- to jest to myślenie zgoła dziwne.
Liturgia jest rzeczą tak podstawową, pierwotną, ale i rozbudowaną wielowiekową tradycją, że obroni się sama bez takich prób 'radosnej twórczości liturgicznej'.
nowy Wstęp do Mszału wyraźnie mówi o tym, że należy unikać wszelkich rzeczy naruszających powagę zgromadzenia liturgicznego.
powtórzę to: Liturgia Mszy Świętej, nawet posoborowa obroni się sama, tak samo jak broniła się przez 2000 lat do tej pory przed zakusami ludzi, którzy na gwałt reformować ją chcieli.

oczywiście, zgadzam się, że takie wyszukiwanie na siłę owych nadużyć jest cokolwiek śmieszne, i nie zamierzam szerzyć tutaj poglądów lefebrystów.

ale cytat z 'błogosławionego marnowania' ojca Tomasza Kwietnia OP: " gdy usłyszałem : <<oto Baranek, który wjechał na osiołku do Jerozolimy, błogosławieni, którzy zostali(...)>>, przypomniały mi się instalacje Katarzyny Kozyry..."

pozdrawiam!

Wydoby? mnie z do?u zag?ady
i z ka?u?y b?ota,
a stopy moje postawi? na skale
i umocni? moje kroki.
I w?o?y? w moje usta ?piew nowy,
pie?? dla naszego Boga.
Ps. 40
02-12-2005 20:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
inkwizytor Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 156
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #66
 
Cytat:Jak widzę po działaniach "inkwizytora" (research na francuskim pseudokatolickim forum nabijającym się ze współczesnego katolicyzmu i pastowanie tu z niego zdjęć) powstaje coś w rodzaju sieciowej międzynarodówki "tradycjonalistów"...
Buhahaha :roll2: A podobno to tradycjonaliści doszukują się spisków Duży uśmiech
Przyzanć musze jednak że nabijanie się z tego co się dzieje nie jest do końca na miejscu. Tu nie należy sie smiać ale płakać.
pocieszajace sa jednak słowa Aslana. Liturgia przetrwała 2000 lat i wierze że przetrwa równiez nieodpowiedzialne wymysły pseudoliturgistów. Uważam jednak ze takie dziwactwa w liturgi nalezy pietnować ku przestrodze.
Cytat: Cel jest jasno wyłożony: ośmieszyć i wyszydzić to wszystko, dzięki czemu kościoły nie stoja dzis zupełnie puste - dzieło ostatniego soboru...
Nie stoja puste w Polsce. Pojedz do Francji, Niemiec albo Holandi. Rzeczywiście nowa wiosna Kościoła jak się patrzy

ps. Aslan jak będziesz w Gdańsku zgłoś się po kokosanke :mrgreen:
03-12-2005 17:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #67
 
inkwizytor napisał(a):Liturgia przetrwała 2000 lat i wierze że przetrwa równiez nieodpowiedzialne wymysły pseudoliturgistów.

Takie dziwactwa szerzą się w krajach, w których panuje "wolna amerykanka" nawet w kościołach :/

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
03-12-2005 17:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Crusader Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 37
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #68
 
http://www.christianitas.pl/c/wydarzylosie/?id=424

Biskup pomocniczy Salzburga Andreas Laun opublikował w wydawanym przez siebie miesięczniku „Kirche Heute” komentarz ostro piętnujący nadużycia liturgiczne dokonywane niemal przy każdej Mszy św. Zdecydowanie skrytykował również tolerowanie tego stanu rzeczy przez znaczną cześć biskupów.

Bp Andreas Laun (ur. w Wiedniu 1942 r.) jest salezjaninem, profesorem teologii moralnej, od 1995 r. biskupem pomocniczym Salzburga. W swym komentarzu dotyczącym stanu liturgii wymienił szereg skandalicznych nadużyć, które są tolerowane przez biskupów. Pod tym pojęciem rozumie on takie zachowania, które uderzają w świętość i wewnętrzną naturę Mszy św. lub działania mające na celu przekazanie funkcji kapłańskich osobom świeckim.

Na długiej liście rażących przykładów, które zarejestrowano w kościołach Austrii pojawiło się m.in.:

- udzielanie komunii buddystom i niekatolikom;

- „koncelebrowanie” Mszy św. przez świeckich, bądź ewangelickich duchownych, a więc także świeckich, czyli wspólne odmawianie części Kanonu lub nawet słów konsekracji;

- czytanie zamiast Ewangelii świeckich opowieści;

- czynienie z Mszy św. „wydarzenia” z muzyką rockową i grą świateł (to zapewne aluzja do aktywnie wspieranych przez arcybiskupa Wiednia „imprez” z Mszą św. tzw.: „Kościoła młodych” - „Jugendkirche” w Wiedniu);

- odprawianie „zwierzęcych” Mszy św. z możliwie dużą liczbą zwierząt w kościele;

- świętowanie przez wspólnotę „siebie samej” zamiast Chrystusa Zmartwychwstałego;

- rozdawanie dzieciom, które jeszcze nie były u Pierwszej Komunii zwykłego chleba w czasie Komunii; (autor pisze o sytuacji, gdy biskup rozdaje Komunię św. a proboszcz w tym czasie za jego plecami rozdaje dzieciom zwyczajny chleb)

- demonstracyjne nie noszenie przez kapłanów stuły - na znak solidarności z pastoralnymi asystentami;

- w doksologii na końcu modlitwy zmienianie słów: „przez naszego Pana”, na słowa: „przez naszego brata”;

- niezwykle częste kazania świeckich w czasie Mszy św.;

- udzielanie komunii przez świeckich w czasie gdy biskup, kapłani i diakoni w tym czasie siedzą na swych miejscach;

- przy udzielaniu Komunii św. pod dwiema postaciami dopuszcza się, aby świeccy sami zanurzali Hostię w kielichu z Krwią św.;

- używanie w czasie konsekracji zwykłego chleba;

Biskup podsumowuje ten długi katalog nadużyć wezwaniem: „Pilnie potrzebujemy reformy liturgii, ale najpierw potrzebujemy powrotu do przestrzegania liturgicznego porządku”.

obro?ca doktryny przed fa?szywymi nowinkami

bezkompromisowy antykomunista i antynazista

najwybitniejszy Papie? XX wieku wci?? czeka na kanonizacj?
[Obrazek: pius_xii.jpg]
Pio XII santo subito !!
29-12-2005 21:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Moniczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 804
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #69
 
Przykre że zdarzają się takie nadużycia.

Ale nie oceniajmy NOM na podstawie nadużyć. Nadużycie (jak sama nazwa wskazuje 8) ) jest niewłaściwym uzycim, niezgodnym z intencjami tych którzy wprowadzili NOM.

... Chrystus jest moc? Bo?? i m?dro?ci? Bo??, to ten, kto nie zna Pisma, nie zna mocy Boga ani Jego mi?o?ci: Nieznajomo?? Pisma ?wi?tego jest nieznajomo?ci? Chrystusa."

?w. Hieronim
30-12-2005 10:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #70
 
Po co daleko szukać i pokazywać jakieś błazenady. Wystarczy, gdy na mszy parafialnej zamiast organisty przygrywa gitarzysta juz mamy do czynienia z naduzyciem lturgicznym, bo prawo kościelne tego zabrania. A takie rzeczy dzieją się często. Od rzemyczka do koniczka Uśmiech

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
30-12-2005 14:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Crusader Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 37
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #71
 
Moniczka napisał(a):Przykre że zdarzają się takie nadużycia.

Ale nie oceniajmy NOM na podstawie nadużyć. Nadużycie (jak sama nazwa wskazuje 8) ) jest niewłaściwym uzycim, niezgodnym z intencjami tych którzy wprowadzili NOM.

cały NOM jest do zmiany, bo w niepełny sposób wyraża prawdy naszej wiary. NAWET jeśli mówimy o takiej Mszy, jaką odprawia w Rzymie JŚw BXVI

obro?ca doktryny przed fa?szywymi nowinkami

bezkompromisowy antykomunista i antynazista

najwybitniejszy Papie? XX wieku wci?? czeka na kanonizacj?
[Obrazek: pius_xii.jpg]
Pio XII santo subito !!
30-12-2005 16:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Moniczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 804
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #72
 
Crusader napisał(a):cały NOM jest do zmiany, bo w niepełny sposób wyraża prawdy naszej wiary. NAWET jeśli mówimy o takiej Mszy, jaką odprawia w Rzymie JŚw BXVI

TWOJE zdanie do którego masz prawo. Moje jest inne...

... Chrystus jest moc? Bo?? i m?dro?ci? Bo??, to ten, kto nie zna Pisma, nie zna mocy Boga ani Jego mi?o?ci: Nieznajomo?? Pisma ?wi?tego jest nieznajomo?ci? Chrystusa."

?w. Hieronim
30-12-2005 18:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #73
 
Kyllyan napisał(a):Po co daleko szukać i pokazywać jakieś błazenady. Wystarczy, gdy na mszy parafialnej zamiast organisty przygrywa gitarzysta juz mamy do czynienia z naduzyciem lturgicznym, bo prawo kościelne tego zabrania. A takie rzeczy dzieją się często. Od rzemyczka do koniczka Uśmiech

A to ciekawe?. Gitara jest zabronionaw Liturgii?. Szkoda iż wielbienie Boga w Psalmie 150 inaczej to widzi!. =D>

O ile pamiętam to gitara jest instrumentem dopuszczonym do akompaniamentu podczas Eucharystii.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
30-12-2005 20:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Moniczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 804
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #74
 
Wojtek37 napisał(a):[O ile pamiętam to gitara jest instrumentem dopuszczonym do akompaniamentu podczas Eucharystii.

Własnie próbuję dotrzeć do jakiegoś żródła które określa jakie instrumenty można a jakie nie ale nie wiem gdzie szukać Smutny

... Chrystus jest moc? Bo?? i m?dro?ci? Bo??, to ten, kto nie zna Pisma, nie zna mocy Boga ani Jego mi?o?ci: Nieznajomo?? Pisma ?wi?tego jest nieznajomo?ci? Chrystusa."

?w. Hieronim
30-12-2005 20:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #75
 
Moniczka napisał(a):
Wojtek37 napisał(a):[O ile pamiętam to gitara jest instrumentem dopuszczonym do akompaniamentu podczas Eucharystii.

Własnie próbuję dotrzeć do jakiegoś żródła które określa jakie instrumenty można a jakie nie ale nie wiem gdzie szukać Smutny

Instrukcja Episkopatu Polski o muzyce liturgicznej po Soborze Watykańskim II
- (8 II 1979)


29. Poza organami wolno używać w liturgii innych instrumentów z wyjątkiem tych, które są zbyt hałaśliwe lub wprost przeznaczone do wykonywania współczesnej muzyki rozrywkowej. Wyłącza się z użytku liturgicznego, zgodnie z tradycją, takie instrumenty, jak fortepian, akordeon, mandolina, gitara elektryczna, perkusja, wibrafon itp.

Więcej na. http://www.kkbids.episkopat.pl/dokumentydlep/muzyka.htm

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
30-12-2005 20:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów