Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TEORIA EWOLUCJI. Wierzyć czy nie???
Autor Wiadomość
to Ja :) Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 515
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #211
 
W linku, który podałam wyraźnie pisze, że za nieposłuszeństwo Bogu i za próbe "bycia" Bogiem, nie wiem czemu to zignorowałeś i zadajesz pytania, na które są odpowiedzi.
27-10-2006 14:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #212
 
Podaj konkretnie kiedy ludzie pierwotni probowali byc bogami i jak to robili.
27-10-2006 15:28
Odpowiedz cytując ten post
to Ja :) Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 515
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #213
 
Dziecko drogie piszę jeszcze raz, kliknij na te linki (masz je powyżej ale widze, że nie rozumiesz o co dzodzi) :arrow: http://www.teologia.pl/m_k/spis03c.htm i http://www.pmkamsterdam.nl/PL/Kat_bibl/Stycz98.htm Widzę, że umiesz czytać a przynajmniej przeliterować więc przeczytaj sobie, spokojnie, nie śpiesz się, na pewno ci się uda.Nie będę kopiować tego co tam masz wyraźnie napisane tylko dlatego, że ci się nie chce.
27-10-2006 15:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #214
 
Nie, to Ty nie rozumiesz. Ja sie pytam (i Offca chyba tez) *konkretnie*: kiedy i za co? Frazesy typu 'za nieposluszenstwo' czy 'naduzywanie wolnej woli' nic dla mnie nie znacza, a to dlatego, ze moga w praktyce okreslac wszystko :/
27-10-2006 15:50
Odpowiedz cytując ten post
to Ja :) Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 515
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #215
 
kempes, udajesz głupa czy też jesteś głupi? pytam na serio ponieważ masz w podanych linkach wyjaśnione i wytłumaczone wszystko czarno na białym, no chyba, że nie wiesz, że w linku, gdzie masz na biało wypunktowane nieposłuszeństwa da się kliknąć :-k jak ci się nie podoba takie wyjaśnienie to sobie sam poszukaj sam innego masz do wyboru: wyszukiwarkę, bibliotekę, księdza (księży).
27-10-2006 15:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #216
 
Uspokójcie się bo będzie urlop od tematu :!:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
27-10-2006 16:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #217
 
to Ja :) napisał(a):ak ci się nie podoba takie wyjaśnienie to sobie sam poszukaj sam innego masz do wyboru: wyszukiwarkę, bibliotekę, księdza (księży).

no ewentualnie jakiegoś pastora :roll2:

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
27-10-2006 17:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
to Ja :) Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 515
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #218
 
Może być, mnie tam to obojętne w każdym bądź razie niech się ruszy i niech poszuka sam odpowiedzi a nie czeka aż ktoś mu poda na tacy pod sam nos, tym bardziej, że już i tak podałam dość dużo informacji, z których nie skorzystał bo trzeba było czytać.
27-10-2006 22:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #219
 
(ciach - tekst obraźliwy)
28-10-2006 20:24
Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #220
 
AVE SATAN napisał(a):(ciach)
cóż za rozwinięty człeń tu zawitał... :!: :-
:hahaha:

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
28-10-2006 20:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #221
 
to Ja :) napisał(a):kempes, udajesz głupa czy też jesteś głupi? pytam na serio ponieważ masz w podanych linkach wyjaśnione i wytłumaczone wszystko czarno na białym, no chyba, że nie wiesz, że w linku, gdzie masz na biało wypunktowane nieposłuszeństwa da się kliknąć :-k jak ci się nie podoba takie wyjaśnienie to sobie sam poszukaj sam innego masz do wyboru: wyszukiwarkę, bibliotekę, księdza (księży).
Widocznie zyjemy na innych poziomach abstakcji, bo jakos nie potrafie odniesc tych tekstow do realnego zycia. Poza tym - troche kultury, jezeli denerwujesz sie, ze ktos nie podziela twoich religijnych przekonan, to uspokój sie troche zanim zaczniesz pisac posty.
30-10-2006 09:57
Odpowiedz cytując ten post
to Ja :) Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 515
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #222
 
:| Och, nie wiedziałam, żeś taki wrażliwy i tak łagodny tekst, w którym zadaję pytania ponieważ dopytuję się bo nie rozumiem z czym masz problem uznasz za obraźliwy, no ale w końcu to też jest jakaś metoda "zachowania twarzy" w sytuacji, kiedy się czegoś nie wie.
Cytat:bo jakos nie potrafie odniesc tych tekstow do realnego zycia.
pewnie dlatego, że wziełam je z kosmosu a na dodatek to swałszowałam je ponieważ nie pisali to inni ludzie, bardziej znający się na temacie.
30-10-2006 11:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #223
 
Dla ciebie wszystko jest proste: Bog pstryknal palcami, pojawil sie Adam i Ewa, dostali wytyczne od Boga, ktore zlamali. Wtedy pojawil sie grzech. Koniec historii.
Ja mam pelno innych pytan. Kim byli ci ludzie? Skad sie wzieli? Z jakiego gatunku powstali? Co takiego zrobili, ze rozgniewali Boga (podobno ten czyn jest faktem historycznym, co przeczytalem pod podanymi adresami, jezeli mozesz w to uwierzyc)? Dlaczego nie jest ten czyn sprezyzowany? Skad pierwsi wiedzieli (i czy w ogole), co moga zrobic, a co nie? Skad wiedzieli o obecnosci Boga?
Jakim sposobem ludzie mogli znac wole Boga, w innym przypadku niz po bezposrednim przez niego stworzeniu?
Jezeli chodzi o zachowanie twarzy, to wyciagasz jakies dziwne wnioski. Wcale nie wstydze sie tego, ze nie wiem. Nie wstydze sie tez zadawania pytan. Tobie wystarczaja biblijne wyjasnienia, ktore przedstawilas. Dla mnie sa zbyt ogolne, niekonkretne i pelne niejasnych metafor. Bo ewidentnie czyn, bedacy poczatkiem grzechu jest metafora - w przeciwnym razie bylby opisany *konkretnie*.
30-10-2006 12:00
Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #224
 
Kreacjonizm biblijny stawia za dużo uzasadnionych pytań, aby przyjąć go jako "teorię naukową".
- co z innymi gwiazdami, planetami i galaktykami?
- co z dinozaurami? - radosne wypowiedzi pana Maćka Giertycha o "współczesnym nam smoku wawelskim" chyba bez skrupułów mozna wrzucić do kategori "nieszkodliwy idiotyzm"
- skąd się wzięła ropa naftowa?
- skąd się wzięły różne rasy ludzi i zwierząt?
- skąd się wzięło promieniowanie tła?
- dlaczego wszechświat wciąż się rozszerza?
i tak dalej.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
30-10-2006 13:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
to Ja :) Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 515
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #225
 
kempes w takim razie sam sobie poszukaj ponieważ ja podałam linki zgodnie z tym o co pytała offca, o koncepcji religijnej, jak Tobie nie pasują to już twój problem a nie mój, i jakoś nie widze powodu dla kórego miałabym czytać w myślach każdego forumowicza, żeby dowiedzieć się o co mu chodzi, szczególnie gdy tego nie pisze tylko udowadnia, że ja nic nie wiem, pisze o rzeczach z kosmosu jakbym te linki sobie sama zrobiła.

DARTH_HELMUTH, Biblia nie jest po to aby dowiedzieć się czy istniały dinozaury czy nie, geneza jest zupełnie inna i nie można wymagać, żeby Biblia była trakatem naukowym o początkach świata skoro o czym innym ma na mówić.
30-10-2006 13:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów