Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TEORIA EWOLUCJI. Wierzyć czy nie???
Autor Wiadomość
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #181
 
semper_malus napisał(a):morfologicznie widać wyraźnie różnice między szympansem, a człowiekiem - genetycznie te dwa gatunki są niemal nie do odróżnienia.

Owszem, mam jednak wrażenie, że to niczego nie warunkuje i nie udowadnia.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
12-10-2005 23:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #182
 
Skoro mamy tyle wspólnego z szympansami to może teza o tym, że mielismy wspólnego przodka nie jest aż tak bardzo nonsensowna.
13-10-2005 00:30
Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #183
 
semper_malus napisał(a):genetycznie te dwa gatunki są niemal nie do odróżnienia.

oj przestarzałe informacje - to właśnie niedawno naukowcy opublikowali (wielce zdiwieni) że szympans wcale nie jest tak podobny genetycznie do człowieka jakby się im wcześniej
poza tym polecam artykulik :
genetyka kontra ewolucjonizm

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
13-10-2005 09:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #184
 
Tak, czy inaczej, to Bóg tchnął w nozdrza Adama życie. I mnie to wystarczy.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
13-10-2005 09:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #185
 
Wojtek37 napisał(a):Tak, czy inaczej, to Bóg tchnął w nozdrza Adama życie. I mnie to wystarczy.


jasne to lepiej dowiedzione niż TE
18-10-2005 13:15
Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #186
 
semper_malus napisał(a):
Wojtek37 napisał(a):Tak, czy inaczej, to Bóg tchnął w nozdrza Adama życie. I mnie to wystarczy.


jasne to lepiej dowiedzione niż TE

Ale to ciągle tylko teoria , a wiara to już praktyka :mrgreen:

[ Dodano: Wto 18 Paź, 2005 14:25 ]
Ps

Spotkałem się na jednym forum z ciekawym tematem myślę że pasującym do tego wątku
- Czy Adam miał pępek , a Ewa :?: :?: :?: :roll: Czy też trzeba poprawić setki świetych obrazów. Szczęśliwy

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
18-10-2005 14:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #187
 
Jak dla mnie szczątki australopiteków, ludzi jawajskich, neandertalczyków, homo erectus et cetera przemawiają barziej niż fantastyka jaką w moim odczuciu jest stworzenie świata człowieka i innych rzeczy przedstawione w biblii.


Cichociemny napisał(a):le to ciągle tylko teoria , a wiara to już praktyka

Cieżko stwierdzić dlaczego ludzie głęboko wierzący potrafiają bronić wiarę tylko pogardzając naukę.
18-10-2005 14:42
Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #188
 
Bo nauka wcale nie jest żadnym wyznacznikiem i nie jest prawdą ostateczną . Jeszcze 150 lat temu całe rzesze "naukowców" twierdziło że coś cięższego od powietrza nie może latać :wink:
Cytat:Jak dla mnie szczątki australopiteków, ludzi jawajskich, neandertalczyków, homo erectus et cetera przemawiają barziej

a co one potwierdzają tylko tyle że takie osobniki istniały - bo "ogniwa" pośredniego nadal nikt nie znalazł a co ciekawe mnożą się znajdowane "gatunki" małpoludów różnie rozwinietych żyjące obok siebie z którymi naukowcy nie mogą sobie poradzić kto był czyim przodkiem kto od kogo wyewoluował 8-[ .

Czy swoje przekonania kiedykolwiek weryfikowałeś z naukowym kreacjonizmem czy ślepo wierzysz teorii ewolucji.

Ewolucję też trzeba przyjmować przez wiarę w świetle tego co na dzień dzisiejszy wiedzą naukowcy .
i w tym układzie mogę za toba powtórzyć (może nie dosłownie :
Cytat:Cieżko stwierdzić dlaczego ludzie głęboko wierzący potrafiają bronić nauki tylko pogardzając wiarą
:mrgreen:

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
18-10-2005 15:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #189
 
Cichociemny napisał(a):Ewolucję też trzeba przyjmować przez wiarę w świetle tego co na dzień dzisiejszy wiedzą naukowcy .
i w tym układzie mogę za toba powtórzyć (może nie dosłownie :
Cytat:
Cytat:Cieżko stwierdzić dlaczego ludzie głęboko wierzący potrafiają bronić nauki tylko pogardzając wiarą

Możesz sobie przetwarzać moje wypowiedzi- twoje prawo, ale cudze wypowiedzi jeśli cytujesz to podaje się dosłownie w przeciwnym razie to nie są cytaty, a ty sam zaczynasz kłamać. :-k
18-10-2005 15:11
Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #190
 
semper_malus napisał(a):Możesz sobie przetwarzać moje wypowiedzi- twoje prawo, ale cudze wypowiedzi jeśli cytujesz to podaje się dosłownie w przeciwnym razie to nie są cytaty, a ty sam zaczynasz kłamać.


może nie zauważyłeś ale cytowałem tylko ciebie 8-[ gdzie inne cytaty ? a ty mnie odrazu od kłamcy wyzywasz fe nie ładnie [-X

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
18-10-2005 18:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #191
 
Cytat: Cieżko stwierdzić dlaczego ludzie głęboko wierzący potrafiają bronić wiarę tylko pogardzając naukę.


Cytat: Cieżko stwierdzić dlaczego ludzie głęboko wierzący potrafiają bronić nauki tylko pogardzając wiarą


Czy Twoim zdaniem te wypowiedzi są identyczne???
18-10-2005 18:36
Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #192
 
Nie no S_M rozczarowałeś mnie - zmanipulowałem ten tekst z pełną premedytacjią i świadomie co też zaznaczyłem
Cytat:za toba powtórzyć (może nie dosłownie) :
no i nawet pogrubiłem- a ty co - aluzju nie poniał :| #-o .

Myślę że jesteś bardziej lotny :wink:

Powtórzę jeszcze raz (tym razem prościej) tak jak tobie jest ciężko zrozumieć ludzi którzy potrafią bronić wiary pogardzając nauką , tak mnie ciężko zrozumieć ludzi którzy bronią nauki a pogardzają wiarą. Tera dotarło :hm:

[ Dodano: Wto 18 Paź, 2005 20:11 ]
Ps
polecam artykuł całkiem w temacie

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
18-10-2005 20:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #193
 
Naprawdę nie widzisz róznicy między przekształcaniem wypowiedzi a cytatem?


Cichociemny napisał(a):za toba powtórzyć (może nie dosłownie) :

Aluzju poniał. Przepraszam tego nie zauważyłem.
18-10-2005 20:18
Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #194
 
semper_malus napisał(a):Aluzju poniał. Przepraszam tego nie zauważyłem.

Wybaczam bo my chrześcijanie przebaczać lubimy Uśmiech

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
18-10-2005 20:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sol24 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: May 2006
Reputacja: 0
Post: #195
wiara a ewolucja..??
jak kościół odnosi sie do teori ewolucji?
( człowiek powstał od małpy, dinozaury skamieliny) - jak to tłumaczy kościół???[shadow=red][/shadow]

sol24
16-05-2006 10:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów