Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Książki - co czytacie najczęściej?
Autor Wiadomość
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #136
 
Oj nie powiem co własnie czytam, bo nie chcę obrażac niczyich uczuć Uśmiech

Cytat:Hmm...dziś "Pielgrzym" Paulo Coelho
Nie trawię twórczości tego autora. Przez "Alchemika" przebrnąłem z wielkimi bólami - bo znajmi mówili "To swietne, spodoba ci się". "Piatą górę" zakończyłem po 20-tu stronach. Co do powieści typu "Weronika postanaiwa umrzeć" czy "nad rzeką pierdą usiadłam i płakałam" - odrzuciło mnie po trzech stronach. Nie pasuje mi Coehlo.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
07-07-2006 08:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
RySia :) Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 215
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #137
 
DARTH_HELMUTH napisał(a):Nie trawię twórczości tego autora. Przez "Alchemika" przebrnąłem z wielkimi bólami - bo znajmi mówili "To swietne, spodoba ci się". "Piatą górę" zakończyłem po 20-tu stronach. Co do powieści typu "Weronika postanaiwa umrzeć" czy "nad rzeką pierdą usiadłam i płakałam" - odrzuciło mnie po trzech stronach. Nie pasuje mi Coehlo.

Eeee...tam Uśmiech Ja czytam, bo nie mam nic innego narazie pod ręką Język Do biblioteki mi się iśc nie chce Oczko bo gorąco... A "Weronika pstanawia umrzec" fakt ja przy tym zasnęłam JęzykJęzykJęzyk a co do "pielgrzyma" to książka nawet, nawet... mi się tam podobała Uśmiech A teraz pasowałoby wysłać tatę po jakieś fajne pozycje Oczko ale jemu też się coś ostanio nie chce... :hm:

CZerwone: stój!
Zielone: jed?!
Pomara?czowe: Ry?ka!!! Duży uśmiech

...id? ?ni? niemo?liwe, burzy? wszech?wiaty, rozdziera? rzeczywisto?ci w imi? Ojca i Syna... ju? dobrze. :*
07-07-2006 18:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
inis Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 222
Dołączył: Feb 2005
Reputacja: 0
Post: #138
 
A ja teraz czytam biografię Chopina. :mrgreen:

"Chopin. Powściągliwy romantyk" Adama Zamoyskiego.
08-07-2006 10:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lola Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 595
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #139
 
ja przeczytałam ze trzy książki Coelho dawno temu i podobały mi sie, ale kiedy po kilkuletniej przerwie sięgnęłąm po Pielgrzyma to mnie odrzuciło i sądzę że już nigdy do tego autora nie wrócę :roll:

a teraz czytam zbeletryzowaną biografię żony Zygmunta Freuda - Marty

...Alles was zählt,
ist die Verbindung zu Dir
und es wäre mein Ende,
wenn ich diese Verbindung verlier...
11-07-2006 20:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adam Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 211
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #140
 
Czytał ktoś może ,,Perski ogień" ? Bo chciałbym się czegoś o tej książce dowiedzieć. Tytuł bowiem wskazuje, że to jest ksiażka o wojsku i wojnach co szczerze mówiąc niezbyt mnie interesuje. Ale słyszałem też coś, że idzie się z tej książki dowiedzieć czegoś ogólnie o histori, polityce, kulturze i gospodarce starożytnej Persji, a o tym to bardzo chętnie bym sobie poczytał...\

A z książek aktualnie, w ostatnich czasach czytanych względnie do przeczytania zaplanowanych to :

1. O. J. Salij Tajemnice Biblii
2. Adrian Hause Święty Franciszek z Asyżu
3. W. Jagielski Modlitwa o deszcz ( wbrew sugestiom tytułu świecka pozycja i wcale nie wspomnienia z lipca, ale rzecz o Afganistanie.

I w wolnych chwilach dla relaksu Andrzej Baczyński Postępowanie podatkowe i administracyjne przed organem samorządu terytorialnego.... 8)

To mówi Pan Wszechmogący. Nie mam upodobania w śmierci bezbożnego, lecz aby sie nawrócił i żył (Ez 33,11).
05-09-2006 22:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daisy Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,033
Dołączył: Nov 2004
Reputacja: 0
Post: #141
 
ja sobie fajna lekture kupiłam dzisiaj Duży uśmiech książke pt. "oczyszczanie wody" Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech
05-09-2006 23:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #142
 
akurat czytam "Kocie worki" J. Chmielewskiej. Taki kryminał lekki, z dużą dozą poczucia humoru.
Przed tą książką czytałam "Mnie zabić" J. Chmielewskiej.
A przedtem Duży uśmiech inną książkę Chmielewskiej.
A w międzyczasie "Dzikuskę" I. Zarzyckiej - BARDZO pozytywna w wymowie historia milości pięknej.
Oraz "Niewolnicę Isaurę" (zapomniałam autora) - film był kiedyś bardzo popularny.

[Obrazek: mysz4.gif]
06-09-2006 21:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #143
 
Obecnie czytam "Niewygodne Ewangelie".... wcześniej czytałam kilka kryminałów (sama się zdziwiłam Duży uśmiech )

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
08-09-2006 23:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
angua Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 353
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #144
 

Ja czytam sporo, choć już nie tyle, co kiedyś...

Żeby nie przynudzać, powiem co ostatnio Oczko

→ Wojciech Cejrowski "Rio Anakonda" [ale "Gringo wśród dzikich plemion" był lepszy],
→ Terry Pratchett "Carpe Jugulum",
→ Tomasz Merton "Modlitwa kontemplacyjna",
→ Dorota Szczerba "Wielka cisza",
→ brat Moris "Żyć kontemplacją w sercu świata",
→ Orson Scott Card "Glizdawce".

Tak mniej więcej Oczko


A więc czuwaj i módl się bezustannie,
a czyż to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.
09-09-2006 10:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adam Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 211
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #145
 
Kilka ciekawych pozycji religijnych w elektronicznej formie jest tutaj. Co ważne, podane zostały w taki sposób, że całkiem fajnie się to czyta.

http://pl.escrivaworks.org/

To mówi Pan Wszechmogący. Nie mam upodobania w śmierci bezbożnego, lecz aby sie nawrócił i żył (Ez 33,11).
09-09-2006 15:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #146
 
Dzisiaj przczytałam książkę "Pałac snów" Ismail Kadare . ciekawa lektura, dla tych którzy interesują się tematyką totalitaryzmu. Coś w stylu "Rok 1984", "Proces" http://www.znak.com.pl/book.php?id=1760

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
11-09-2006 20:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #147
 
Ja czytam właśnie "1984" Orwella. Niezła książka, napawa optymizmem, że nie musimy żyć w takim okrutnym i skontrolowanym świecie jak bohaterowie.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
11-09-2006 22:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #148
 
"Ciekawie"książka się konczy .... Polecam również "Mistrz i Małgorzata" Michaił Bułhakow Więcej tutaj http://mistrz-i-malgorzata.klp.pl/a-5878.html

Poszukuje książek dotykających tego tematu.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
11-09-2006 22:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #149
 
rachel napisał(a):"Ciekawie"książka się konczy ....
"1984"? Jeszcze nie doszłam do końca :-) A "Mistrza..." czytałam w liceum, bodaj w 1 klasie, z ciekawości, potem była to już lektura. Szczerze mówiąc ciężko mi było przez nią przebrnąć momentami. Trochę hmm... abstrakcyjna.
Po Orwellu sięgnę po "Paragraf 22". Czytał ktoś z Was?

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
11-09-2006 22:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #150
 
Offca napisał(a):"Paragraf 22". Czytał ktoś z Was?

Troszke dziwaczna książka jak dla mnie ... http://kkrzych81.webpark.pl/ks-m-r/paragraf_22.html

Odnośnie "Mistrza.." oczywiście że abstrakcji tam nie brakuje ale moim zdaniem wspaniale przedstawiony został system.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
11-09-2006 23:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
6 gości

Wróć do góryWróć do forów