Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Książki - co czytacie najczęściej?
Autor Wiadomość
Kasandra21 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 20
Dołączył: May 2009
Reputacja: 0
Post: #496
 
Zawsze najbardziej lubiłam "Małego księcia", a teraz zgłębiam tajniki Huny. Jeszcze w miedzy czasie Ewangelię Judasza... Seria książek dotyczących OOBE i Reinkarnacji już przerobiona. Ale żeby nie było - Biblię (Dzieje Apostolskie, Ewangelię wg św. Łukasza, Apokalipsę i parę innych fragmentów też przeczytałam Duży uśmiech )
27-06-2009 23:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #497
 
Reynevan napisał(a):Aktualnie ''Worek Kości'' Stephena Kinga...uwielbiam tego pisarza...poza tym, to bardzo lubię Andrzeja Sapkowskiego, Howarda Philipsa Lovecrafta i Edgara Allana Poe...
Kilka książek Kinga czytałam.
przypomnuij, o czym "Worek kości" jest.

[Obrazek: mysz4.gif]
30-06-2009 11:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Reynevan Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 6
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #498
 
Jest to książka o pisarzu, niejakim Mike'u Noonanie, któremu zmarła, na udar mózgu żona. Przez to traci natchnienie i przestaje pisać. Na skutek snów wyjeżdża do domku nad jeziorem, gdzie spędzili najszczęśliwsze chwile...tam odzyskuje wenę, ale nękają go tajemnicze siły...jest jeszcze jeden wątek, ale nie będę więcej zdradzał...
30-06-2009 12:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #499
 
Dzięki, ja to czytałam, ale już dawno. Fajna książka, chyba ja odświeżę.

[Obrazek: mysz4.gif]
02-07-2009 19:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Glowa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 83
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #500
 
ostatnio Anthony de Mello Uśmiech

Nie bój si? nieznanego.
07-07-2009 00:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #501
 
Cytat:ostatnio Anthony de Mello Uśmiech
spoko koleś Uśmiech

no ja rzadko kiedy czytam książki,ale jak już czytam to sporadycznie-najczęściej okultystyczne,ezoteryczne Oczko
10-07-2009 17:38
Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #502
 
I wszystko jasne.
Myślę, że dobrym pomysłem byłoby polecenie forum Najświętszej Maryi Pannie Uśmiech

A co do o. de Mello:
Cytat:Notyfikacja odnośnie do pism ojca Anthony de Mello SJ
Ojciec jezuita Anthony de Mello (1931 - 1987), pochodzący z Indii, jest bardzo znany dzięki swoim licznym publikacjom, które zostały przetłumaczone na wiele języków osiągając znaczną popularność. Często chodzi jednak o teksty przez niego nieautoryzowane. Jego dzieła mające prawie zawsze formę krótkich opowiadań, zawierają niektóre doniosłe elementy mądrości wschodniej, które mogą pomóc w osiągnięciu panowania nad sobą, zburzyć owe więzy i uczucia, które przeszkadzają w byciu wolnymi, zmierzeniu się w pokoju z różnymi wydarzeniami pozytywnymi i negatywnymi w życiu człowieka. Ojciec de Mello w swoich pierwszych dziełach, chociaż ujawniał wyraźnie wpływy prądów duchowości buddystycznych i taoistycznych, utrzymywał się jeszcze w ramach duchowości chrześcijańskiej. W tych książkach przedstawiał różne rodzaje modlitw: prośby, wstawiennictwa i chwały, jak również kontemplację tajemnic życia Chrystusa itd.

Jednak już w niektórych fragmentach tych pierwszych publikacji, a w sposób nasilony w późniejszych pismach tego Autora, zauważa się coraz bardziej niebezpieczne odchodzenie od podstawowych treści wiary chrześcijańskiej. Objawienie dokonane w Chrystusie zastępuje on intuicją Boga bez żadnej formy i możliwości wyobrażenia dochodząc do określenia Boga jako czystej pustki. Aby ujrzeć Boga wystarczy patrzeć bezpośrednio na świat. Nic nie można stwierdzić o Bogu: jedyna znajomość jest nieznajomością. Pytanie o istnienie Boga jest już absurdem. To radykalne zaprzeczenie prowadzi także do negacji prawdy, że w Biblii znajdują się doniosłe potwierdzenia istnienia Boga. Tekst Pisma Świętego jest informacją, która służy jedynie do osiągnięcia wewnętrznego spokoju. W niektórych publikacjach osąd ksiąg świętych religii w ogólności, nie wyłączając Biblii, jest jeszcze bardziej radykalny: księgi te przeszkadzają, aby ludzie szli za własnym zdrowym rozsądkiem i czynią ich ograniczonymi i agresywnymi. Religie, włącznie z chrześcijańską, są jedną z podstawowych przeszkód w odkryciu prawdy. Ta prawda, zresztą, nie może być nigdy zdefiniowana co do swojej konkretnej treści. Myśleć, że Bóg własnej religii jest jedynym, znaczy poddać się fanatyzmowi. "Bóg", według Autora, powinien być widziany jako rzeczywistość kosmiczna, nieokreślona i wszechobecna. Ignoruje się charakter osobowy Boga, a praktycznie się go zaprzecza.

Ojciec De Mello okazuje szacunek dla Jezusa i uważa się za Jego "ucznia". Jednak dla Autora Jezus jest tylko mistrzem na równi z innymi. Jedyna różnica polega na tym, że Jezus był "przebudzony" i całkowicie wolny, natomiast inni nie. Nie jest on uznany jako Syn Boży, lecz jako ten, który poucza, że wszyscy ludzie są dziećmi Bożymi. Także stwierdzenia o ostatecznym przeznaczeniu człowieka budzą wątpliwości. W niektórych miejscach mówi się o "rozpłynięciu" w Bogu nieosobowym na podobieństwo soli w wodzie. Przy różnych okazjach stwierdza się, że problem przeznaczenia po śmierci nie jest ważny. Powinno interesować nas jedynie życie obecne. W tym życiu jednak, według Autora, nie można mówić o obiektywnych zasadach moralnych, ponieważ zło jest jedynie nieznajomością. Dobro i zło są widziane jako rozumowe wartościowanie narzucone na rzeczywistość.

Zgodnie z tym, co zostało wyżej przedstawione, jest jasne dlaczego, według Autora, jakiekolwiek credo lub wyznanie wiary, czy to w Boga, czy w Chrystusa, może tylko przeszkadzać w osobistym dostępie do prawdy. Kościół, czyniąc bożka ze Słowa Bożego zawartego w Piśmie Świętym, doprowadził do wypędzenia niejako Boga ze świątyni. W konsekwencji stracił autorytet nauczania w imię Chrystusa.

Kongregacja Nauki Wiary, mając na celu troskę o dobro wiernych, uznała za konieczne stwierdzić niniejszą Notyfikacją, że wyżej przedstawione teorie nie są do pogodzenia z wiarą katolicką i mogą prowadzić do poważnych szkód.

W czasie audiencji udzielonej Kardynałowi Prefektowi, Jego Świątobliwość Jan Paweł II zatwierdził niniejszą Notyfikację, uchwaloną na zebraniu plenarnym Kongregacji Nauki Wiary i nakazał jej opublikowanie.

Rzym, w siedzibie Kongregacji Nauki Wiary,

24 czerwca 1998

+ Joseph Kard. Ratzinger - prefekt

+Tarcisio Bertone SDB, arcybiskup emeryt Vercelli - sekretarz

(Tłum. KAI)

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
15-07-2009 20:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #503
 
omyk napisał(a):Myślę, że dobrym pomysłem byłoby polecenie forum Najświętszej Maryi Pannie

A myślisz że ona będzie tu się udzielać ?? No i powstaje pytanie czy potrafi korzystać z dobrodziejstw XXI wieku jakimi są komputer i internet.

Wracając do tematu: Hobbit- Czyli tam i z powrotem. J. R. R. Tolkiena
15-07-2009 21:50
Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #504
 
Cytat:No i powstaje pytanie czy potrafi korzystać z dobrodziejstw XXI wieku jakimi są komputer i internet.
nie musi umieć. Pio nie znał języków obcych, a spowiadał czy odpisywał na listy w różnych językach.

Cytat:A myślisz że ona będzie tu się udzielać ?
no nie wiem. a co? myślisz, że jest zbyt zajęta wypraszaniem łaski rozumu dla coponiektórych? :-k

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
16-07-2009 17:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #505
 
spioh napisał(a):Pio nie znał języków obcych, a spowiadał czy odpisywał na listy w różnych językach.
A skąd ta pewność , że nie znał ?? Może si·ę wcześniej nie chwalił ?? Poza ty człowiek który sam się okalecza nie jest dla mnie wzorem.

Cytat:o nie wiem. a co? myślisz, że jest zbyt zajęta wypraszaniem łaski rozumu dla coponiektórych? :-k

Myślisz o swojej personie?? (co po nie których) nie wiem czym się zajmuje i naprawdę mnie to nie obchodzi.

Wracając do tematu: LÓD - Jacka Dukaja już 3 razy Oczko
16-07-2009 17:15
Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #506
 
Pan_terka, może się najpierw zorintuj w temacie owego kapucyna, a potem stawiaj jakieś krzaczki.

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
16-07-2009 17:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kredka198 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #507
 
uwielbiam Tolkiena Uśmiech ..Sapkowski ma ostry jezyk ale tez dobry... Pilipiuk -smieszne ... Ale to fantasy -takie ksiazki jak dla mnei bardzo na relaks i odstresowanie sie ..a teraz to czytam co mi wpadnie w reke..na razi enie mam nic oprocz Nowego Testamentu Uśmiech ale nei powiem zeby 'lektura' ta byla mi przykra -wrecz przeciwnie Oczko

"uśmiechaj się także do Boga z miłością przyjmując Jego wole" - Św. Franciszek z Asyżu

"Just because a pregnancy may be unwanted doesn't mean that the baby is!"

"...I will walk on the water and You will catch my if I fall.."
19-07-2009 13:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
beczka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 48
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #508
 
"potęga teraźniejszości" eckharta tolle,itp. Uśmiech

"szczęście jest naszym naturalnym i prawdziwym stanem,po co cierpieć,skoro wolą wszechświata i boga jest żebyśmy byli szczęśliwi?
30-07-2009 12:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nefesh Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 159
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #509
 
Gombrowicz- cała twórczośc. Czasem Dostojewski, nieraz wracam do Platona. Z sf zdecydowanie S. King. A, ostatnio sporo Szekspira (Sen nocy letniej mnie oczarował).
Pozdrawiam.

Witaj [you] - długich dni i przyjemnych nocy.
30-07-2009 15:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ArtZG Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 17
Dołączył: Nov 2008
Reputacja: 0
Post: #510
 
W.P Young "Chata". Polecam te książke. Świetna. W dodatku jest na faktach autentycznych.
31-08-2009 13:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów