Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Książki - co czytacie najczęściej?
Autor Wiadomość
tendencja Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 467
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #121
 
rachel napisał(a):Tendencja...ja sie inetersuje historią ale dokładniej historia Niemiec,historia powszechna bardziej mnie pasjonuje od historii Polski :oops: Dlatego też takie zainteresowania literaturą.. :wink:
Oki:)Spox:)nie wiedziałam,ze sie interesujesz historia Niemiec.Ale to fajnie:)To jakoś związane z zawodem czy kierunkiem w szkole?jezeli moge zapytaćUśmiech

"Gdy cz?owiek wolny ponosi pora?k?, to nikogo za to nie wini" Josif Brodski
29-04-2006 23:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daisy Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,033
Dołączył: Nov 2004
Reputacja: 0
Post: #122
 
Annnika napisał(a):Zapomniałam - najcześciej ostatnio cztywałam oprócz literatury duchowej - serie horrorów Deana Koontz'a - super Duży uśmiech
Co do tego autora to też zdarzylo mi sie czytać jego książki (równeż polecam) Duży uśmiech a jeszcze jak przy horrorach jesteśmy to Graham Masterton pisze równie ciekawie :wink:
30-04-2006 00:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
tendencja Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 467
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #123
 
ja przeczytałam teraz Kardynała Leona Josepha Suenensa "Spoczynek w Duchu.Kontrowersyjne zjawisko".Polecam jezeli ktoś ma jakieś wątpliwości co do tego zjawiska!

"Gdy cz?owiek wolny ponosi pora?k?, to nikogo za to nie wini" Josif Brodski
30-04-2006 01:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #124
 
Suenens ma w ogóle ciekawe pozycje jeśli chodzi o odnowę charyzmatyczną Uśmiech

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
30-04-2006 10:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
tendencja Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 467
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #125
 
No tak - w sumie to On był jej najgorętszym zwolennikiem Odnowy Charyzmatycznej podczas Soboru Watykańskiego II! Ale ta książka(książeczka raczej) jest interesująca bo wyjasnia nam czym Spoczynek w duchu(nie Spoczynek w Duchu Świętym) jest, a czym nie jest...Ja znam takich ludzi,którzy twierdzą, że Spoczynek w duchu to charyzmat,a to nieprawda-dlatego m.in. polecam tą książkę bardzo mocnoUśmiech

"Gdy cz?owiek wolny ponosi pora?k?, to nikogo za to nie wini" Josif Brodski
30-04-2006 11:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #126
 
Tendencja....ja obecnie studiuje Historie ....a osobiście zainterowana jestem historia Niemiec...niestety na Uczelni gdzie studiuje nie ma Niemcoznawstwa :cry: ale ciesze sie jak jest wspomiana historia Niemiec na historii powszechnej...Teraz czekam na wakacje aby móc przeczytać spokojnie książke dotyczące religijności oczywiście chodzi o Niemcy Uśmiech

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
30-04-2006 16:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
tendencja Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 467
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #127
 
RozumiemUśmiech Ja zajmuje się religioznastwem, a szczegolnie "religiami pierwotnymi"(dałam tą nazwe w cudzysłów dlatego,ze nie wszyscy naukowcy zgadzają się z ta nazwą, gdyz zakłada
ona ewolucjonistyczne podejście do religii) tzn. animizmem, totemizmem, fetyszyzmem itd..
A wracając do tematu to ja sobie teraz czytam "Religie w świecie wspólczesnym" opasłe tomisko traktujące o człowieku i religi, m.in. o tym do czego człowiekowi religia.O związkach osobowosci człowieka z wyznawaną przez niego religią, no i wpływie doswiadczenia religijnego na ludzi (zarówno indywidualnie jak i zbiorowo).Polecam jak kogoś to interesuje.

"Gdy cz?owiek wolny ponosi pora?k?, to nikogo za to nie wini" Josif Brodski
01-05-2006 18:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #128
 
to wszystko się wyjaśniło Uśmiech ...ja obecnie powróciłam do książki autorstwa Carlo Cassola "Lęk i smutek" lekke i prosta w zrozumieniu...chyba pierwszy raz mi sie zdarzło sięgać po książke tego rodzaju...

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
02-05-2006 15:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sonia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 67
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #129
 
ja wam powiem ze bardzo podobała mi sie ksiazka "Oskar i Pani Róża" szczerze nie wiem czy prez was juz tutaj wspomniana :oops: Oczko w kazdym razie piekna ksiazka, piekna historia, swietnie przedstawiona hmmm z jednej strony taka lekka, z drugiej taka przepełniona wartosciami Uśmiech po przeczytaniu łzy napłyneły mi do oczu.... jesli ktos nie czytał jeszcze akurat tej pozycji Erica-Emmanuela Schmitta to goraco polecam Oczko warto poswiecic odrobine swojego czasu i przeczytac ta ksiazke :* Uśmiech

Czas oczy otwiera, stare nawyki gin? gdzie?
A ja Tw? mi?o?ci? jak kocem otulam si?
Nie chce by? my?la?, ?e s?owem kupi? Ci? chc?
Panie ja poprostu Kocham Ci?!! UśmiechUśmiech
02-07-2006 19:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lola Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 595
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #130
 
dla mnie "Oskar i Pani Róża" - przereklamowana, i to porównywanie jej do "Małego Księcia" :roll:

...Alles was zählt,
ist die Verbindung zu Dir
und es wäre mein Ende,
wenn ich diese Verbindung verlier...
04-07-2006 21:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sonia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 67
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #131
 
Lola napisał(a):dla mnie "Oskar i Pani Róża" - przereklamowana, i to porównywanie jej do "Małego Księcia"
porownywanie - tak to za duzo, z tym sie zgadzam, a czy jest przereklamowana zalezy od czytelnika Uśmiech jak dla mnie była wartosciowa i warta uwagi i nie załuje ze ja przeczytałam Uśmiech i mimo wszytsko ja polecam Uśmiech

Czas oczy otwiera, stare nawyki gin? gdzie?
A ja Tw? mi?o?ci? jak kocem otulam si?
Nie chce by? my?la?, ?e s?owem kupi? Ci? chc?
Panie ja poprostu Kocham Ci?!! UśmiechUśmiech
04-07-2006 22:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #132
 
Imprimatur - to pierwsza cześć z 5. Fajny kościelny kryminał \Duży uśmiech/

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
06-07-2006 18:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lewiatan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 437
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #133
 
anioły i demony
06-07-2006 23:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
RySia :) Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 215
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #134
 
Hmm...dziś "Pielgrzym" Paulo Coelho Oczko Szczęśliwy

CZerwone: stój!
Zielone: jed?!
Pomara?czowe: Ry?ka!!! Duży uśmiech

...id? ?ni? niemo?liwe, burzy? wszech?wiaty, rozdziera? rzeczywisto?ci w imi? Ojca i Syna... ju? dobrze. :*
07-07-2006 00:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 705
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #135
 
Zeszyt # 44 " Kuszeni mirazem tronu" wydany przez Ruch Rodzin Nazaretanskich. Naprawde dobry :aniol:

Prosimy Ci?, Panie Bo?e, niech w niebie wspiera nas modlitwa twojej m?czennicy Pauliny, aby zawsze wspomaga?o nas or?downictwo tej, któr? na ziemi otaczamy wielk? czci?. Amen.
07-07-2006 04:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów