Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Muzyka i treści w niej przekazywane.
Autor Wiadomość
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #46
 
Ks.Marek napisał(a):
Helmutt napisał(a):Led Zeppelin to małe piwo - jak chodziłem na religię to katechetka opowiadała nam o "zabójczej muzyce metalik" a do "skrajnie niebezpiecznych szatanistów" zaliczyła m.in. Presleya, Beatlesów, Jamesa Browna, Stinga czy nawet Michaela Jacksona (sic!).
A jak okazałoby się, że miała rację, to co wówczas byś powiedział?
Przyznałbym rację, oczywiście.
Jednak teksty o "muzyce 'metalik' dla szatanistów i zboczeńców" aż nazbyt dobitnie świadczyły o poziomie orientacji w temacie tej naszej nieszczęsnej pani katechetki.

narbukil napisał(a):Wystarczy zadać sobie jedno, zaje#$%cie ważne pytanie: kto słucha muzyki od tyłu?
Być może robi to pan Nowak z tego śmiesznego komitetu "obrony przed sektami".... Albo i nie - w końcu to wymaga czasu i zaangażowania, a trud pokazywania się w TV w okresie letnim to nie bułka z masłem Duży uśmiech
30-07-2007 11:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #47
 
Helmutt napisał(a):Jednak teksty o "muzyce 'metalik' dla szatanistów i zboczeńców" aż nazbyt dobitnie świadczyły o poziomie orientacji w temacie tej naszej nieszczęsnej pani katechetki.
Wyobraź sobie, że z obserwacji widze, jak wielu młodych ludzi, zaangażowanych nie tylko w słuchanie, ale tez tworzenie tej muzyki, jest wykoślawionych moralnie, obscenicznych i wulgarnych...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
30-07-2007 15:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
narbukil Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 503
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #48
 
Ks.Marek napisał(a):Wyobraź sobie, że z obserwacji widze, jak wielu młodych ludzi, zaangażowanych nie tylko w słuchanie, ale tez tworzenie tej muzyki, jest wykoślawionych moralnie, obscenicznych i wulgarnych...
Wszędzie się tacy zdarzają. Moje osobiste doświadczenia z tym środowiskiem są jak najbardziej pozytywne. Są to w większości ludzie, którzy szukają czegoś w muzyce, nie idą na łatwiznę tzn. nie słuchają techno czy hiphopu bo jest modne. Szukają jakichś artystycznych uniesień czy satysfakcji. Zaczynaja od np. Metalliki a potem jedni znajdują to coś np. w Morbid Angel, a inni np. w King Crimson.

Ogniu, krocz ze mn?!!!
30-07-2007 18:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #49
 
narbukil napisał(a):Szukają jakichś artystycznych uniesień czy satysfakcji.
Taaaaaaa....
Dokładnie to samo mówią psychopaci, którzy potrafią seryjnie, hurtem z zimna krwią pozbawić jestestwa nie tylko człowieka, ale nawet i zwłoki...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
30-07-2007 23:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #50
 
Ks.Marek napisał(a):
Helmutt napisał(a):Jednak teksty o "muzyce 'metalik' dla szatanistów i zboczeńców" aż nazbyt dobitnie świadczyły o poziomie orientacji w temacie tej naszej nieszczęsnej pani katechetki.
Wyobraź sobie, że z obserwacji widze, jak wielu młodych ludzi, zaangażowanych nie tylko w słuchanie, ale tez tworzenie tej muzyki, jest wykoślawionych moralnie, obscenicznych i wulgarnych...
Spójrz jak wielu NIE JEST....
A hiphop? Zobacz co się wyrabia w środowisku związanym z tą muzyką. A taki zwykły pop-dance-music? Ilu wykonawców jest "wykoslawionych moralnie, obscenicznych i wulgarnych"?
31-07-2007 06:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #51
 
A mi najbardziej podoba się Enya,Loreena McKennitt,Piotr Rubik,Gregorian,Clannad,Kombi,Budka Suflera,Bajm.To są super wykonawcy i żadnego kiczu nie tworzą. =D>
Apocalyptikę,Nightwish i Rammstein natomiast filtruję i odrzucam te ostre kawałki.

P.S.Loreena McKennitt tworzy w Kanadzie oczywiście.
04-08-2007 12:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Merenwen Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 14
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #52
 
Cytat:A mi najbardziej podoba się Enya,Loreena McKennitt,Piotr Rubik,Gregorian,Clannad,Kombi,Budka Suflera,Bajm.To są super wykonawcy i żadnego kiczu nie tworzą.
Każdy kiczem nazywa coś innego.
Cytat:Taaaaaaa....
Dokładnie to samo mówią psychopaci, którzy potrafią seryjnie, hurtem z zimna krwią pozbawić jestestwa nie tylko człowieka, ale nawet i zwłoki...
ja sama nie słucham zbyt ciężkich odmian metalu bo po prostu to do mnie nie trafia, ale to nie oznacza, że nie szanuje tych, którzy taką muzę lubią. Owszem, zdarzają się metale-sataniści, nie zaprzeczam, jednak stereotyp "KAŻDY kto słucha metalu to zło, wyznawca szatana, brud i w ogóle opętany psychopata" jest delikatnie mówiąc przesadą :roll:
Cytat:
ponoć w jednej piosence Zeppelinów jest taka linijka, że jak ją się czyta od tyłu to jest "ave satan"
właśnie zorientowałam się, że to jeden z moich ulubionych kawałków, "Stairway to heaven"...
Cytat:"skrajnie niebezpiecznych szatanistów" zaliczyła m.in. Presleya, Beatlesów, Jamesa Browna, Stinga czy nawet Michaela Jacksona
a Chopin?? Duży uśmiech
18-08-2007 17:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #53
 
Polonium napisał(a):A mi najbardziej podoba się Enya,Loreena McKennitt,Piotr Rubik,.
Sebastianku - zapamiętaj - PAN Piotr Rubik (!). Jak nie będziesz mówił na PANA Rubika "PAN" - to zakon jego fanek zlinczuje Cię niechybnie Duży uśmiech

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
27-09-2007 14:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #54
 
Nie żartuj Helmutt.Jaki zakon i jaki lincz znowu? Chyba to nie jest coś w stylu "muzyczna poprawność" ? No już dobrze,to powiem: "świetny artysta".Teraz nie będę miał przeciw sobie armii. Duży uśmiech
27-09-2007 17:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #55
 
Piotr Rubik to po prostu taki sam człowiek jak każdy z nas. I forma "pan" obowiązuje tylko w wypadku, kiedy zwracamy się do niego oficjalnie. A jak fanki tego nie pojmują, no to cóż, głupota nie tylko jest domeną blondynek w takim wypadku...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
29-09-2007 00:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #56
 
Polonium napisał(a):A mi najbardziej podoba się...Piotr Rubik, Gregorian,...
Ta, artyzm na poziomie Wiśniewskiego i "Ich Troje" :twisted:
Ale, "de gustibus..."

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
29-09-2007 09:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #57
 
Nie zgadzam się.Veto.Chyba nikt nie słuchał Psalmów w wykonaniu Piotra Rubika,a są świetne.Anniko jestem Ci bardzo wdzięczny za te Psalmy.Nie rozumiem,dlaczego nikt nie lubi Piotra Rubika a szokuje mnie,że zrównuje się go z Wiśniewskim.Piotr Rubik w odróżnieniu od Wiśniewskiego nie tworzy kiczowatej muzyki i nie jest żadnym skandalistą.Wiśniewski zaś jest muzykiem skandalistą. :krzywy:
29-09-2007 11:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gradzia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 583
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #58
 
Kyllyan napisał(a):Ta, artyzm na poziomie Wiśniewskiego i "Ich Troje" :twisted:
w czym według Ciebie Piotr Rubik dorównuje Wiśniewskiemu?? Bo jak dla mnie przepaść między nimi jest ogromna.

Co do treści w muzyce...skoro muzyka może być modlitwą do Boga, jej tekst może być natchnieniem w kierunku dobra, to i dla równowagi w tym świecie jest i taka muzyka która cholubi złu, niestety z oplakanym skutkiem dla słuchających, i zwraca ku Sztatanowi...muzycy stają się idolami a idola się naśladuje, oby tylko nie ślepo...

[Obrazek: 86fd3ae5f8.png]

[Obrazek: 5d9508f04a.png]

Tam gdzie niezgoda na siebie, Ty Boże wkraczasz ze swoim uzdrowieniem
30-09-2007 23:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #59
 
Polonium napisał(a):Nie żartuj Helmutt.Jaki zakon i jaki lincz znowu? Chyba to nie jest coś w stylu "muzyczna poprawność" ? No już dobrze,to powiem: "świetny artysta".Teraz nie będę miał przeciw sobie armii. Duży uśmiech
Długo by gadać, dość, że na oficjalnym forum Rubika - pisanie w jakimkolwiek kontekście "Rubik" bez poprzedzającego "pan" skutkuje co najmniej ostrzeżeniem od moderatora Oczko

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
01-10-2007 14:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #60
 
Helmutt napisał(a):Długo by gadać, dość, że na oficjalnym forum Rubika - pisanie w jakimkolwiek kontekście "Rubik" bez poprzedzającego "pan" skutkuje co najmniej ostrzeżeniem od moderatora
Poniekąd zgadzam się z tym podejściem: kultury nigdy za wiele, a na obecna chwile, Polacy mają z tym nie mały problem.

Co do tematu wątku: kiedys słyszałem cos takiego, że jak od rana podśpiewujemy, gwizdamy czy nucimy jakąś melodie, to oznacza to, iz mózg nas swędzi. Śpiewaniem dokonujemy drapania się po mózgu...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
03-10-2007 09:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
3 gości

Wróć do góryWróć do forów