Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Film i wszystko z nim związane
Autor Wiadomość
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #331
 
A myśmy z żoną usiłowali w niedzielę obejrzec niedawny "super-hit" pt "S@motność w sieci". Wytrzymaliśmy 15 minut filmu - tego nie da się oglądac, kto to kręci i kto finansuje tworzenie takich gniotów? Już gnioty Almodovara są strawniejsze..

Ech... wracam do świata Gwiezdnych Wojen.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
02-10-2007 10:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #332
 
ostatnio oglądałam film "jabłka adama". Fajny film, chociaz czarna komedia.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
02-10-2007 16:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #333
 
Idzie ktoś z Was do kina na "Wszystko będzie dobrze"? Ciekawie się ten film zapowiada Uśmiech

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
05-10-2007 14:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #334
 
Offca napisał(a):Idzie ktoś z Was do kina na "Wszystko będzie dobrze"? Ciekawie się ten film zapowiada
a oczym wogóle jest film?

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
05-10-2007 14:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #335
 
Polecam też "Apocalypto" Mela Gibsona.Świetny film opowiadający o losach cywilizacji Majów,która upadła wskutek wewnętrznych konfliktów a reszty dokonali konkwistadorzy przybywający z Europy.Przestroga przed tym,co może się stać z cywilizacją wewnętrznie podzieloną i skłóconą.

A tu fragment filmu,niestety nie tłumaczony,bez napisów.
http://www.youtube.com/watch?v=-Lg0XBunmTE

[ Dodano: Sob 06 Paź, 2007 19:48 ]
A tu inny fragment z filmu Apocalypto.
http://www.youtube.com/watch?v=bXO4OQpfu...ed&search=

Zaznaczam,że filmie są różne momenty.Także sceny walki czy skladanie ofiar z ludzi.

[ Dodano: Sob 06 Paź, 2007 19:55 ]
A tu końcówka.Wkroczenie Hiszpanów.
http://www.youtube.com/watch?v=xSgScbwD4...ed&search=
06-10-2007 19:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 705
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #336
 
tez widzialam ten film. Bardzo "grafic". Moge powiedziec, ze choc troszeczke pokazuje cywilizacje Majow. A tak dla ciekawostki. Majowie nie uzywali kola do przenoszenia ladunkow.

Prosimy Ci?, Panie Bo?e, niech w niebie wspiera nas modlitwa twojej m?czennicy Pauliny, aby zawsze wspomaga?o nas or?downictwo tej, któr? na ziemi otaczamy wielk? czci?. Amen.
09-10-2007 01:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #337
 
Ela napisała:
Cytat:A tak dla ciekawostki. Majowie nie uzywali kola do przenoszenia ladunkow.

A zatem lubili,że tak powiem ekstrema.A piramidy są naprawdę very great.Jest na co patrzeć.
09-10-2007 09:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #338
 
Polecam "Niedokończone życie" z Redfordem, Freemanem i JLo (sic!) - bardzo pozytywny film.
09-10-2007 11:16
Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #339
 
Z racji tego, że całkiem niedawno minęła 50-ta rocznica umieszczenia na orbicie okołoziemskiej pierwszego sztucznego satelity - polecam obejrzec sobie (który to już raz, Helmucie? Uśmiech ) film "Apollo-13". Świetna rekonstrukcja tamtego fatalnego lotu, który jednak zakończył się szczęśliwie i Lovell, Haise i Swigert powrócili na Ziemię nawet nie draśnięci.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
09-10-2007 13:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #340
 
Świetne są też migawki z filmu "Jericho",gdzie pokazano wybuch jądrowy i oczywiście podoba mi się film:"Tajemnica Twierdzy Szyfrów" realizowany m.in.w Walimiu.
17-10-2007 18:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
scholastyka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 187
Dołączył: Sep 2007
Reputacja: 0
Post: #341
 
Helmutt napisał(a):Już gnioty Almodovara są strawniejsze..
Gnioty :coo: Zależy,który film oglądałeś :mrgreen:
Polonium napisał(a):Polecam też "Apocalypto" Mela Gibsona.
Oglądałam Duży uśmiech Warto obejrzeć... :gitarka:

"Potrzeba heroicznej pokory,a?eby by? naprawd? sob?: cz?owiekiem,którym Ci Bóg by? przeznaczy?!"
18-10-2007 22:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #342
 
scholastyka napisał(a):
Helmutt napisał(a):Już gnioty Almodovara są strawniejsze..
Gnioty :coo: Zależy,który film oglądałeś :mrgreen:
Kilka........ w sumie żadnego nie do końca...

W ogóle ostatnio się znowu przekonałem, że w ogólności to współczesne kino europejskie to jakaś pomyłka. Z małymi wyjątkami jak choćby filmy Luca Bessona, ale ogólnie to zgroza i kicz.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
19-10-2007 06:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #343
 
"Volver" to mojem zdaniem najlepsza komedia ostatnich lat...

I ta Salma... mrrrrau... Duży uśmiech
19-10-2007 09:37
Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #344
 
RBuzz napisał(a):"Volver" to mojem zdaniem najlepsza komedia ostatnich lat...

I ta Salma... mrrrrau... Duży uśmiech
Hayek? Ja tam nic w niej pociągającego nie widzę... Ale ile ludzi tyle gustów Uśmiech

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
19-10-2007 10:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #345
 
Ależ miałem zaćmienie... z rana... Duży uśmiech
To oczywiście chodziło o Penelopkę, a nie o Salmę.
Takie podobne są.

A tak BTW - polecam "Dobranoc, kochanie" - rewelacyjny pomysł na scenariusz, aktorstwo takie sobie, ale warto obejrzeć historię człowieka, któremu świat marzeń sennych stał się atrakcyjniejszy od rzeczywistości Duży uśmiech

[ Dodano: Pon 22 Paź, 2007 16:03 ]
Co może zrobić człowiek aby stać się kimś innym?
http://www.bored-todeath.com/?p=945
19-10-2007 10:36
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Wróć do góryWróć do forów