Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kobieta, cud natury
Autor Wiadomość
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #16
 
Prz 9:13 BT
"Niewiasta Głupota ciągle się rzuca, Pustota niczego nie pojmie."

Prz 14:1 BT
"Najmędrsza z niewiast dom sobie buduje, własnoręcznie go niszczy głupota."

Prz 31:10 BT
"Niewiastę dzielną któż znajdzie? Jej wartość przewyższa perły."

Prz 11:22 BT
"[Czym] w ryju świni złota obrączka, [tym] piękna kobieta, ale bez rozsądku."

Koh 7:26 BT
"I przekonałem się, że bardziej gorzką niż śmierć jest kobieta, bo ona jest siecią, serce jej sidłem, a ręce jej więzami. Kto Bogu jest miły, ten się od niej ustrzeże, lecz grzesznika ona usidli."

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
14-10-2005 19:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #17
 
Bardzo dobrze Wojtku. Ukazałes obraz kobiety. A teraz powiedz, o czym to świadczy? Że kobieta jest zła? Że nie jest stworzona na obraz Boga? Świadczyło by to o tym, ze kobieta to zło, a czy to prawda?

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
14-10-2005 19:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #18
 
TOMASZ32 napisał(a):Bardzo dobrze Wojtku. Ukazałes obraz kobiety. A teraz powiedz, o czym to świadczy? Że kobieta jest zła? Że nie jest stworzona na obraz Boga? Świadczyło by to o tym, ze kobieta to zło, a czy to prawda?

Nie załapałeś bracie?. :shock: Duży uśmiech [/list]

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
14-10-2005 20:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #19
 
Nie bardzo Wojtku. Moze trochę rozjaśnisz mi te cytaty?

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
14-10-2005 21:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #20
 
semper_malus napisał(a):Problem w tym, że różnie wartościujemy źródła- dla mnie prasa przez wzgląd na wymogi prawa prasowego jest raczej wiarygodna jeśli chodzi o fakty, a np. biblia sama w sobie dla mnie nie ma żadnej wartości faktograficznej.

Jesli Biblia nie jest dla Ciebie wiarygodna to udowodnij to dlaczego. Np. wksaż przez odowłanie do wypowiedzi historyków, że obraz kultury przedstawiony w Dziejach Apostoliskich jest nie prawdziwy! Bo jesli tego nie zrobisz to dla mnie czysty pogląd a priori :roll: Wskaż dalej, że nie ma potwierdzenia danych biblijnych u innych autorów itd....

Prasa? No cóż. Ostatnio sami padliśmy "łupem" rzetelności dziennikarskiej. Dokładnie mój tata przewodniczył w przygotowaniu pewnego dzieła wśród naszej małej społeczności /inicjatywa kilku ulic miasta Sulechów/. Dziennikarz, który przyjechał aby porozmawiać z moim ojcem na ten temat zrelacjonował później to tak, że z prawdą miało to mało wspólnego. Były to co prawda półóprawdy, które jednak w krzywym świetle postawiły same dzieło, organizatorów itd.

Zatem co z tego, że jest prawo prasowe? Semper bądź z nami szczery i powiedź wyraźnie, że nie ufasz Biblii od tak sobie a ufasz gazetom. Tylko nie mów mi, że są one wolne od kłamstwa... Jeśli chodzi o Biblię, możesz sobie twierdzić, że jeset nie prawdziwa ale jesli nie podajesz żadnego argumentu za tym /albo jak to często bywało podawałeś coś mało wiarygodnego/ to widać tylko twój światopogląd.

semper_malus napisał(a):Gdyby te cytaty nie były prawdziwe byłyby obrazą dla kościoła- i to obrazą potężną, której kościół nie mógłby puścić płazem. Puścił. A dlaczego? Bo to prawda. Która boli.

Wiesz co mnie boli? Traktujesz nas jak ludzi nie douczonych i myslisz, że będziemy wierzyć pierwszemu lepszemu cytatowi jaki podasz. Co więcej nie uwzględniasz kontekstu kulturowego, kontekstu danergo zdania itd...

[ Dodano: Sob 15 Paź, 2005 ]
Wojtek37 napisał(a):Prz 9:13 BT
"Niewiasta Głupota ciągle się rzuca, Pustota niczego nie pojmie."

Prz 14:1 BT
"Najmędrsza z niewiast dom sobie buduje, własnoręcznie go niszczy głupota."

Prz 31:10 BT
"Niewiastę dzielną któż znajdzie? Jej wartość przewyższa perły."

Prz 11:22 BT
"[Czym] w ryju świni złota obrączka, [tym] piękna kobieta, ale bez rozsądku."

Koh 7:26 BT
"I przekonałem się, że bardziej gorzką niż śmierć jest kobieta, bo ona jest siecią, serce jej sidłem, a ręce jej więzami. Kto Bogu jest miły, ten się od niej ustrzeże, lecz grzesznika ona usidli."

Biblia wychwala dobre kobiety, gani nieuczciwe. To mężczyzn też dotyczy, normalna rzecz.

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
15-10-2005 09:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #21
 
Gregoriano napisał(a):Jesli Biblia nie jest dla Ciebie wiarygodna to udowodnij to dlaczego. Np. wksaż przez odowłanie do wypowiedzi historyków, że obraz kultury przedstawiony w Dziejach Apostoliskich jest nie prawdziwy! Bo jesli tego nie zrobisz to dla mnie czysty pogląd a priori Przewraca Oczy Wskaż dalej, że nie ma potwierdzenia danych biblijnych u innych autorów itd....

Po pierwsze nie wierzę w biblię tak jak nie wierzę w Chronica Polonarum mistrza Wincentego Kadłubka. Ze zacytuję Jasienicę "wiedzę o historii należy czerpać z rzetelnych źródeł, a nie z dzieł pokrewbnych powieścipisarstwu" (tyczyło się dzieła Mistrza Wnca) , ale do bilbli mozna jeszcze dodać , że jest w pewnym sensie propagandową agitką.

I nie zamierzam się tłumaczyć z takich rzeczy jak: dlaczego nie wierzę w św. Mikołaja, i dlaczego nie uważam Biblię, Eneidę, Odyseję, czy Władcę Pierścieni za rzetelne opracowania historyczne. Dla mnie Biblia to takie swoiste sf, pokładał byś wiarę w książce sf?


Gregoriano napisał(a):Prasa? No cóż. Ostatnio sami padliśmy "łupem" rzetelności dziennikarskiej. Dokładnie mój tata przewodniczył w przygotowaniu pewnego dzieła wśród naszej małej społeczności /inicjatywa kilku ulic miasta Sulechów/. Dziennikarz, który przyjechał aby porozmawiać z moim ojcem na ten temat zrelacjonował później to tak, że z prawdą miało to mało wspólnego. Były to co prawda półprawdy, które jednak w krzywym świetle postawiły same dzieło, organizatorów itd.

Tak rzeczywiście, skoro Twój tata spotkał fajansiarza-dziennikarza to wszyscy już tacy są. Swoja drogą jak się gada z takimi szmatławcami jak fuckt, czy super express, czy innymi tego typu to człowiek ma za swoje. Po za tym łatwiej jest manipuilowac słowem mówionym niż pisanym.



Gregoriano napisał(a):Zatem co z tego, że jest prawo prasowe? Semper bądź z nami szczery i powiedź wyraźnie, że nie ufasz Biblii od tak sobie a ufasz gazetom


raczej ufam gazetom to nie jest zaufanie bezwarunkowe, ale istotnie- nieporównywalne w stosunku do sf.

Gregoriano napisał(a):Wiesz co mnie boli? Traktujesz nas jak ludzi nie douczonych i myslisz, że będziemy wierzyć pierwszemu lepszemu cytatowi jaki podasz. Co więcej nie uwzględniasz kontekstu kulturowego, kontekstu danergo zdania itd...

Macie prawo mi nie wierzyć-zwłaszcza jak mówię prawdę. Tak więc podałem te cytaty- czy uważasz tak jak Tomasz, że kłamię?
15-10-2005 11:54
Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #22
 
TOMASZ32 napisał(a):Bardzo dobrze Wojtku. Ukazałes obraz kobiety. A teraz powiedz, o czym to świadczy? Że kobieta jest zła? Że nie jest stworzona na obraz Boga? Świadczyło by to o tym, ze kobieta to zło, a czy to prawda?

Pozdrawiam

Między wierszami należy czytać, a pisałem o cnotach. A tak na marginesie, co nie prawdziwe są te słowa z ST?. :shock: Duży uśmiech

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
15-10-2005 13:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #23
 
Wojtek37 napisał(a):
TOMASZ32 napisał(a):Bardzo dobrze Wojtku. Ukazałes obraz kobiety. A teraz powiedz, o czym to świadczy? Że kobieta jest zła? Że nie jest stworzona na obraz Boga? Świadczyło by to o tym, ze kobieta to zło, a czy to prawda?

Pozdrawiam

Między wierszami należy czytać, a pisałem o cnotach. A tak na marginesie, co nie prawdziwe są te słowa z ST?. :shock: Duży uśmiech

Wiesz Wojtku., ja ich wcześniej nie rozważałem, rzadko czytałem, więc nie wiedziałem na początku o co chodzi. Teraz wiem i się z tym zgadzam.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
15-10-2005 13:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #24
 
No właśnie, a kobiety są - jakie są - każdy to wie Duży uśmiech :shock: :wink:

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
15-10-2005 14:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #25
 
Oj chyba nie każdy Wojtku, nie każdy. Najlepiej poznać kobietę, gdy się jest z nią na codzień, samo chodzenie wcale jeszcze nie ukaże prawdziwego obrazu kobiety. Wspólne życie to jest dopiero doświadczenie i nikt chyba temu nie zaprzeczy.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
15-10-2005 15:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #26
 
TOMASZ32 napisał(a):Semper, a skąd ty te głupoty wytrzasnąłes, wątpię by to pochodziło od św. Ambrożego, raczej z głupiej strony internetowej, która krytykuje Kosciół, ewentualnie sam to może wymyśliłeś. To są brednie semper i bez podania konkretnego źródła nikt ci w te brednie nie uwierzy, a tym bardziej w to, że napisała to osoba uznana za świętą.
To co podal Semper jest zgodne z prawda. Słowa św. Tomasza również, tzn. on tak pisal. Ale to tylko pokazuje, ze święci to tez tylko ludzie i się mylą.

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
15-10-2005 23:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #27
 
A skąd ty wiesz msg o tym, czyżbyś czytał ich pisma msg? Zaskakujesz mnie.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
16-10-2005 00:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #28
 
msg napisał(a):To co podal Semper jest zgodne z prawda. Słowa św. Tomasza również, tzn. on tak pisal. Ale to tylko pokazuje, ze święci to tez tylko ludzie i się mylą.


Dziękuję msg.
16-10-2005 14:26
Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #29
 
Widać tak, ja widać byłem w błedzie, co napewno ucieszy sempera, prawda semper?

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
16-10-2005 20:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #30
 
Dobra, skończcie lepiej z tą złośliwością, bo obaj zaraz ode mnie po łebkach dostaniecie! :twisted:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
16-10-2005 20:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów